Příliš dlouhá swingers party

Tahle kniha není žádná selanka. Tahle kniha je literární swingers party plná démonů, prastaré magie, zombií, čarodějek, sukub, děsivých artefaktů, mocných sil z počátku věků a sexu. Spousty sexu. Ale taky akce a humoru. Jinak to František Kotleta ani neumí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/227345/prilis-dlouha-swingers-party-L6J-227345.jpg 4612

Tomáš Kosek (1.)

Povídky, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

SkillJam

Celá série o Koskovi si zaslouží být v mé knihovně už jen kvůli perfektním obálkám. A k tomu dostanete samozřejmě pořádnou porci Kotlety. Je skvělý jako vždy. Nějaké povídky jsou horší než jiné, ale i přesto si to drží svojí skvělou kvalitu. Leoš prostě nikdy nezklame.

Korejš

Magie, prcání, peprnej humor, prcání, Sherlock Holmes počeštěn a přejmenován na doktora Koska, prcání, úchylky všeho druhu, lesby, pražský kobky, trocha toho prcání a prase Gibson kterej fakt baví. Oddechovka, moc dobře čtivá ale v porovnání s postapo Spadem slabší ale stejnak si přečtu celou trilogii protože Kotleta je prostě frajer!

Teron

Po třetím kusu odkládám ad acta, abych se mohl pustit do něčeho zajímavějšího. U swingers povídky mi docvaklo, proč mě to nezaujalo - postavy jsou normální lidi bez schopností, což to jako kulhánkovinu dost podsekává. Fuchsův Frost byl mág, Pragocalypsa má tým mutantů, v Nářezech jsou upíři...tenhle prvek tady zkrátka chybí a je to stejnej problém, jako když se v Langdonovi neřešej hádanky.

jaroiva
29.12.2018

Poté, co jsem nebyla schopná doposlechnout Spad, jsem se rozhodla, že je třeba doplnit vzdělání nějakou jinou knížkou autora.
A musím říct, že tohle se i dalo :) Je tu více sexu, méně krve, a tak jsem se mohla i soustředit na nějaký ten děj a dokonce jsem zjistila, že i jazykově je to poměrně příjemně psané. Tak možná ještě dám Kotletovi šanci u nějaké jiné knížky. Spad ale už doposlouchávat nebudu.
Vzhledem k tomu, že je knížka povídková, jsou tu lepší a horší povídky, tak průměrně mi to vychází na 3*.

Tyrkysová
15.12.2018

Jako oddechovka s trošku peprnějším obsahem je to ideální. Děj hezky odsýpá, nikde se zbytečně nezdržuje... Ani se nenadějete a jste na konci. Spojení akce, magie, sexu a typických Kotletových hlášek prostě vytváří velmi čitelnou směsici, u které se pobavíte :)

Tesinka_Laufey
05.11.2018

Na to, že všude čtu samou chválu, tak jsem zklamaná...Knížka není špatná. Je to dobrá nezvyklá oddechovka, ale čekala jsem něco víc. Navíc mě strašně rozčilovalo dělení každého příběhu.

NightGepard
31.07.2018

Ve zkratce shrnuto: Afrika a magie, bizardní bordely a magie, mojžíšova hůl a magie. Jízda, kterou jen tak někde nezažijete. Prostě Kotleta a odreagovačka.

Malýmedvěd
03.05.2018

Bál jsem se do čeho to jdu, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Bylo to vtipné, svižné oddychové čtení.

wally
23.04.2018

Docela slabota...čekal jsem lepší jízdu vzhledem k tomu, jak se mi líbila ´Nářezová´ trilogie...zklamání...

Lenka.Vílka
12.03.2018

Takže už znám pravdu, které jsem se bála. Zvuky jsou v uvozovkách všude. Nejenom ve Spadu. Ale což, to nějak dám. Co mě zaujalo? Myslela jsem, že půjde o povídky, které jsou samostatné jednotky, ale nakonec se ukázalo, že nejsou. Prostě útržky z práce pár týpků. Ale jsem si jistá, že i přes tu srandu raději nine to five...
Boží tango: 3/5
Příliš dlouhá swingers party: 5/5
Srdeční záležitost: 2/5
Pražské Kobky: 4/5
Artefakt: 4/5
Obálka: 5
Celkem: 3+5+2+4+4+5=3,8=4
Víc u jednotlivých povídek.

midloch
09.03.2018

O Kotletovi jsem dříve dost slýchával ale první knihu jsem od něj přečetl až loni (Spad) následovanou dvěma pokračováními postapo trilogie. Takže tohle byla má první kniha od autora, která byla ve stylu urban fantasy a musím říct, že jsem se při čtení náramně bavil. Abych byl přesný mám pocit, že jsem první povídku četl již v nějaké starší Pevnosti (protože mi byla dost povědomá).

Každopádně sex, magie, přestřelky to vše zasazené do současnosti tvoří velmi čtivý koktejl a už se těším na pokračování.

Dogwood
06.03.2018

Super kniha, porno komedie akce vše dohromady propojený v příjený celek... Konečně fantasy co není jen pro děti :)

bb69
22.02.2018

Nie je to zlé oddychové čítanie - mágia, démoni, nejaká tá erotika, ale upírie "Bratrstvo krve" sa mi páčilo oveľa viac.

Lenny33
20.02.2018

První "povídka" se tedy moc nepovedla a celkem mě od knihy odradila, ale naštěstí jsem se ke knize po měsíci vrátila a zbytek je starý dobrý Kotleta. 4*

buster21
13.02.2018

Kotleta nesklamal

KAREL6725
25.01.2018

Ještě jsem od Kotlety nečetl špatnou knihu, tahle není výjimkou. Magie a sex ve sbírce povídek s Tomášem Koskem. Kotletovky považuji za nejlepší četbu , co tady vychází , tohle není braková literatura, ale vrchol české fantasy. Na brakovou literaturu jsou tady jiní pisálci . Plný počet hvězd je samozřejmost. Kotleta nikdy nezklame a knihu od knihy je lepší. Tohle číst mě nikdy nepřestane bavit.

backtothefuture
15.01.2018

Škoda že je to na 4 části jinak dobrý.Už mám i další od Kotlety tak jsem zvědav

uhoř49
15.01.2018

Supr kniha ,musím sehnat zbylé díly,nezbývá mi než doporučit jako super oddychovku.

Tereza299
12.01.2018

První povídka mě málem od celého čtení odradila, ale... neostýchavý Tomáš Kosek a jeho velmi humorné vyprávění, od nahánění čarodějek, kurev, démonů, přes kouzla a střílečky, po sexuální orgie, velkou erekci a mrd*čky, silně udrželo mou pozornost, a tedy hodnotím velmi kladně :).

tanuki
09.01.2018

Pokud by platilo tvrzení, že obálka prodává, tak by tuhle knihu nyní musel vlastnit každý většinově orientovaný muž, který by ji zahlédl v knihkupectví. Samozřejmě prodává i název a tady už není vůbec o čem hovořit. Neodolal jsem tedy a rozhodl se zjistit podrobněji, jak se taková swingers párty může vyvinout...

Jedná se o jednoduché čtivo s explicitními sexuálními popisy, detektivní a duchařskou zápletkou. Pět případů, které řeší svými nestandardními metodami trochu neobvyklá detektivní kancelář. Hemží se to zde různými démony a magií. Napsáno čtivě a občas i vtipně. Autor se snaží využívat humor a sem tam se mu některé dialogy či přirovnání opravdu povedou. Kniha sice nedosahuje kvalit Mistra žánru, ale s tím snad nikdo ani nepočítá. Je určitě důstojným zástupcem pokleslé brakové literatury, která dokáže velmi dobře pobavit a zapomenout na starosti všedního dne bez nutnosti využívat přehnané množství intelektuální kapacity. :o)

Cením si každé knihy, která mě donutí si otevřít Wikipedii, takže zde především díky za Bafometa, který mi po celé čtení nasadil do hlavy písničku, které se nešlo zbavit...

slawa.cap
17.12.2017

Poslouchal jsem jako audioknihu. Moje první setkání s Kotletou. Po přečtení dalších jeho knížek musím říct, že tahle je nejslabší. I přes to, že je plná hláškujících, ostrých borců, magických nepřátel a femme fatale hlavního hrdiny. I když je knížka rozdělena do povídek, plynule na sebe navazují a vlastně tvoří jeden příběh. Ten mi chvílemi připadl jen jako pojítko mezi sexuálními scénami. I tak si mně knížka udržela a zbytek Kotletova díla jsem přečetl jedním vrzem a i s větším nadšením.

Drowned
30.11.2017

Tak tohle se mi moc líbilo. Žádný zombie, upíři a další nemrtvá havěť, ale magie, sex, humor a akce. To vše v parádních příbězích se sympatickým Tomášem Koskem a dvojicí pistolníků Gibsonem a Horstem. Hned jak jsem dočetl dávám se do druhého dílu.

jana3526
15.11.2017

Jakožto student religionistiky a antropologie jsem byla začtena dvojnásob:)

Elkiss
11.10.2017

Výborná kniha! S takovým nápadem jsem se setkala poprvé a ráda bych si přečetla podobné žánry. Kotleta mě naprosto uchvátil a vtáhl do děje už podruhé. Jen tak dál.

Misuri
21.09.2017

Jako jó, de to. Všechny nedostatky jsou dohnaný po zábavný stránce a Je to i dost atraktivně napsaný. Jinak mi to ale přišlo jako taková slabší "kotleťárna". Možná je to tim, že fanda okultismu a podobnejch blbostí zrovna nejsem. A těch prasárniček tam bylo taky občas moc.
Kucí z Bratrstva krve sou prostě lepčejší.

vaby
14.09.2017

Super!

Klaris319
08.09.2017

Moje první kniha od Kotlety a rozhodně nebude poslední.V povídkách skvěle spojil zábavnost,s napětím a erotikou.Jakmile jsem se začetla,tak jsem nemohla přestat.Knížka se četla prakticky sama :D

TonyStarkless
05.09.2017

Hlavní hrdina má jednu velice dobrou zásadu: "Návštěvy přijímám, až když si stáhnu prezervativ z penisu..." Malý spoiler, aby si mohl každý "nezasvěcený" čtenář představit, do čeho se právě chce pustit a oprášit si tak znalost svého mateřského jazyka, kterým autor opravdu vládne. Musí být připraven na příval sexu, sexuálních praktik a násilí. Jestli si myslí, že sledování porna, domácích freevideí a sexuálních znalostí od svých 14 let z něj dělají "kápa", vyvedu ho z omylu. Démony, pošuky, bohyně se všemi pohlavními orgány, s tím určitě zkušenosti nikdo z nás nemá :D Tady si to může pěkně vychutnat a dokonce nemusí ani opustit stověžatou matičku Prahu. Někdy si říkám, že by z toho mohla cestovka těžit, stejně jako z objíždění Londýna, kde se nachází Baker Street 221b, ukazovat všechny ty hospody, bordely, podzemí a ministerstva, kde není něco v pořádku. Na své si přijdou milovníci zbraní, erotických her, magie, fanoušci Sparty i české Škodovky... a vtipno-drsno-ero Kotletovského "škravopisu"...

cori
24.08.2017

Kniha obsahuje pět povídek, které Kotleta prošpikoval sexem,násilím a démony. Nejvíc se mi líbila poslední povídka Artefakt, v níž byl sex jen v úvodní scéně a kde Kosek stojí mezi izraelským komandem a nezničitelným esesákem.

Mystig
16.08.2017

Svět není jen černý nebo bílý a hrdinové né vždy jsou na statných koních v brnění. Někdy je lze zaměnit i za zapáchající onanisty s neortodoxními postupy. Rozhodně se člověk u této knihy nenudí. :D