Amanda

Amanda https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454576/bmid_amanda-xX4-454576.jpg 4 553 111

Legie série

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. To ví i posádka lodi Kraksna. Lidstvo je zotročeno mocnou mimozemskou rasou, a tak za pomoci technologie prastaré vesmírné civilizace hledají cestu, jak svoji planetu osvobodit. Nebo alespoň nakopat zadek těm modrým parchantům, co ji vyplenili. Život je ale otázkou priorit. Na planetě Namathé se údajně nachází lidská žena, kterou je třeba zachránit. Hlavně ze vznešených humanitárních důvodů, to dá přece rozum. Jenže když při tom pracujete pro mimozemského mafiána, co vypadá jako slepice, mají věci tendenci se poněkud komplikovat. Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

Kikimora
27.02.2023 5 z 5

Opět další díl, který se mi lehce četl a opět v metru cestou do práce. 2x už jsem vystoupil málem na konečné stanici - na to pozor!

InstinktCZ
04.02.2023 5 z 5

Tak tohle se povedlo. Parádná pokračování, vtipné, zajímavé stvoření a situace, o hodně lepší než první díl. Už se těším na další.

koumes731
29.01.2023 5 z 5

Budu stručný: lepší než první díl, a ačkoli to místy může být už "moc", tak mě to baví hodně. Akorát si mezi díly musím nechat dostatečnou pauzu. Víc za sebou bych nedal.

midloch
14.12.2022 4 z 5

Solidní pokračování série. Zábava, akce, zkrátka vše, co od brakovky tohoto typu čekáte, se vám i dostane.

Bašťák
03.12.2022 4 z 5

Něco jako nedělní výlet do ZOO, který se poněkud extrémně vymkne z pantů, tedy těch mimozemských. Povedené.

Pampalini
22.11.2022 4 z 5

Paní Sněgoňová macerovaná v testosteronu. Ten je všude - v přímočarém příběhu, v postavách s chlapáckými hláškami a hospodským, nekorektním vtipem. Charaktery jsou dané, každá má svoji stranu a alea iacta est... Je to zábava, především. Trochu mi vadilo až příliš lidské jednání mimozemských ras, jejich motivy a jednání. Hříchy mají zjevně univerzální charakter.

olga8832
07.11.2022 5 z 5

Druhý díl série a překonal očekávání. Moc mě bavil popis planety Namathé a příběh, který se odvíjí. Bylo to vtipné a napínavé, zřejmě jsem zaujatá, ale nevidím rozdíl, mezi Kristýnou a Kotletou a osobně si nemyslím, že se v rámci Legie trumfují. Příběh skvěle navázal na první díl.

FiFoj
10.10.2022 4 z 5

Můj první "střet" s paní Sněgoňovou dopadl nad očekávání. Upřímně jsem se tohoto tandemového konceptu série trochu obával a z prvních stránek cítil lehké rozpaky, ale tato prvotní nervozita vcelku rychle odezněla.

Podání autorky mě baví. Přestože jde o podobný styl jak u kolegy Kotlety, nepůsobí dojmem vykrádání nebo napodobování. Přestože mě první díl série zaujal více po příběhové stránce, přece jen šlo o start a pomyslné vykolíkování hřiště, druhý mi přišel poutavěji napsaný a obecně mi trochu více odsýpal, přestože se v něm toho dle mého událo o něco méně. Autorka vnáší něco neotřelého v kontextu ostatní Kotletovy tvorby, na kterou jsem zvyklý.

Tento duet tedy subjektivně funguje a s očekáváním se vrhám na další díly. V budoucnu se taky určitě vrhnu na autorčinu sólo tvorbu, od které mám nemalá očekávání.

Gerdik
10.10.2022 5 z 5

Namlsán prvním dílem jsem hned skočil do druhé knížky a vůbec toho nelituji. Pokračuje se v podobných kolejích. Děj je do první půlky trochu předvídatelný, ale od druhé půlky se rozjede krásná akční jízda. Planeta Namathé je sice trošku vykrádačka Tatooine, ale vůbec mi to nevadilo. Knihu můžu vřele doporučit, zaslouží si krásných 85%.

Roux
05.10.2022 4 z 5

Mám trošku problém, díl většinou přečtu za den.
Každopádně musím souhlasit s komentáři pode mnou, že někdy je to už moc a nejde tak o to napsat knihu dobře, jako vymyslet větší kravinu.

Hakate
18.09.2022 1 z 5

Druhý díl Legie.
První díl byl prima vtipná oddechovka a tak jsem sáhla ihned po 2. dílu. Série velmi často jedu poradě a v kuse, což zde byla velká chyba. Toto byla už na mě moc velká dávka rádoby českého humoru.
sérii budu muset bohužel číst s přestávkami.
Ze začátku si 2.dil držel stejnou linku jako Operace, vtipnost, ale najednou jako by Kristýna nevěděla kudy kam a začala patlat, co se dá. Originalita a humor pod bodem mrazu.
Většina rádoby vtipných scén mi přišla spíše trapná než vtipná. Z pěkného rozjezdu 2. dílu se pro mě stalo peklo.
Mimozemšťanka s análním otvorem v ústech, vesmírné slepice atd., to jako vážně? a opět spousta vulgarit už prostě vtipná nebyla. Stejně tak jako Jurský Park a Duna. Za mě jedná velká slátanina s velmi velmi špatným humorem. Tento díl se opravdu nepovedl.
Citace z knihy: Co se má po** se 100% po** tento díl opravdu vystihuje.
K dalším dílům se vrátím, ale ne hned.

Patapuf
27.08.2022 5 z 5

Je to vtipný, zábavný, plný krve a vnitřností... proložený dobrýma hláškama a politý sarkasmem.... prostě stylový čtení....

tomas0851
16.08.2022 5 z 5

LEGIE, díl druhý, AMANDA
Druhý díl série Legie naštěstí pokračuje v duchu prvního dílu.
Opět je průběh vyprávěn z pohledu hlavního hrdiny. Spousta sprostých slov. Velmi svižný děj, který sérii hezky rozvíjí. Kraksna získá nové členy posádky a při tom zlikviduje půlku planety.
Pravda je, že drsnost mluvy Kristýna Františka překonává, ale vůbec to nevadí.
Spíš než román je to trochu delší povídka, ale čte se dobře.
Kdo si chce odpočinout, vyčistit hlavu a nevadí mu drsná mluva pozná další osudy posádky Kraksny. A opět, co se může posr#t tak se 100% pose#e

Johny_H.
08.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Mimozemšťanka s análním otvorem v ústech. Vesmírný slepic co zadává úkoly a bláznivá holka žijící v zoo. Zní to absurdně a absolutně hloupě ale je to kur...a skvělý a moc se těším na další díl.

Denny456
06.08.2022 4 z 5

Kotleta to začal a Sněgonová to doráží. Opět neustálá akce a neustálá inteligenční nezralost hlavních hrdinů (jestli byl hlavní hrdina v BIS, tak se zase nedivme). Ze všeho se vysekají a za sebou nechají hromady mrtvol, které budou čety uklízečů hezky dlouho odklízet.

zbuy
17.07.2022 3 z 5

Důstojný nástup po úvodním dílů, jen hrdinové dělají absurdní chyby které je přivádí do horkých situací, někdy to az hraničí s parodii.

Covenant
15.07.2022 3 z 5

Kristýna navázala dobře a hlavně ze začátku i humorně. Postupně, ale humor odpadal a začínal jsem se už přejídat narážkami na Guiseppeho kuchyni. Bitka v hospodě (a´la Star Wars), byla ještě dobrá. Jak, ale přišlo na "hlavní" misi, klesala zábavnost. Charaktery postav začaly blednout a do popředí se dostala změna různých prostředí, výčty druhů mimozemšťanů, zvěře, apod. Né, že by to nebylo dobře popsáno. Ani toho nebylo tolik, aby to člověk nepobral. Ale chyběla mi tam ta chemie mezi hlavními hrdiny. Nějaké větší napětí, humor. I když sem tam prosvitlo něco z toho, abych autorce nekřivdil a dokonce i nějaké jiné emoce, které nebyly ani v díle prvním. Nicméně většinou zůstalo pouze u hlášek, Azyniných stále stejných poznámkách o mase, Moravcových o kuchaři, Gerasimových o sexu..... no, trochu se dostal do popředí Vodička - tak za to určitě plus. Jinak Jurský park a Duna, mě tak moc nenadchla. Vůbec já nějak celkově honičky nemusím. Také se opakovalo spousta slov. Například takový zmrd, byl všude. Přesto všechno co jsem popsal, jsem se bavil.

onyx84
29.06.2022 5 z 5

Fakt mě to baví...pořád se něco děje,šílený přestřelky...teď i 2 nový postavy,vydrží-li...takže Amanda,jako díl super,jako postava super...sem zvědavej,co bude dál...

Popculture
20.06.2022 4 z 5

Možná se tu rozjíždí dobrý příběh. Amanda za to rozhodně stojí.

PastorMal13
07.06.2022 4 z 5

Začátek knihy byl takový no spíše seznamovací, což mi ani nevadilo, první díl jsem četl před více něž rokem, ale přišlo mi, že lord Mrdák a Bouchač se zbytečně zaplétali do každé blbosti. Pak kniha nabrala tempo a vlastně i smysl. Sice se pokazilo, co se mohlo, ale i díky tomu jsem si knížku nakonec užil.