Spad ekniha

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. V sutinách Prahy přežívá pár desítek tisíc lidí a snaží se ze všech sil uchovat něco jako civilizaci. Jenže zbytek světa nemá o civilizaci zájem. Zbytek světa chce za každou cenu přežít, a to zpravidla na úkor někoho jiného. A tak lidský život nemá moc velkou hodnotu – možná několika masových konzerv nebo pilulek proti ozáření. A čím dál od někdejšího hlavního města, tím divočejší poměry panují. Skupina válečných veteránů musí Prahu opustit. Čeká je cesta územím, kde se každou chvíli mění vláda podle toho, kdo má v jaké přestřelce navrch, kdo tam zrovna přitáhne a má víc chlapů nebo střeliva. Musí totiž splatit jeden dluh. Čestný dluh z časů, kdy takové věci měly ještě hodnotu. Vítejte v roce 2050 v nejponuřejším románu Františka Kotlety....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322847/big_spad-f2I-322847.png 4.21255

Spad 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi

Vydáno: (ekniha), Epocha (ČR)

Kniha Spad

Erutan
předevčírem

Čtu v roce 2022 Květen. Kniha je z roku 2016. První novinový článek který Vám má objasnit jak to všechno začalo: "Rusko zaútočilo na Ukrajinu"... Z toho až mrazí jak se autor trefil, doufám že to je taky poslední článek, s kterým mu to vyšlo...

Peter73

Malá utla kniha, pýtam sa prečo som ju prehliadal ? Dobry napísaný postapo román. Dej je svižný, rýchlo odsýpa, kniha sa úžasne číta. Autor napísal jednoduchý príbeh, ale štýl písania je akčný ako film. Na pozadí deja je popísané správanie ľudí po jadrovom výbuchu a po vojne. Na dnešnú dobu autor niektoré veci dobre vystihol. Kniha ma bavila. Kotleta palec hore za túto knižku.

Mudry

Ufff... Tak jen doufám, že pan Kotleta nemá doma tu skleněnou kouli.

Peter534

Som starý sci-fi fanúšik a doteraz som pochyboval o možnosti cestovania v čase.
Teraz som si znova vypočul začiatok 2. kapitoly Spadu a už si nie som taký istý.....Buď je autor lepší extrapolátor budúcnosti ako 99,8 % politikov a odborníkov, alebo má výkonnú krištáľovú guľu (na stole), alebo to vie s časom !
Jeho predpoveď je fakt neuveriteľná, klobúk dole. Kniha samotná je lepšia než som čakal, kvalita stúpa každou knihou. Nie je to síce úplne Kulhánek (a ani nechce), ale odkedy ten odišiel do ilegality, nemá JK lepšieho nástupcu. A dobrým znakom je aj to, že neskončil trilógiu druhým dielom !!!! :-)
Odporúčam, hneď po liste Lukjanenkovi to najlepšie, čo som od FK čítal.
PS. to, že autor napísal aj tretiu knihu trilógie nepovažujem za spoiler.

KarolínaK.

(+ SPOILER) Dávno, dávno jsem četla Příliš dlouhou swingers party a pak mi dlouho ruka na Kotletu nepadla. Po začátku války na Ukrajině se ale na Twitteru několikrát citovala pasáž z této knížky, tak jsem po ní sáhla, ať jsem v obraze. A super... Stránky utíkaly strašným tempem, stále nějaká akce, nebyl čas si odpočinout. Snad jen když si hlavní hrdina ukořistí chvilku pro sebe a svůj doutník, mohla jsem i já po jeho vzoru vyjít ven "na vzduch" a v tichém rozjímání doufat, že část, která následuje za útokem na Ukrajinu, zůstane na poli fikce.

Turante

Četlo se to moc dobře, ale začala jsem pár dní po ruské invazi na Ukrajinu a vůbec mi nebylo z toho dobře. Tak snad neměl autor vizi, která se splní. Jinak můžu jen doporučit, miluju postapo :D

lazarus

Po čertech zábavná roadmovie v Kulhánkovic stylu. Vím, není to moc dobrý příměr, ale on prostě podobný brakový styl tady u nás odstartoval a podobné záležitosti mě prostě nedá s ním neporovnávat. Spad je parádně vyvážený mix akce, vtípků, hlášek a děje samotného. Pro mě velice příjemné, nečekané překvápko. Podle recenzí jsem čekal něco ve stylu Kopřivovic Asfaltu. Nuže, toto je lepší, inteligentnější, zábavnější, příjemnější ku čtení. Takže s chutí se pustím do pokračování. Mimochodem, ta predikce dnešní katastrofální situace je velice povedená.

markinho962

Prostě jsem se nemohl začíst, všechno jako by už tu prostě bylo v jiných autorových knihách....