Spad

Spad https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296894/bmid_spad-h4c-296894.jpg 4 1553 333

Spad série

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. V sutinách Prahy přežívá pár desítek tisíc lidí a snaží se ze všech sil uchovat něco jako civilizaci. Jenže zbytek světa nemá o civilizaci zájem. Zbytek světa chce za každou cenu přežít, a to zpravidla na úkor někoho jiného. A tak lidský život nemá moc velkou hodnotu – možná několika masových konzerv nebo pilulek proti ozáření. A čím dál od někdejšího hlavního města, tím divočejší poměry panují. Skupina válečných veteránů musí Prahu opustit. Čeká je cesta územím, kde se každou chvíli mění vláda podle toho, kdo má v jaké přestřelce navrch, kdo tam zrovna přitáhne a má víc chlapů nebo střeliva. Musí totiž splatit jeden dluh. Čestný dluh z časů, kdy takové věci měly ještě hodnotu.... celý text

mandrawer
28.12.2016 5 z 5

Super kniha, ktorú napísal super autor.

Wardenek
27.12.2016 4 z 5

Parádní postapo oddychovka z českého prostředí. Čte se to uplně samo a párkrát jsem se i ze srdce zasmál :) Jinak krev a masakr, bylo to fajn :)

rimar
27.12.2016 4 z 5

kniha napsaná dobře bavila mne ALE ... čekal jsem něco jiného těšil jsem se na Kotletu - super hlášky a tady to není ono, jako kdyby to psal někdo jiný a bral to téma moc vážně, na jeho knihách jsem vždy oceňoval ten humor a nadhled a hlášky a neskutečně jsem se vždy bavil to mi tady bohužel chybělo. Kdyby jméno autora nebylo Kotleta přečetl bych si to a byl spokojený takhle jsem od toho čekal něco víc ale za přečtení rozhodně stojí

Hammerfoll
27.12.2016 3 z 5

Souhlasím s doctor_H, že zas taková pecka to není. Zasazení děje je fajn, čtivé to bylo, ale nějak jsem si nenašel cestu k hlavním postavám. A trochu mi vadil pan dokonalý plukovník - a la drsný noir ošlehaný hrdina, kterému v podstatě vyšlo všechno na co sáhnul.

Steew
22.12.2016 4 z 5

Taková pohodová kotletovka s jednoduchou zápletkou a přesto to chcete dočíst do konce, protože prostě fandíte hlavním hrdinům, kteří jsou prostě super! Spousty akce, (konečně) méně rádoby vtipných hlášek a zábavné. Klidně bych si dokázal představit z toho světa i druhý díl.

Navíc jako milovník post apo - musím říct, že popsání post apo světa se Kotletovi zdařilo poměrně dobře :)

lyriq
21.12.2016 5 z 5

Spad je jiný. Nejen mezi Kotletovkami. Je ohromně čtivý, vtip tu celkem přirozeně plyne bez pokusů o větší hláškování, o to větší důraz je na rozlišení charakterů postav, které nejsou ploché a není těžké si je oblíbit.

Po Hustým nářezu, po první Perunově krvi, i tahle Kotletovka našeptává, že ještě není konec. Nechápejte mě zle, závěr se mi líbil, ale tak nějak jsem měl pocit, že jsem dočetl první část budoucí trilogie. :)

doctor_H
20.12.2016 3 z 5

Přečetl jsem si ostatní komentáře plné chvály a dovolím si mírně nesouhlasit. Zas takovej hit to není.. ano, je to něco jineho, v něčem mi to připomělo neffovu tmu, asi by si to zasloužilo i pokračování, ale chtělo by to lepší příběh. Neurazilo, ale ani nenadchlo..

Terva
19.12.2016 5 z 5

Měl jsem ráno pocit, že mě čeká krásný den.

Kdeže jsou ty časy, kdy jsem ochutnal Kotletu a usmyslel jsem si, že by to mohl být celkem slušný nástupce pana Kulhánka. Bratrstvo krve tomu nemálo napovídalo. Jenže, pak přišly další knihy a začal ubývat humor, přibylo více sexu a příběhy přestávaly mít akční děj. Vlci, jakési preluge k Bratrstvu už postrádalo humor a dokonce i sex. Trochu jsem se začal obávat, kam se to celé dostane.
Pak se pan spisovatel dal na cestu jakési krimi. Proč ne. Swingers ve Vietnamu o tom vypovídá.
A hle příběh nazvaný Spad je opět něco úplně jiného. Dalo by se to pojmenovat (škatulky) dobrodružné fantasy sci-fi. S tím, že naštěstí tu nepotkáte milášška ani ušatého elfíka, nepřijde ani žádný tro(t)l, ba ani hobitka tu nesníte. Ano, maniaci si už snad ani fantasy bez těchto postav nedovedou představit, ale pan Kotleta si udělal své postapo fantasy. A to se velmi povedlo.

Malá ochutnávka:
Jediné, co mi na celém tom stavu zdejšího světa vyhovovalo, byla skutečnost, že e-booky zmizely s internetem a papírové knihy lidé používají hlavně na topení a balení cigaret.....

V příběhu pan Kotleta vzdá hold jednomu filmovému scénáristovi
......totální magor, který si nechal říkat Felix de la Cámara.....
abych to vycitoval slovy spisovatele.

Příběh obsahuje vytříbený humor, psaný každé postavě přímo na tělo. Humor je tak věcný, nezní jako nějaké zbytečné hláškování a mnohdy se ztratí v ději. Prostě jen si tak čtete, padne nějaký vtipný úryvek, ale čtenář je tak zaujatý dějem, že se jen pousměje a „jede“ dál.
Samolitr, že se vše odehrává v Čechách. Někde mezi Prahou a Brdelí, ….ehhm...tedy Brnem.

CITÁT - Brno už z dálky vypadalo jako Praha.

Mistrně popsaná postapo krajina, vznik nových stvoření a hlavně je v tom zkrytá láska a ne nějak lacině, prostě bez lásky to nejde.
Já se bavil, fandil, užíval si jeden z dalších návodů, co dělat až se to stane a když jsem dočetl, řekl jsem si, že tohle si ještě několikrát přečtu.
Kniha je sice příběhově ukončená, ale určitě by se dala napsat další dobrodružství hrdiny z Istanbulu. Jenže pan Kulhánek furt někam expanduje a zkouší jiné situace a žánry, tak možná napíše příště totální porno.

Stačil jeden jediný den a zapomněl jsem, co je to lidství.

LittleZedd
19.12.2016 5 z 5

Spad mě nadchnul. Kotleta má i slabší chvilky, kdy popustí fanzii a vznikne trochu nudná slátanina. Spad je ovšem úplně něco jiného. Perfektně vykreslená osobnost pana Plukovníka se všemi jeho replikami a v neposlední řadě námět posatpo světa. Děj je ucelen a má to spád. Přečteno jedním dechem.

pobijecmuch
18.12.2016 5 z 5

Toto není klasický Kotleta. V tomto románu se právě vůbec nesetkáte s žádným upírem. čarodějem nebo sexuchtivou bohyní. Toto je poctivě napsaný postkatastrofický román, který klidně může konkurovat všem těm Labyrintům, Hunger Gamesa a dalším zahraničním rádoby literárním blábolům. V určitý momentech je dokonce hodně předčí, protože děj románu se odehrává v naši zemích a hlavní hrdinové jsou naši lidé z masa a kostí.
Kniha je super a doufám, že zaujme i ty sváteční čtenáře žánru scifi.

groula
17.12.2016 5 z 5

klasická Kotletovina. fajn jsou kratičký kapitoly ma to spád a dobře se to cte

daniel9255
14.12.2016 5 z 5

Výborné, čtivé, přelouskáno za den, jen mi tam tak nějak něco chybělo oproti předešlým knihám... přesto pecka

Pasadenka
06.12.2016 5 z 5

Konečně. Zaznělo mohutným hlasem v mé hlavě s posledním písmenkem v této nádherné brakové knížce. Musím Kotletku pochválit. Po dlouhé době se v žánru objevilo něco opravdu dobrého. Moc moc chutné požužmáníčko. :)

Celá knížka je vlastně jakousi alegorií jízdy po D1 z Prahy do Brna. :D Při konzumaci mi nejednou vytanuli na mysl jiné knížky. Je to taková kombinace Metra 2033, Cesty a mistra Kulhánka Cesty Krve. Jo a ještě Japončíci, protože ti o atomovkách vědí nejvíce. :)

Pasáže z metra byly skvělé. Nevím, zdali to byl záměr, ale můj pocit byl stejný, jako při čtení postapokalyptické společnosti žijící v ruském metru. Samotná cesta byla, přecházení zpustošenou krajinou s mnoha zákeřnými lidmi, sem tam lidojedi, co víc si přát. :) Samozřejmostí je zubří maso. Horká novinka. Kravky radiaci nepřežili. :D A pak drsný závěr, kdy se to vše hezky semele a rozřeší. Vše co mají fanoušci rádi, tak v tomto klenotu české literatury dostanou.

Několik postřehů, které mi vykouzlili úsměv na tváři (možný spojler):
„zubří maso“
„za Varšavu jim uřežeme hlavy“