Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1125 1125

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

Wasylka79
04.07.2020 4 z 5

Kniha je čtivá a důkladně propracovaná.Nedavám plný počet hvězd jen kvůli tomu že jsem se moc nebála jen mě občas mrazilo.

Tabby
22.06.2020 4 z 5

Přečetla jsem všechny tři knihy od této autorky (Zimní lidé, Vermontské psycho i Pozvaní). Mohla jsem si je porovnat a i ohodnotit podle toho jak se mi, která kniha líbila.
Zimní lidé není špatná kniha, je zajímavá, skvělé téma a zpracování. Je to čtivé, kdy se střídá linka minulosti a přítomnosti a rozplétají se záhady, které se staly. Kapitoly se střídají a drží vás v napětí, jak obě linky příběhu skončí a v závěru se rozpletou a propojí a vše vysvětlí.
Konec byl krásný až pohádkový, má své kouzlo. Prostě Gertií je takové roztomilé zlatíčko, pro mně.
Akorát to mrazení se u mně nedostavilo, po tmě chodím v pohodě a ani skříní se nebojím. :)

MarkétaI.
20.06.2020 4 z 5

Kniha je čtivá, napínavá, prolíná se zde minulost a současnost. Jenom jsem asi čekala, že se budu víc bát :) I když.. objevil se i takový ten divný pocit, kdy jsem se kolem sebe musela rozhlednou a ujistit se, že se mnou v místnosti není někdo další :)

terimila
15.06.2020 3 z 5

Příjemná oddychovka. Strach se tedy v žádném případě nekonal, ale napětí se občas dostavilo, hlavně u historické linky se Sárou. Ale ani maminčina překvapení nebyla špatná. Vtáhlo to rychle, děj odsýpal, četlo se fajn, postavy mě neštvaly. Občas však pokulhávala logika - zejména Sářina tetička mi nepřišla příliš věrohodná, celý život má Sáru tak ráda, stará se o ni jako o vlastní, a nakonec tohle, jen kvůli tamtomu, za co dívka nemohla? Nevím, to mi nesedělo. Také ten závěr s Alicí v podzemí mi teda i na duchařinu přišel malilinko přitaženej za vlasy, ale co už.
Naopak závěrečná linka s Katherine se povedla. Kdoví, kdo vlastně udělal to, co se stalo...
Akorát jsem se celou dobu nemohla zbavit toho, že čtu něco těžce neoriginálního. Střídaly se ve mně vlny, zda tam víc cítím Karikův Strach nebo Kingův Řbitov zviřátek... a nebo Kodžiho Kruh? Prostě čistě originálních nápadů a motivů tam bylo pomálu, ale namícháno to bylo slušně. Dávám čtyři, hlavně za tu oddychovost a čtivost.

martisko3
14.06.2020 4 z 5

Zajímavý příběh s prolínáním minulosti a současnosti, ale chybělo mi napětí a horor se nekonal...

Pitbullka
09.06.2020 2 z 5

Od příběhu jsem čekala pořádnou duchařinu u které se budu bát. Teda aspoň komentáře zde tomu nasvědčovaly. Přijde mi, jako bych četla snad jinou knihu. Já se totiž u knihy nudila. Příběh mi přišel poměrně nezáživný a když už se něco dělo, bylo to hodně přehnané. Knihu Zimní lidé bohužel doporučit nemohu.

LeSk
09.06.2020 5 z 5

Vynikající kniha přečtená raz dva. Úžasný thriller, který vám nedá spát. Skvělý poutavý děj od první do poslední stránky. Doporučuji.

Janetg
09.06.2020 5 z 5

Dostala jsem darem a přečetla jedním dechem. Nejlepší knížka kterou jsem kdy četla. Tohle je přesně to co mě baví! Autorka má výborné příběhy a skvěle je umí napsat. Za čas se k ni rozhodně vrátím.

YenMaja
09.06.2020 4 z 5

Kniha je skvěle napsaná, autorka se mi s příběhem snadno dostala pod kůži. Tragédie, která postihla Gertie a její rodiče, mě donutila i plakat. Není to taková ta rádoby duchařina, kdy vše končí happyendem, autorka zůstala nohama na zemi. Nicméně jsem se první polovinu knihy musela do čtení nutit, stránky vůbec neubývaly, prolínání minulosti a přítomnosti mě zprvu mátlo. Až jsem se zorientovala v příběhu a oblíbila si postavy, tak už to šlo na jeden zátah. Nedoporučuji číst večer nebo v noci, kdy se ještě chystáte do skříně. ;-)

LaInSe
03.06.2020 5 z 5

Kniha byla napínavá od začátku do konce. Velice rychle jsem se začetla, nemohla a odtrhnout a až do samého konce nedokázala odhadnout, jak to vlastně celé skončí. :-)

twiggynka
22.05.2020 5 z 5

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale nakonec myslím, že si příběh zaslouží i tu pátou :-) Kniha se četla lehce a dějem se tak proplouvalo, že najednou byl konec a pak na mě začal celý příběh dopadat. Těším se na Vermontské psycho a Pozvaní.

skubby
19.05.2020 5 z 5

kniha se hezky čte, občas i zamrazí...

Falda
17.05.2020 3 z 5

Kniha mě moc nenadchla. Čekala jsem víc hrůzy a strachu. Nebála jsem se, což mě zklamalo a kniha mi nepřišla ani tolik čtivá. Za mě takový průměr, občas až přemrštěné...

Colletka
12.05.2020 3 z 5

Supr téma. Kdyby byla kniha více mysteriózní a našla bych v ní více tajemství a větší záhadu dala bych plný počet *. Jinak fajn oddechové čtení.

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Zimní lidé jsou velmi znepokojující příběh, který vám dá nahlédnout do světa neživých a stanete se svědky rodinné tragédie.. Skvělá věc pro všechny, kteří holdují hororům, především duchařinám!

MichaelaS081
11.05.2020

Super kniha cetla jsem jedním dechem.

Morgaine07
08.05.2020 5 z 5

Kniha byla čtivá a velice dobře napsaná.

AniDi
04.05.2020 4 z 5

Pokud bych nečetla recenze a komentáře níže, byla bych velmi nadšená. Bohužel a právě proto jsem čekala mnohem více, zařazení mezi horory se mi nezdá. Ale příběh se četl rychle a byl dobře vymyšlený, chvílemi měl tíživou atmosféru. Nebylo to špatné, škoda nesplněných očekávání.

SenátorPavlus
02.05.2020 5 z 5

Příběh je strašidelný a výborně promyšlený. Tato kniha mě naprosto pohltila, četl jsem, nevnímal okolí... Doporučuji!

Mishak
02.05.2020 5 z 5

Tohle bylo skvělý! Kniha se četla lehce a neustále mě přesvědčovala o tom, že musím číst dál. Vcelku jsem se při jejím čtení i bála. Jsem opravdu zvědavá na další knihy této autorky, protože tohle se mi opravdu líbilo!