Noci běsů

Před dvanácti lety v zapadlé vesnicí v pohraničí, kde platí vlastní pravidla a lidé stále věří ve staré bohy, zmizely beze stopy čtyři děti. S jejich ztrátou se rodiny vyrovnaly po svém, nikdo však nedoufal, že se po letech tři ze čtyř ztracených vrátí. Astrid Mahlerová je jedním z nich, její bratr však tolik štěstí neměl, doposud k němu nevedou žádné stopy a nikdo nedokáže odpovědět na otázku, co se Maxovi stalo. Během podivných zimních nocí na přelomu roku, kdy se podle pověr stírá hranice mezi světem skutečným a magickým, kdy vesnicí po setmění kráčí stvoření, která do jejich světa nepatří, Astrid při pátrání po bratrovi čelí pohřbeným rodinným tajemstvím i stále děsivějším nočním můrám, které se stávají opravdovými......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445520/big_noci-besu-I8p-445520.jpg 4391

Kniha Noci běsů

Ellinek
včera

Tak dobře to znělo a tak špatně to nakonec dopadlo. Třepala jsem se na tu chvíli, kdy za okny nastane ten pravý podzim a já se pustím do knížky, která si o to v takovou chvíli přímo říká. A ta chvíle byla hodně dlouhá.

Dýchne na vás atmosféra zapadlé vesnice, to určitě. Ale za mě to bylo tak asi všechno. Nebála jsem se, nevyvolalo to ve mně ani žádný stísněný pocit...prostě jsem tak plula a říkala si, že mě to vlastně vůbec nebaví. Spousta úvah a myšlenek na úkor krátkých, plochých a málo uvěřitelných dialogů. Postavit příběh na slovanské mytologii je samo o sobě úžasné, protože toho u nás moc není, ale nakonec z toho vylezlo něco takového...nijakého. Až u rožanice jsem trochu zpozorněla, ale pak to zase spadlo do takové té unylosti. U konce jsem se vyloženě vztekla, protože se tak dlouho pachtím myšlenkovými pochody všech postav, abych jen nakoukla do nějaké mlhy, v rychlosti pokecala, zatímco čas kolem plyne jinak, pak se mám setkat s tím nejhorším démonem, což se taky nehorázně odbyde, aby to skončilo naprosto otřesně. já nemám nic proti otevřeným koncům, když jsou správně uchopeny, ale tohle byl celé jeden velký sešup, na jehož konci jsem si chvíli říkala, jestli se jim v tiskárně neztratilo několik dalších stránek.

Mělo to velký potenciál, opravdu hodně velký, ale to zpracování mě tedy zklamalo. A to jsem nebyla nijak zmlsaná, protože Sáru Lindertovou jsem pořád ještě nečetla. Tak nevím no. Jsem z toho dost mrzutá.

A235711

Musím říct, že jsem nadšená. Téma folkloru a obživlích mýtů se mi hrozně líbila. Autorčin styl je ohromně čtivý. Myslím, že se mi kniha líbila ještě víc než Zmizení Sary Lindertové.

BaketsuTewa

Tahle autorka se začíná stávat mou oblíbenou. Kniha mě až na pár detailů pohltila a u pár kapitol jsem si musela dávat pauzy na rozležení děsivých momentů. Vřele doporučuji.

E_Lan

Hezké, zajímavé a nakonec napínavé počtení. Autorka rozhodně nemá nouzi o originální fantazii. Postavy nejsou nijak významně hluboké, stejně tak rozhovory. Co ale rozhodně stojí za velkou pochvalu je temná atmosféra komunity a popis nočních běsů. Velmi autentické a věrohodné.

ŠTĚPÍNO

Tahle kniha se hodně povedla, nemám slova kterýmy bych posal tenhle mrazící příběh, těžko říct jestli zmizení Sáry Lindertové bylo lepší ale můžu říct že tahle spisovatelka má vážně talent a to co píše je dech beroucí. Klobouk dolů. Těším se na další knihy která tahle spisovatelka vydá...

klarka009

Strašně se mi líbilo prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Zapadlá vesnice, ve které žijí lidé, kteří stále dodržují staré tradice a věří v bohy. Provádějí různé rituály k ochraně před temnými silami (např. rituál tetování u malých dětí symboly, které je mají chránit).Celá ta vesnice má takovou tajemnou a ponurou atmosféru. Podle toho co někteří psali jsem čekala, že to bude hodně strašidelné, některé části byli děsivější, ale naštěstí to nebylo nic hororového (jsem hrozný strašpytel :D) nebo jsem se jen ponaučila od Sáry Lindertové a nečetla ji večer :D Každopádně je knížka čtivá a ani chvíli jsem se u ní nenudila. Toho kdo mohl za zmizení dětí jsem podezřívala od začátku a nakonec jsem měla pravdu, ale byli tam i chvíle kdy mě několikrát něco překvapilo. Obálka a ilustrace uvnitř knížky jsou nádherné. Trochu mě zklamal hodně uspěchaný konec. Přišlo mi, jak kdyby tam pár stránek chybělo.. Slušelo by ji ještě pár stran navíc :) ale jinak hodně povedená knížka :)
4,5/5 *

Miškus

Kniha se mi moc líbila až na rychlý konec. Mrzelo mě, že tam nebylo vysvětlení a celkové zakončení příběhu.

certik003

Z knížky mám docela rozporuplné pocity. Líbilo se mi vykreslení ponuré vesnice i s jejími obyvateli. Příběh nepostrádal napětí, i když jsem občas měla pocit, že přešlapuje na místě, jenomže konec byl moc rychlý a popravdě jsem se nedočkala žádného vysvětlení. Jako jasně, je to mysteriózní román, když bude autorka chtít, bude tam mít kočky, co štěkají a žijí ve vodě a ona nemusí nic zdůvodňovat. Tady jsem buď špatně četla nebo prostě nedostala to, co jsem na konci potřebovala.