Šlehačková oblaka

od:

Šlehačková oblaka

Deníkovými zápisky na svém blogu TerezaInOslo motivuje tisíce lidí, aby přestali snít a začali si své sny plnit. Tady a teď! Měla kupu snů a bezhlavě se za nimi vrhla až na sever. Tereza vypráví svůj životní příběh s retrospektivou do dětství, které bylo kouzelné a zároveň plné dřiny. Propocené vzpomínky na tréninky gymnastiky se mísí s vůní šeříkové zahrady starého domu na Ořechovce, ve kterém vyrůstala. V Norsku prožívá svou pohádku, ale i hořké chvíle odloučení od rodiny, ztrátu nejbližšího člověka a momenty, kdy musí začít svůj život zase a znovu téměř od nuly. Deníkové zápisky mladé ženy, která svými zápisky na blogu TerezaInOslo dokázala motivovat tisíce lidí, aby už konečně přestali snít a začali si své sny plnit. Tady a teď....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353908/slehackova-oblaka-zd0-353908.jpg 3.832
Žánr:
Pro ženy, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Tejuš
včera

První knížka od blogerky, která mě opravdu vtáhla.
Líbilo se mi retrospektivní prolínání kapitol, nejvíc mě asi dostala kapitola o mámě. Terezky blog čtu, ale nečtu ho od začátku a přiznám se, že nečtu úplně každý nový článek, takže spousta informací v knize pro mě byla novinkou.
Knížka se četla jedním dechem, je vidět, že do ní autorka dala kus sebe.
Určitě doporučuji. Když nic, tak vám to připomene dětské sny a snad trochu nakopne :-)

Klarka0123
21. listopadu

Už dlouho jsem nečetla tak krásnou knížku.
Četla jsem ji převážně po cestě domů ze školy ve vlaku ale také samozřejmě i v křesle zachumlaná pod dekou upíjící horký čaj ..naprostá idylka ..
absolutně jsem se do té knížky zamilovala! Vždy jsem se těšila co přijde dál..
Knížka začíná jako pohádka a "probíhá dál jako život.." ale abych nezůstala jen u toho začátku knížky jako pohádky tak ta pohádka byla v celé té knížce.Každý máme tu svou pohádku a je na nás jaký bude scénář..Ano někdy to nebude tak idylické jak si to vysníme, ale nakonec to vždy má nějaký smysl a končí to šťastně :-) A jaký konec mají pohádky? No přeci ten šťastný, takže ten kus pohádky já tam měla :-)
Už jen chci říct děkuju
Děkuju za zdánlivě obyčejný příběh jedné holky,ale uvnitř neskutečně inspirativní silné ženy
Děkuju za tu krásnou atmosféru,která se ukrývá uvnitř.

Denuš
19. listopadu

Knihu jsem koupila, protože mě autorka zaujala jejím příběhem, který se odehrává z větší části v Norsku. Sama jsem žila rok ve Švédsku, tak jsou mi skandinávské země velmi blízké. Její blog jsem nikdy nečetla. Proto jsem někdy postrádala návaznost kapitol, jako by přeskakovala od jedné události ke druhé bez jakéhokoliv bližšího vysvětlení. Kniha mi však dala jednu hlavní myšlenku. A to tu, že by se člověk za žádných okolností neměl vzdávat a tvrdě si jít za svými sny.

Terata
15. listopadu

Už asi hodinu tu sedím a přemýšlím, co mám o knize napsat.

Terezka do knihy dala opravdu kus sebe a když říkám opravdu, tak to myslím vážně. Kniha je plná emocí, pocitů a také životní jízdy na horské dráze, která jezdila nahoru a dolu.

Musím popravdě říct, že tolik emocí jsem u čtení jedné, ještě tak malinké knihy, nezažila. Já se smála, byla jsem napjatá, jak to nakonec všechno skončí a byla jsem i smutná.

Kniha je ukázka toho, že se člověk nemá v žádném případě vzdávat svých snů!

Mně se na knize líbilo všechno, fakt všechno. Hlavně se mi hrozně zalíbilo slovo "čůrka", které budu používat všude :D

Hrozně by mě zajímalo, co za nejkrásnější moudro bylo v lahvi (kterou dostali s Johnem Erikem na svatbě) k druhému výročí .. a ještě mě zajímá to, jestli opravdu začala růst třešeň pod keřem, kam Terka plivala pecky od třešní :D

Tuhle knížky by si měli přečíst všichni. Fakt všichni. Můžu s klidem na duši říct, že tohle je opravdu jedna z těch nejlepších knih, co jsem četla.

Mně hrozně otevřela oči v tom, že život není jen procházka růžovým sadem a že ne vždy se všechno daří. Ukázala mi také to, že všechno zlý je pro něco dobrý a celkově mi takhle útlá a maličká kniha ukázala úplně jiný pohled na svět.

Nikolakrmelova
09. listopadu

Nádherná kniha, nádherné ilustrace. Četla se krásně a téměř jedním dechem.

Gooverka
31. října

Terky psaní mám moc ráda a její příběh opravdu v některých chvílích připomíná pohádku. Jsem ale moc ráda, že do knihy zahrnula i spoustu špatných zkušeností, které ji posunuly dál. Oceňuji krásné ilustrace a poměrně krátké kapitoly, které se četly skvěle. Jediné, co bych vytkla, byly někdy poněkud složitější věty, ke kterým sem se musela vracet a číst znovu. V určitých částech také autorka zmiňovala něco, co pak nedovysvětlila - např. jak vůbec začala psát blog. Konec se mi také zdál trochu uspěchanější, ale čtyři hvězdy si určitě zaslouží.