Amanda

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. To ví i posádka lodi Kraksna. Lidstvo je zotročeno mocnou mimozemskou rasou, a tak za pomoci technologie prastaré vesmírné civilizace hledají cestu, jak svoji planetu osvobodit. Nebo alespoň nakopat zadek těm modrým parchantům, co ji vyplenili. Život je ale otázkou priorit. Na planetě Namathé se údajně nachází lidská žena, kterou je třeba zachránit. Hlavně ze vznešených humanitárních důvodů, to dá přece rozum. Jenže když při tom pracujete pro mimozemského mafiána, co vypadá jako slepice, mají věci tendenci se poněkud komplikovat. Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454576/big_amanda-xX4-454576.jpg 4.4250

Kniha Amanda

JSmerda

Na sérii Legie spolupracuje František Kotleta s Kristýnou Sněgoňovou. Přestože se Kristýna snaží stylem a slovníkem přiblížit Kotletovi, tak jsou mezi knihami znát odlišné vypravěčské postupy. Přijde mi to, jako by Kotleta vyřezával sochy (=děj) motorovou pilou, zatímco Sněgoňová je opracovává dlátkem. Kotleta se v ději rychleji posouvá a umí ve zkratce načrtnou podstatné. U Sněgoňové se bohužel navíc objevuje v ději až moc náhod, které z knihy zbytečně dělají sci-fi pohádku.
Nicméně, musím uznat, že mě hodně bavilo slovní popichování hlavních postav. V tomto ohledu Kristýna předčila i samotného Františka Kotletu :)

1T0S_

Akční, ale bez napětí. Autoři sice provádí postavy jednou nebezpečnou situací za druhou, ale žádné nebezpečí ve skutečnosti nehrozí. Vždy se totiž v pravý čas najde nějaká technologie či schopnost, která hlavní hrdiny jako zázrakem zachrání, ať už se jedná o speciální výzbroj či možnost mluvit se zvířaty. Zkrátka je to jako hrát střílečku (tu tato kniha ze všeho nejvíce připomíná, přesun z bodu A do bodu B, souboj, opakovat), ve které nemůžete zemřít. Ze začátku zabaví, ale postupem času začne spíše nudit.

Klilad

Od této autorky jsem se párkrát pokusil přečíst Krev pro rusalku a nikdy ji nedočetl. Považuju ji za jednu z nejhorších záležitostí, co se mi dostaly do rukou.
Takže, jak si vedla při psaní série s Kotletou?
Dá se to. Na jedno přečtení dobrý, ale vše působí uměle a tak nějak už dopředu víte, jak to dopadne. Popravdě, tuhle knihu jsem za týden pustil z hlavy a absolutně si nevzpomenu na jediný, zajímavý moment. První díl sice prošel jedním uchem tam, druhým ven, ale tam si vzpomenu aspoň na nějakou zajímavou scénu. Tady ne. Uměle nafouknuté prázdno.

renefer

Když se člověk zorientuje ve vší té mimozemské havěti, tak je to super čtení s dobrými hláškami, které určitě někdy využiju. Děj je opravdu nepředvídatelný, pokaždé, když si říkám, jó a teď to dopadne takhle, tak to dopadne úplně jinak i když stejně blbě :) Takže posádka Kraksny má mou plnou pozornost a jdu na další díl. Ještě musím pochválit za načtení Martina Stránského, dokázala bych ho poslouchat do nekonečna a ještě dál.

SirChico
11.12.2021

Řekl bych že se tahle nová série od Kotlety a Sněgonové pěkně rozjela. První díl byl nadprůměrnou Kotletovkou - tj. napěchován akcí, drsnými hlášky i vtipem a druhý díl vůbec v ničem nezaostává. Možná bych si i dovolil říct že se mi líbí trochu víc.Postavy jsou jaksi více vyrýsované a příběh komorně zajímavější. Legie má teď moji plnou pozornost a doufám že si tuhle vysokou kvalitu udrží.

Tamten
14.10.2021

Udržuje Kotletův styl, v některých částech kniha lehce pokulhává, ale celkově dobrá a co se děje týče, tak na rozdíl od první knihy zde graduje správným směrem.

Maud22
27.09.2021

Pochopíte to? Další dobrodružství, a sakra nebezpečné, se rozehrává kvůli ženské. Tvor nazývaný pracovně Slepic potřebuje dostat z emzáckého paláce disk a navnadí posádku, že by mohli přitom osvobodit ženu. Lidskou ženu. Tomu se prostě nedá odolat. Takže zatímco Aga jde předat chepit, Moravec, Gerasim a Vodička za podpory (naprosto neschopného) Guisseppeho zůstávajícího na kosmické lodi, přijmou výzvu. A rozjede se bláznivá jízda, která končí novým kontraktem. Nebo vlastně nekončí...

Ookmalej
16.09.2021

Fakt jsem se dobre bavila. Zhltla jsem druhy dil stejne jako ten prvni. A musim rict, ze takhle zamotanou a napinavou knihu jsem v ruce uz dlouho nemela. Ta scena v palaci a v zahrade se zviraty, to byla pecka! Fakt jsem se bala, ze Vodicka (muj favorit) umre diky nejake blbe nahode. Ale nastesti vse dobre dopadlo a ja se radostne vrham na dalsi dil.