Růženky

Růženky obálka knihy
Mé hodnocení:

V budoucnosti, tak blízké a skutečné, že se může odehrávat v tomto okamžiku, se stane něco podivného. Když ženy usnou, obalí se jemnými sítěmi a znehybní, takže připomínají kokon. Pokud je někdo probudí, nebo se pokusí protrhnout síť zahalující jejich tělo, ženy se rozzuří a reagují nesmírně násilnicky. A když spí, odebírají se kamsi do neznáma... Muži v našem světě zůstali opuštění a musejí si nějak poradit sami. Avšak jedna žena, záhadná Evie, je vůči spavé nemoci imunní. Je ta nemoc požehnání nebo kletba? Je Evie medicínskou anomálií, kterou je třeba studovat, nebo je to démon, kterého je třeba zabít? Děj Růženek je zasazený do malého městečka v zákoutí Apalačských hor, v němž se nachází ženská věznice, a ta v tomto provokativním a strhujícím románu, který napsal Stephen King spolu se svým synem Owenem, sehraje zásadní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384986/ruzenky-K5n-384986.jpg 3.7365
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno, Beta-Dobrovský

Sleeping Beauties, 2017

Kniha Růženky

Kaci.

Na první pohled kniha vypadala slibně, ale...
Děj je vlastně jednoduchý. Prvních 250 stran trvá než všechny ženy usnou a zbytek knihy se to řeší. Muži jsou tu takoví univerzální viníci, někteří dobří, někteří zlí, ale všichni za něco můžou. Ženy jsou naproti tomu báječné a i ty zlé jsou nějakým záhadným způsobem hodné. Jestli bylo v ději ukryto něco víc, než jen feminismus (možná až sexismus), tak jsem to neodhalila. A že by mohla být na konci knihy pointa? No to by mohla, ale není.
Příběh, psaný na bezmála 620 stranách, se navíc strašlivě vleče a postav je tolik, že se člověk ztrácí.
Nicméně bylo pár kapitol, či spíše podkapitol, od kterých se mi nechtělo odtrhnout oči. Zajímalo mě jak to dopadne, v čem je ta pointa, proč se to děje, ... a přesto mě to většinu času vlastně nebavilo.

ArwenAragorn

40%

Tak tentokrát je to poprvé, co mě King nějak nechytil. Do čtení jsem se spíš nutila, ten příběh mě skutečně neoslovil, i když tam bylo několik pěkných pasáží. A to množství postav mě ubíjelo.

zelenoockaa

Kniha mě moc nechytla, četla jsem ji fakt dlouho a do čtení jsem se musela nutit.

poutnik66

Jeden z mála "kingů", do jehož čtení jsem se musel nutit a dokonce se objevilo nutkání to vzdát a odložit nedočtené. A to navzdory zajímavému námětu, několika výborným a silným momentům i několika postavám, které jsem si oblíbil.

Eyghon
06.10.2020

V celé knize je cítit typický Stephen King. Není to horor, je to spíš mysteriózní román. Četlo se to dobře, akorát to mělo mít podtitul "Manifest feminismu", protože s tím to oba Kingové drasticky přehnali - všichni chlapi jsou špatní, za všechno můžou a co je mizerné, to musel udělat muž. Možná by ženám bez nich bylo líp. Stejně tak se mi moc nelíbily opakované narážky na bělochy a černochy (někteří bílí přece bijí černé a proto se musí všichni bílí omlouvat a vnitřně trpět) - odpovídá to ale přesně dnešní situaci v USA. Jinak samotný příběh je v pohodě a rozvíjí se pomalu, ale jistě Kingovským způsobem na 600 stranách.

candy-22
20.09.2020

Napínavy děj.

danny_21
09.09.2020

Těžko říct z hlavy kterého z Kingů pochází námět a hlavní myšlenka, ovšem to je ta povedenější věc na dalším z novějších románů Mistra. Bohužel jsem ale celou knihu čekal ( a že je to porce stránek ) na vysvětlení původu tajemné Femme fatale a jejího účelu, ztrácel se v množství vedlejších postav a celá závěrečná třetina mě příliš nebavila a očekáváné rozuzlení těžko mohlo překvapit. Možná to byla z tátovy strany pomoc potomkovi, možná dědkovi dochází dech v poslední době ... no víc než lepší průměr z toho nevyčaruju - 60 %

michimuller
21.08.2020

Můj oblíbený Mistr King zřejmě jednoduše neměl svůj den, nebo jeho jindy brilantní myšlenky rušil nějaký rodinný vetřelec. Působilo to na mě čím dál víc jako rodičovský dozor nad maturitní prací. Ale stejně jako jedna vlaštovka jaro nedělá, tak po další mistrově knížce zase ráda sáhnu.