Spad ekniha

Spad obálka knihy
Mé hodnocení:

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. V sutinách Prahy přežívá pár desítek tisíc lidí a snaží se ze všech sil uchovat něco jako civilizaci. Jenže zbytek světa nemá o civilizaci zájem. Zbytek světa chce za každou cenu přežít, a to zpravidla na úkor někoho jiného. A tak lidský život nemá moc velkou hodnotu – možná několika masových konzerv nebo pilulek proti ozáření. A čím dál od někdejšího hlavního města, tím divočejší poměry panují. Skupina válečných veteránů musí Prahu opustit. Čeká je cesta územím, kde se každou chvíli mění vláda podle toho, kdo má v jaké přestřelce navrch, kdo tam zrovna přitáhne a má víc chlapů nebo střeliva. Musí totiž splatit jeden dluh. Čestný dluh z časů, kdy takové věci měly ještě hodnotu. Vítejte v roce 2050 v nejponuřejším románu Františka Kotlety....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322847/spad-f2I-322847.png 4.21067

Spad 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno (ekniha), Epocha (ČR)

Kniha Spad

pejty

Další skvělý nářez od Kotlety. Tentokrát tam není tolik hlášek, sexu a morbidního humoru, jak jsem si od autora zvykl, ale i tak jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Neuvěřitelně čtivou knihu, kterou jsem sfoukl za několik málo hodin. Autor poutavě vypráví příběh našich ne zrovna úplně dobrovolných hrdinů z postapokaliptickeho světa, kde jaderná válka zničila prakticky celé lidstvo a planetu.

Mr.Diktator

Líbilo se mi zasazení světového dění do Čech, hodně barvitý popis a pěkně vylíčená drsná doba pomocí hrubšího jazyka. Úžasně do detailů promyšlený svět. Rozhodně čtivé, akorát jsem se malinko nesžila s postavami a úplně jsem se nedostala do konfliktu ale třeba v dalších dílech. Rozhodně se nejedná o první a poslední autorovu knížku, kterou se chystám číst.

RickyRicardo

Čekal jsem to od Kotlety trošku jiný, ale i takle je to poměrně dobrý, ale mohlo to být o trošku lepší.

elenai

Úplně si vzpomínám na to megalomanské promo v časopisu Pevnost - jesenický Mauglí, řezník z Bruntálu napsal hned napoprve své opus magnum - tj. Bratrstvo krve. A následoval vážně nevážně míněný rozhovor, z kterého jsem si málem cvrkla.

No, ale rozhodla jsem se přečíst něco, co mě vždycky zajímalo víc, a to je postapo. A že tahle byla hodně dobrá. Postavy, skoro všichni velcí drsňáci, které ukovala celosvětová jaderná katastrofa - milovník doutníků plukovník Michálek, milovnice nožů a vrtulníků Alice, její ex-milovník a manžel Ryan, bratr bez servítek Michal, mlčenlivý Sam zase miluje hraní na piano a holobrádek Crash miluje pana plukovníka - ti všichni mi přirostli k srdci a ke konci už jsem o ně měla strach, aby nedostali jednu z milosti.

Příběh je celkem jednoduchý - dopravit sebe a významnou zásilku z bodu A do bodu B a mezitím se hrdinové zastaví na bodech C, D, E a tak dále. Je to zcela účelný záměr sloužící k představení postapo České republiky, a že je to opravdu povedené tak, že jsem snad ráda, že žiju teď a tady, byť s několika výhradami.

Co je u Kotlety fajn, že si na nic nehraje, je stručně výstižný a jeho dialogy jsou vypilované, abyste se prostě bavili. Co mě akorát zamrzelo, že nevytřískal víc z potenciálu Hany. Jinak nemám, co bych vytkla. Super odpočinek. ****1/2

Ronnie68

Kniha se mi četla skvěle ... přelouskáno prakticky za pár hodin ...

david8843

Netušil jsem, jak úžasně čtivý Kotleta je. Po trochu méně záživném úvodu v Praze se děj rozjel a já už knihu nepustil z ruky. Dílo neoplývá kdovíjak geniální zápletkou, ale je správně akční, plné příjemné nadsázky a dokonce poskytne i pár kvalitních příběhových odhalení. Hrdá braková literatura.

buster21

popri cakani na nove rezivo, (isaac asimov(pocitacovi pirati) a vladimir slechta(navrat archandela)) som nevedel do coho pichnut. A kedze mam od Kotletu asi vsetko, a kedze sa to cita snad uplne samo .. tak som chytil prvu knihu cyklu SPAD, reku ze kym dojdu knizky , nic tym nepokazim. No kedze som to uz cital relativne davno a hovorim si, ze znova pozriet hrdinu z Iastanbulu nemoze byt zly krok .. veruze nebol .. vyborne citanie, ma to spÁd, sem tam tam zahuci aj clen bratstva, co dava knihe kvapôcku uveritelnosti .. som naozaj spokojny. Ked mozem povedat svoj nazor, tak cely 4 knihovy cyklus ... s kludnym svedomim survivalistu, nemozem hodnotit inak, ako five stars .. kto je do post-apo blazen jak ja .. nebude ani jednou knihou sklamany.

karlosik4

Moje první přečtená Kotletovina, a musím říct že mi vyrazila dech, díky této knize jsem opět začal číst a poprvé měl oblíbený nejen příběh, ale i spisovatele. Krásný moderní český Journey příběh jak má být!