Podsvětí

V pražském metru se děje něco zvláštního. Výpadky světel, podivné oltáře v tunelech, ozvěny a stihomamy jsou však jen předzvěstí blížící se apokalypsy. Vedoucí techniků, starší muž přezdívaný Haďák, mladá úspěšná farmaceutička Nina, osudově přitahovaná metrem, a člen pořádkové policie pracující v metru nazývaný Kerber spolu na první pohled nemají nic společného. Jejich vazby jsou však daleko hlubší a osud nasměroval jejich kroky do vražedné temnoty tunelů – za tajemnými Stíny i jejich nohsledy, kteří se nezastaví před ničím. Mysteriózní thriller Michala Šefary přináší zcela nový, neotřelý pohled na pražské metro, a po jeho přečtení už vám žádná ze stanic ani cesta tunely nebudou připadat stejně fádní jako předtím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334432/big_podsveti-v9V-334432.jpeg 3.3190

Kniha Podsvětí

hellena1523

Velmi čtivě psaný příběh, který byl ale místy protkán atmosférou působící křečovitě, takže jsem u čtení neměla pocit, o jaký jsem stála a v jaký jsem doufala. Postavy mi nebyly příliš sympatické, ale oceňuji dialogy, které mi připadaly hodně realistické.
Nicméně nemohu dát víc hvězdiček, jelikož mi příběh nakonec přišel příliš přitažený za vlasy i na Urban fantasy.

jan7113

Nějak mi to celé přišlo přitažené za vlasy. Jasně, je to fantasy, ale kniha mě prostě neoslovila. Navíc by se měl autor naučit skloňovat slovo Florenc, protože "před Florencem" je i na mě jako ne-Pražáka trochu moc.

Nelíísek

Tak jak jsem se na knížku těšila tak mě i zklamala, možná jsem do toho šla s vyššími očekáváními, knize se ale nesmí opomenout v celku dobrý námět a i když se kniha chvílemi četla hůře, není to zas úplná tragédie.

Ladislav73
16.11.2021

Kniha Podsvětí je fantasy příběh z Pražského metra a jako fantasy příběh je to potřeba brát. Protože ten, kdo jezdí každý den metrem zjistí, že ho bere jako samozřejmost. Nevidí co se za bezchybným provozem skrývá.
Všechny věci začnou lidí zajímat až tehdy, když se pokazí. Před tím to byly samozřejmosti, ale teprve po jejich konci se lidé probudí. Nastane zmatek a stres. Rychle hledají náhradní věci, řešení, partnery. A když to nejde - hledají se viníci.

V metru se v podstatě nic neděje a toto je fantasy příběh o tom jak metro ožívá.
I když na konci se skoro všechny fantasy události logicky vysvětlí.

Příběh je také o frustraci hlavních protagonistů, kteří nejsou spokojeni se svým životem, prací a milostným životem. O frustraci všech ostatních a hlavně mladých lidí tam nahoře a proto se začnou stahovat dolů do podzemí.

Metro volá ty, co to dole dobře znají, co dolů patří. Aby mohli splynout.

Lidem schází řad, to je jasné.
Jsou zmatení, bloudí jak ovce. Bez cíle. Bez smyslu. Ale brzo budou mít zase řád.
Ale předtím než jim dáme řád, musí zažít pravý opak.

Na začátku byla temnota. A temnota bude i na samém konci.
Temnota je mocnější než světlo. Vždyť temnota tu byla dřív než světlo.
Před Stíny neutečete. Nemůžete utéct před sebou samými.

PS:
Díky Nině jsem se na to známé metro začal zase dívat trochu jinýma očima.
Nechť dobře splyneš.

u_marketa
01.10.2021

Četla jsem před pár lety, pamatuju si z toho, že blonďatá chemička nebo bioložka žila ve sklepním bytě a jednou, patrně v metru, jí cestu zkřížil policajt Kerber, kterýmu trochu foukalo pod tašky. Slyšel, jak na něj z tunelů metra každou chvíli něco volá "Kerbereeee...", a pak tam byla nějaká závěrečná akce, kdy jsem si nebyla jistá, jestli z metra vylezly příšery, nebo to je nějaká fantazie hlavní postavy. Připadalo mi to dost přitažené za vlasy a taky autor nějak nedokázal v pražském metru vytvořit tu mystickou atmosféru, jakou patrně zamýšlel. Na to máme asi málo linek a jsou takový celý moc organizovaný a uklizený...

Selve
21.12.2020

K této knize jsem se dostal úplnou náhodou a rozhodně nelituji poupě. Jako milovník metra od Dmitry Glukhovského jsem si i tuto knihu užil od první stránky po konec. Navíc valnou většinu knihy jsem přečetl při cestách po Praze v metru. Velmi poutavý příběh, který Vás vtáhne do děje. Rozhodně doporučuji, stojí to za přečtení ;)

ivana02
02.06.2020

Napínavý příběh z pražského metra, podobnou jsem snad ještě nečetla. Ráda čtu příběhy, které se odehrávají v místech, která znám a Praha vede. Celé čtení jsem si tak představovala vzpomínané stanice metra, bezdomovce na Smícháči, Hlavní nádraží... Za mne naprostá spokojenost a zároveň i milé překvapení.

martunka
05.10.2019

Tenhle příběh se mi líbí. Rozhodně je to originální.