V mlze

Z VÝLETU NA OPOUŠTĚNÝ OSTROV… Prázdninový výlet zavede Gretu, Alexe a čtyřletou Smillu přes jezero Maran (Přízrak) – opředené mýty a záhadami – na malý opuštěný ostrov. Alex s dcerou se vydají mezi stromy, Greta se v zasněné náladě zdrží na pobřeží…, a když se manžel s dcerou nevracejí, vydá se za nimi: určitě se zabrali do hry a zapomněli na čas. Volá je a horečně prohledává ostrov, je to ale marné. …SE VRÁTILA JENOM ONA Greta se zoufale potřebuje dovolat Alexovi, aby se ujistila, že jsou se Smillou v pořádku, a kdyby se neozval, musí zavolat policii. Jenomže její mobil v loďce není. Až po návratu do chaty ho najde schovaný pod pokrývkou. Dala ho tam ona, nebo někdo jiný? Ale kdo a proč? Během policejního pátrání před ní vyvstávají naléhavé výjevy z minulosti a začne ji trápit otázka, jestli to, co dosud považovala za skutečnost, není jen obratně vymyšlená lež. A jakou roli v celém dramatu hraje ona sama? Existuje souvislost mezi zmizením Alexe a Smilly a tím, co se stalo onoho večera před mnoha lety, kdy přišel o život Gretin otec? Kdo byla neznámá žena, která se zjevila u jejich chaty tu noc před zmizením? A najdou vůbec Alexe a Smillu? V mlze je psychologický thriller, kde nikdo není tím, za koho jej zprvu pokládáme, a nic není tak, jak se to zpočátku jeví. Temné tóny atmosféry románu, charakteristické pro severské thrillery, se snoubí s pronikavou psychologií v dokonalé podobě, která předjímá velký úspěch. (Libretto Reviews)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318390/v-mlze-Bhn-318390.jpg 3.295

Alex and Smilla - Missing

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Leda

putpuda

To je tedy divná kniha! Dost jsem se těšila, hlavně kvůli obálce, ta mě zaujala na první pohled. První polovina knihy je fakt neskutečně divná. Měla jsem pocit,že to pořád nějak nechápu. Hlavně Gretino chování :( Divně napsané.....je fakt, že jsem ji pochopila až na konci (a to mi dalo hodně úsilí ji dočíst), ale to knihu fakt nezachrání.
Takže za mě ne :(

kajito
30.12.2017

Tak tato kniha se mi nelíbila. Po 80 stranách jsem knihu odložila.

Půca4
17.10.2017

No to byla ale slátanina...

Adiee19
17.10.2017

Cakala som od toho viac..prvych 100 stran som bola zmatena a myslela si ze knihu ani nedocitam..nakoniec som to docitala ale skor asi len zo zvedavosti co sa z toho vykluje. Davam 2 hviezdicky

SimonaP
02.10.2017

To bylo jako co? Nejdřív je to celé zmatené, aby se pak čtenář dozvěděl "šokující pointu" ? Dvě hvězdy ani nevím za co, možná za zvědavost, jestli se to nějak rozmotá nebo jak to vlastně bylo. Zklamání. A taková zajímavá obálka je to přitom....

Terezka01
29.09.2017

Dlouho jsem byla zmatená a moc nechápala souvislosti. Až v podstatě na konci knihy jsem pochopila, že některé pasáže jsou psány z pohledu jiné postavy než zbytek knihy. Kdyby tohle bylo od začátku jasnější, kniha by se určitě četla lépe. Nicméně co se týká dějové stránky, tak ta je zajímavá a řada událostí se mění bez toho, aniž by to čtenář předem tušil. Napínavé čtení.

ArwenAragorn
19.09.2017

V knize je velmi dobře psychologicky propracovaná postava Grety, což se dá také od autorky, vzhledem k tomu, co vystudovala, předpokládat.
Přečetla jsem na jeden zátah, i když nemůžu říct, že bych byla v nějakém trvalém napětí. Myslela jsem si, že půjde o úplný nesmysl, nějakou snovou představu pomatené osoby, ale postupně jsem zjišťovala, že se hodně pletu. A oceňuji i "tajemnou" obálku.

zpevSusannah
03.09.2017

Prvních padesát stran mě popravdě vyděsilo. Říkala jsem si: "Je ta ženská normální? Vážně právě dělá to, co dělá?". Ale nakonec se z toho vyklubal zajímavý příběh psychicky a fyzicky týraných žen.
Zajímavě uchopené téma dnešní doby.

ctenarkaEva
27.08.2017

Chvílemi jsem se ztrácela v ději, ale nakonec jsem knihu úspěšně přelouskala až do konce. Bohužel mě ale moc nezaujala, příběh mi připadal podivný. Už se k ní určitě vracet nebudu.

Astarothh
18.08.2017

Díky nižšímu hodnocení jsem se skepsí sáhla po této knížce. Byla jsem však mile překvapená. Ze začátku trochu schizofrenní chaoz, nicméně s blížícím se koncem jsem se hezky začetla a líbila se mi. Doporučuji. Není to tak hrozné, četla jsem už mnoooohem nudnější příběhy.

rekon
31.07.2017

Ani nevím, jak popsat tuto knihu-po prvních stránkách jsem ji chtěla odložit, protože jednání Grety bylo totálně pomatené (nebo snad sama autorka měla nadmíru hormonů - nebyla snad těhotná nebo v šestinedělí?). Četla jsem ale dál, pak to trochu dávalo nějaký smysl, ale celkově horší knihu jsem snad nečetla.
Obálka knihy je na tom to nejlepší.

TessaJean
29.07.2017

Miluji takovéto psychologické thrillery. :) S knihou jsem byla spokojená. Dlouho jsem nevěděla jak to vlastně celé je a i když jsem si dělala nesčetně názorů stejně to nakonec všechno bylo úplně jinak. Za mě to bylo napínavé až do konce a nemohla jsem se odtrhnout.

roman5085
28.07.2017

Kniha se četla opravdu špatně. Od počátku bylo navíc vše docela jasné, takže to prodírání se složitým stylem psaní bylo z mé strany trochu sebetrýzněním. Ale nerad nechávám knihu nedočtenou.

konicekbily
22.07.2017

Hodně pomatená kniha, ze začátku jsen se těžko orientoval a závěr to nevylepšil. Skoro každá severská krimi je lepší než tento výtvor.

TessieP
11.07.2017

Z počátku jsem byla velmi skeptická, jelikož počáteční chování hlavní hrdinky až nápadně napovídal další průběh knihy. Opak byl ale pravdou, jemná náznakovost, byla na konci knihy odhalená a zapadlo to všechno do sebe. Příjemné překvapení.

Princezna22
22.06.2017

Kniha má skvělou anotaci,takže se tváří jako dokonalý příběh. Začátek začal velice slibně až mrazivě,stejně jako anotace.. Ale pak to přišlo.... Jak jsem začala číst dál tak jsem myslela že knihu fakt odložim a neprectu ji. Nakonec jsem se odhodlala a knihu dočetla. Četla jsme ji opravdu dlouho, protože jsem se nemohla začít a přišlo mi to pak taková nijaka.. Škoda... A to to vypadalo slibně :-(

Peršanka
17.06.2017

Přečteno za jeden pyžamový den.

Zoy
14.06.2017

Výborná kniha, přečtená jedním dechem.

jajinka111
14.05.2017

Příběh s napínavým koncem. I když tento styl psaní není zrovna můj šálek kávy, řadím knihu mezi velmi dobré. Líbila se mi, takže doporučuji.

Marticka79
09.05.2017

Výborný psychologický thriller, četla jsem ho s napětím od úplného začátku až do konce. Tato kniha si určitě zaslouží pět hvězdiček. Doporučuji!!!

mirunda
30.04.2017

Knihu jsem zhltla za jedno odpoledne. Trošku jsem se v ději ztrácela, první část knihy byla dost zmatečná a já se nedokázala zorientovat, ale nakonec jsem se našla a příběh mě docela chytl.

janabob
26.04.2017odpad!

Ani jsem nedočetla....

ladyfromskye
05.04.2017

Začátek se moc nepovedl, bylo v něm řečeno až příliš, a proto se hlavní hrdinka jevila jako šílenec a autorka jako blázen dost možná ještě větší. Ale v jednom okamžiku se to přehouplo a od té chvíle už to byla "jízda", jak se patří, skoro jako od mého oblíbence Harlana Cobena. Sice s několika náhodami, ale rozhodně ne s náhodami nemožnými. Pokud tedy máte odvahu prokousat se začátkem, knihu vřele doporučuji. Pokud ne, tak s ní raději ani nezačínejte.

orinka3
28.03.2017odpad!

Ta ženská je totálně střelená. Myslím hlavní hrdinku, spisovatelku neznám. Opravdu se to nedá číst, nemá to napětí, spád ani logiku. Nechápu, proč to vůbec vyšlo. Jo, a proč ta ženská stále zvrací?

DominaCZ
22.03.2017

Nedejte se zmást zavádějící anotací - ta se totiž v knize v něčem liší, což je podstatný fakt.
Přesně ta odlišnost je totiž osou knihy, a my se ji dovídáme až někdy před koncem, takže to celé dává jedno velké ÉÉÉÉÉÉÉ? ŽE CO JAKO ?!
Dále se čtenář ptá PROČ.

Proč jde ve finále o absolutně trapné téma, denní běžnou věc a proč je to tak přehnané, když je jasné, že by se TO nestalo..?
O motivech konání a vůbec o celé "záhadě" nelze než pochybovat, což znamená, že to čtenáře znechutí.

Když bych měla knížku doporučit, asi bych čtenáře odkázala na čtení nějakýho emimina nebo blue koníka.... ten je totiž taky o roztažených nohách a ženáčích.

Ne, tohle nebylo ani severský, ani tíživý, jen schizofrenní, děj znamenal neustálé běhání po břehu a hledání kocoura, o kterém ani nevěděla, jestli ho vážně má.

Šárka5875
13.03.2017

Hned na začátku zmíním, že já osobně bych V mlze vůbec neřadila mezi thrillery, ale spíše mezi psychologická dramata. První čtvrtina knihy mě moc nebavila. Nechápala jsem počínání hlavní hrdinky, její vlažné pátrání po zmizelé dvojici. Nějak jsem postrádala pocity zoufalství, které by každého asi ochromily, pokud by mu zmizeli dva nejbližší lidé. Potom se ovšem příběh rozjel a začal zamotávat a zaplétat a já musela číst a číst, abych přišla věci na kloub. Autorka si se čtenářem opravdu pohrává. Vykonstruovala jsem si několik možností, jak příběh dopadne, co se v něm vlastně děje, co se stalo v minulosti, ale nakonec se vše vyvinulo úplně jinak. Autorce se tedy skvěle povedlo mě zmást jako čtenáře a udržet moji pozornost až do samého konce.

Yvy70
21.02.2017odpad!

Celá kniha působí jako velký chaos. Dalo mi dost přemáhání, abych jí dočetla.
Je nesrozumitelná s divnou zápletkou, prostě plýtvání časem. Lákavá obálka, stejně tak upotávka, ale po přečtení velké zklamání. Rozhodně si další knihu od C.Eriksson nekoupím.

Attia
07.02.2017

Pro mě jeden velký zmatek, s hrdinkou jsem se nemohla vůbec ztotožnit a rozuzlení mi přišlo trošku přitažené za vlasy.
Jeden severský krimithriller (respektive pokus o něj), který se moc nepovedl.

mariva
04.02.2017

Kniha hned od prvních stránek vtáhne čtenáře do napínavého příběhu, ale současně působí zvláštním, trochu nesrozumitelným dojmem. Po celou dobu jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne, ale chování hrdinky postrádalo smysl a ani závěrečné rozuzlení příběhu to moc nezměnilo. Takže kniha sice zajímavá, napínavá a místy z ní šel mráz po zádech, ale nenašla jsem jedinou postavu, která by mi byla alespoň trochu sympatická.

Danago
25.01.2017

Přestože se zdá zpočátku hlavní hrdinka divná, knížka mě neskutečně chytla, prakticky jsem ji nemohla vůbec odložit. Celkové rozuzlení a smysl knihy je jasný až na konci, na němž, ale všechno pochopíme. Kniha má opravdu výstižný název " V mlze". Z mého pohledu se kniha může zařadit k nejlepším psychothrillerům, jaké jsem četla.