Operace Thümmel

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. Taková jsou pravidla tam venku. Lidé to zjistili v den, kdy na jejich planetu zaútočila invazní flotila neznámé civilizace. Krátká, ale tvrdá válka srazila lidstvo na kolena a udělala z něj otroky mimozemských dobyvatelů. Otroky, kteří si zaslouží život, jenom pokud budou svým majitelům věrní a užiteční. Ale dokud stojí poslední voják odporu, je tady vždycky naděje. Minimálně na pořádnou pomstu. A možná i něco víc. Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453774/operace-thummel-iQn-453774.jpg 4.450

Legie 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Operace Thümmel

kuruteku
03. prosince

Tak druhá rozjetá série od Kotlety a pořád si nejsem jist - tady to je něco mezi Pecinovského planetou Areston a Heinleinovou Hvězdnou pěchotou. Ale někdo jiný si tam najde i jiné vzory. A to jsem měl Poutníka z Mohameda docela rád. Ale ještě mu dám šanci. Přesto: velké plus za Hudsonské šífy zpívané jako pocta padlému důstojníku BIS, to opravdu cením. Občas i černý humor - kapitán Bouchač a Lord Mrdák - to přece ani emzáci nemohou pochopit. Tak jsem zvědav na další díly.

pismenkovyJoe
03. prosince

Jasně, není to přesně to na co jsme od Kotlety zvyklí, ale to je na této knížce úžasné. Je to sice v lecčem jiné, ale kvalitu a styl Františka Kotlety to rozhodně nepostrádá a jak sám autor uvádí, zkusil něco trošku jiného a nového. A rozhodně nešlápl vedle, mě to fakt bavilo, hlavní hrdina je v pohodě, jeho kámoši taky a například povahu ještěrky sem si zamiloval. Uvidíme jak se bude tato nová série vyvíjet, ohlasy na Amandu od Kristýny Sněgoňové jsou skvělé, takže to vypadá že tu stojíme na začátku něčeho epického z klávesnic těchto dvou autorů.

Lenny33
29. listopadu

Na rozdíl od jiných knih F. Kotlety postrádá Legie trochu humoru, erotiky (nebylo s kým... až na ještěrku) i celkové "ujetosti" příběhu. Začátek knihy mi přišel hodně zmatený a u některých popisů mi chyběly podrobnější informace. Děj byl vcelku promyšlený. Bylo znát, že se jedná o začátek delší série - autoři se v hodně věcech pošťourali, ale málo z nich vyřešili - čtenáři se tak v hlavně vynořují desítky otázek a na odpovědi si musí nejspíše počkat.
Na další díl jsem vážně zvědavá, protože mě zaskočila informace, že by se díly měly dát číst i samostatně.

Racek213
28. listopadu

No, měl jsem trocu obavy, nakonec to bylo slušné. Čtivé jako vždy, A přechod do vesmíru docela potěšil, takže jo, kupuji další díl..

Dusinof
21. listopadu

Nekdo tu pouzil vyraz jednohubka. Je to presne a pritom to neurazi. Je to velmi ctiva kniha, kde vsechno na sebe plynule navazuje. Neni to kniha, kde by autor detailne rozpracovaval jak vypada dana planeta, prostredi, historie a mentalita postav. Naopak se soustredil na to, aby to bylo zabavne, ctive a rychle. A vsechno tohle to je. Az si budu chtit precist neco s detailnim vykreslenim, sahnu po jine knize. Od teto jsem to neocekaval a proto mi to tam ani nechybelo. Ze me dobry a na dalsi dily se tesim.

Tazz1
17. listopadu

Trochu mi to připomnělo Vesmírné křižáky a trochu i jiné knihy, které už ani nevím jak se jmenovaly. Každopádně jednohubka, takový román na pokračování :-) . Jsem zvědav, zda budou na sebe díly navazovat. Byť mám pocit, že jsem někde četl, že by se mělo jednat o samostatné knihy, které by měly jít číst i na přeskáčku. Nedokážu si ale představit, jak to pak dá výsledný děj. No nechám se překvapit a už teď se těším na pokračování...

biki
15. listopadu

Co na to říct? Strhující jízda skupinky hodně nepravděpodobných spojenců po vzdálených koutech vesmíru, kličkování mezi nejrůznějšími bizarními rasami emzáků, z nichž každý touží naše hrdiny "eliminovat" (tak aspoň zní oficiální termín Společenství), mimozemské technologie, a v protikladu k tomu i lidská vynalézavost. A to vše proloženo řadou vtipných komentářů a hlášek, s nimiž to autor opět moc nepřeháněl, takže jich bylo tak akorát.
Kniha beze zbytku splnila má očekávání - napínavé, velmi akční kosmické dobrodružství okořeněné černým humorem, které jsem si opravdu užila.
A ještě osobní poznámka: nostalgická vzpomínka na telecí sedmdesátá léta, kdy jsme Hudsonské šífy vyřvávali u táboráku, či k nelibosti některých spolubydlících i na koleji. Vzpomínka na Wabiho Daňka.

Ládja
14. listopadu

Taková jednohubka co neurazí a zároveň ani nějak moc neoslní.
Problém nastavá když začnu srovnávat space operu série Algor a tuto řadu. Což se vlastně ani srovnávat nedá. Ale očekávání je někde úplně jinde.
Příběh mi nepřinesl žádnou novou myšlenku, námět mi přijde ohraný. 2,5* dalšímu dílu šanci dám, třeba přinese něco zajímavého...

Poločas rozpadu
Poločas rozpadu