Sidonka3

Profil

Poslat zprávu

(1972, žena) · statistiky

Aktivní: 22. ledna v 22:40·poprvé 23.09.2018
Body:656·2 autorů·16 knih
Palce:1 525 za komentáře·793 ostatním
Hodnocení v bazaru:0/0

Kdo jsem

Oblíbený citát: "Samota je děvka, která ti dá vždycky, když nechceš."
(Omlouvám se mravopočestným uživatelům, snad nikoho nepohorším, pouze cituji výrok jednoho poetického, uznávaného básníka, jehož jméno jsem už, ke vší smůle!, zapomněla). Ovšem vzhledem k současným korona krizím a různým zákazům vycházení docela příhodný citát, že ano...

Další citát, viz záložka mojí městské knihovny: "S knihovnou nejste sami."

Jsem obdivovatelkou umění, artové literatury a občas i spokojenou, zasněnou fanynkou prostého kýče. K němu osobně řadím neumělecké, sentimentální knihy všeho druhu, včetně jiných produktů popkultury (tj. zábavy pro široké spektrum čtenářů). Ráda sním a někdy si potřebuju odpočinout u literatury, u níž se nemusí příliš přemýšlet. Proto ten zasněný, ovšem ne zcela vkusný profilový obrázek. Žena, která bloudí s hlavou v oblacích. :-)
Bohužel, z desítek přečtených knih podobného ražení mě uspokojí sotva jedna, takže se sympatiemi přikláním spíš k hodnotnější literatuře.
Mnozí autoři, kteří píšou tzv. "vyšší literaturu" mají v sobě naštěstí vtip, jsou zábavní a nechybí jim ani napětí, takže se chystám co nejdřív zase vrátit do náruče starých dobrých klasiků.
Dá se říct, že nejsem ani ryba, ani rak. Intelektuál vrtí hlavou když vidí, co že mi to v tom komínku přijatelné literatury vykukuje za brak, obyčejný čtenář se zase diví, proč čtu tak divnou literaturu od spisovatelů, kteří píšou tak prapodivně. Nejsem ani myš, ani pták. Nejspíš jsem zvláštní druh netopýra, který se dosud (spíše marně) snaží najít svoje hejno.

Nikdy v naší rodině nechyběly knihy všech žánrů... a zvířata snad každého druhu. Oboje jsou moje srdcová záležitost a furt se mi pletou pod nohy, do rukou, do života. No uznejte sami, copak nejsou báječný? :)