Příliš dlouhá swingers party

kniha od:

Příliš dlouhá swingers party https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227345/bmid_prilis-dlouha-swingers-party-L6J-227345.jpg 4 1224

Tomáš Kosek série

< 1. díl >

Tahle kniha není žádná selanka. Tahle kniha je literární swingers party plná démonů, prastaré magie, zombií, čarodějek, sukub, děsivých artefaktů, mocných sil z počátku věků a sexu. Spousty sexu. Ale taky akce a humoru. Jinak to František Kotleta ani neumí.

Komentáře (223)

Komentáře 223 Recenze 5

KateTheBlogger
KateTheBlogger
24.11.2023 4 z 5

Nečekala bych, že mě bude kniha tolik bavit, ale musím uznat, že je to skutečně nářez. Knížka je plná násilí, sexu a vtipných komentářů. Přestože fantasy moc často nečtu, Kotletu jsem rozhodně nečetla naposledy.

mila2411
mila2411
27.10.2023 1 z 5

...no tak asi NE. Po dlouhé době nedočtená (nedoposlouchaná) kniha, po třetí povídce jsem to vzdal, smazal z iPhonu a za pár dní zapomenu. Hlavní hrdina mě nějak nedal důvod mu věřit, mít ho rád, cítit s ním. Příběhy s (neuvěřitelnou) mystikou - v Africe to snad ještě nějak fungovalo, ale v Praze? Nejsem cílová skupina a tak více kritizovat nebudu.


Maly_MACKO
Maly_MACKO
13.10.2023 5 z 5

Takovýto když v čekárně u doktora se lidi naklání, aby se přesvědčili, že čtu opravdu to co čtu. A co říct o knize? Kotleta jak má být!

obedova.pauza
obedova.pauza
10.10.2023

K téhle knize asi můžu napsat jen, že se jedná o klasického Kotletu. Všude spousta příšer, krve a sexu. Ale jako čtení na lehátko k bazénu ideál...kniha je brožovaná, takže opět skoro nic neváží. Jediné, na co je třeba se připravit jsou pohoršené pohledy postarších dam... ta obálka je dost odvážná, ale uznejte, že sakra povedená.

Jellus
Jellus
09.10.2023 5 z 5

Mozna uz roky chodim kolem Kotlety a do dnesnich dnu jsem vyzkousel kotletu jen na taliri... furt jsem si rikal, ze to asi nebude nic pro me... a ja byl vedle, jak ta jedle.

Tohle povazuji zatim letos za nejvetsi objev. Sex, akce, nasili, magie, fantazie, strilecky, krev, mrtvoly,Praha, vsechno proste. Jeden velky Eintopf, ale ktery chutna sakra dobre!

Sakra, mega, mega,mega husty!

heavy66
heavy66
06.10.2023 5 z 5

První sbírka magických příběhů Tomáše Koska, alter ego známého bruntálského řezníka Františka Kotlety. Podle znalců Kotletova životopisu, sloužil František u tajné služby, Oddělení ochrany proti nadpřirozeným silám, několik let, a příběhy v knize jsou autentické. Kromě úvodního afrického extempore se všechny odehrávají v Praze, jména zainteresovaných pražských politiků (viz např. Klára Chlumská) jsou z pochopitelných důvodu změněna. Odchod do bruntálského řeznictví byl opuštěním aktivní služby pouze naoko. Zlí jazykové tvrdí, že přes Kotletův řeznický špalek prošlo víc nepřátelských agentů než hovězích roštěněk nebo vepřových řízků!

NemmamSlov
NemmamSlov
17.09.2023 4 z 5

Už podľa obálky, človek asi tuší akým smerom sa to bude uberať. Od pána Kotletu som čital zatial všetky knihy, čo vydal. Postavy sú super rozpracované a človek si ich hneď obľúbi. Nie je to také dobré ako Husty nárez, alebo Spád, ale človek si tu nájde svoje.

Tomáš Kosek je detektív, ktorý využíva svoje magické schopnosti na riešenie svojich zákazok. Jeho patrónom je boh sexu, takže magická moc rastie hlavne pri sexu, alebo nejakou obeťou. Knihu tvorí 5 poviedok. Každa je v niečom výnimočna tak sa čitateľ nenudí a dá sa to prečítať na posedenie.

Vzpurny_samotar
Vzpurny_samotar
02.09.2023 2 z 5

Název je klamavá reklama.

Paja11.11
Paja11.11
26.08.2023 5 z 5

Začátek knihy mi dělal trochu problémy, nedokázala jsem se začíst a vnímat děj. Po několika stránkách mě kniha chytla a velmi mě bavila. Čtenář se zasměje a také zůstane napnutý až ke konci knihy.

Patrik02
Patrik02
10.08.2023 5 z 5

Po nějakém čase opět František Kotleta. S knihou, jejíž obálka samotná se stala kultovní záležitostí. S knihou, před jejímž obsahem vypadá i trilogie o padesáti odstínech šedé barvy jako čtení pro bačkory. Kniha, u které budete prskat smíchy, šklebit se nad nechutnostmi a zírat nad autorovou fantazií. Tomáš Kosek a jeho parta jsou banda sympatických postav, které se pro svou práci rozhodně nebojí obnažit. A to doslova.

hanak_v_exilu
hanak_v_exilu
10.08.2023 4 z 5

Je to zábavné, svižné a chlípné. Leoš Kyša trochu odbočil ze svého obvyklého stylu, ale ten kdo četl sérii Spad, tak ví, že se barvitých popisů erotických eskapád nebojí. Tady se v nich přímo vyžíval. Příběhům to občas prospělo, občas škodilo. Postavy a smysl pro humor jsou ovšem na nejvyšší úrovni. Fanouškům autora knížku rozhodně doporučím, ale ti co ho neznají, by měli začít něčím tradičnějším. Poutník z Mohameda je dobrá volba.

Xslyepov
Xslyepov
14.07.2023 3 z 5

Mě velmi sedl hlavní charakter. Ačkoliv kniha je rozčleněná na menší historky tak místy na sebe i navazují, plní to dojem jednotné knihy. Magie a kouzla nejsou úplně dosvětlená, takže to funguje na způsob tady se mi to hodí a je to. Zde Kotleta teprve začínal, přimhouřím oko.

KubaHanzelin
KubaHanzelin
05.07.2023 3 z 5

Potřeboval jsem něco ne moc chytrého na vypnutí a na to je Kotleta ideální:)
Po parádní sérii Spad jsem si u známého vypůjčil další paperback z již slušného seznamu kotletovek, který se každým rokem rozšiřuje. Asi mi nesedlo povídkové vyprávění, i když na sebe povídky víceméně navazují, ale tentokrát zůstanu a hodnocením u průměru, čekal jsem asi větší hustší nářez (ano, píšu to schválně) nebo už mě nemá autor čím překvapit, jako odpočinková četba- paráda, pokud hledáte něco nového, tak to zde nenaleznete

rafan65
rafan65
05.06.2023 4 z 5

Docela mě to bavilo i přes autorův drsný styl. Některé pasáže jsou opravdu hodně humorné a zábavné. Takže zase něco jiného a nového než klasické knihy. No uvidím co bude v další příbězích Tomáše Koska.

Čand@
Čand@
09.05.2023 3 z 5

Každý z tých príbehov by sa hodil do seriálu Love, death and robots. Ak ho nepoznáte, pozrite na to na Netflixe. Je to presne tento žáner. Akurát mňa asi viac baví pozerať na televízne spracovanie takéhoto žánru, než čítať to. Skúsiť sa má ale všetko. A nijako to nehaním.

denikknihovnice
denikknihovnice
01.05.2023 2 z 5

Jak já miluju Kotletovky, tohle bylo sáhnutí vedle. Jedna velká prasárna s náznakem detektivky, ve které jsem nic víc, ani Kotletův pověstný humor, prostě nenašla. Kdo má náladu na fantasy porno, je to kniha pro vás, za mě ale bohužel ne.

Frizer
Frizer
17.04.2023 2 z 5

Taková snůška všeho. Knížku jsem prolétl, přečetl pár scén, ale nikdy jsem se neodhodlal do kontinuálního čtení stánku po stránce. Jako knižní "péčko" pro puberťáky může posloužit, ale to je trochu málo.

sgjoli
sgjoli
16.04.2023 3 z 5

Po nějaké době jsem chtěla vyzkoušet další dílo od Františka Kotlety a nakonec moje volba padla na Příliš dlouhou swingers party. Poslouchala jsem jako audioknihu, kterou namluvil Libor Terš - ten si s tímhle titulem poradil velmi dobře.
Tohle určitě nebude čtivo pro každého. Pokud vám v literatuře vadí velké množství sexu, místy dost explicitně popsaného, tak čtení této knihy vás bavit fakt nebude, protože zrovna sex tu zabírá dost značnou část prostoru. Autor se s tím teda dost nemaže a určitě v tomhle ohledu nechodí kolem horké kaše. Naše ústřední čtveřice, poněkud nesourodého složení, vyšetřuje dost neobvyklé případy, které zahrnují magii a nadpřirozené bytosti, spjaté se sexuální energií. Bytosti s nekalými úmysly, kterých je třeba se zbavit a zabránit jim ty nekalosti dělat. Na pořadu dne tu tak jsou zaříkadla, masakrování, doprovázené všelijakými divokými orgiemi a to vše je psané dost svižným jazykem, díky němuž to dost odsýpá. Pořád se tu něco děje, čtenář si nemá šanci oddechnout.
Nečekejte žádnou vysokou literaturu - kniha si na to ostatně ani nehraje. Nenajdete tu žádné komplikované zápletky, ani hutné psychologické ponory do nitra postav. Je to hlavně nenáročné a oddechové čtení, u kterého člověk prostě vypne. Nakonec 3 hvězdy z 5. Jsem ráda, že jsem tuhle audioknihu zkusila, bylo to zase něco trochu jiného, než běžně čtu/ poslouchám. Nejsem ale běžný konzument podobného druhu literatury, a tak se do dalších dílů z téhle série už pouštět nebudu.

Romanka89
Romanka89
08.04.2023 3 z 5

Moje první setkání s Kotletou. Obávala jsem se podobnosti s Kulhánkem, jehož Noční klub jsem na střední nebyla schopná dočíst. Tohle mě celkem mile překvapilo. Pro mě ideální četba na rodičovské dovolené, dá se číst kdykoliv, nemusím se na to soustředit, příběh odsýpá, zápletky jednoduché, žádné složitosti a nic k přemýšlení. Skalní fanoušek nebudu, ale sérii si přečtu celou. Oceňuji kapitoly jako jednotlivé případy, takže nevadí když si člověk na nějakou dobu dá pauzu a sáhne po něčem jiném a k tomuto se vrátí později.

MisakCZE
MisakCZE
25.02.2023 2 z 5

Moje první setkání s Kotletou a mé pocity jsou dosti protichůdné.
Jako oddechovka dobrý, jako občasné odreagování od mnou preferovaných žánrů taky dobrý, ale podle renomé autora a komentářů jsem čekal mnohem víc, a to ve většině aspektů .. snad jen ten humor byl fajn.

EridanFresh
EridanFresh
17.01.2023 4 z 5

Tahle kniha byla první věc, co jsem si od Františka Kotlety přečetl. Hodně mě to bavilo, možná protože nejsem zvyklý podobné knihy číst. Hlavní hrdina mi neskutečně sednul, z části určitě protože to je, stejně jako já, vystudovaný antropolog. Mix sexu, násilí, magie, humoru a občasné antropologie mě opravdu bavil a přestože ne všechny povídky byly na stejné úrovni, celkově jsem si knihu dost užil.

MajklN.
MajklN.
21.12.2022 4 z 5

Tento žánr a knihu od autora jsem četl prvně. Velmi mě překvapilo, že se mi líbila hustá magická atmosféra a zároveň i pobavila vkusnými vtipnými hlášky. Rád si přečtu české autory.
Děj knihy je moderní fantasy se špetkou humorných situací, ale i s pěkně děsivými momenty. Kniha se příjemně čte. Ovšem je tam erotika a kdo to moc nemusí nebo ještě nemá věk, tak pro ty to nedoporučuji.

lukaskmn1
lukaskmn1
25.10.2022 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. S autorem jsem se nedávno setkal na přednášce Ženy v literatuře a opravdu mne překvapil (myšleno v dobrém). Děj knihy je situovaný do volně navazujících povídek, kdy každá z nich osahuje přesně to, co jsem od nich očekával. Sice bych klidně vyjmul první povídku a místo ní dosadil na konec jinou, ale celkově vzato knize napomohla nepřeberná hromada naprosto geniálních hlášek.

jefff
jefff
17.10.2022 3 z 5

Mé první setkání s Františkem Kotletou dopadlo tak nějak napůl. Dlouho jsem se této "brakové" literatuře vyhýbal a nevěřil, že by se mi líbila. Příliš dlouhá swingers party se ke dostala spíš náhodou. Některé povídky jsou dobré a nápadité a s docela odvážným erotickým obsahem. Ale třeba Boží tango nebo Srdeční záležitost bylo boj dočíst. Občas mi přišlo, že se děj plácá odnikud nikam a autor nahrazuje příběh přestřelkami, bitkami, erotikou nebo vulgaritami. Někdy ale zase předloží opravdu napínavý děj, který právě tímto kontroverzním kořením nesmírně obohatí - Pražské kobky, Příliš dlouhá swingers party nebo do jisté míry i Artefakt. Asi to s Kotletou ještě někdy zkusím.

katallinka
katallinka
13.08.2022 3 z 5

Moje první setkání s Kotletou a jsem poměrně spokojená. Dílo čtivé a hodně sprosté. Jediný problém jsem měla v povídkovém konceptu, když mě kniha začala bavit musela jsem se seznamovat s další postavou a orientovat se v ději. Rozhodně zkusím i nějakou další autorovu knihu.

DaNDee
DaNDee
29.03.2022 3 z 5

No tak pro mě to byla spíš "Příliš krátká swingers párty". Kniha je bohužel dělená na jednotlivé příběhy, což trochu ubírá plynulosti. Velká škoda! Čekal jsem od názvu spíše jeden prokreslený příběh/román. První kapitola je solidní, postupně s příběhy přicházíme na chuť ze začátku možná až moc suveréního quarteta hrdinů. Poté, co se překlopíme do druhé poloviny knihy, si čtenář zvykne, že se postavy zdají v progredujícím a nebezpečném světě nesmrtelné a ze všeho se vyhrabou, což ubírá na uvěřitelnosti. Trochu mi to holt připomíná superhrdiny (a na ty já mám alergii!).. blbý..
Hlavní tahák bych čekal poutavější, prokreslenější, delší a tajuplnější. Pravdou byla bohužel "rychlovka" (Thats what she said) na několik málo stran.
PS: Člověk si ale na hlavní hrdiny rychle zvykne, a proto bych nebyl proti pokračování.

andrea7191
andrea7191
18.03.2022 2 z 5

Uf. Vlastně nevím, jak bych tohle popsala. Vždycky, když řeknu, že se k podobnému typu knih už nevrátím, nějak se mi to zase dostane do ruky, no. Nejsem prostě cílovka a tak k tomu přistupuji....bez očekávání. Ale jako takhle, do šrotu to není, na druhé čtení také ne, ale nebudu to zatracovat jenom proto, že nejsem vyznavač.

muf-rodrigo
muf-rodrigo
08.03.2022 3 z 5

Brakové literatuře jsem se vždy vyhýbal, ale poslední dobou je to samý Kotleta sem, Kotleta tam, tak jsem si pořídil audioverzi tohoto díla a jal se poslouchat. Hodně rychle jsem pochopil, o co půjde, lehký tón se podobal Harrymu Harrisonovi, mačistickými a drsnými hláškami se to hemžilo stejně často jako akcí, sexem, zbraněma a sprosťárnama, a celé to bylo prošpikované mystikou, démony a magií. Jenže Harrisona jsem četl v pubertě, od té doby jsem nějakých třicet let a životních zkušeností starší. První příběhy mi přišly propracovanější, ty ke konci trochu uspěchané. Jak ale hodnotit? Co si budeme říkat, je to hrozný brak, vlastně takový knižní odpad bez špetky přidané hodnoty nebo nějakého vyššího cíle, nicméně v rámci žánru a vzhledem k tomu, že jsem nic podobného ještě nečet, a taky těm nápadům a zpracování musím aspoň tři hvězdy dát, i když jsem si zcela jistý, že od Kotlety už nic dalšího číst nebudu.

Ryšava
Ryšava
18.02.2022 4 z 5

Po Kotletovy vždycky šáhnu, když si chci oddechnout a nikdy mě nezklamal. Nezklamal mě ani touhle knihou =) je pravda, že náboj knihy je sestupný a trochu se povídky opakujou, ale jeho humor prostě miluju. Podle obálky jsem čekala, že tam bude více sexu, ale byla jsem překvapená, že opak je pravdou. Kniha je pro všechny, kdo si chce odpočinout a moc neuvažovat =)

dr.romca
dr.romca
26.12.2021 4 z 5

Soubor 5 povídek. Moc by se mi líbila poslední povídka zfilmovaná.
P.S. Nezávidím Chlumské její práci

Štítky knihy

sex Praha prostituce česká fantasy démoni česká fantastika

Část díla

Autorovy další knížky

František Kotleta (p)
česká, 1979
2016  83%Spad
2014  79%Příliš dlouhá swingers party
2010  84%Hustej nářez
2017  87%Poločas rozpadu
2020  85%Operace Thümmel

Kniha Příliš dlouhá swingers party je v

Právě čtených26x
Přečtených1 858x
Čtenářské výzvě190x
Doporučených72x
Knihotéce570x
Chystám se číst366x
Chci si koupit102x
dalších seznamech10x