Operace Thümmel

Operace Thümmel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453774/bmid_operace-thummel-iQn-453774.jpg 4 716 163

Legie série

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. Taková jsou pravidla tam venku. Lidé to zjistili v den, kdy na jejich planetu zaútočila invazní flotila neznámé civilizace. Krátká, ale tvrdá válka srazila lidstvo na kolena a udělala z něj otroky mimozemských dobyvatelů. Otroky, kteří si zaslouží život, jenom pokud budou svým majitelům věrní a užiteční. Ale dokud stojí poslední voják odporu, je tady vždycky naděje. Minimálně na pořádnou pomstu. A možná i něco víc. Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

bumble
03.06.2023 5 z 5

Když jsem začal tuto sérii číst, tak jsem netušil, že to bude taková bomba. Tohle je opravdu hodně, hodně, povedené a vždy už vyhlížím netrpělivě každý další díl. Rozjezd je trochu pomalejší a zjistit jak asi vypadá každý mimozemšťan a co je zač chvíli potrvá, ale pak už je to jen pořádná jízda.

Atlantis
01.06.2023 2 z 5

Kotleta a Sněgoňová. Dvě největší jména v českém rybníčku science fiction a fantastiky. Jsou skvělí, lidé jim zobou z rukou. Takhle to na mne alespoň vždy působilo, hype kolem těchto dvou autorů je brutální. A proto jsem se kotletovkám vyhýbal.
Jenže mám rád sci-fi, a to i to naprosto brakové. Takový Mark Stone je moje obrovské guilty pleasure. A tak jsem se pustil i do Legie s očekáváním jednoduché, ale zábavné, scifárny.
A dostal jsem škvár. Tohle je tak strašně uboze čecháčkovské, až mi běhal mráz po zádech trapností. Proti sprostým slovům nemám nejmenších výhrad, když jsou úderná a použitá tam, kde dopadnou na úrodnou půdu. Tady člen tajných služeb nadává jak horník, úplně mimo mísu, jako zastydlý deváťák. A co ten chlap (který několikrát zdůrazní, že strávil život v kanceláři) vydrží! Nikdy nespí, zlomená žebra ho štípou míň než komáři, Starobrno blije po zemi i po týdnech ve vězení. No machoman jak vyšitý.
Ono to celé vypadá jako práce schopnějšího žáka deváté třídy. Celé je to podivně poslepované, ale ve výsledku neskutečně prázdné. Scény se táhnou jak sopel batolete, prostředí jsou nudná až k uzoufání a ani nechtějte, abych začal se všemi těmi mimozemskými rasami. Aby si je člověk psal někam bokem k pozdějšímu zapamatování.
Když to shrnu: trapné postavy, nudné prostředí, žaludekzvedající dialogy, uspávací děj. Asi zkusím ještě jeden díl, který má nejspíš více na starost paní autorka, a pak se světem Legie končím.

bekule
19.05.2023 4 z 5

Nebýt těch otravných rádobyvtipných hlášek kterých je tam přespříliš dala bych i plný počet. Když jsem vzdala snahu pochopit o co vlastně jde, už jsem si jen užívala velmi akční a návykově čtivý příběh.Čurací soud mě definitivně odrovnal a už se třesu na další díl.

Sitth
03.05.2023 3 z 5

Nemám rád tenhle typ české fantasy, nemá to inteligentní humor jako filmy od Vorlíčka, ale popravdě na nic si to nehraje, teda snad (já v to pevně doufám, že i autor ví, že nepíše nějaký myšlenkový epos) a neumím si představit, že by to někdo vydal v tvrdé vazbě
Ale vždy jednou za čas po takové oddechovce šáhnu a tento první díl série Legie 1 byl jedním z lepších v tomto žánru. Občas jsem se i zasmál a když člověk vypne hlavu a neřeší, že to prostě je jeden velký absurdistán, tak si dokáže pomocí této literatury oddechnout od složitějších knih.
Svět vymyšlený dobře, samozřejmě občas něco zaskřípe, štvalo mě množství mimozemských ras (proto nemám rád svět SW), ale děj odsýpá, kdyby se netlačilo tak pilu ohledně humoru bylo by to lepší. Za kapitány Bouchače a Mrdáka, jejichž přezdívka vyznívá lacině, ale v jednu chvíli to do sebe zaklapne a člověk se zasměje, dávám hvězdu na víc. Takže 3/6

Nuttelka
31.03.2023 3 z 5

(Audiokniha)
Bohužel, tento žánr mě jaksi míjí a ztrácím se v ději, ale hlášky jsou bravurní :-)))
Samozřejmě v první řadě skvělý výkon Martina Stránskýho, jeho hlas je prostě jedinečný :-)

mnohoknih
21.03.2023 5 z 5

Jako audiokniha čtená Martinem Stránským je to prostě maso :-) Nebo separát? Béčková sci-fi na nejvyšší úrovni. Kapitán Bouchač je Čech jako poleno. Nikdo jiný naši planetu zachránit ani nemůže :-) A k tomu ty hlášky, šílené akce...Mám další závislost!

Hanathor
06.03.2023 4 z 5

Zajímavý příběh v zajímavém prostředí s bezva vtípkama :)

molen
03.03.2023 5 z 5

Na sérii Legie jsem narazila náhodou (audiokniha) a od té doby netrpělivě čekám na každý další díl. Některé hlášky jsou legendární. Posádka Kraksny se vám rozhodně dostane pod kůži! Začátek knihy Operace Thümmel je trochu nepřehledný, ale postupem času získáte přehled o dalších rasách ve vesmíru a jejich zájmech.

Aleen
23.02.2023 4 z 5

Jak už jsme u Kotlety zvyklí, skvěle vymyšlené reálie. Nechtělo se mi do scifárny, ale když už jsem ji měla doma...a pak mě vyprávění o různých rasách ve vesmíru, o superakcích a super akčňácích, vtáhlo. To jsem opravdu nečekala! Bez sexu, méně hlášek a vtipů, ale možná v pravý čas.
"Nebo co?" Ve skutečnosti šlo o poměrně častá poslední slova. "Nebo co?" byl velmi častý epitaf pouličních rváčů.

InstinktCZ
04.02.2023 4 z 5

Od pana Kotlety už jsem pár knih četl, na doporučení jsem se ponořil do série Legie a mám z toho zatím rozporuplný pocit. Hlavní hrdina je super, nicméně jsme se ztrácel v rasách a světech, ale tak to je asi v pořádku, má být hodně dílů. Každopádně jsem se z velké části dobře bavil a jsou to pěkné 4*, Amandu si určitě přečtu.

Kačí137
03.01.2023 3 z 5

Je to drsoň. To je nápad :-). No občas to není pro slabé žaludky. Jak chtějí tenhle příběh ukončit, to jsem teda zvědavá. Příběh je jasný, přepadli nám planetu Zemi, zotročili a snědli snad každého. Pár jedinců maká na jiných planetách a touží po pomstě. Děj se odehrává ve vesmíru a vážně nechápu, jak je možné, že ještě žijí. Asi mají z pr... kliku.
Ale vážně, trochu slabý. Kotleta to umí líp.

Frizer
17.12.2022 2 z 5

Tohle bylo zle, moc zle. Hlasky jak pro nedomrle pubertaky. Opravdu pochybuju ze nekdo z BIS se vyjadruje jako kromanonec. Zacatek slibny , pak jen uteky sem a tam, zadny vetsi popis fungovani sveta, popis mimozemšťanů, v podstate nic. Hlaska, akce, hlaska, akce. Brakova trotlovina na entou, ale sve ctenare si to jiste najde. Jen me mrzi, ze takovehle knihy maji na CZ trhu uspech...pan Kotleta se zasekl v devadesatych letech, nebo spis osmdesatych kdy koukal jako maly na brakove filmy na VHSkach a ocividne se moc neposunul.

Tomas20042004
05.12.2022 5 z 5

Po prečítaní SPADu ďalšia Kotletova séria LEGIE.
Začiatok série začal svižne plný akcie a napätia. Prvá kniha Operace Thümmel
Je úvodnou do série. Veľa postáv, rás a mien ale to je podľa mňa len dobré.
Nápad zotročenia planéty cudzou rasou je výborný. Samozrejme zasa sú tu prítomné
Humorné hlášky také typicky Kotletovské. Kniha sa super číta zhltnutá na 3x.
Treba prečítať.

Kikimora
28.11.2022 5 z 5

Po dlouhé době - přestávky od čtení jsem si nemohl vybrat lepší knihu. Jelikož mám všechny Kotletoknihy nad pracovním stolem, láká mě to čtení skoro každý den. Se změnou práce a větším časem stráveným na cestách jsem místo hraní nebo spaní přešel na čtení a prostě... děkuji Franto, tohle čtení mi tu cestu do práce zpříjemňuje o 100% navíc :) samozřejmě i dobré kafe :D Jdu na další díl!
PS: Nerad píšu o knize, abych nedával moc spoiler, ale prostě, kdo si knihu nepřečetl, tak je "Kraksna". :)

Sklenička
28.11.2022 5 z 5

První moje kotletovina. Vypadá to dobře. Narážky na reálné věci a osoby občas vedou k výbuchu smíchu (pobavila např. narážka na herce-esoterika Jardu Duška :-) )

midloch
22.11.2022 5 z 5

Jak mám Kotletovky hodně rád, tak k sérii Legie jsem se hodně dlouho nedostal. Dost mě odrazoval popis space-opera. Pak jsem si ale ve sbírce Krásky a vetřelci přečetl povídku Gerasim za zrcadlem ze světa Legie a ta mě tak zaujala, že jsem se rozhodl dát sérii šanci. První díl nás seznámí s postavami a rasami v tomto univerzu a ihned vrhne do příběhu o odboji proti enlilům a jim podřízeným rasám. Shrnuto, opět povedená kniha a jsem zvědav na další díly od Kristýny Sněgoňové.

olga8832
07.11.2022 5 z 5

Super! Skvělý začátek série. Moc mě bavil nápad, napadení planety Země, otrokářské doly, separát, speciální operace Thümmel a moc jsem zvědavá na Valkýru. Super humor, mělo to švih, doporučuji.

Bašťák
30.10.2022 4 z 5

Operace Thümmel je teda pěknej propadák :-) Teda samozřejmě ta operace jako taková. Kniha o ní je naopak dost povedená. Čekal jsem moderní akční záležitost, kde svět na pozadí bude jen taková kulisa. Ale překvapivě i zde je čím se bavit. Dobré, asi si dám i další díly.

Štěpničák
16.10.2022 5 z 5

Začátek série nás katapultoval hodně vysoko. Je to jízda od začátku až do konce. Akce, akce a zase akce. K tomu všemu i zajímavý koncept. Výsledek porovnejte sami, ale za mě top. Řekl bych klasická dobrá Kotletovka. Těším se na další díl.

Gerdik
10.10.2022 4 z 5

U této série mě zaujal popis sci-fi opery tak jsem tomu dal šanci. Je to samozřejmě první kniha série, takže jako u všech nových sérií je zde příliš mnoho informací, postav, ras apod. Dá se v tom po čase krásně zorientovat a kniha se velmi dobře čte, nemít tak málo času tak během dne maximálně dvou bych ji přelouskal. Jinak to je typický Kotleta – akce, humor, nadsázka, erotika, intriky, zvraty a hlavně co já obdivuji narážky na můj rodný kraj viz. technik z Vítkovic Vodička. Bratrstvo krve ani sérii Spad jsem zatím nečetl, takže nemůžu porovnávat. Za mě poctivých 80% si kniha zaslouží a myslím že i pozornost všech čtenářů už jen díky posádce Kraksny. Tedy Vzdorující.