Příliš dlouhá swingers party

Příliš dlouhá swingers party https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227345/bmid_prilis-dlouha-swingers-party-L6J-227345.jpg 4 1260 226

Tomáš Kosek série

Tahle kniha není žádná selanka. Tahle kniha je literární swingers party plná démonů, prastaré magie, zombií, čarodějek, sukub, děsivých artefaktů, mocných sil z počátku věků a sexu. Spousty sexu. Ale taky akce a humoru. Jinak to František Kotleta ani neumí.

Slezadav
Slezadav
04.03.2024 3 z 5

Boží tango 3/5
Příliš dlouhá swingers party 3/5
Srdeční záležitost 4/5
Pražské kobky 3/5
Artefakt 3/5

Zajímavý Kotletův počin. Tentokrát místo tradičně akčního fantasy nářezu šlo o akční detektivku s fantastickými prvky. Hlavní hrdina docela sympaťák, podobně se dá hodnotit i celá jeho parta. Bohužel povídky mají velmi mělký děj se spoustou děr, hodně věcí zůstává nevysvětleno a pár věcí mi připadalo i nelogických.
Jako oddychovka to ušlo, ještě štěstí, že kniha nebyla delší, tohle bylo až až. Neříkám, že po pokračování nikdy nesáhnu, ale rozhodně to nebude hned.
Nejsem si úplně jistý, jestli je povídkový formát oproti klasickému jednolitému příběhu výhodou nebo ne.
Už podle názvu se dá čekat, že jde o knihu nabitou akcí a sexem. Některé z povídek se už skutečně limitně blížily pornografii, což podle mě celkové kvalitě spíše ublížilo. Detektivní i fantastická složka by bohatě stačila na zajímavou knihu tohoto rozsahu a v některých případech byly sexuální scény zcela zbytečné - zejména v povídce Pražské kobky, ale ani titulní povídka na tom není o moc lépe.
Povídka Artefakt měla dobrý potenciál, který se ovšem nepovedlo zcela naplnit. Boží tango možná až moc vsázelo na exotické prostředí. Za mě nejlepší byla asi Srdeční záležitost, ale ani tady nešlo o nic exkluzivního a 4* jí dávám jen proto, že se mi líbila o chlup více, než ostatní.
Celkově dávám knize 3/5 s tím, že jde o zcela průměrný a ničím nezajímavý brak.

el.peee
el.peee
11.02.2024 4 z 5

Knihu jsem začala poslouchat jako audio a hodně dlouho jsem se nemohla přenést přes první část, která se odehrává v Africe.

Pak se to zlomilo, příběh mě vtáhl a poslední čtvrtinu jsem nakonec dočetla jedním dechem.
Byla to má druhá kniha od Kotlety a určitě ne poslední.

Lavina
Lavina
10.02.2024 4 z 5

Nerada čtu povídky,ale tato kniha byla na povídky až moc dobrá....Jednotlivé povídky na sebe navazovaly,což bylo super.Celým dějem se táhla romantická linka,která byla velmi zajímavá.A kniha byla sice někdy drsná,ale humor a různé hlášky, byly naprosto úžasné....

KateTheBlogger
KateTheBlogger
24.11.2023 4 z 5

Nečekala bych, že mě bude kniha tolik bavit, ale musím uznat, že je to skutečně nářez. Knížka je plná násilí, sexu a vtipných komentářů. Přestože fantasy moc často nečtu, Kotletu jsem rozhodně nečetla naposledy.

mila2411
mila2411
27.10.2023 1 z 5

...no tak asi NE. Po dlouhé době nedočtená (nedoposlouchaná) kniha, po třetí povídce jsem to vzdal, smazal z iPhonu a za pár dní zapomenu. Hlavní hrdina mě nějak nedal důvod mu věřit, mít ho rád, cítit s ním. Příběhy s (neuvěřitelnou) mystikou - v Africe to snad ještě nějak fungovalo, ale v Praze? Nejsem cílová skupina a tak více kritizovat nebudu.

Maly_MACKO
Maly_MACKO
13.10.2023 5 z 5

Takovýto když v čekárně u doktora se lidi naklání, aby se přesvědčili, že čtu opravdu to co čtu. A co říct o knize? Kotleta jak má být!

obedova.pauza
obedova.pauza
10.10.2023

K téhle knize asi můžu napsat jen, že se jedná o klasického Kotletu. Všude spousta příšer, krve a sexu. Ale jako čtení na lehátko k bazénu ideál...kniha je brožovaná, takže opět skoro nic neváží. Jediné, na co je třeba se připravit jsou pohoršené pohledy postarších dam... ta obálka je dost odvážná, ale uznejte, že sakra povedená.

DomYell
DomYell
09.10.2023 5 z 5

Mozna uz roky chodim kolem Kotlety a do dnesnich dnu jsem vyzkousel kotletu jen na taliri... furt jsem si rikal, ze to asi nebude nic pro me... a ja byl vedle, jak ta jedle.

Tohle povazuji zatim letos za nejvetsi objev. Sex, akce, nasili, magie, fantazie, strilecky, krev, mrtvoly,Praha, vsechno proste. Jeden velky Eintopf, ale ktery chutna sakra dobre!

Sakra, mega, mega,mega husty!

heavy66
heavy66
06.10.2023 5 z 5

První sbírka magických příběhů Tomáše Koska, alter ego známého bruntálského řezníka Františka Kotlety. Podle znalců Kotletova životopisu, sloužil František u tajné služby, Oddělení ochrany proti nadpřirozeným silám, několik let, a příběhy v knize jsou autentické. Kromě úvodního afrického extempore se všechny odehrávají v Praze, jména zainteresovaných pražských politiků (viz např. Klára Chlumská) jsou z pochopitelných důvodu změněna. Odchod do bruntálského řeznictví byl opuštěním aktivní služby pouze naoko. Zlí jazykové tvrdí, že přes Kotletův řeznický špalek prošlo víc nepřátelských agentů než hovězích roštěněk nebo vepřových řízků!

NemmamSlov
NemmamSlov
17.09.2023 4 z 5

Už podľa obálky, človek asi tuší akým smerom sa to bude uberať. Od pána Kotletu som čital zatial všetky knihy, čo vydal. Postavy sú super rozpracované a človek si ich hneď obľúbi. Nie je to také dobré ako Husty nárez, alebo Spád, ale človek si tu nájde svoje.

Tomáš Kosek je detektív, ktorý využíva svoje magické schopnosti na riešenie svojich zákazok. Jeho patrónom je boh sexu, takže magická moc rastie hlavne pri sexu, alebo nejakou obeťou. Knihu tvorí 5 poviedok. Každa je v niečom výnimočna tak sa čitateľ nenudí a dá sa to prečítať na posedenie.

Vzpurny_samotar
Vzpurny_samotar
02.09.2023 2 z 5

Název je klamavá reklama.

Paja11.11
Paja11.11
26.08.2023 5 z 5

Začátek knihy mi dělal trochu problémy, nedokázala jsem se začíst a vnímat děj. Po několika stránkách mě kniha chytla a velmi mě bavila. Čtenář se zasměje a také zůstane napnutý až ke konci knihy.

Patrik02
Patrik02
10.08.2023 5 z 5

Po nějakém čase opět František Kotleta. S knihou, jejíž obálka samotná se stala kultovní záležitostí. S knihou, před jejímž obsahem vypadá i trilogie o padesáti odstínech šedé barvy jako čtení pro bačkory. Kniha, u které budete prskat smíchy, šklebit se nad nechutnostmi a zírat nad autorovou fantazií. Tomáš Kosek a jeho parta jsou banda sympatických postav, které se pro svou práci rozhodně nebojí obnažit. A to doslova.

hanak_v_exilu
hanak_v_exilu
10.08.2023 4 z 5

Je to zábavné, svižné a chlípné. Leoš Kyša trochu odbočil ze svého obvyklého stylu, ale ten kdo četl sérii Spad, tak ví, že se barvitých popisů erotických eskapád nebojí. Tady se v nich přímo vyžíval. Příběhům to občas prospělo, občas škodilo. Postavy a smysl pro humor jsou ovšem na nejvyšší úrovni. Fanouškům autora knížku rozhodně doporučím, ale ti co ho neznají, by měli začít něčím tradičnějším. Poutník z Mohameda je dobrá volba.

Xslyepov
Xslyepov
14.07.2023 3 z 5

Mě velmi sedl hlavní charakter. Ačkoliv kniha je rozčleněná na menší historky tak místy na sebe i navazují, plní to dojem jednotné knihy. Magie a kouzla nejsou úplně dosvětlená, takže to funguje na způsob tady se mi to hodí a je to. Zde Kotleta teprve začínal, přimhouřím oko.

KubaHanzelin
KubaHanzelin
05.07.2023 3 z 5

Potřeboval jsem něco ne moc chytrého na vypnutí a na to je Kotleta ideální:)
Po parádní sérii Spad jsem si u známého vypůjčil další paperback z již slušného seznamu kotletovek, který se každým rokem rozšiřuje. Asi mi nesedlo povídkové vyprávění, i když na sebe povídky víceméně navazují, ale tentokrát zůstanu a hodnocením u průměru, čekal jsem asi větší hustší nářez (ano, píšu to schválně) nebo už mě nemá autor čím překvapit, jako odpočinková četba- paráda, pokud hledáte něco nového, tak to zde nenaleznete

rafan65
rafan65
05.06.2023 4 z 5

Docela mě to bavilo i přes autorův drsný styl. Některé pasáže jsou opravdu hodně humorné a zábavné. Takže zase něco jiného a nového než klasické knihy. No uvidím co bude v další příbězích Tomáše Koska.

Čand@
Čand@
09.05.2023 3 z 5

Každý z tých príbehov by sa hodil do seriálu Love, death and robots. Ak ho nepoznáte, pozrite na to na Netflixe. Je to presne tento žáner. Akurát mňa asi viac baví pozerať na televízne spracovanie takéhoto žánru, než čítať to. Skúsiť sa má ale všetko. A nijako to nehaním.

denikknihovnice
denikknihovnice
01.05.2023 2 z 5

Jak já miluju Kotletovky, tohle bylo sáhnutí vedle. Jedna velká prasárna s náznakem detektivky, ve které jsem nic víc, ani Kotletův pověstný humor, prostě nenašla. Kdo má náladu na fantasy porno, je to kniha pro vás, za mě ale bohužel ne.

Frizer
Frizer
17.04.2023 2 z 5

Taková snůška všeho. Knížku jsem prolétl, přečetl pár scén, ale nikdy jsem se neodhodlal do kontinuálního čtení stánku po stránce. Jako knižní "péčko" pro puberťáky může posloužit, ale to je trochu málo.

sex Praha prostituce česká fantasy démoni česká fantastika

Část díla

František Kotleta (p)
česká, 1979
2016  83%Spad
2014  78%Příliš dlouhá swingers party
2010  84%Hustej nářez
2017  87%Poločas rozpadu
2020  85%Operace Thümmel

Kniha Příliš dlouhá swingers party je v

Přečtených1 910x