21 úderů

Na nejvyspělejší automobilku v zemi zaútočily neznámé magické síly. Podaří se nebezpečnému průmyslovému konsorciu ukořistit převratné IT technologie? Boje si vyžádaly první životy. A proto je na čase povolat experta na nevysvětlitelné jevy, Tomáše Koska, který dokáže zmobilizovat síly z jiných světů. A když nepomůže ani voodoo? Zbývá už jen jeho IT parťačka, přebornice v softballu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372629/21-uderu-mrg-372629.jpg 3.110

Tomáš Kosek

Povídky, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Škoda IT

PierRe Vesper
dnes

Jako další příběh z Koskových trampot tomu dávám plus, ale za ten zbytek je to tak trochu zklamání.
Mínus je absence sexu, která ke Koskovi a Bakulgovi patří.
Další mínus je reklama, ale ne ta v podstatě nevtíravá a samozřejmá, která nás doprovází celou knihou, ale ta, která je v poslední "kapitole", ve které vystupuje už jen Andrea.

A věta mimo: Už se těším, až bude nějaké Kotleťácké sci-fi. :-D

NemmamSlov

Pre mna velke plus, ze sa tu opet stretavam s Tomasom Kosekom, mam rad jeho pribehy a preto sa aj tesim na 3. cast Swinger party. Pri tomto extra podani sa clovek este ani poriadne nerozcita a je koniec, co je skoda. Posledne stranky nebudem ani hodnotit, lebo to by som musel hviezdu ubrat, ale ked si clovek odmysli tu reklamu na Skodu tak slusne citanie.

krausmary

O proti první knize ze série Backend stories docela pokles. Příběh sám o sobě byl poměrně fajn, občas jsem se i zasmála, ale jinak to bylo takové nějaké. "Ukrytá" reklama na firmu Škoda hodně kazila celkový dojem, jasně, v první knize byla taky, ale v tak malé míře, že mi to vůbec nevadilo, tady byla na každém kroku, bohužel.

Drowned

Reklama na knížku na mě vyskočila na facebooku a jelikož mám Kotletu rád, tak jsem se registroval a "21 úderů" dostal celkem rychle. Povídka je krátká a ač se Kotleta snaží je text protnutý reklamou na Škodovku až to pomalu balancuje na hraně parodie. Myslím, že ač je kniha zdarma nemusela by býti až přehnaně směšně reklamní. Někdy je přeci lepší méně než více což potvrzuje extra kapitola navíc... ta je fakt bídná. Předešlé knihy s Tomášem Koskem mám dost rád a na letošní novinku s ním se velmi těším tohle je takové slabé přímočaré magické polechtání baseballkou :-)

pobijecmuch

V tomto případě nejde vlastně o knihu, ale spíše o takovou delší povídku, která je vlastně pouze reklamou firmy Škoda. Příběh sice byl vytištěn, ale Škoda IT ji zasílá zdarma všem těm, kteří se u nich přihlásí k odběru jejich reklamních informací. Nakonec i celý příběh si můžete volně přečíst např. přes facebook.
Co říci k samotné povídce? Pro fanoušky Kotlety příjemné doplnění jeho literárních počinů, ostatním čtenářům to asi nic nepřinese. Boj s nadpřirozenými bytostmi je lepší v jeho dřívějších knihách. Toto je pouze taková sběratelská věc pro jeho nejskalnější. Za mně jen takový průměr. Já se spíš těším na jeho novou letní knihu Poslední tango v Havaně, nebo předvánoční Stalingrad.

lyriq

Prvnímu počinu ze stáje Backend Stories jsem hvězdičku přidal, vzhledem k ojedinělosti projektu. Teď ji však budu muset ubrat, protože Kotleta ukázal, že to jde i mnohem lépe. Ne, že by 100 miliard neuronů od Petra Stančíka byl špatný příběh, to vůbec ne. Ale mezi tou kupou skvělých nápadů byla hromada reklamy, která působila samoúčelně a příšerně kazila dojem.

Tady takový problém není, Franta na to šel od lesa a pomocí příběhu o průmyslové špionáži v podstatě všechny prvky, kterým dělá reklamu, mají své opodstatnění v příběhu a sem tam si z nich autor dělá i trochu srandu.

Je to příjemná jednohubka, Kotleta je stále drsný a krvavý, ale vulgarity a sex nečekejte. V tomhle případě to ale není na Škodu (HAHA).