Spad

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. V sutinách Prahy přežívá pár desítek tisíc lidí a snaží se ze všech sil uchovat něco jako civilizaci. Jenže zbytek světa nemá o civilizaci zájem. Zbytek světa chce za každou cenu přežít, a to zpravidla na úkor někoho jiného. A tak lidský život nemá moc velkou hodnotu – možná několika masových konzerv nebo pilulek proti ozáření. A čím dál od někdejšího hlavního města, tím divočejší poměry panují. Skupina válečných veteránů musí Prahu opustit. Čeká je cesta územím, kde se každou chvíli mění vláda podle toho, kdo má v jaké přestřelce navrch, kdo tam zrovna přitáhne a má víc chlapů nebo střeliva. Musí totiž splatit jeden dluh. Čestný dluh z časů, kdy takové věci měly ještě hodnotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296894/spad-h4c-296894.jpg 4.2774

Spad (1.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

Kniha Spad

vlkodlaq
dnes

Je příjemné vidět, jak autor od série Perunova krev a porno knih vyrostl. Spad je po spotřebitelské stránce výborný, skvěle se čte, děj je přijatelně vygradovaný a přesto, že autor knihou nic nemíní, dává i pár hlubších momentů k zamyšlení.

1T0S_
předevčírem

Kotleta s touto knihou příjemně překvapil. Odpustil si pořádnou dávku trapného humoru, spoustu nehodících se citoslovcí a místo toho trošku zapracoval na příběhu a kulisách atomovkami rozmláceného světa.

No, zapracoval na příběhu... Stále je to taková ta klasika, tedy dostaň se z bodu A do bodu B, ale alespoň to nešlo tak hladce, jako třeba v Bratrstvu krve. Našly se zde nezajímavé místa, ale většinou se jednalo o akční řežbu.

Postavy mi též přišly povedenější, než třeba v Bratrstvu krve, možná proto, že se nejednalo o partičku neporazitelných upírů, ale o skupinku (neporazitelných) válečných veteránů. Hlášky byly povětšinou vtipné, i když se mezi nimi samozřejmě našlo pár poněkud trapnějších.

Spad nepatří mezi extra promyšlené postapo knihy. Vlastně bych řekl, že se jedná o prázdnou, oddechovou četbu. Fanouškům Kotlety se Spad líbit bude, ostatní v něm těžko najdou zalíbení.
3/5

zelenoockaa

Oddechovka, ač ne zrovna optimistické téma, styl autorova psaní je prostě takový, že se to čte samo. Bum, prásk, ratatatata mě prostě baví :).

m.benesovaa

Knihu jsem si zamilovala po pár prvních stranách. Ten způsob, kterým Kotleta píše. Děj. Spad je první knížka co jsem od Kotlety četla a miluju jí a celkově jeho knihy. Doporučila jsem přítelovi a půjčila mu Spad na přečtení. Zamiloval se do Kotlety stejně, jako já.

Hadati

Pro mě první kniha od Kotlety a postapo podle mého vkusu. Je to postapo na území naší země v blízké budoucnosti, takže není problém se do tohoto světa vžít a Kotleta může používat odkazy na naši současnou kulturu, aniž by na tom bylo něco divného, a vymýšlet vtipy, kvůli kterým se sice nebudete popadat za břicho, ale nějaké to pousmání z vás vyloudí. Svět je uvěřitelnej a hrdina je ze staré školy. Sice nezachraňuje a nestará se o každého ubožáka, který mu přijde do cesty, ale na druhou stranu má svou morálku a o své lidi se stará. První díl této série mě navnadil i na pokračování. Jsem zvědav, jak se Češi poperou s budoucností, a zda nakonec na ruinách světa vybudují opět nějaký řád. Líbilo by se mi, kdyby využili příležitosti a začali expandovat po celé Evropě a vytvářet říši, i když tohle mé přání je asi zatím předčasné. Také bych rád, aby další kniha měla silnější příběh, protože zajímavé kulisy postapo světa sice stačily pro první díl, ale druhý musí nabídnout už více.

Durasvami

Skvělá kniha!! Četla se úplně sama. Můžu jen a jen doporučit

KubaHanzelin

Bum! Prásk! Ratatatatata!
Potřeboval jsem nějaký oddech a tak jsem ho dostal, jedná se o moje první setkání s panem Kotletou a musím říct, že jsem spokojen, nenáročná, akční a místy vtipná četba u které zaručeně vypnete. Jsem zvědav na další díly

declen

Tohle mě teda moc nenadchlo, možná už jsem tolik nakrmenej postapem a trochu přehnaně alergickej na zněužívání žánru. Hodně generické a bez většího nápadu nebo zajímavé pointy. Ani atmosféra mě moc nebrala. Prvních cca. 30% knížky je naprostá nuda. V prostředku to docela šlo a na konci jsem měl co dělat abych to vůbec dočet. Nudné ploché postavy.