Velké problémy v Malém Vietnamu

Velké problémy v Malém Vietnamu

Volné pokračování knihy Příliš dlouhá swingers party. Tomáš Kosek má problém. Velký problém. Někdo unesl dceru českého premiéra a stopy vedou k prastaré sektě, která to s magií myslí nejen smrtelně vážně, ale hlavně s ní opravdu umí zacházet. Navíc se pohádal se svou holkou a ta se vrátila zpět k prostituci. Mohlo by to být ještě horší? Jistě, ještě je tu to proroctví o konci světa. Jak jinak? Vždycky je tu nějaké proroctví. Jenže tohle, zdá se, není úplně vycucané z prstu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/244249/velke-problemy-v-malem-vietnamu-lVo-244249.jpg 3.9324

Tomáš Kosek (2.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

tsal

Po sto stranách odloženo na věčné časy a Kulhánek je pro mě stále králem. Podprůměrná spotřební literatura bez životnosti a s minimem talentu a nápaditosti.

Já mám sex a násilí ráda, jakože fakt hodně. Jenže s nimi autor musí umět pracovat. Ony totiž i ty nejlepší věci dokážou být prudce nudné, když chybí styl a je to jen šup sem, šup tam, říz sem, stříl tam. Akční scény mi přišly o ničem, hrdina mě absolutně nezajímal, příběh připomínal spíš poslepovaný slepec scén než něco souvislého a sex...:

„Vrazil jsem jí prsty do kundičky, roztáhl ji a dovnitř vrazil jazyk. Přitom jsem jí jednou rukou mačkal prsa a palec té další vrazil do druhé dírky.“

Jako... sex je repetiční činnost a narvat slovo „vrazil“ třikrát do dvou řádků je svým způsobem obdivuhodný výkon, ale já si s dovolením radši pustím osm desátkové německé porno. U toho budu trpět míň.

Kniha sama si pak krásně skrouhla životnost tak max. na pět let. S hláškováním je to totiž jako s kořením – přiměřeně, přiměřeně, jinak to můžete rovnou vylít do záchodu. A tady jich přiměřeně nebylo. Kotleta sekal jednu hlášku za druhou a každou s minimální životností. Na to, že má kniha dva roky, jsem si musela některé odkazy dohledávat už teď, protože co bylo tenkrát tak třeskutě vtipný a cool, po tom dneska ani pes neštěkne. A s každým rokem bude hůř.
****
A víte, co mě taky štvalo?
****
Že hvězdičky kurva neznačí konec věty, tak by je podle toho autor mohl začít nepoužívat.

Allia

Co dodat prostě pořádná "Kotleta" :-D Oddechové čtení plné magie, sexu, démonů a opět sexu :-) Celkem povedené, i když první díl s povídkami byl lepší, ale i tak stojí za přečtení a ztráta času to rozhodně nebude, hlavně pokud máte rádi tento žánr :-) Už se těším na další díl s Koskem :-)

kethy

V této Kosekově sérii byla lepší první kniha, která byla rozdělena na několik povídek. Celovečerní kniha mu nesvědčí. Je tam pár dobrých nápadů, nechuťáren a akce, ale jako celek to moc nefunguje.

DeathStroke

Velice povedená tvorba Františka Kotlety a taky má první zkušenost s tímto autorem. Jako mladý čtenář jsem se nechal pohltit mně podobnou tématikou sexu, násilí a dekadentního humoru, že jsem měl knihu během chvíle ''zhltnutou'' během chvíle.

Lenka.Vílka

("Teda, Gibsone, kámo, tady jsou zvyklý na ledacos, ale na tohle nebudou mít nejspíš ceník." Já vím, je to pracovní záležitost. Ale jestli bych šla s někým do bordelu, tak jedině s Gibsonem!)

S knihou jsem měla problém tak zhruba od padesáté strany. Nejde o příběh primárně, ale spíš o to, jakým stylem je napsaný. První díl mi vyhovoval. Co povídka, to nový příběh. Takže všeho bylo tak akorát. Trojkombinace nadpřirozeno, násilí a sex byla dobrá na malém prostoru. Druhý díl má jasný problém. Tohle se tady epizodně opakuje. Takže padne trojkombinace a potom věta: "A vy si myslíte, že tohle je konec?" (Nebo postavičkám těhle divnejch šachů dojde, že to není konec, tak si prostě na chvilku daj pauzu.) A jede se dál od začátku a stále dokola, protože tohle vážně nebylo zachránění konce světa. Takže se to zase opakuje. Naštěstí kniha obsahuje věci, které to zachránili. Ale věta: "Nenávidím proroctví." byla vtipná možná ještě po padesátéosé, ale při stotřicátépáte jsem se už nesmála.

Ale nuda to nebyla, smála jsem se úplně stejně jako minule. Jenom jsem zjistila, proč mi byl minule Kosek tak sympatický. Protože tam nebyl furt. Teď tam je furt, jenom se obměňovala ženská, která mu...pomáhá s případem a penisem. A on jí pomáhá...no, se všema dírama (v tomhle komentáři nespecifikovaným způsobem...nebo jenom trochu).

("Nebude stačit, když si ho vyhoníte?" "Honění není sex." "V náboženské výchově nás učili, že je." "Tak to vám lhali. Rychle, paní Chlumská, kuřte." "Sakra, tak jako zamlada, když jsem začínala na ministerstvu průmyslu.")

Chyběl mi tmel minulého dílu. Hort zase tolik ne, ale Gibson. Je to moje oblíbená nechutná prdelka, kterou naprosto zbožňuju. Takže jsem si ho užila jenom na začátku (zbytek...kdo četl, ví...nepočítám). A potom mi prostě chyběl. Takže jestli máte chuť na něco silně politicky nekorektního, na odpočinek, něco nechutného, sprostého a krvavého, tady jste správně. Takže do jedné ruky Kotletu a do druhé bibly (i když, to je taky jedna velká prasárna). Bude to třeba, pokud si pro četbu zvolíte autobusové nádraží jako já ;)

PS: epilog mě rozsekal. Takhle si Dumas Tři mušketýry asi nepředstavoval ;)

NightGepard

Velmi dobrá Kotletovina. Bavil jsem se od začátku do konce. Důstojné pokračování Příliš dlouhé swingers párty.

Lymril

Jedná se o druhý díl a ty obecně bývají slabší než díly první, ale taky super. Hlavně od toho nečekejte nic šíleně "intelektuálního". Je to oddechovka. Extrémně brutální a erotická, ale pořád oddechovka :D

palec

Určitě horší než první díl.Nevím,ale zdá se mně,že František začíná psát až moc rychle.Snad nepropadá komerci.

wally

Ještě horší než ´1. díl´....Bratrstvo krve bylo proti tomu super a Kulhánkovi to nesahá ani po kotníky....

Dandulka

Prostě paráda!!! Není co dodat.

Malarkey

První setkání s Františkem Kotletou a musím říct, že si teď na první dobrou nevybavím, jestli jsem v psané formě zažil nějaký rozdíl od skutečného Leoše Kyši. Kniha je veskrze hodně akční. Na akci je vlastně založená. Také je hodně drsná, nekompromisní a psaná je silně sarkastickou formou, což za normálních okolností mám rád. A tady se mi to konec konců taky líbilo. Jen celý ten námět byl tak strašný brak, v dobrém slova smyslu, čímž se ani sama netají, že knihu nemůžu považovat za víc, než jako za zábavnou jednohubku. Jen jsem se ale nemohl po přečtení zbavit dojmu, že se kolem Františka Kotlety až zbytečně moc mluví. Uvidím...třeba jednou změním názor u jiné knihy.

Nomia

To je snad ještě blbější než první díl. Dvě hvězdičky dávám maximálně za to, že je to místy až tak absurdní, že se u toho člověk celkem nasměje. Kotleta a jeho kombinace mrdání a akce mě nějak příliš neuchvacuje.

midloch

Důstojné pokračování Swingersparty. Po prvních dvou kapitolách, kdy mi došlo, že se jedná o jeden ucelený příběh, jsem byl trochu na rozpacích, přeci jen jsem v prvním dílu ocenil povídkový formát. Ovšem následně mě příběh tak vtáhnul, že jsem knihu přečetl během chvíle. Takže ucelený příběh nebyl na škodu, spíš naopak. Stran knihy - nese se v duchu předchozích příběhů, tzn. magie, sex, přestřelky, démoni vychvalování pistole CZ 75 apod. Přibylo trochu víc sexu (opravdu mě pobavilo vyvolávání Bakulgy jako obrana před hordami démonů) a do toho východní mystiky. Už se těším na letošní další pokračování.

uhoř49

Kotleta je holt kotleta a né nějaká sekaná....

backtothefuture

Pro mne lepsi nez jednicka

Maarty88

Louskám díla tohoto autora jako ořechy na vánoční cukroví... opět spokojenost...

slawa.cap

O moc lepší než první díl. Příběh je ucelený a není rozdělený do povídek jako první díl. Příběh je snad ještě fantastičtější, přišlo mi, že má i větší spád.Víc žen a víc sexu. Tentokrát se podíváme hlavně na asijskou mytologii.

vaby

Super!

Drowned
09.12.2017

Druhý díl příběhů Tomáše Koska je hodně jiný než jednička. Ta byla zábavnější díky Gibsonovi, ale tady v druhém díle ho spíš člověk nenávidí. Mrtvý padají po desítkách, v knize je více ženských a sexu... Já jsem s knihou spokojený, moc a těším se na pokračování v příštím roce. Ta magie je dost kouzelná :)

Pirkaf
07.12.2017

Dost slabá kopie Kulhánka..

strambm
20.11.2017

Po prvním díle veliké zklamání

KAREL6725
11.11.2017

Klasický Kotleta akce stíhá akci přečteno na jeden zátah. Prostě paráda jako vždy, prosím našup.

witko
02.11.2017

Pro mne příjemné překvapení. Není to tak přecpané hláškama jako jeho prvotiny, což mi vyhovovalo.

michal3736
24.10.2017

Ještě lepší než první díl, ale to bude hlavně tím,že mám raději jeden příběh než několik povídek. Hned od začátku plno akce, tak jak je to u Kotlety vždy. Takže zase za pět *

Jimm1
22.10.2017

Tento druhý díl napsán jako jeden příběh se mi líbil více.

TonyStarkless
27.08.2017

Moje první seznámení s hrdiny pana Kotlety, Po přečtení Asfaltu mi někdo někde poradil, že by se mi mohl líbit i tento autor. A... ano! Líbil! Přiznávám, že jsem to vzala asi od konce, stejně jako v roce 1990 Star Wars na videokazetě díl šestý, Návrat Jedi. Omlouvám se, jestli mi něco uniklo ze Swingers party, ale doufám, že ne! Užila jsem si čtení od začátku do konce! Jsem trošku úchyl, takže sexuální scény, týkající se análu mě rajcly. Taky popis na nic si nehrající, prostě ošoustat a jít. Krásná čeština (miluju češtinu a hraní si se slovíčky, stejně vášnivě, jako jazyk s poštěváčkem ženský!). Jsem úchyl na zbraně... a tudíž jsem se pozastavila nad kanonem BVP vz. 71... což mi nějak uniklo, že v tom roce něco "vydali". Nemám ráda zoombii, ale děsně se mi líbila magie. A katany. A pásy plný nábojů. A odlétavající nábojnice. A sex uprostřed bitvy... a sex v kufru Škoda Sigma... A jsem Bi. Takže, když "Láska je laska", chlapi s chlapama a ženský s ženskejma... dyť o nic nejde! Sem se vosmahnula na srpnovým slunci na koupališti, ignorujíc osvěžující vodu, vřískající puberťačky v bikinách a ponořila se do světa Kotletovy fantazie! Díky! Poločas rozpadu... Zítra du na to!

Mystig
16.08.2017

Od předchozího dílu trochu chvílemi zmatenější, ovšem s nečekanými zvraty, správnou dávkou humoru a trochou té erotiky. Kotleta je zkrátka dobrý v tom, co dělá.

Krukron
04.08.2017

Velký nářez - klasický Kotleta, bezvadné :)

Bruka
27.07.2017

Nemám rád knížky, ve kterých postavy mrdají jen proto, aby se po dvaceti stránkách nezajímavých kousavých poznámek na adresu evropské unie, kapitalismu, NATO, globalizace a Okresní správy sociálního zabezpečení Dolní Rožínka konečně něco dělo.
Nicméně scéna s magií iniciovanou kuřbou na schodech činžáku za účasti hordy útočících zombíků byla tak moc absurdní hovadina, že jsem se smál a za to dávám dvě hvězdy. A mám pocit, že o vietnamské mytologii jsem se toho dozvěděl víc ve Svěrákově animáku Kuky se vrací...

vamp
23.05.2017

Až na to že to byla Lotyška celkem dobrý a to nehraje hokej...

sex dobrodružství české sci-fi

Leoš Kyša