Spad přehled

Spad
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296894/bmid_spad-h4c-296894.jpg 4 1578 1578

Spad série

1. díl >

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. V sutinách Prahy přežívá pár desítek tisíc lidí a snaží se ze všech sil uchovat něco jako civilizaci. Jenže zbytek světa nemá o civilizaci zájem. Zbytek světa chce za každou cenu přežít, a to zpravidla na úkor někoho jiného. A tak lidský život nemá moc velkou hodnotu – možná několika masových konzerv nebo pilulek proti ozáření. A čím dál od někdejšího hlavního města, tím divočejší poměry panují. Skupina válečných veteránů musí Prahu opustit. Čeká je cesta územím, kde se každou chvíli mění vláda podle toho, kdo má v jaké přestřelce navrch, kdo tam zrovna přitáhne a má víc chlapů nebo střeliva. Musí totiž splatit jeden dluh. Čestný dluh z časů, kdy takové věci měly ještě hodnotu.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spad. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (335)

JSmerda
16.05.2024 5 z 5

Ale jo, sympatický Kotleta :) Je to takové přímočařejší, ale proč ne.

mnohoknih
05.05.2024 4 z 5

Posloucháno jako audio a Borek Kapitančik se do toho opravdu opřel. Zvládnul všechny postavy, nálady i situace. Dal tomu postapokalyptickému příběhu další rozměr. A posluchač si užíval další brakovou literaturu, kde si Čech vždycky poradí. Plukovník Michálek si ve zničeném světě zařídil hospodu a snažil se nebýt plukovníkem. Samozřejmě, že osud tomu chtěl jinak. A tak se ocitáme na výpravě za záchranu generálovi dcery. Příběh má zase všechny ty správné atributy brakové literatury. Spousta boje, spousta krve, spousta doutníků, spousta chrabrých Čechů a Češek. Nesmím zapomenout na Alici, umí to moc dobře s noži a vrtulníky. Kyšova představa zničeného a nové rozděleného světa mi přijde hodně pravděpodobná. Dost trefně používá naše strachy a černé scénáře. A využívá k tomu i skryté hříčky. Zde např. název rádia The Hokkaido Shimbun Press. Ano, Šimbun znamená japonsky noviny a Japonci v příběhu hrají dost nevábnou úlohu. Příběh má podle mě jasný konec, takže o to víc jsem zvědavá, co bude v dalším díle.


Slezadav
04.03.2024 3 z 5

SPAD jsem četl už jako člověk s Kotletovým dílem seznámený (po Koscích, Nářezech a Perunově krvi) a musím říct, že SPAD mě zatím nadchnul asi nejméně.
Ne, že by kniha byla nějak špatná, jen mi nepripadala nikterak dobrá. Pár vtipných hlášek a momentů tam samozřejmě je. Násilí a krev také. Možná je to můj osobní problém, ale obojího jsem čekal asi trošku víc. Možná jsou moje pocity způsobené i částečně tím, že je to nejvážnější román, který jsem od Kotlety četl - tedy ne, že by byl nějak vážný, ale opět - očekávání byla trošku jinde. Navíc to autor až trochu otravně přeháněl s doutníky.
Dávám průměrné 3* knize, kterou považuji za vcelku průměrný brak, který mě nikterak nepřesvědčil. Nicméně pokračovat v sérii budu.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Žebříček nejprodávanějších eknih (leden)

06.02.2017


Žebříček nejprodávanějších eknih (prosinec)

04.01.2017


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Spad v seznamech

v Právě čtených32x
v Přečtených2 210x
ve Čtenářské výzvě341x
v Doporučených102x
v Knihotéce596x
v Chystám se číst432x
v Chci si koupit125x
v dalších seznamech9x