Amanda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. To ví i posádka lodi Kraksna. Lidstvo je zotročeno mocnou mimozemskou rasou, a tak za pomoci technologie prastaré vesmírné civilizace hledají cestu, jak svoji planetu osvobodit. Nebo alespoň nakopat zadek těm modrým parchantům, co ji vyplenili. Život je ale otázkou priorit. Na planetě Namathé se údajně nachází lidská žena, kterou je třeba zachránit. Hlavně ze vznešených humanitárních důvodů, to dá přece rozum. Jenže když při tom pracujete pro mimozemského mafiána, co vypadá jako slepice, mají věci tendenci se poněkud komplikovat. Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454576/big_amanda-xX4-454576.jpg 4.4434
Nahrávám...

Komentáře (97)

Kniha Amanda

Sitth
03. května

Druhým dílem jsem rovnou navázal na díl první a i když se jedná o stejný svět, naskakuje mi hláška z Mrazíka: Sice je to stejný den a stejná vesnice, to už jinde jsme.
Čekal jsem, že když se dají dohromady dva autoři a dokonce opačného pohlaví, budu v každé knize vidět jiný styl psaní Ale tady je cítit jasný pokus o psaní stejným stylem, hlášky lítají sem a tam, ale není to ono. Nevím, zda je to mým přesycením 1.dílem, nebo to prostě nějak nesedí
Příběh není špatný, je to v duchu série, ale možná jsem si měl dát pauzu mezi díly. Dávám 3/6 a to po velkém váhání zda nedat hvězdy 2.

mnohoknih
03. května

Sci-fi (fantasy, romány, postapo, pohádky...) prostě miluju. A tohle je výborná sága s výbornými postavami, s výborným příběhem a s výborným vypravěčem. Kapitán Bouchač hlasem Martina Stránského vás dostane. Tentokrát víc filozofal (prostě pořád žvanil) než v Operaci Thümel. Ale tím pádem planetu Namathé a jejich obyvatele vidíte v živých barvách. Je tu spousta nových emzáků a 2 přímo vražedné úkoly. Tak připnout palsek a jde se na to.


Sklenička
24. dubna

To je jízda! Jo, tuhle sérii dočtu, tenhle styl mě baví.

molen
10. dubna

Další pokračování série Legie s jasnou misí: najít buchtu s epesníma dudama. V díle Amanda se rozrůstá posádka Kraksny a rozvíjí se charaktery jednotlivých postav. Opět se seznámíme s novými mimozemskými druhy. Audioknihu poslouchám už podruhé a některé hlášky jsou legendární.

Tomas20042004
20. března

Druhé pokračovanie série Legie bolo dobré. Opis planéty na ktorej sa odohráva celý príbeh bol dosť podrobný. Vedel som si ho živo predstaviť. En - Rukova ZOO bola veľmi zaujímavo opísaná. Príbeh mal veľa akcie a aj nejaký ten sex. ( aj keď neviem či sa to dá nazvať zrovna sexom - Gerasim je prasa). Humorné hlášky nechýbali a pri niektorých som sa ozaj schuti a nahlas zasmial. Knihu odporúčam. Už sa teším na ďalší diel.

Kikimora
27. února

Opět další díl, který se mi lehce četl a opět v metru cestou do práce. 2x už jsem vystoupil málem na konečné stanici - na to pozor!

InstinktCZ
04. února

Tak tohle se povedlo. Parádná pokračování, vtipné, zajímavé stvoření a situace, o hodně lepší než první díl. Už se těším na další.

koumes731
29. ledna

Budu stručný: lepší než první díl, a ačkoli to místy může být už "moc", tak mě to baví hodně. Akorát si mezi díly musím nechat dostatečnou pauzu. Víc za sebou bych nedal.

1