Noci běsů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Před dvanácti lety v zapadlé vesnicí v pohraničí, kde platí vlastní pravidla a lidé stále věří ve staré bohy, zmizely beze stopy čtyři děti. S jejich ztrátou se rodiny vyrovnaly po svém, nikdo však nedoufal, že se po letech tři ze čtyř ztracených vrátí. Astrid Mahlerová je jedním z nich, její bratr však tolik štěstí neměl, doposud k němu nevedou žádné stopy a nikdo nedokáže odpovědět na otázku, co se Maxovi stalo. Během podivných zimních nocí na přelomu roku, kdy se podle pověr stírá hranice mezi světem skutečným a magickým, kdy vesnicí po setmění kráčí stvoření, která do jejich světa nepatří, Astrid při pátrání po bratrovi čelí pohřbeným rodinným tajemstvím i stále děsivějším nočním můrám, které se stávají opravdovými......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445520/big_noci-besu-I8p-445520.jpg 4549
Nahrávám...

Komentáře (179)

Kniha Noci běsů

sall02
24. ledna

Tak tohle mě naprosto dostalo a odrovnalo. Atmosféra, příběh, postavy - naprosto všechno dokonalý a úžasně mrazivý. Výborný styl psaní, který celé knize dodává šmrnc. Nápad i námět super originální, postavy mě dostaly a děj mě pohltil na začátku a na konci mě vyplivl úplně vyždímanou. Tohle jsem chtěla.

Kaja1
20.12.2022

Bylo to děsivé, pěkné propojení mytologie s životem lidí ve vesnici někde na konci světa. Obdivuji odvahu mladých lidí, kteří se pustili do boje se svými nočními běsy. Je to jen fantazie spisovatelky, ale pro mne to znamená, že se člověk nemá vzdávat ani v normálním životě a jít mnohdy i za věcí, která se mu zdá ztracená.


kacka29
25.11.2022

Nechápu, že jsem se k této knize dostala až teď! Parádní dílo. Poslední dobou ujíždím na slovanské mytologii a zde je zpracovaná bravurně. Velmi mě bavila strašielná atmosféra celého příběhu, psychologie postav a to, jak se děj postupně odkrýval. Smekám před autorkou a už se těším na její další počiny!

JerryDexter
14.11.2022

(+ SPOILER) Chtěl jsem toho ke knize napsat hrozně moc, ale všechno už za mě vlastně napsala uživatelka s linkem Espesita. Originální příběh, nádherná obálka, ale hrozně moc nezodpovězených otázek a logických nesmyslů. V jaké době se příběh odehrává? Nejdřív to na mě působí jako období před první světovou válkou, a vzápětí se zmiňuje policie, sanitky... Všichni muži jsou burani, kteří mlátí ženy a každý druhý ve vesnici je náboženský fanatik. Dobře, pokud přistoupíme na to, že se příběh odehrává na přelomu devatenáctého a dvacátého století, bude to dávat smysl. Jenže autorka si očividně nedokázala ujasnit, v jakém období se vlastně pohybuje. Ale abych jen nehanil, příběh je opravdu originální. Možná si autorka ukousla příliš velké sousto. To ale nic nemění na tom, že vymyslela poměrně děsivou vesnici, obývanou děsivými obyvateli, kterou obchází děsivé přízraky. Nižší hodnocení dát nemůžu i kdybych chtěl, nebylo by to zkrátka spravedlivé.

Michalka98
11.11.2022

(+ SPOILER) Noci běsů mě bohužel zklamaly. Zmizení Sáry Lindertové bylo skvělé a já po nadšených recenzích očekávala, že tato kniha autorčinu prvotinu ještě předčí. Nestalo se tak. Nejvíc se mi líbilo prostředí vesnice a jejích obyvatel - to mě děsilo ještě víc než nadpřirozené jevy. Plusové body dávám také za celkový nápad, i když paralely se Sárou Lindertovou byly znát. První půlka knihy se mi bohužel táhla, druhá polovina měla spád a pak přišel konec, který byl hrozně rychlý a vlastně neuzavřený. Čekala jsem, že dostanu opravdu kvalitní a velkolepý závěr, ale po přečtení mám pocit, že jsem na své otázky nedostala pořádnou odpověď. Na podzimní/zimní večery je to dobrá četba, ale čekala jsem víc.

nela3812
01.11.2022

Jena z nejhezčích českých obálek, které jsem letos viděla, ale co ten příběh? I když jsem se s tím zpočátku trápila, tak to nakonec nebylo tak zlé, tak je zdálo. Styl psaní a jazyk mi nesedl, a doteď nedokážu alespoň přibližně zařadit příběh do nějaké doby či časoprostoru. Ani po dočtení prostě netuším, v jaké době se to odehrává. Ale musím říct, že mě postupem času příběh celkem pohltil a opravdu mě začalo zajímat, jak to s našimi hlavními hrdiny, bude dál.

První polovina příběhu je v podstatě seznamovačka s vesnicí, hlavními hrdiny a celkovou zápletkou. Tudíž se to celé trošku vleče, ale místy narazí autorka na zajímavá témata. V druhé polovině příběhu jsem pociťovala lehké mrazení a bála jsem se vystrčit nohu zpod peřiny, protože vykreslení nočních můr se autorce skutečně povedlo. takže za tyto lehce hororové prvky dávám velký palec nahoru. Skvělá práce.

Konec mi bohužel přišel velmi unáhlený a chybí tam 4 dny, které autorka nepopsala ani z rychlíku. V příběhu o těchto dnech chybí byť sebemenší zmínka a všechny ostatní dny jsou nabité pátráním a strachem, takže co ty 4 dny? To mi neříkejte, že si naši hlavní hrdinové dali prostě pauzu....

Hodnotím 3,5/5

sassenkka
27.09.2022

Velmi milé překvapení! Jestli se něco povedlo dokonale, tak je to určitě obálka. Protože ta zlákala mnoho čtenářů a ja jsem ráda, že se řadím mezi ty, kteří jsou nadšení i z obsahu. Měla jsem z tohoto žánru trošku strach, ale ten neotřelý příběh mě chytl hned od začátku a já jen hltala a hltala. Byla to pro mě zajímavá změna, líbila se mi tajemná a místy až mrazivá atmosféra knihy.
Opravdu jsem nadšená a už mám v srdíčku předchozí knihu autorky. Protože jestli jsou všechny její knihy tak čtivé, tak chci další a další!

lucakuca
11.09.2022

Příběh zajímavý, temný a konec má spád. Ale...

Nějak jsem si nestačila vytvořit vztah k žádné postavě. Zcela upřímně - všichni mi tam jsou ukradení...

1 ...