V mlze

Z VÝLETU NA OPOUŠTĚNÝ OSTROV… Prázdninový výlet zavede Gretu, Alexe a čtyřletou Smillu přes jezero Maran (Přízrak) – opředené mýty a záhadami – na malý opuštěný ostrov. Alex s dcerou se vydají mezi stromy, Greta se v zasněné náladě zdrží na pobřeží…, a když se manžel s dcerou nevracejí, vydá se za nimi: určitě se zabrali do hry a zapomněli na čas. Volá je a horečně prohledává ostrov, je to ale marné. …SE VRÁTILA JENOM ONA Greta se zoufale potřebuje dovolat Alexovi, aby se ujistila, že jsou se Smillou v pořádku, a kdyby se neozval, musí zavolat policii. Jenomže její mobil v loďce není. Až po návratu do chaty ho najde schovaný pod pokrývkou. Dala ho tam ona, nebo někdo jiný? Ale kdo a proč? Během policejního pátrání před ní vyvstávají naléhavé výjevy z minulosti a začne ji trápit otázka, jestli to, co dosud považovala za skutečnost, není jen obratně vymyšlená lež. A jakou roli v celém dramatu hraje ona sama? Existuje souvislost mezi zmizením Alexe a Smilly a tím, co se stalo onoho večera před mnoha lety, kdy přišel o život Gretin otec? Kdo byla neznámá žena, která se zjevila u jejich chaty tu noc před zmizením? A najdou vůbec Alexe a Smillu? V mlze je psychologický thriller, kde nikdo není tím, za koho jej zprvu pokládáme, a nic není tak, jak se to zpočátku jeví. Temné tóny atmosféry románu, charakteristické pro severské thrillery, se snoubí s pronikavou psychologií v dokonalé podobě, která předjímá velký úspěch. (Libretto Reviews)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318390/v-mlze-Bhn-318390.jpg 3.1108

Alex and Smilla - Missing

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Leda

NADEI

Na knize mě zaujala obálka a tak jsem po ní sáhla. Nemůžu říct, že by mě kniha bavila, ale byla napsaná tak, že nutila číst pořád dál a dopátrat se rozuzlení. Nakonec všechno do sebe pěkně zapadlo.

the_res13

Zápletka = totální mindfuck

Vakalik

Pokud bych nechala první tři kapitoly a pak posledních 30 stran knihy,dalo by se to považovat za ucházející knihu. Takhle nechápu,co mělo být to všechno mezi tím.

jindrich5708

V mlze. Jo, v mlze jsem byl celý týden. Jinak si nedokážu vysvětlit, že jsem takový paskvil dočetl až do konce. Jednu hvězdu dávám za to, že ta pomatenost nakonec do sebe zapadla jako ozubená kolečka v hodinkách.

Kniha mě zklamala, zdlouhavé čtení, které mě nebavilo.

retrivr

Přečteno během dvou dní, protože někdy ,bohužel, musím do práce. :)

SilvieSisinka

Precteno za par hodin.Velice bavilo.Super psychologicke drama.Urcite si prectu dalsi dila ;-)

putpuda

To je tedy divná kniha! Dost jsem se těšila, hlavně kvůli obálce, ta mě zaujala na první pohled. První polovina knihy je fakt neskutečně divná. Měla jsem pocit,že to pořád nějak nechápu. Hlavně Gretino chování :( Divně napsané.....je fakt, že jsem ji pochopila až na konci (a to mi dalo hodně úsilí ji dočíst), ale to knihu fakt nezachrání.
Takže za mě ne :(

kajito
30.12.2017

Tak tato kniha se mi nelíbila. Po 80 stranách jsem knihu odložila.

Půca4
17.10.2017

No to byla ale slátanina...

Adiee19
17.10.2017

Cakala som od toho viac..prvych 100 stran som bola zmatena a myslela si ze knihu ani nedocitam..nakoniec som to docitala ale skor asi len zo zvedavosti co sa z toho vykluje. Davam 2 hviezdicky

SimonaP
02.10.2017

To bylo jako co? Nejdřív je to celé zmatené, aby se pak čtenář dozvěděl "šokující pointu" ? Dvě hvězdy ani nevím za co, možná za zvědavost, jestli se to nějak rozmotá nebo jak to vlastně bylo. Zklamání. A taková zajímavá obálka je to přitom....

Terezka01
29.09.2017

Dlouho jsem byla zmatená a moc nechápala souvislosti. Až v podstatě na konci knihy jsem pochopila, že některé pasáže jsou psány z pohledu jiné postavy než zbytek knihy. Kdyby tohle bylo od začátku jasnější, kniha by se určitě četla lépe. Nicméně co se týká dějové stránky, tak ta je zajímavá a řada událostí se mění bez toho, aniž by to čtenář předem tušil. Napínavé čtení.

ArwenAragorn
19.09.2017

V knize je velmi dobře psychologicky propracovaná postava Grety, což se dá také od autorky, vzhledem k tomu, co vystudovala, předpokládat.
Přečetla jsem na jeden zátah, i když nemůžu říct, že bych byla v nějakém trvalém napětí. Myslela jsem si, že půjde o úplný nesmysl, nějakou snovou představu pomatené osoby, ale postupně jsem zjišťovala, že se hodně pletu. A oceňuji i "tajemnou" obálku.

zpevSusannah
03.09.2017

Prvních padesát stran mě popravdě vyděsilo. Říkala jsem si: "Je ta ženská normální? Vážně právě dělá to, co dělá?". Ale nakonec se z toho vyklubal zajímavý příběh psychicky a fyzicky týraných žen.
Zajímavě uchopené téma dnešní doby.

ctenarkaEva
27.08.2017

Chvílemi jsem se ztrácela v ději, ale nakonec jsem knihu úspěšně přelouskala až do konce. Bohužel mě ale moc nezaujala, příběh mi připadal podivný. Už se k ní určitě vracet nebudu.

Astarothh
18.08.2017

Díky nižšímu hodnocení jsem se skepsí sáhla po této knížce. Byla jsem však mile překvapená. Ze začátku trochu schizofrenní chaoz, nicméně s blížícím se koncem jsem se hezky začetla a líbila se mi. Doporučuji. Není to tak hrozné, četla jsem už mnoooohem nudnější příběhy.

rekon
31.07.2017

Ani nevím, jak popsat tuto knihu-po prvních stránkách jsem ji chtěla odložit, protože jednání Grety bylo totálně pomatené (nebo snad sama autorka měla nadmíru hormonů - nebyla snad těhotná nebo v šestinedělí?). Četla jsem ale dál, pak to trochu dávalo nějaký smysl, ale celkově horší knihu jsem snad nečetla.
Obálka knihy je na tom to nejlepší.

TessaJean
29.07.2017

Miluji takovéto psychologické thrillery. :) S knihou jsem byla spokojená. Dlouho jsem nevěděla jak to vlastně celé je a i když jsem si dělala nesčetně názorů stejně to nakonec všechno bylo úplně jinak. Za mě to bylo napínavé až do konce a nemohla jsem se odtrhnout.

roman5085
28.07.2017

Kniha se četla opravdu špatně. Od počátku bylo navíc vše docela jasné, takže to prodírání se složitým stylem psaní bylo z mé strany trochu sebetrýzněním. Ale nerad nechávám knihu nedočtenou.

konicekbily
22.07.2017

Hodně pomatená kniha, ze začátku jsen se těžko orientoval a závěr to nevylepšil. Skoro každá severská krimi je lepší než tento výtvor.

TessieP
11.07.2017

Z počátku jsem byla velmi skeptická, jelikož počáteční chování hlavní hrdinky až nápadně napovídal další průběh knihy. Opak byl ale pravdou, jemná náznakovost, byla na konci knihy odhalená a zapadlo to všechno do sebe. Příjemné překvapení.

Princezna22
22.06.2017

Kniha má skvělou anotaci,takže se tváří jako dokonalý příběh. Začátek začal velice slibně až mrazivě,stejně jako anotace.. Ale pak to přišlo.... Jak jsem začala číst dál tak jsem myslela že knihu fakt odložim a neprectu ji. Nakonec jsem se odhodlala a knihu dočetla. Četla jsme ji opravdu dlouho, protože jsem se nemohla začít a přišlo mi to pak taková nijaka.. Škoda... A to to vypadalo slibně :-(

Peršanka
17.06.2017

Přečteno za jeden pyžamový den.

Zoy
14.06.2017

Výborná kniha, přečtená jedním dechem.

jajinka111
14.05.2017

Příběh s napínavým koncem. I když tento styl psaní není zrovna můj šálek kávy, řadím knihu mezi velmi dobré. Líbila se mi, takže doporučuji.

Marticka79
09.05.2017

Výborný psychologický thriller, četla jsem ho s napětím od úplného začátku až do konce. Tato kniha si určitě zaslouží pět hvězdiček. Doporučuji!!!

mirunda
30.04.2017

Knihu jsem zhltla za jedno odpoledne. Trošku jsem se v ději ztrácela, první část knihy byla dost zmatečná a já se nedokázala zorientovat, ale nakonec jsem se našla a příběh mě docela chytl.

janabob
26.04.2017odpad!

Ani jsem nedočetla....

ladyfromskye
05.04.2017

Začátek se moc nepovedl, bylo v něm řečeno až příliš, a proto se hlavní hrdinka jevila jako šílenec a autorka jako blázen dost možná ještě větší. Ale v jednom okamžiku se to přehouplo a od té chvíle už to byla "jízda", jak se patří, skoro jako od mého oblíbence Harlana Cobena. Sice s několika náhodami, ale rozhodně ne s náhodami nemožnými. Pokud tedy máte odvahu prokousat se začátkem, knihu vřele doporučuji. Pokud ne, tak s ní raději ani nezačínejte.