Amanda

Amanda https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454576/bmid_amanda-xX4-454576.jpg 4 553 111

Legie série

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. To ví i posádka lodi Kraksna. Lidstvo je zotročeno mocnou mimozemskou rasou, a tak za pomoci technologie prastaré vesmírné civilizace hledají cestu, jak svoji planetu osvobodit. Nebo alespoň nakopat zadek těm modrým parchantům, co ji vyplenili. Život je ale otázkou priorit. Na planetě Namathé se údajně nachází lidská žena, kterou je třeba zachránit. Hlavně ze vznešených humanitárních důvodů, to dá přece rozum. Jenže když při tom pracujete pro mimozemského mafiána, co vypadá jako slepice, mají věci tendenci se poněkud komplikovat. Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

Radesan
12.08.2021 4 z 5

V čem první díl začal, v tom druhý díl skvěle pokračuje. Už dlouho se mi nestalo, abych knihu dočetl tak rychle. Pro mne osobně mají postavy zajímavé motivy a celkově se mi "vesmír" těcho knih líbí. Určitě si od paní Sněgoňové musím koupit Město v oblacích :-).

nycol
28.07.2021 5 z 5

Tak, jako mnoho jiných, jsem měla obavy ze změny autora. Ovšem pokud je Kotleta král, našel důstojnou královnu. U mě kurva dobrý.

dr.romca
10.07.2021 5 z 5

Skvělá oddychovka. Méně sprostých hlášek než v prvním díle. Druhá polovina knihy, která se odehrává ve vesmírné ZOO , mi připomínala Jurský park :) . těším se na další díl. Jen doufám, že se v něm objeví více chana Aga.

Feryy
01.07.2021 5 z 5

Trochu jiná kniha, je vidět změna autora. Ale hrdinové jsou pořád ti samý, super svět a prostě pohodové čtení.

Pasadenka
14.06.2021 4 z 5

Amanda je důstojné pokračování. Dostaneme se na planetu, kde se do kompanie přidají další postavy a rozehraje se velká hra o přežití. Některé obrazy a potvory jsou nezapomenutelné, a i když se jedná o brak, tak zatraceně čtivej. ♡

Jelikož staří mazáci v žánru toho již moc nepíšou, tak je Kristýna příjemné překvapení a doplnění zdroje bezduché zábavy. Doufám, že se dočkáme ještě několik pokračování.

RadimWiniarski
11.06.2021 5 z 5

Tři měsíce zpátky jsem zde vyjádřil své pocity a nadšení okolo prvního dílu ze série Legie, která měla název Operace Thümmel. Tento první díl mě naprosto dostal, a tak bylo jen otázkou času, než se vrhnu i na díl číslo dvě, který dostala na starost druhá část spisovatelského týmu Kristýna Sněgoňová. U ní jsem měl před začátkem čtení obavy, zdali bude schopna držet styl psaní podobný Kotletovi, nebo zdali bude už od prvních stránek jasné, že druhý díl tvoří ta jemnější část spisovatelského dua. Tyto obavy však během prvních několika stran naprosto zmizeli, až jsem se sám nestačil divit, jak podobný, někdy dokonce ještě tvrdší humor je schopna tato spisovatelka vyplodit.
I přesto, že akce začíná prakticky okamžitě, jsme postupně na začátku obeznámeni zpětně s událostmi prvního dílu, což určitě kvituji, protože za ty tři měsíce od přečtení prvního dílu mi spousta věcí postupně vyšuměla z hlavy. Jak jsem už zmínil mé obavy z absence humoru, který je hodně často za hranou, tak ty byly tentokrát naprosto liché, protože už během prvních třiceti stránek je nám servírována taková kadence hlášek a černého, místy až fekálního humoru, že by si vystačily na samostatnou knihu. Věta - Ještěrka vypadala jako Han Solo, kdyby ho hrál krokodýl, mě vyloženě zbourala ze židle ve vlaku, za což se ještě jednou dodatečně spolusedícím omlouvám.
Po strhujícím začátku se dozvídáme základní příběh této knihy, který na první pohled může působit jako epizodní záležitost a vedlejšák, který si musíte splnit, abyste mohli postupovat nadále v hlavním příběhu. Což je na jednu stranu pravda. Přeci jen, když se po přečtení knihy zamyslíte, zdali děj posunula vpřed a jestli by její vynechání totálně poškodilo vaši orientaci v ději, tak musím říct ne. Kniha děj neposouvá vpřed. Tento díl jde spíše do šířky. Představuje nové mimozemské rasy, novou lokaci a také nová vesmírná zvířátka, přičemž u jednoho je vidět silná inspirace dílem Franka Herberta Duna, což jako fanda Duny určitě chválím. Samotná akční zápletka je typický Heist (něco se krade), který je však vhodně doplněn právě novými postavami, o kterých pevně doufám, že se v dalších dílech dozvíme daleko více. Jediné menší mínus pro mě je menší zapojení Agy, která byla jedním z hlavních tažných motorů prvního dílu. V tomto díle je dost upozaděna a posunuta na vedlejší kolej. Pozornost je tak více rozdělena na zbylé členy posádky, což je za mě menší mínus, protože nejsou natolik zajímavými charaktery jako právě Aga.
Jak už bylo řečeno, druhý díl sice neposouvá příběh naši posádky nikam daleko, nicméně je potřeba brát v potaz, že je v plánu dvanáct dílů ze světa Legie a tudíž těžko můžeme sprintovat vpřed mílovými kroky. Za předpokladu, že si to čtenář uvědomí, tak získá ve druhém díle perfektní akční podívanou prošpikovanou skrz na skrz černým humorem, krví a kupou odhalených ženských ňader. 95%

NemmamSlov
04.06.2021 5 z 5

Zhluboka jsem se nadech. „Tak jo. Jak zní plán?“
„Blbě?“ hádal Giuseppe ve sluchátku.
„Rychle dovnitř, rychle ven,“ mrkl na mě Rus.
„Jako všechny moje plány.“

Mne sa to páčilo. Čakal som oddychovku a túsom dostal. Pani Sněgoňová dokázala naviazať na Kotletov Thümmel a humorom sa nešetrilo ani tento krát. Menej priestoru dostala humanoidná jašterka Aga, do príbehu sa zapája až na konci. Autorka sa dokonca zamerala na jednú planétu, takže cestovanie nekonečným vesmírom sa v tejto časti nekoná, ale príbehu to neublíži. Milím prekvapením bola aj Amanda, páči sa mi, že to ide multikultúrnym smerom.

T800
28.05.2021 3 z 5

Amanda se mi jevý jako lepší než Thummel, ale problém paní spisovatelky čpí v tom, že se nejedná o její vlastní styl psaní. Místo toho se snaží v zájmu zachování kontinuity, psát stylem Kotleta. Kurva jí sice jde, ale linie příběhu je předvídatelná a tak ztrácí spousty napětí.

trudoš
22.05.2021 5 z 5

Přiznávám, zpočátku jsem nedával Kristýně Sněgoňové příliš šancí, že by dokázala navázat na styl Františka Kotlety. Ale světe div se, ona vystřihla dílko snad ještě lepší, než všechny řezníkovy předchozí knihy. Hodně s tím má co do činění fakt, že se autorka oprostila od psychologického profilování a přistupuje k postavám tak, jak byly narýsovány už v Operaci Thümmel. A co si budeme nalhávat, v tomto případě nejde o nějak zvlášť rozervané hrdiny. Těmhle kosmickým outsiderům pak staví do cesty překážky, jež jsou ve svém důsledku až kouzelně absurdní a člověk se jen baví tím, co všechno jsou schopni zvorat, třebaže s nejlepšími úmysly. Současně si atmosféra ponechává ráz zběsilého dobrodružství, kde se pro vystřelenou kulku a vyhřezlá střeva nechodí daleko. Zápletka přitom nemá daleko k parodii na klasiky akčního žánru, ovšem není to ten druh legrace, který by záměrně shazoval – Sněgoňová spíš využívá archetypální momenty k tomu, aby je rozehrála v úplně nových vazbách. Parádní práce.

MartinJirků
06.05.2021 4 z 5

Druhý díl již přečtený, opět pěkné prostředí a pouštní atmosféra, která vás pohltí, přibyly nové postavy, které rozhodně vám nepřijdou nudné, a těšíte se opět na jejich osudy v dalších dílech a samozřejmě nové mimozemské rasy. Musím uznat, že oproti předchozímu dílu tady postavy už nepůsobí tolik jako idioti, i když pořád jsme byli v nějaké situaci, kde to bylo nevhodné a neprofesionální, ale už rozhodně žádná tragédie.
Co mne osobně mrzelo, že tady slečna autorka psala více přes kopírák, jako kdyby to celé opsala od kolegy Kotlety, oproti svým samostatným knihám, kde má svůj specifický styl psaní a to mi přišlo to nejlepší. Škoda. Ale podle ukázky třetího dílu to vypadá že se opět blíží svému stylu a je to opět ta pravá Kristýna Sněgoňová, jakou znám. Tak uvidíme kam se to posune.
Amandu jsem si jinak náramně užil a přijde mi v některých ohledech lepší než první díl. Užijete si ho určitě víc, jen kdyby pro příště se autoři navzájem moc nekopírovali bylo by to ještě mnohem lepší. Takže kvůli tomu si to odnáší stejný počet bodů jako první a to 8,5/10. A můžu už říct jen jednu věc: Nashledanou u Šprtech a Frajerů, u kterých věřím že to bude jen čím dál lepší. Už jen díky té ukázky.

tlllk
02.05.2021 4 z 5

Stále dobré, trochu to chitá rutinu, emzáci už umierajú po desiatkach, ďaleko viac ako pri dobývaní zeme, ale soľou knihy sú stále podarené hlášky. Už sa neviem dočkať tretieho dielu....

Navarro
01.05.2021 5 z 5

Čech, rus, slepic pírko a mirská šlapka. Pokračování rozhodně nezklamalo.

jonyrico
29.04.2021 5 z 5

Protože už nebylo zapotřebí seznamovacích úvodních nutností, mohla se autorka naplno věnovat akci, a že jí to jde parádně. První bližší setkání s její tvorbou v mých očích dopadlo na výbornou.

kokosek
19.04.2021 5 z 5

Tak prý takový jemnější Kotleta. Hmmm jsem si nějak nevšim. Tohle jestě bude jízda.
A řekl, bych že jestli se Kotleta chce vrátit zpátky na trůn největšího uchyláka mezi českými autory, tak třetí díl bude ne 18+ ale 60+, páč všichni mladší by dostali infarkt.

Tyto
07.04.2021 5 z 5

Čichám... čichám KOTLETU .... copak je tohle za hru KS a FK ?!... Těším se na další supr oddechovku !

Lenny33
03.04.2021 4 z 5

První setkání s touto autorkou a velmi milé překvapení. Chtěla jsem dílo okomentovat slovy "F. Kotleta v ženském provedení", ale upřímně? Paní Sněgoňová pana Kotletu překovala v mnoha směrech.
Děj byl vcelku promyšlený a humorem autorka rozhodně nešetřila - byl úderný a přesně tam, kde bylo potřeba situaci odlehčit - smála jsem se nahlas, nebo si alespoň posměšně odfrkla, a to se mi často u knih nestává. Co mě také překvapilo - i když knihu napsal jiný autor, než první díl série, tak se podařilo zachovat charaktery hlavních postav. Těším se na další díl. 4,5

Marry123
29.03.2021 5 z 5

Oka druhý díl Legie byla pecka... :) První seznamovací díl byl hold nutnost, ale díky bohu pokračování už byl jiný šálek čaje.... Každopádně ty otevřené konce... hoši, hoši to mi nedělejte :D Takže kdy že má být to pokračování?
Každopádně před autory smekám... Fakt se s tím skvostně mazlíte...

lassse
21.03.2021 5 z 5

V soutěži o nejlepší “kotletovku” obsadil František Kotleta druhé místo, jelikož ho právě porazila Kristýna Sněgoňová svojí Amandou. Tohle si dám rozhodně líbit a už aby tady byli další díly našlapané akcí, hláškami, krví a nechutnými emzáky!

markinho962
17.03.2021 5 z 5

Prďácké pokračování a slyšet jako audioknihu k nezaplacení. Audiokniha 5z5! Přednes a intonace hlasu na výbornou

Polinius
11.03.2021 3 z 5

Hlavní hrdinové mají věčně rozepnuté poklopce a hledají příhodnou díru. Hlavní hrdinové jsou hetero a proto hledají samice, zato kuchař je archetypální karikatura oslizlého homosexuála a spokojil by se i s tebou milý čtenáři/čtenářko recenze.
Když už se ukojí milostné choutky, tak se jde do akce a krev se valí jako rozvodněná řeka a mrtvoly padají v takovém tempu, že to zní jako kdyby někdo mlátil na buben.
Objeví se samozřejmě "dáma v nesnázích" kterou mohou hrdinové zachránit a příhodně se nejraději pohybuje nahá a samozřejmě je prostě svůdná.
Je to zábavné čtení a v druhé polovině jsem se dost bavil a zároveň si hladil pleš a říkal jsem si, jak tuhle sérii šíleností chce ještě někdo trumfnout v dalších dílech.
Jen škoda, že autorka nezná nějak detailně ženské tělo a nepřidala nějaké další pikantní anatomické detaily a nějaké svůdné popisy erotických scén. Pak by se z této knihy stalo doslova kultovní dílo, které by v dosti osahané podobě se slepenými stránkami putovalo od ruky k ruce chlapců bez rozdílu věku.
Dílo si zaslouží i **** ale to by mi rozbilo mojí metodu hodnocení a proto je neuděluji. :(