Šprti & frajeři

Šprti & frajeři https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469601/bmid_sprti-a-frajeri-CYX-469601.jpg 4 473 89

Legie série

Porazit Společenství, osvobodit zotročené lidstvo, získat zpátky Zemi – to jsou sice záslužné cíle, ale jen odhodlání nestačí a prostředky k jejich dosažení posádce lodi Kraksna chybí. Zakázka pro vesmírnou mafii se proto nedá odmítnout. Naštěstí nevypadá složitě – dostat se na místo poslední bitvy dvou vyhynulých druhů a něco speciálního odtamtud odnést. Vesmírný hřbitov plný mrtvol a zničených lodí ve vzdáleném koutu sektoru nevypadá jako nic, s čím by si kapitán Bouchač, ehm, tedy Moravec nedokázal poradit. Aspoň do okamžiku, než se objeví staří nepřátelé a jejich vinou si posádka Kraksny začne dělat nové. Závod s časem začíná a poslední svobodní lidé ve vesmíru nejsou jediní, kdo v něm hraje svůj part o přežití.... celý text

Radesan
12.08.2021 3 z 5

O něco slabší nežli dva předchozí díly, ale ten svět mne zkrátka baví už jen tím, že mne zajímá jak to dopadne, jak je ten svět krásně reálně krutý ke slabším a celkově přirozený. Jako pokračování je to dobré a těším se na další díly.

dr.romca
07.08.2021 5 z 5

Jak mi předchozí díl připomínal Jurský park, tak teď to byli Vetřelci. Celá kniha se odehrává cca týden ( příprava ) a samotná akce na Vrakovišti. Mile mě překvapil na konci Deník Danky a ilustrace. Moje představa Chany a se docela shodovala s autorem kresby.
Těším se na další díl

markinho962
04.08.2021 5 z 5

Uteče jako voda, posloucháno jako audio a zase top!!

nycol
01.08.2021 5 z 5

U mě dobrý. Tak kde je 4 díl?

karel bradac
18.07.2021 5 z 5

Opět pecka - akce und sranda. První půlka je jak příprava na skautskej tábor s hodně divným ansámblem, druhá jak procházení starýho dobrýho dungeonu - za každym rohem vybafne potvora. Jenom lituju toho Moravce - celá parta si o něm myslí, že je blbec. Ale mít v posádce babku, co by si radši šla udělat průkazku do knihovny a už tam zůstala, galaktickou šlapku, holku co by radši ráda běhala nahá po louce a lezla po stromech s Tarzanem, dědka kterej by si nejlíp někam zalez a lepil letadýlka, terminátora co vás chce sežrat a furt vám to opakuje a testosteronovýho maniaka co obskočí vše co se hýbe, a ještě teplýho kuchaře-amatéra, to je fakt těžký ...

lassse
09.07.2021 3 z 5

Taková odbočka, nejen na Skořápku, mimo stanovený kurz udaný prvními dvěma díly. Čte se to dobře, je to trochu něco jiného a hláškuje se tam pořád. Takže za mě dobrý :)

Marry123
08.07.2021 5 z 5

Třetí díl Legie byl zase nářez a pecka a skvělý a boží a nevim co ještě. Fakt bych nevěřila že mě tohle bude tak bavit. A už teď se nemůžu dočkat kam povedou další kroky naší Kraksny... BTW ty ilustrace na konci? No to mě šábni... Ty jsou tak skvělý... Chci další, potřebuju další :D

duben
06.07.2021 4 z 5

Pro mě příjemné pokračování, co se příjemně četlo během dvou dnů na dovolené. Sice mi trochu nesedí jak původně měli Rutašové Kraksnu vyladit jejich technologií, která by měla být nad možnostmi vesmírného průměru a pak se vlastně dozvídáme jak nic neumí, jak je potřeba jí vylepšit prakticky každou technologií trochu inteligentnější rasy než jsou čvachtajícící améby bez mozku na kterou posádka narazí. Ale jinak se mi ta kritika co tu kniha na začátku slízla zdá trochu nespravedlivá. Není to na 5 hvězd, ale čte se to dobře, nějaké to překvapení tam je a že to není nonstop řežba, ale sem tam se to trochu promíchá se mi naopak docela líbí. ... a teď už mi dejte další díl, pro změnu zase zběsilejší tempo, kapitána Bouchače a lorda Mrdáka útočící laserovou ponožkou, do které dali cihlu "jen tak pro jistotu" a podobné šílenosti, kterých se už nemůžu dočkat ;)

kure91
05.07.2021 4 z 5

Ať si nechám prostor pro hodnocení dalších dílů série, zůstanu teď u 4*, ale za mě šlo o příjemné pokračování Legie a byť se neposuneme příliš v ději, tak jsme naopak objevili další rasy ve vesmíru, poodhalili trošku historických střípků a potkali staré známé a teď nemluvím o "švestkách", které tentokrát absentovaly. Jak je u autorky zvykem, příběh se četl hodně příjemně, děj plynul a nechyběly nějaké ty hlášky. Bonbónkem na závěr byly stránky z deníku Danky Krasinski, kde si člověk mohl ověřit své představy o podobě některých druhů ve vesmíru s představami autorů.

QEDS
03.07.2021 5 z 5

Za mě se jedná jednoznačně o skvělé pokračování. Děj pěkně utíkal postavy se drží svých rolí. Super oddechovka, která se dá zvládnout za jeden den. Oběma autorům jde psaní této série skvělé a já jenom držím palce aby to tak bylo i na dále. Zatím se nám rodí skvělá série.

LukBook
18.06.2021 5 z 5

Kritika Šprtů a frajerů je zde poměrně nelítostná. Ale mě se líbili. Jasně trošku zpomalily z té zběsilosti. Ale to jste opravdu čekali, že to bude celých 12 dílů jen samá akce? Já mám rád ústřední postavy, které mi přijdou zajímavé. A celkově jejich boj proti mimozemšťanům mě prostě baví. ZA mě další skvělý díl, lehce srovnatelný s předchozími

Pasadenka
14.06.2021 4 z 5

Zde není moc co říct. Další díl, další nášup. Kvalita se celkem drží, příběh je svižný, zhnusení hnusné a bolest ukrutná.

Jako pokračování knížka funguje super. Jako samostatná knížka je spíš průměrem. Co mě zklamalo nejvíc, tak to je délka. Rozsahem se knížka blíží maximálně dvěma 45minutovým epizodám. Kdo to má vydržet? :D

tlllk
09.06.2021 4 z 5

Ako reset mozgu je to fajn, bohužiaľ dej zvoľnil a autorka začala vysvetľovať a argumentovať. Hold keď človek siahne po porne , nečaká svadbu a happyend...

Tazz1
31.05.2021 4 z 5

Po dvou super dílech trochu zklamání. Oba autoři píší trochu jinak a měli by to střídat a předkládat čtenáři své příběhy napřezkáčku. Autorka se nám do toho Kotletovského stylu trochu zamotala. Jak byla Amanda svěží a nová, tady už to je trochu repetivní styl a měl nastoupit opět řezník z Bruntálu. I v ději mě už některé prvky začínají štvát. Třeba útlocitný přístup k Loydovi. Udělat mi jen část z toho, již okusuje ředkvičky odspodu. Neustálé opakování, že je člověk a proto ho kápo nechává žít je nejen nudné, ale už i krapet přitažené za vlasy. Škoda jen, že se hrdinové nezmocnili Skořápky, jak to chvíli vypadalo. To by teprve byla Stargate Atlantis, to by se teprve ten vesmír dobýval. Každopádně kvituji deník s grafickými znázorněními emzáků, konečně si je nemusím představovat a vím jak vypadají.
Uvidíme co další díl...

Polinius
30.05.2021 3 z 5

A je to tady. První díl představil postavy a vesmír. Druhý díl nám dal první dobrodružství a třetí díl je už takové to čtivo z trafiky.
Je to lepší než Perry Rhodan? Ano, ale jen proto že se tady mluví sprostě a je to násilné.
Je to rafinovanější než Perry Rhodan a nebo Mark Stone? Ne.
Nic jsme dopředu nezjišťoval a ani anotaci jsem nečetl a jestli mě (sub)zápletka něčím překvapila tak tím, jak byla hloupá. Vesmír je obrovský a pro lidstvo neznámý a zrovna dvě konkurenční party se potkají na jedné zakázce? No nekecej...

pobijecmuch
28.05.2021 3 z 5

Obyčejný lepší průměr. S takovou nevím, zda se tato série dostane na slibovaných 12 knih. Teď snad přijde na řadu Kotleta, tak uvidíme s čím nás překvapí, nebo naštve.

John6900
27.05.2021 5 z 5

Za mě spokojenost. Od tohoto dua autorů, je to pro mě zatím pokaždé jako jednohubka. Atmosféra na Skořápce hustá. Akce o něco míň, ale vůbec mi to tady nevadilo a vtipných momentů a hlášek dostatek. Těším se na další a určitě vím že nebudu řešit, kdo z těch dvou to napsal.... Jo a komu se to nelíbí, ten dostane flákanec :)

hnusák
27.05.2021 1 z 5

Po prvních dvou dílech, z nichž jsem Operaci Thümmel zhltnul na jeden nádech, Amandu na tři, se třetí díl vymkl kontrole a nemůžu si pomoci, stala se z toho zplácanina a pokud bude další díl od Sněgoňové, velmi si rozmyslím to této knihy investovat peníze a čas.

mot33
25.05.2021 3 z 5

O proti prvním dvoum dílům takový průměr,už to nemělo spát ,aby člověk stále četl dokázal jsem odkládat tři dny .

uzivatel9079
25.05.2021

K. Sněgoňová prý další Kotleta v sukních??? Tak to ani omylem...
Kdo si koupil první díl, Legie: operace Thümmel, byl nadšený. "Kotletovka" jak vyšitá, příběh má nakročeno na sakra parádní jízdu a první díl doslova nadchnul... Díl druhý, Legie: Amanda. To byl více bláznivá komedie s lavinou valících se náhod, než-li promyšlený příběh, ale budiž... Díl třetí, Legie: šprti & frajeři, je prach sprostá vycpávka, jako když se "buchta s epesníma kozama" svlíkne a místo trojek, vypadnou z podprsenky jen vlněné ponožky. Do kalhotek se jí raději ani nekoukejte, čeká tam nehezké překvapení...Nechápu zmizení spoluautora prvního dílu (F. Kotleta/L. Kyša). To teď bude fungovat jako "vodič v běžeckých závodech"? Pomůže ostatním autorům rozběhnout příběh a pak si dá pohov? Tak to je mi líto...myslím, že v jeho režii by to udrželo nadstandard prvního dílu. Takhle bohužel, ani náhodou.