Sudetenland přehled

Sudetenland
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518323/bmid_sudetenland-0Xp-518323.jpg 4 646 646

Sametová revoluce ve světě, kde neproběhl odsun Němců. Na Bruntálsku je zavražděn bývalý inspektor Gestapa a jeho smrt otevírá staré křivdy a dávná tajemství. Podmanivý příběh z alternativní reality napsal Leoš Kyša, známý pod pseudonymem František Kotleta. Vydejte se do Československa na počátku devadesátých let, které je jiné, než si pamatujete. Blíží se první svobodné volby v Československu po pádu komunistického režimu a v pohraničí to vře. Více než milion Němců, kteří zůstali v česko-polském pohraničí po zastaveném odsunu, se hlásí o svá politická práva. V Praze se obávají návratu komunismu a v Bratislavě začínají snít o silné autonomii. A nezapomeňte, že dojde k vraždě... Jak by vypadal příběh Československa po Sametové revoluci, kdyby neproběhl kompletní odsun sudetských Němců? V této knize najdete jedinečný pohled na historii, která se sice nestala, ale přesto před vámi ožívá. Příběh je inspirován skutečnými místy a osudy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sudetenland. Přihlašte se a napište ho.

Janina2609
22.07.2024 4 z 5

“Protože lidi vždycky zajímalo jenom to, co je rozděluje, ne spojuje. Vždycky hledají spíš nepřátele než přátele a staré křivdy pořád žijí. Je jednodušší bojovat ve starých válkách znovu a znovu než budovat něco nového."

Od autora jsem četla jiný žánr knih (kotletovský), ale tohle se mi taky líbilo. Trošku jsem se ztrácela v postavách, ale to už já někdy takhle mám. Oceňuji výběr tématu-otázka Sudet, jeho zpracování “co by, kdyby" a pro zpestření krimi zápletku. Prostě hezky se to četlo.

…a už vím kde vznikla Fidorka:)

Ella_85
10.07.2024 4 z 5

Libilo. Nemam moc rada knihy na tema „co by kdyby“, ale tohle bylo fakt az moc uveritelny. Vzdyt tyhle narody pospolu zily po staleti a nebyt jistych historickych skutecnosti, kdo vi jak bysme tu „valcili“ ted.
Trochu me tam zlobil 2x Uwe, ale dalo se v tom zorientovat.

machomurka
06.07.2024 5 z 5

Majstrštyk.

Žebříček nejprodávanějších knih (5. týden)

07.02.2024

Poslední žebříček, kterým uzavřeme rok 2023, je tady!

07.02.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (4. týden)

31.01.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Sudetenland v seznamech

v Právě čtených31x