Příliš dlouhá swingers party

Tahle kniha není žádná selanka. Tahle kniha je literární swingers party plná démonů, prastaré magie, zombií, čarodějek, sukub, děsivých artefaktů, mocných sil z počátku věků a sexu. Spousty sexu. Ale taky akce a humoru. Jinak to František Kotleta ani neumí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227345/big_prilis-dlouha-swingers-party-L6J-227345.jpg 3.91067

Kniha Příliš dlouhá swingers party

DaNDee

No tak pro mě to byla spíš "Příliš krátká swingers párty". Kniha je bohužel dělená na jednotlivé příběhy, což trochu ubírá plynulosti. Velká škoda! Čekal jsem od názvu spíše jeden prokreslený příběh/román. První kapitola je solidní, postupně s příběhy přicházíme na chuť ze začátku možná až moc suveréního quarteta hrdinů. Poté, co se překlopíme do druhé poloviny knihy, si čtenář zvykne, že se postavy zdají v progredujícím a nebezpečném světě nesmrtelné a ze všeho se vyhrabou, což ubírá na uvěřitelnosti. Trochu mi to holt připomíná superhrdiny (a na ty já mám alergii!).. blbý..
Hlavní tahák bych čekal poutavější, prokreslenější, delší a tajuplnější. Pravdou byla bohužel "rychlovka" (Thats what she said) na několik málo stran.
PS: Člověk si ale na hlavní hrdiny rychle zvykne, a proto bych nebyl proti pokračování.

andrea7191

Uf. Vlastně nevím, jak bych tohle popsala. Vždycky, když řeknu, že se k podobnému typu knih už nevrátím, nějak se mi to zase dostane do ruky, no. Nejsem prostě cílovka a tak k tomu přistupuji....bez očekávání. Ale jako takhle, do šrotu to není, na druhé čtení také ne, ale nebudu to zatracovat jenom proto, že nejsem vyznavač.

muf-rodrigo

Brakové literatuře jsem se vždy vyhýbal, ale poslední dobou je to samý Kotleta sem, Kotleta tam, tak jsem si pořídil audioverzi tohoto díla a jal se poslouchat. Hodně rychle jsem pochopil, o co půjde, lehký tón se podobal Harrymu Harrisonovi, mačistickými a drsnými hláškami se to hemžilo stejně často jako akcí, sexem, zbraněma a sprosťárnama, a celé to bylo prošpikované mystikou, démony a magií. Jenže Harrisona jsem četl v pubertě, od té doby jsem nějakých třicet let a životních zkušeností starší. První příběhy mi přišly propracovanější, ty ke konci trochu uspěchané. Jak ale hodnotit? Co si budeme říkat, je to hrozný brak, vlastně takový knižní odpad bez špetky přidané hodnoty nebo nějakého vyššího cíle, nicméně v rámci žánru a vzhledem k tomu, že jsem nic podobného ještě nečet, a taky těm nápadům a zpracování musím aspoň tři hvězdy dát, i když jsem si zcela jistý, že od Kotlety už nic dalšího číst nebudu.

Ryšava

Po Kotletovy vždycky šáhnu, když si chci oddechnout a nikdy mě nezklamal. Nezklamal mě ani touhle knihou =) je pravda, že náboj knihy je sestupný a trochu se povídky opakujou, ale jeho humor prostě miluju. Podle obálky jsem čekala, že tam bude více sexu, ale byla jsem překvapená, že opak je pravdou. Kniha je pro všechny, kdo si chce odpočinout a moc neuvažovat =)

dr.romca
26.12.2021

Soubor 5 povídek. Moc by se mi líbila poslední povídka zfilmovaná.
P.S. Nezávidím Chlumské její práci

Maud22
10.12.2021

S lehkostí autorovi vlastní napsané povídky spojené hlavními postavami řešící případy, které odkazují na zneužití magie. Kousky začínají krátkou pasáží z akce někde uprostřed příběhu, což patřičně navnadí, a pak se to celé rozběhne od začátku. První povídka Boží tango je v podtextu pěkně mrazivá, jako všechno, co vychází ze skutečnosti, co si lidé navzájem dokážou dělat. Povídky kromě dobrodružství skrývají i lechtivý náboj a o humorné hlášky a situace není nouze. Člověk by nevěřil, jak náročná a vyčerpávající je práce při vyšetřování zmizení prostitutek, kdy doktor Kosek, antropolog religionista, shání informace přímo v "terénu". Výslech luxusní prostitutky nemá chybu: "A mám být přitom svlečená nebo oblečená?" "Svlečená," zaúpěly prosebně hormony...":-)))

Johny_H.
10.11.2021

Tak takové horší 4/5 je to sranda, ale i na Kotletu je to místi až moc jednoduché a třetí povídka je prakticky nečitelná.

Maki21
20.09.2021

Kniha mi byla doporučena jako jedna z nejlepších co poslední dobou vyšla. S tímto očekáváním jsem k té knize přistupovala. Já osobně bych tuto knihu zařadila do kategorie "čtení na dovolenou." Kniha není nijak náročná, je s nádechem tajemna ale jinak se téma povídek víceméně opakuje stále dokola a mě to nebavilo. Ze začátku je to fascinující protože to je něco co na českém trhu chybělo ale s přibývajícími stránkami se to už omrzí. A kniha mě nepřesvědčila o svojí jedinečnosti.