Spad ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. V sutinách Prahy přežívá pár desítek tisíc lidí a snaží se ze všech sil uchovat něco jako civilizaci. Jenže zbytek světa nemá o civilizaci zájem. Zbytek světa chce za každou cenu přežít, a to zpravidla na úkor někoho jiného. A tak lidský život nemá moc velkou hodnotu – možná několika masových konzerv nebo pilulek proti ozáření. A čím dál od někdejšího hlavního města, tím divočejší poměry panují. Skupina válečných veteránů musí Prahu opustit. Čeká je cesta územím, kde se každou chvíli mění vláda podle toho, kdo má v jaké přestřelce navrch, kdo tam zrovna přitáhne a má víc chlapů nebo střeliva. Musí totiž splatit jeden dluh. Čestný dluh z časů, kdy takové věci měly ještě hodnotu. Vítejte v roce 2050 v nejponuřejším románu Františka Kotlety....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322847/spad-f2I-322847.png 4.2885

Spad 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno (ekniha), Epocha (ČR)

Kniha Spad

markyticka
dnes

Hrdina od Istanbulu a hrstka přeživších putují troskami, které zbyly z České republiky po světové jaderné válce a mají jistý cíl... Knihu jsem přečetla během dne :)

Elkiss
předevčírem

Jizda jako vzdy! Plukovnikovi ze "starych" casu nejde nedrzet palce a vzhledem k tomu, ze je pokracovani, tak uz ted se tesim do jakych situaci se dostane i se svou bandou priste. Ale co me naprosto odzbrojilo, byla jedina kratka veta ve 3/4 knihy. U toho jsem nahlas rekla doslova "No do prdele" a zaborila oci jeste bliz do stranek! Skvele, ctive, napinave, proste Kotleta:-)!!!

Makaja
předevčírem

Je mi líto, opět audiokniha a opět se mi výběr nepovedl. Nevím, jestli mě to tak moc nebavilo právě díky interpretaci, ale spíš ne. Musím říct, že mě ten příběh vlastně moc nezaujal a korunu tomu nasadilo množství mrtvol a jiných drsňačinek. Takže pan Kotleta poprvé a naposledy.

CountNosferatu

David Michálek je chlápek na svém místě. Není to přehnanej cíťa, občas něco podělá, ale pojem čest mu není cizí. Spad je přímočarej brak, jako je tomu u Kotlety zvykem (a proto mě jeho knížky baví), zápletka jednoduchá, styl vyprávění svižnej a i přes nečekané minimum sexu chytlavej.

mareksevc

oddychové priamočiare čítanie ktoré sa na nič nehrá, určite sa pozriem po pokračovaní celej série

Bakana

Pro mě je tento typ knížek příliš přímočarý. Hlavní hrdina je borec jak ze sovětského filmu, celou knihou se vine nadužívání citoslovcí ("Prásk! Prásk! Prásk! Prásk! :-)) a příběh je jednoduchoučký... Bylo by to skvělé v komiksové verzi. To si pak dokážu představit cca pro třináctiletého kluka jako naprostou pecku!

Sirpredátor

Pan Kotleta píše skvělé knihy, ale myslím si, že to s tou jejich drsností přehání

Dáduše

Přečteno podruhé a opět jsem se bavila, možná víc než při prvním čtení. Také jsem si přečetla slovo autora a začíná mi být sympatický i názorově. Na nic si nehraje, jako jeho knihy. Spad, coby král brakové literatury, v dobrém slova smyslu válí. Občas by to chtělo některé obraty vyjádřit lépe, ale chápu to.

Dobrák
Dobrák