Šprti & frajeři

kniha od:

Šprti & frajeři https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469601/bmid_sprti-a-frajeri-CYX-469601.jpg 4.1 392
Koupit Koupit eknihu Bazar

Porazit Společenství, osvobodit zotročené lidstvo, získat zpátky Zemi – to jsou sice záslužné cíle, ale jen odhodlání nestačí a prostředky k jejich dosažení posádce lodi Kraksna chybí. Zakázka pro vesmírnou mafii se proto nedá odmítnout. Naštěstí nevypadá složitě – dostat se na místo poslední bitvy dvou vyhynulých druhů a něco speciálního odtamtud odnést. Vesmírný hřbitov plný mrtvol a zničených lodí ve vzdáleném koutu sektoru nevypadá jako nic, s čím by si kapitán Bouchač, ehm, tedy Moravec nedokázal poradit. Aspoň do okamžiku, než se objeví staří nepřátelé a jejich vinou si posádka Kraksny začne dělat nové. Závod s časem začíná a poslední svobodní lidé ve vesmíru nejsou jediní, kdo v něm hraje svůj part o přežití.... celý text

Série:

Legie 3.


Žánr:
Romány , Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , Epocha (ČR)
více info...

Komentáře (81)

Komentáře 81 Recenze 1

Fargotroniac
Fargotroniac
21.09.2023 4 z 5

Třetí pokračování série Legie nás, tentokrát v rukou Kristýny Sněgoňové, nás zavede na vesmírné vrakoviště. Knížka jako celek opět nezklame a jedná se o poutavé čtení. První půlka knížky je sice zdlouhavější a není tolik záživná, ale pak se to konečně trochu rozjede až čtenáře konec knížky zamrzí.

Hanathor
Hanathor
16.09.2023 4 z 5

Za mě byl tento díl malinko slabší než díly minulé, ale přesto jsem ho zhltla najednou a zaslouží si čtyři hvězdy.


Tomas20042004
Tomas20042004
16.09.2023 5 z 5

Dalši diel tentoraz od pani Sněgoňovej. Vôbec to nebolo poznat že to nepísal Kotleta. Dej bol perfektný a samozrejme nechýbali hlášky. Odohrávalo asa to na vesmírnom vrakovisku čo bolo dosť zaujimavé. Zasa pribudli nové mimozemské druhy pekne nakreslené v denníku na konci. Dej pekne napredoval. Som zvedavý čo sa stane v dalšej časi.

Patapuf
Patapuf
28.08.2023 5 z 5

Další podivuhodné dobrodružství kapitána Bouchače a lorda Mrdáka... sice se pokazilo vše co se pokazit mohlo, ale nakonec se to povedlo ať už to bylo cokoliv.... Ale že to byla jízda....

Predator3313
Predator3313
24.08.2023 5 z 5

Zatím nejlepší místo děje, průzkum vesmírného vrakoviště je prostě super, škoda, že skončilo u jedné lodi.
Naivita při záchraně Loyda mi už docela vadila, stejně jako v minulém díle chuť jít na kafe. Myslím že to šlo vymyslet jinak, aby Moravec nevypadal jako blb.
Stejně jako většinu mě taky překvapil deník na konci, trochu mi to vzalo představy, ale myslím, že to byl dobrý nápad, snad budou i další mimozemštani v dalších knihách.
Celkově se kniha četla stejně dobře jako předchozí díly.
Jsem zvědavý jak dědek v dalším díle vylepší Kraksnu....ehm tedy Vzdorující

mnohoknih
mnohoknih
03.06.2023 3 z 5

Tohle je takový rozkoukávací díl. Seznamujeme se s vlastnostmi emzáků a s tím čeho jsou schopni. A taky čeho je schopen kapitán Moravec. Vážně před vyhlazením lidstva pracoval pro tajné služby? V tom případě nechápu jeho naivitu vůči chování některých lidí i mimozemšťanů. Příběh se nám příjemně posouvá tak, abychom se těšili na další díl.

InstinktCZ
InstinktCZ
20.03.2023 3 z 5

Zatím asi (pro mě) nejslabší díl... 3* za stále výborného Kapitána Bouchače.

SpeedyWhee
SpeedyWhee
06.01.2023 4 z 5

Překvapení nakonec .... Ilustrace na posledních stránkách mimozemšťanů:) palec hore

midloch
midloch
03.01.2023 4 z 5

Další pokračování série, stejná nadílka zábavy. Po třech dílech jsem objednal zbytek vyšlých a předplatil si ještě nevydané části.

Bašťák
Bašťák
31.12.2022 4 z 5

Další „výletovka“ tentokrát do útrob emzáckého spaceshipu. V podstatě dost podobný průběh jako díl s Amandou, jen jiné kulisy, asi jako další epizoda dobrého sci-fi seriálu na pokračování. Za mě povedené a zábavné.

Hakate
Hakate
17.11.2022 2 z 5

Po delší době jsem opět sáhla po jedné legii, bohužel z knihy mám opět stejný pocit, jako z minulého dílu. Radoby humorné pasáže jsou místy spíše trapností než vtipností. O příběhu ani nemluvím... 1. Díl se mi hodně líbil, ale 2-3. díl je opravdu spíše trapná komedie než veledilo, které jsou opěvovaný a doporučovány. Uvidím, zda po dalším díle zase sáhnu. I když je pro mě výzvou zjistit, co je na sérii tak skvělého, že je tak vysokoho hodnocená.

Popculture
Popculture
08.11.2022 4 z 5

Je cítit a znát, že paní Sněgoňová tuto sérii bere vážněji než spisovatel Kotleta. Mám pocit, že knihy od této spisovatelky dávají sérii vážnější ráz a větší zodpovědnost. Šprti a Frajeři je jedna z těch lepších knih v sérii.

olga8832
olga8832
07.11.2022 5 z 5

Skvělý další díl. Opět nechápu zdejší porovnávání Kotlety s Kristýnou, knihu jsem si moc užila. "Vetřelec" byl tedy neuvěřitelný a ten vtip se slepicem mi chvilku docházel, je však bravurní ;-)

PierRe Vesper
PierRe Vesper
28.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Už v předchozím díle jsem si říkal, že je blbost dávat nerozumná rozhodnutí postavě kapitána Moravce, ale tady to i pokračuje (předtím chuť jít na kafe a teď věřit Loydovi).
Sněgoňová se strašně snaží být Kotletová, ale moc ji to nejde.. vtipy a odkazy mi tam přijdou tlačené hodně na sílu a je jich tam i zbytečně moc.

Děj byl celkově taky dost předvídatelný. Viděl jsem dost stížností na to, proč zrovna klobouk, ale osobně mi tam zrovna tohle sedí. Chcete bojovat za záchranu lidstva a přežití a týpek vás pošle pro něco absurdního, jako je klobouk. :-D

Opakování textu v rámci Aga - nenávist k Moravci a Moravec - nevařící kuchař zbytečně zabírá stránky, které by se daly využít daleko lépe.
Hrdinové jsou taky nezranitelní, to nemohl třeba dědek přijít o ruku a dostat robotickou, kde by měl soustu udělátek a dalo by se na to napsat dost vtipných narážek?
Posledním mínusem je korekce knihy, vyskytuje se zde několik chyb, které mohly být před dáním do tisku odstraněné. A mám pocit, že v předchozí knize jich taky pár bylo.

Plus neplus je deník na konci, ukáže nám, jak ty druhy vypadají, sice to bere ten čtenářův dojem nepoznaného a spoléhání na vlastní představivost (kulšeše jsem si teda představoval víc očo-uši-nosovýho, než byl nakreslen), ale zase je to takové osvěžení a jestli to pokračuje i v dalších knihách, je to plus.

Gerdik
Gerdik
10.10.2022 3 z 5

(SPOILER) U téhle knihy tak nějak nevím co si mám o ní myslet. Vypadá to, že tu paní Kristýna Sněgoňová chtěla vytvořit tak nějak českého vetřelce a trochu se to vymklo rukou. Nápad to není špatný a vyprávět určitý časový úsek z pohledu tří postav je zajímavý prvek, který knihu úplně nesráží do nějakého braku. Akční a bojové scény by mohl závidět i filmový Matrix, kapitán Moravec s posádkou mají až neskutečné štěstí. Ze začátku to trochu zavánělo temným hororem (což by nebylo na škodu, zase by to byl svěží vítr do série), ale v půlce se to zvrtne v obyčejnou vyvražďovačku. Knihu sráží i totálně „dementní“ chování kapitána Bouchače, kdy několikrát věří Loydovi i když s ním několikrát slušně řečeno vydrbe (Aga má na konci pravdu). A nechápu ani cíl mise, jako proč klobouk? Není tam vůbec vysvětleno co umí nebo proč je pro „kuřata“ tak důležitý. Hlavně se mi zdálo, že je kniha nějak utnutá nebo zapomněli vytisknout stránky. Kde je návrat na Namathé a jestli je to správná věc co dovezli (překladač to mohl špatně přeložit). Zdá se mi, že si tuhle knihu Kotleta moc neuhlídal a nechal moc volnou ruku. Pro mě slabých 55%, ale někomu se to může líbit (viz hodnocení ostatních čtenářů, je to ostatně čistě můj názor).

Marketplace
Marketplace
02.10.2022 4 z 5

Teda, Amanda byla celou dobu jízda, tady byla první polovina knihy strašně rozvláčná. Zhruba 150 stran by šlo napsat na 50, aby byl děj trochu svižnější. Pak následovalo to, co jsem od knihy očekával. No a poslední kapitola... ta byla tak strašně rychlá, že by se slušelo vše trošku rozepsat. Takže mírné zklamání. No Kotleta to není. A celou dobu jsem si říkal - klobouk???! Proboha proč taková blbost?

hanzmb
hanzmb
14.09.2022 5 z 5

I tohle pokračování série od brněnské rusalky je na velmi slušné úrovni. Proti Amandě je ale takové komornější. Spíše než akce zaujmou hlášky jednotlivých hrdinů. Taky jen 2 noví emzáci, z toho 1 nám dost podobný. Kde je ten ohňostroj nápadů z předchozího dílu? Asi se to nedá udržet stále. Jsem zvědav v jakém stylu bude Pán hor.

Johny_H.
Johny_H.
27.08.2022 5 z 5

Přesto že postavy se k sobě vůbec nehodí anebo právě proto jsou sehrané a komické situace na sebe nenechají dlouho čekat. No tak starý ruský prasák Gerasim a polská Profesorka. To je něco kouzelného. Věčně naštvaná Aga která si notuje s Vodičkou. Další povedené dílo a snad se celá sérii povede tak, jako tyto tři díly. Z mého úhlu pohledu naprostá dokonalost

DaNDee
DaNDee
24.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Myslím, že Kotleta to zamýšlel temnější. Temné. Viz první díl. Dvojka byla rozjezd, který byl příjemně nevyzpytatelný, ale ukázal i šílenost vesmíru, která se v přepočtu dala tolerovat, ale tuhle knížku už Sněgoňová píše naivně po svém s klapkama na očích. Imunita hl. hrdinů a ta youngadultovost je prostě špatně!

Nikdo neumřel, nikdo nezraněn, nikdo se neztratil.

Comeback postav z jedničky je sice zajímavý, nicméně postavy se posléze v knize chovají jako postižení... Úplně nerealisticky, dělají sami ze sebe hlupáky. Žádná vygradovanost, jen umělá nenávist - Loyda a Moravce. Možná beru první znovusetkání a snahu vysvětlit své úmysly z dob minulých i současných, to ano. Ale když asiat opět zradí a ještě zajme Gerasimovu profesorku a zmizí? A hlavní hrdinové ho všehovšudy opět přijmou jakoby se nic nestalo? Impotence! To je doplněno konstantním opakováním těch samých hlášek. Bez nich by byl alespoň ten děj čtivý, ale takhle čtenář předem dopředu ví, co nastane za dialog nebo interakci, až se dané dvě postavy spolu setkají. Strojové! Jako zaseklý kafemlejnek.

Víte, opakování, matka moudrosti. Ale také - opakovaný vtip není vtipem. Co tím chci říct?
Jak vypadá živočišný druh Kirame a garků už nám zjevně osvěženo nikdy nebude, ale naopak NE-U-STÁ-LÉ OMÝLÁNÍ neuskutečňující se hrozby v podobě smrtelné nenávisti ještěrky Agy k Moravcovi trpkne v ústech. Žádná hrozba mu totiž nehrozí. A to bije do očí. Doslova. Div mi z nich neteče Giussepeho omáčka. A právě s kuchařem je to to samé. Interakce typu "Ctrl+c, ctrl+v."... Ale to nevadí, protože to zachraňuje jednou za 50 stránek nicneříkající random narážka na Moravcovu ruskou milenku. A Gerasim? Na to jaký byl kanec v prvních dílech má najednou ocas mezi nohama. Z ničeho nic. Abrakadabra.

Kde je nějaký charakterní a skupinový růst? To jsou postavy tak tupé? Že musí opakovat ty samé fráze? Stále ctrl+c, ctrl+v, když si nevím rady s dialogy? Zatraceně, tohle přeci nejsou žádné braky, který strojově čtou jen zaostalí čtenáři!
Proč nevidíme více hlubších dialogů, jako například na co pozemského vzpomíná Vodička, Moravcovu nostalgii týkající se nejlepšího přítele Bohdana, sakra i Kirame vypadá, že by se otevřela!
Vždyť vy přeci nejste tlačeni napsat vše rychle bez citu jako scénáristé poslední řady Game Of Thrones. Tak proč si nedat záležet?

Uf.


Kniha má pořád něco dobrodružství do sebe, například, když se najednou ocitá skupina hlavních postav rozdělená hned do pěti dvojic! Hned je to napínavé! Chválím také představení a vykreslení gyaskutů a právě jejich nejednoznačných psychosomatických rysů. Čekal jsem, že do toho autorka skočí, ale tady trpělivost měla a scenérie, kde je vidíme poprvé je tak velmi skutečná a lidská. Následuje dobrá akce i legrace v jednom, kdy popis pohybu v nulové gravitaci skvěle doplňuje atmosféru. A cením i tu první zmínku o Zemi! Sic ji pronesl zrovna Loyd, ale vnuknutí a mateřský instinkt, jak je na tom vlastně Země, je představitelný : )

Doufám, že se podíváme i zpátky na těžební planetku pro tělo Bohdana !!!!!!

Dohromady je to pro mě ale zatím nejslabší kus série. ALE KLID! Pero si bere Kotleta a hned, co si z předchozích 2 svazků promne oči a nevěřícně zamrká, se určitě pustí na honbu za surikatami, které stejně jako lidstvo bojují proti švestkám. A přivede zpátky vybombit vesmír kurva nasrané žraloky, kterým kapitán Bouchač řek do xichtu přes interkom svou prořízlou hubou hned několik neomaleností. A spinoffne vykleštěnou Agu zpátky do alfa samice rozvíjející v zákulisí vlastní plány, o kterých lidi nemají ani ponětí - jako je sjednocování armády chanů. A nabídne nám další a další storylajny, tak dobře načrtnuté a zapomenuté v jedničce.

PS: Nápaditý je deník a ilustrace na konci knížky. Poprvé něco takového vidíme v této sérii. Gyaskuty a Chany jsem si představoval podobně, ale Kulšeše? Úplně jinak. Vždyť je v jedničce Moravec ani nemohl popsat, jak byli ohavní a neforemní. A Slepic? Slepice jsem si zase představoval více tvárného (alespoň ve tváři) jako humanoida. Naopak ostatní vyjma enlilů zas vypadají přehnaně humanoidně. Ale po 3 knihách už si myslím, že každý z nás čtenářů má jistě svou vlastní zažitou představu o tom, jak rasy vypadají. Takže za mě deník Danky plusem : )

tomas0851
tomas0851
16.08.2022 5 z 5

Šprti a frajeři - třetí díl série Legie
Díky covidu mám prostor na čtení, tak jsem se pustil do dalšího dílu.
Opět psán Kristýnou. A opět pochvala.
Po prvním velmi svižném dílu a druhém svižném dílu přišlo zklidnění. A není to na škodu. Ba naopak.
Troufnu si styl tohoto dílu přirovnat k Městu v oblacích a Zemi v troskách.
Kapitán Bouchač s posádkou Kraksny plní první a zcela absurdní úkol od hunta. Jak jsme zvyklí, co se má posr... To se pose...
Tentokrát jsou se i témata k zamyšlení. Jsou ti zlý opravdu zlý??? Kdo se zm#dem narodil může se po záchraně života změnit?
Přečtěte si knihu a uvidíte

houston
houston
12.07.2022 2 z 5

Je mi to moc líto, ale osobně mám s každou novou Kotletovkou čím dál intenzivnější pocit, že unavený setrvačník kreativity dobíhá a brzy se zastaví úplně. Tolik potřebný impulz čerstvé energie mu nedokázala dodat ani Kristýna Sněgoňová, která byla do akce povolána nejspíš jen čistě za účelem udržení populární značky v chodu.

Zpětně si dokonce myslím, že ze stejného důvodu vznikl nedávný Zákon genu a ještě před ním Trilogie Ve stínu ***. Franta Kotleta už prostě vystřílel všechnu munici, nedokáže si ale říct dost a tak se snaží vytěžovat jiné autory.

K téhle knížce dodám jen to, že je to prostě něco, co už bylo napsáno stokrát předtím a do čeho autoři vmíchali humor, který se jednoduše přejedl. Když si odmyslím hlášky, nezůstane vůbec nic. Jen taková mlha.

JaniisB
JaniisB
08.07.2022 5 z 5

Jako by to psal sám F. Kotleta

onyx84
onyx84
07.07.2022 3 z 5

Možná zbytečně upovídanej díl...akce,ač opět výživná,je až na posledních cca 100 stránkách...posun v ději minimální..řekněme taková odpočinková reklama mezi druhým a čtvrtým dílem...

PastorMal13
PastorMal13
16.06.2022 5 z 5

Honička ve staré vesmírné lodi mírumilovného vyhynulého mimozemského druhu, který nebyl úplně až tak mírumilovný, se mi dost líbila. Je krásné, jak se hlavní postavy během série mění.

stanislav0373
stanislav0373
13.06.2022 5 z 5

U Legie se nelze nebavit, protože i když dopředu čekáte, že se něco zaručeně posere (jo, a jako vždy za to můžou Bouchač s Mrdákem), vždy je to ještě o kousek dál, víc, výš, hloubš...

Šprti a frajeři mají navíc krásný hororový, plíživý nádech s jemným humorem Červeného trpaslíka:

Prásk! Prásk! Prásk!
"Jsme tu uvěznění!" zařval Loyd. "Co budeme dělat?"
"Máme dvě možnosti. Zaútočit skutečně masivní letákovou kampaní, nebo si natisknout na trička: "Vesmírní chameleoni? Ne, děkuji"!

Belanna
Belanna
09.06.2022 3 z 5

Vcelku zábavná série.

lucakuca
lucakuca
02.06.2022 4 z 5

Jakože dobrý, ale ne zas tak jako dvojka.
Pořád čtivé, pořád zábavné, pořád nechutné. Ale...
Dietní verze po hovadských brutus zabijáckých hodech při záchraně Amandy a profesorky.

Dragonian
Dragonian
25.04.2022 4 z 5

Tohle bylo opravdu napínavé. Super honička a naháněcka na jedné vesmírné lodi.

Tamten
Tamten
05.04.2022 3 z 5

Slabší než předchozí díly. Děj se nijak nehýbá, spousta akce, u které ale víte jak dopadne a není v ní žádné napětí ani překvapení. Vulgarismy se drží už jen proto, aby se dalo říci, že knížka je vulgární, ale ani po této stránce nevybočí z jakési unylosti.

Dandulka
Dandulka
04.03.2022 5 z 5

Už se moc těším na pokračování! Já prostě miluji hlášky týkající se Ostravy a okolních měst! Pro mě jako pro rodilého Ostraváka je to přímo balzám na duši.

OldaB
OldaB
06.02.2022 1 z 5

Vyloženě jsem se nutil ke čtení, abych mohl navázat dalším dílem. Bez nápadu, předvídatelné, postavy hrozně plytké. Tohle se nepovedlo.

chomic_pisek
chomic_pisek
05.02.2022 3 z 5

Jak se kolotoč Legie v Amandě roztočil naplno, tady mi to přišlo jenom jako setrvačný dojezd z předchozího dílu. Určitě mě to bavilo, ale středem zábavy byly dialogy a pošťuchování v rámci posádky, zatímco děj jsem vnímal jenom tak na pozadí a tak nějak jsem neměl o hrdiny, ani to, že papachu huntovi nakonec nepřinesou, strach. Jsem rád, že to všichni bez úhony přežili, nerad bych o někoho z nich přišel, ale vůbec mě to nenutilo se aspoň chvíli strachovat, abych si na konci ulevil, že to všechno zase zvládli.

JSmerda
JSmerda
27.01.2022 2 z 5

Šprti a frajeři nejsou zase až tak o poznání horší než předchozí díl Amanda. Možná, že to je však ten kámen úrazu. Kniha se sice čte celkem dobře, ale nepřináší nic jiného než Amanda - jen se děj přenesl z pouštní planety na kosmický hřbitov lodí. Stejné vyjeté koleje, stejné dějové a vztahové schéma, stejně množství neuvěřitelných náhod a žádný nový nápad. Ztratila se kotletovská nadsázka a šmrc a jedeme v sněgoňovské romantické pohádce. U Kotlety jste se alespoň báli, zda hlavní hrdinové přežijí tuto knihu, ale u Sněgoňové o ně nemusíte mít vůbec žádný strach. Obrovskou kosmickou lodí se bez problémů probloudí, kam potřebují; holýma rukama zmasakrují, koho bude potřeba; laserové paprsky kolem nic sviští, ale nikdo je není schopen zasáhnout a když jsou v nouzi pomohou jim hodní mimozemšťané atd. Jediné co se mi skutečně líbilo byly vtipné komentáře a hlášky. Doufám, že se série zase na chvíli ujme Kotleta, jinak už asi není o co stát.

1T0S_
1T0S_
22.01.2022 4 z 5

Lepší než předchozí dva díly. Konečně se dočkáváme něčeho jiné než přestřelek, jejichž výsledek je předem jasný, a chození z bodu A do bodu B. Přichází prozkoumávání mimozemské lodi s cílem najít klobouk. Jo, stále béčko, ale alespoň je to něco nového. Humor je zde podstatně lepší, situační a ironický, což je změna oproti "haha, napsal jsem sprosté slovo" stylu, který se hodí maximálně tak do družiny... A dle komentářů i na Databázi knih. Není to žádná velká literatura, ale já se tentokrát dobře bavil. Fajná dobrodružná oddechovka říznutá s hororem.

renefer
renefer
10.01.2022 4 z 5

Tak tento díl mi přišel o trochu slabší než ostatní. Výprava na smeťák, kde rozrostlá posádka Kraksny hledá kultovní předmět slepičí civilizace. Trochu jsem se podivovala nad stupiditou Moravce, který se snaží zachránit lidstvo tím, že pomáhá podrazáckýmu hajzlíkovi. Taky je za to náležitě odměněn. Takže moji nejsympatičtější postavou zůstává Aga a profesorka Danka, které neriskují svůj život, protože ucítí kafe nebo jim zakručí v břiše a o mužské části posádky si myslí své.

Klilad
Klilad
09.01.2022 1 z 5

V podstatě smrt téhle série.
Nudný a s prominutím debilní děj - hledání klobouku mimozemšťana? To jako vážně?
Upřímně, být to příběh někde na blogu zdarma od patnáctiletýho kluka, tak řeknu že má talent, ale tohle? Tohle je prostě katastrofa. Nezasmál jsem se ani jednou.
Legie u mě tímhle katastrofálním dílem skončila. Jsou lepší autoři a mnohem lepší space opery (Pitzmos, Kotouč).
Asi nejlepší reakci na tuhle sérii měl můj kocour, prostě šel a celou sérii zkusil vyházet z poličky a odnést na kočičí záchod. :D
Jedna hvězda za obálku.

jan7940
jan7940
20.12.2021 5 z 5

Velice svižná a povedená kniha, u níž nesouhlasím s názorem některých, že se jedná o slabší díl, právě naopak. Oceňuji i vtipné hlášky, které Kristýna umí.

SirChico
SirChico
11.12.2021 3 z 5

Šprti a frajeří, středoškolský muzikál, kde frajeří jsou dvoumetrové slizké potvory a šprti jsou parazitické svině.

Třetí díl Legie si udržuje docela vysokou kvalitu. Příběh je zajímavý a postavy žijí svým životem v tomhle se mi zdá Sněgonová lepší – postavy se (v rámci pulpové akční vražďárny) chovají docela přirozeně. Ale, akční části jsou docela nepřehledné a chybí jím Kotletovské hektolitry krve. Nicméně, jako celek to je pěkné tříhvězdičkové odpočinkové čtení a docela se mi libí kam se oba autoři vydali.

Jedinou výtku mám ke zmrdovy Lyodovi, někteří lidé si nezaslouží druhé, třetí ani čtvrté šance. Kapitán Moravec pořád básní o záchraně všech lidí, ale vůbec neřeší že pokaždé když pomáhá Lyodovi tak u toho ohrožuje zbytek svojí posádky. A celá ta linka, že Lyod to dělá jenom aby přežil taky není dost věrohodná.

NemmamSlov
NemmamSlov
22.10.2021 5 z 5

" I když jsem se snažili před profesorkou a Amandou vyšvihnout, z hovna bič neupletete. A když upletete, tak nezapráskáte."

Chcem ďaľší diel. Nech sú tu konečne Vianoce. Šprti a frajeri nesklamali a príbeh sa nám vracia do vesmíru, čo je pre mňa velké plus. Partia vesmírnych bláznov opäť nesklamala a chrlila hlášku za hláškov. Sněgoňová nastavila vysoko latku a Kotleta bude mať určite čo robiť, aby príbeh udržal v dobrej kvalite, no s autormi som sa osobne stretol a trošku zaspoilerovali, čo bude ďalej, ale nebudem prezrádzať, ale som fak zvedavý ako tie nápady zakomponujú do príbehu.

Racek213
Racek213
11.10.2021 5 z 5

No, asi pět hvězdiček je moc, ale víte, mě zrovna přišla do mého nepříliš dobrého duševního rozložení, no, znáte to, že. A já to přečetl, spokojen byl, náladu zlepšil a začalo se opět dařit... No jo, i knihy považováné obecně za brak dovedou udělat dobrou práci... nemyslíte?