Šprti & frajeři

Porazit Společenství, osvobodit zotročené lidstvo, získat zpátky Zemi – to jsou sice záslužné cíle, ale jen odhodlání nestačí a prostředky k jejich dosažení posádce lodi Kraksna chybí. Zakázka pro vesmírnou mafii se proto nedá odmítnout. Naštěstí nevypadá složitě – dostat se na místo poslední bitvy dvou vyhynulých druhů a něco speciálního odtamtud odnést. Vesmírný hřbitov plný mrtvol a zničených lodí ve vzdáleném koutu sektoru nevypadá jako nic, s čím by si kapitán Bouchač, ehm, tedy Moravec nedokázal poradit. Aspoň do okamžiku, než se objeví staří nepřátelé a jejich vinou si posádka Kraksny začne dělat nové. Závod s časem začíná a poslední svobodní lidé ve vesmíru nejsou jediní, kdo v něm hraje svůj part o přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469601/big_sprti-a-frajeri-CYX-469601.jpg 4.1187

Kniha Šprti & frajeři

1T0S_

Lepší než předchozí dva díly. Konečně se dočkáváme něčeho jiné než přestřelek, jejichž výsledek je předem jasný, a chození z bodu A do bodu B. Přichází prozkoumávání mimozemské lodi s cílem najít klobouk. Jo, stále béčko, ale alespoň je to něco nového. Humor je zde podstatně lepší, situační a ironický, což je změna oproti "haha, napsal jsem sprosté slovo" stylu, který se hodí maximálně tak do družiny... A dle komentářů i na Databázi knih. Není to žádná velká literatura, ale já se tentokrát dobře bavil. Fajná dobrodružná oddechovka říznutá s hororem.

renefer

Tak tento díl mi přišel o trochu slabší než ostatní. Výprava na smeťák, kde rozrostlá posádka Kraksny hledá kultovní předmět slepičí civilizace. Trochu jsem se podivovala nad stupiditou Moravce, který se snaží zachránit lidstvo tím, že pomáhá podrazáckýmu hajzlíkovi. Taky je za to náležitě odměněn. Takže moji nejsympatičtější postavou zůstává Aga a profesorka Danka, které neriskují svůj život, protože ucítí kafe nebo jim zakručí v břiše a o mužské části posádky si myslí své.

Klilad

V podstatě smrt téhle série.
Nudný a s prominutím debilní děj - hledání klobouku mimozemšťana? To jako vážně?
Upřímně, být to příběh někde na blogu zdarma od patnáctiletýho kluka, tak řeknu že má talent, ale tohle? Tohle je prostě katastrofa. Nezasmál jsem se ani jednou.
Legie u mě tímhle katastrofálním dílem skončila. Jsou lepší autoři a mnohem lepší space opery (Pitzmos, Kotouč).
Asi nejlepší reakci na tuhle sérii měl můj kocour, prostě šel a celou sérii zkusil vyházet z poličky a odnést na kočičí záchod. :D
Jedna hvězda za obálku.

jan7940
20.12.2021

Velice svižná a povedená kniha, u níž nesouhlasím s názorem některých, že se jedná o slabší díl, právě naopak. Oceňuji i vtipné hlášky, které Kristýna umí.

SirChico
11.12.2021

Šprti a frajeří, středoškolský muzikál, kde frajeří jsou dvoumetrové slizké potvory a šprti jsou parazitické svině.

Třetí díl Legie si udržuje docela vysokou kvalitu. Příběh je zajímavý a postavy žijí svým životem v tomhle se mi zdá Sněgonová lepší – postavy se (v rámci pulpové akční vražďárny) chovají docela přirozeně. Ale, akční části jsou docela nepřehledné a chybí jím Kotletovské hektolitry krve. Nicméně, jako celek to je pěkné tříhvězdičkové odpočinkové čtení a docela se mi libí kam se oba autoři vydali.

Jedinou výtku mám ke zmrdovy Lyodovi, někteří lidé si nezaslouží druhé, třetí ani čtvrté šance. Kapitán Moravec pořád básní o záchraně všech lidí, ale vůbec neřeší že pokaždé když pomáhá Lyodovi tak u toho ohrožuje zbytek svojí posádky. A celá ta linka, že Lyod to dělá jenom aby přežil taky není dost věrohodná.

NemmamSlov
22.10.2021

" I když jsem se snažili před profesorkou a Amandou vyšvihnout, z hovna bič neupletete. A když upletete, tak nezapráskáte."

Chcem ďaľší diel. Nech sú tu konečne Vianoce. Šprti a frajeri nesklamali a príbeh sa nám vracia do vesmíru, čo je pre mňa velké plus. Partia vesmírnych bláznov opäť nesklamala a chrlila hlášku za hláškov. Sněgoňová nastavila vysoko latku a Kotleta bude mať určite čo robiť, aby príbeh udržal v dobrej kvalite, no s autormi som sa osobne stretol a trošku zaspoilerovali, čo bude ďalej, ale nebudem prezrádzať, ale som fak zvedavý ako tie nápady zakomponujú do príbehu.

Racek213
11.10.2021

No, asi pět hvězdiček je moc, ale víte, mě zrovna přišla do mého nepříliš dobrého duševního rozložení, no, znáte to, že. A já to přečetl, spokojen byl, náladu zlepšil a začalo se opět dařit... No jo, i knihy považováné obecně za brak dovedou udělat dobrou práci... nemyslíte?

markinho962
07.10.2021

Tato polovička dua píše snad lépe než pan Kyša, a strašně doufám, že 4.dil nepokazí(všichni jsme zvědavý na mezidruhovou erotiku) , ať se máme co těšit na 5. a 6. díl psaný souběžně