Sudetenland přehled

Sudetenland
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518323/bmid_sudetenland-0Xp-518323.jpg 4 612 612

Sametová revoluce ve světě, kde neproběhl odsun Němců. Na Bruntálsku je zavražděn bývalý inspektor Gestapa a jeho smrt otevírá staré křivdy a dávná tajemství. Podmanivý příběh z alternativní reality napsal Leoš Kyša, známý pod pseudonymem František Kotleta. Vydejte se do Československa na počátku devadesátých let, které je jiné, než si pamatujete. Blíží se první svobodné volby v Československu po pádu komunistického režimu a v pohraničí to vře. Více než milion Němců, kteří zůstali v česko-polském pohraničí po zastaveném odsunu, se hlásí o svá politická práva. V Praze se obávají návratu komunismu a v Bratislavě začínají snít o silné autonomii. A nezapomeňte, že dojde k vraždě... Jak by vypadal příběh Československa po Sametové revoluci, kdyby neproběhl kompletní odsun sudetských Němců? V této knize najdete jedinečný pohled na historii, která se sice nestala, ale přesto před vámi ožívá. Příběh je inspirován skutečnými místy a osudy.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sudetenland. Přihlašte se a napište ho.

cornetka
dnes 3 z 5

Buď nejsem správná cílová skupina nebo jsem byla ve špatném rozpoložení, ale kniha mě nějak výrazně nezaujala.

toni-az
včera 3 z 5

Taková průměrná historická detektivka plná klišé. Všichni víme, že pan Kyša umí líp, toto byl na něj celkem úlet.

Asi nejzajímavější byl ten pohled do historie, vůbec si nepamatuju, že by v sudetech byly těsně po revoluci takovéto národnostní třenice, ale bydlel jsem celkem daleko, takže jsem to nemusel zavnímat.

Audio nicméně načteno skvěle, což přidává min jednu hvězdu

Danka_z_Ovy
05.06.2024 1 z 5

Musím se přidat k řadě rozporuplných pocitů, které zde vyjádřili již jiní čtenáři. Ze Sudetenlandu jsem byla upřímně zklamaná. Patrně za to nemohl toliko autor, jako má očekávání. Pokud jdete do čtení s tím, že se jedná o průměrnou detektivku, věřím, že vás kniha nezklame. Kniha však v různých recenzích byla nálepkována žánrem alternativní historie/scifi a v mých naivních, bláznivých představách jsem ji začala srovnávat s Mužem z vysokého zámku. Hodně mimo. Knize by stačilo označení "dobová/historická detektivka," alternativní na ní nic moc nebylo (tedy dokážu si pravděpodobnost děje v reálu představit i bez základní premisy, že v ČSR dle knihy došlo pouze k částečnému odsunu Němců).
Zápletka za mě také taková průměrná, ne příliš strhující. Prostě nějaká vražda, nějaké staré křivdy, postupně odhalujete, kdo to s kým kdy pekl a pak nepekl a samozřejmé nechybí náznak nějaké té lásečky. Škoda. Zůstanu asi u Kotlety.

všechny komentáře

Související novinky (21)

Žebříček nejprodávanějších knih (5. týden)

07.02.2024

Poslední žebříček, kterým uzavřeme rok 2023, je tady!

07.02.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (4. týden)

31.01.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Sudetenland v seznamech

ve Čtenářské výzvě234x