Spad

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. V sutinách Prahy přežívá pár desítek tisíc lidí a snaží se ze všech sil uchovat něco jako civilizaci. Jenže zbytek světa nemá o civilizaci zájem. Zbytek světa chce za každou cenu přežít, a to zpravidla na úkor někoho jiného. A tak lidský život nemá moc velkou hodnotu – možná několika masových konzerv nebo pilulek proti ozáření. A čím dál od někdejšího hlavního města, tím divočejší poměry panují. Skupina válečných veteránů musí Prahu opustit. Čeká je cesta územím, kde se každou chvíli mění vláda podle toho, kdo má v jaké přestřelce navrch, kdo tam zrovna přitáhne a má víc chlapů nebo střeliva. Musí totiž splatit jeden dluh. Čestný dluh z časů, kdy takové věci měly ještě hodnotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296894/spad-h4c-296894.jpg 4.2980

Spad 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Spad

mi-380

Jooo, dráždili jste ruského medvěda, ten vytáhl z doupěte hračku s neřízenou řetězovou reakcí a už to lítalo sem tam. A teď tu máme otrokářství, izolované polodivoké komunity, manufaktury, a v Praze se jezdí tramvají taženou koňmi. František Kotleta je i v tomhle světě jako doma. Rychlý spád děje, brutalita, hlášky. Osamělí bojovníci táhnou krajem a nekompromisně plní svou Mission: Impossible. Mezi tím, díky vstupům japonských sdělovacích prostředků, sledujeme jak a proč k tomu všemu vlastně došlo. Zprávy jsou to mrazivé, ale ne tak nepravděpodobné.
85 % (aktuálně 978 hodnotících s průměrem 83 %).

„Nečekal jsem, že to řeknu, ale jsem rád, že jsme konečně v Brně.“

P.S.
Audiokniha, důrazný přednes Borka Kapitančika, který tu dokonce se Samem (který to musí občas zahrát znovu) celkem i dobře zpívá.

kamila5406

Nijak mě kniha nenadchla příběh dobrý ale vůbec mě nebavili postavy.

LaciJan

Kdyby nebyly další díly tak dobré, dostala by 5*. Začátek trilogie (4. díl hmm hmm...), která začíná skvěle, čte se skvěle, připoutá skvěle a končí skvěle.

Rozhodně s ní začněte (stylově nicméně dost odlišná oproti Příliš dlouhé swingers párty). Podobná Lovcům.

Rihatama

"Český voják, dobrý voják"

Jaderný holokaust. Tohle byl jeden z mála slovních a dějinných novotvarů. Jinak se tu v roce 2030 a dál mísí boje o Ukrajinu, Kypr, boje NATO proti Rusku, Turecku, Blízkému východu. A Češi jsou ti z nejlepších ;-). S brakovou literaturou moc zkušeností nemám. Kotleta se však stává takovým fenoménem, že jsem nakonec neodolala. Jak se říká, nikdy neříkej nikdy. A myslím, že Brack neboli brak mi Franta Kotleta přiblížil dokonale. Žádné myšlenky, natož hluboké, žádné ideje, žádné pochyby, postavy ploché a nekomplikované, Kotleta nezkoumá, neanalyzuje, pouze akce, akce, akce. Ryzí postapo kde jediným cílem je zachránit sebe sama, své přátele a ty, jež se k této kategorii blíží. Zábavné jsou české reálie. Pokud vím, žádné postapo na českém dvorku jsem zatím nečetla. A že nejlépe se v postapo daří zrovna Brnu mě fakt nepřekvapuje ;-). Hostinský alias stárnoucí veterán, plukovník Michálek předvádí excelentní výkony, hotový Kent Clark, navíc po boku barmanky Alice alias Johanky z Arku. Chvílemi jsem zase měla pocit, že jsem se ocitla v komiksu nebo americké gangsterce hozené do výbuchy jaderných bomb zamořeného roku 2030. A dokonce se tam "připletla" i postava Hattori Hanzō, pardon Hattori Ghanzu :-D. Někdy příště si ráda naservíruji pokračování. Ideální oddechovka pro unavené závity.

Tereziee

Moje první kniha od Kotlety a musím říct, že to bylo skvělý. Postapo není úplně můj oblíbený žánr, ale tohle mě hodně bavilo. Skvěle vykreslený svět a postavy, který vám chtě nechtě přirostou k srdci. Rozhodně si přečtu pokračování.

Corso

Vypocute ako audiolibra. Moja prva kotleta. Vsetko v poriadku, pocit postapo sa dostavil. Zaroven mam pocit ze som ostal nejak na rozhrani naplnenia zazitku. Vec ktora by si snad viac ako kniznu podobu zasluzila skor filmovu. Viete...sama akcia. Citaniu som sa teda vyhol a pocuval co je taka polovicna filmarina. Zvuk mate, obraz nie. :) A vlastne jedinu vytku ktoru mam je moja subjektivna vec, ze nemam rad nabublane radoby macho-dialogy, obcas sa to mihne strasnou silackou frajerinou, co je zanrova vec. Vravim, moj problem, nie problem kvality. Poctive 3.

iskovsky

taká oddychová strieľačka z pohľadu prvej osoby...

ArtomMozkovič2

Už je to možná trapné psát jak dokola jak je Kotleta geniální klučina stejně to musím napsat Génius ve svém žánru. Kniha se čte jedna báseň. Příběh rychlý tvrdý i něžní. Nemam ani jednu námitku vůči tohoto díla.

Pád do temnot
Pád do temnot