koupit knihy

Leoš Kyša

František Kotleta pseudonym

česká, 1981

Nahrávám...

Nová kniha

Krásky a vetřelci: Pulp stories

Krásky a vetřelci: Pulp stories - Leoš Kyša

Vejdou mimozemšťan, Čech a Žmrnlub do baru a Čech řekne: „Co je, sakra, Žmrnlub?“ Ať je to cokoliv, v téhle knize to nenajdete. Na rozdíl od mimozemšťanů a Čechů. A Če... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 31 knih

Komentáře (36)

tomas2002
16. dubna

Rozumím tomu, že je pan Kyša oblíbeným autorem mnohých, ovšem za sebe musím konstatovat, že: "Tohle se číst nedá".
Vulgarismus sem, vulgarismus tam, semtam "nějaké to péro nebo kozy" a brutalita na každém rohu, protože tak se to dneska dělá. Na jednu stranu zajímavé historické návaznosti - na druhou stranu... vecpaná všechna klišé a "popfan" nedůstojné současnosti bez absolutní sebereflexe, které nesnáším.

Mně tohle prostě nesedlo.

Uztokrutyrizek1
05. ledna

Leoš Kyša to je prostě frajer. Má na věci svůj názor a nebojí se ho říct........ ty jeho knihy ty jsou skvělé, mají svoje charisma a osobitý styl. Prostě skvělý spisovatel který umí poutavě psát super cool knihy. Pro mě topovka. :D

vipera
31.12.2020

Herdek, Kotleto, Tobě snad budu muset věnovat samostatnou knihovnu nebo co...A to si papírové knihy kupuju jen do sbírky, ostatní tlejí ve čtečce...Jenže takový SPAD nebo sbírka Legie, k tomu si člověk musí ‘čuchnout’

JSmerda
26.10.2020

František Kotleta je vynikající lidový vypravěč (takový moderní Vladimír Menšík :) ), který vás nenechá vydechnout a dokáže děj knihy hnát stále dopředu jako buldozer s proudovým motorem. Jeho příběhy bývají nekomplikované s obrovskou mírou přeháněn - něco jako historky, které vykládáte přátelům u piva (není to myšleno špatně!). Pokud přistoupíte na jeho hru, tak vás čeká obrovská porce nevšedních nekorektních hlášek, sexu a násilí :). Pulitzerovu cenu Kotleta asi nikdy nezíská, ale pokud se chcete nechat bavit, tak jsou jeho knihy ideální volba.

kingcaba
21.03.2020

Bratrstvem. krve ze mě udělal svého otroka ???? krom jedné knihy super opravdový řezník z Bruntálu ???? ale nejvíc je pro ten "druh" humoru ????

m.benesovaa
12.11.2019

Kotleta, je můj nejmilovanější spisovatel. Za poslední rok jsem přečetla většinu jeho knih (až na ty které nemám koupené) a děj každé z nich mě pohltil a já nemohla přestat číst. Způsob, jakým jsou knihy psané i obsah jeho knih je pro mě více než sympatický. Vždy se dokonale vcítím do postav a každou smrt mých oblíbených dost prožívám, byť to jsou postavy nereálné. Když to shrnu, jeho knihy jsou mou láskou a vášní!

Talentus
31.10.2019

Muj novy oblibenec. Pseudonym k nezaplaceni, kdyz jsem se u nas v knihovne zeptal "mate Kotletu?", tak pani malem spadla ze zidle :o). Bude nekdy Hrdina z Istambulu? :o)

pobijecmuch
27.04.2019

Uživatel Gustik5 to napsal za mně. A reakce už žádná. :-)

1