Růženky

V budoucnosti, tak blízké a skutečné, že se může odehrávat v tomto okamžiku, se stane něco podivného. Když ženy usnou, obalí se jemnými sítěmi a znehybní, takže připomínají kokon. Pokud je někdo probudí, nebo se pokusí protrhnout síť zahalující jejich tělo, ženy se rozzuří a reagují nesmírně násilnicky. A když spí, odebírají se kamsi do neznáma... Muži v našem světě zůstali opuštění a musejí si nějak poradit sami. Avšak jedna žena, záhadná Evie, je vůči spavé nemoci imunní. Je ta nemoc požehnání nebo kletba? Je Evie medicínskou anomálií, kterou je třeba studovat, nebo je to démon, kterého je třeba zabít? Děj Růženek je zasazený do malého městečka v zákoutí Apalačských hor, v němž se nachází ženská věznice, a ta v tomto provokativním a strhujícím románu, který napsal Stephen King spolu se svým synem Owenem, sehraje zásadní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384986/big_ruzenky-K5n-384986.jpg 3.6428
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Sleeping Beauties, 2017

Kniha Růženky

darkchipmunk

Nakonec já jsem od Kinga přečetla, tušim, tak 4 knihy, co tedy asi můžu říct... Růženky jsou pro mě svěží změnou, kterou evidentně nakopla spolupráce s Owenem. Děj je ospale vyprávěný, ale neberu to jako problém. A mužské postavy mi nepřipadají stereotypní, spíš pravdivé - potlačování touhy, agrese (v lepším případě), zoufalé sexuální zneužívání společensky padlých žen (v tom horším). V životě se stereotypy uplatňujou, tak proč by mi měly vadit v rámci světové literatury. Oceňuju, že je kniha ušetřena Kingova staromilství. Ženy tu nevidim jako oběti, ale silné postavy. A že by byly veskrze kladné - ženská věznice? Evie miluju, nádherná projekce komplexního myšlení a intuice.

Daduna

Tato kniha se zařadí mezi moje oblíbené tituly od Kinga. Nádherný, pomalý rozjezd a nakonec vyvrcholení tak, jak to mám ráda. Přesně kvůli tomuhle miluji jeho knihy. Pomalé rozjíždění dramat. Konec mě docela překvapil, ale jinak nemám co vytknout.

kethy

Mě tady Růženky celkem nadchly. Je to opět perfektní scénář, parádní myšlenka. Jen není zas tak moc propracovaná. Nejdříve jsem se příběhu bála, ale nakonec jsem se do něj totálně ponořila a .... neusnula.

kilometr

Knihou jsem si krátil čekání na Ježíška a začátek mě bavil.Líbilo se mi to více jak Ústav,ale ve výsledku to vyšumělo někam do ztracena.58 přečtená kniha od mého oblíbeného autora očekávání nenaplnila.40%.

TessieP

Tohle nebylo dobré. První Kingovka, do které jsem se musela opravdu nutit a jednu chvíli to vypadalo, že to ani nedočtu. Vydržela jsem, ale jsem tak hrozně zklamaná, že to víc jak 2 hvězdy být nemohou. Začátek byl slibný, ale místo toho, aby děj začal gradovat, raději sám usnul a zabalil se do kokonu. Jsem ráda, že tohle nebyla první knížka od Kinga, kterou jsem četla, protože jinak bych si od něj už nic dalšího nepřečetla a to by byla samozřejmě škoda. Ale s ohledem právě na díla, která už mám za sebou, si myslím, že ty dvě hvězdy jsou docela optimální. Za mě opravdu velké zklamání...

aliza
07.11.2021

Knihu jsem četla jedním dechem, od začátku do konce. Čekala jsem od ní méně, protože jsem si četla komentáře, ale jsem mile překvapena. Za mne skvělá kniha! Trochu jsem měla problém s konečnou bitvou, ale to proto, že mi bitvy prostě nedělají dobře, ne že by to bylo špatně napsáno. Takže i přes bitvu dávám plný počet hvězdiček.

amanek
13.10.2021odpad!

Bohužel, knížku jsem nedočetla. Vůbec jsem se nemohla začíst. Proč se trápit s knihou, která za nic nestojí, když je tolik jiných, které za přečtení naopak stojí.

Flafinka
14.07.2021

Rikala jsem - mam naladu na dlouhou knihu, ale necekala jsem, ze se v tom zakuklim na 2 mesice. V postavach jsem se ztratila, a az ke konci dejove linky rozpletla.
Jsem velky fanousek Mistrova dila, sedi mi jeho styl, namety. U Ruzenek jsem mela na konci dobry pocit, ze jsem na konci cesty a ze rozuzleni je vicemene stastne, a proto davam jen 3 hvezdy, uz jsem totiz nepostradala dalsi stranky.