Revival

Temný a uhrančivý román vypráví o knězi, který před lety přijel do novoanglického městečka. Získal si zdejší obyvatele a stal se přítelem a mentorem mladého chlapce. Při nehodě však přišel o rodinu. V plamenném kázání proklel boha a z městečka odešel. Po několika desetiletích se chlapec, nyní narkoman, s knězem náhodou setká.... celý text

Temný a uhrančivý román vypráví o knězi, který před lety přijel do
novoanglického městečka. Získal si zdejší obyvatele a stal se přítelem a mentorem mladého chlapce. Při nehodě však přišel o rodinu. V plamenném kázání proklel boha a z městečka odešel. Po několika desetiletích se chlapec, nyní narkoman, s knězem náhodou setká. Životní příběh obou mužů, jejich setkání a střety jsou stejně šokující a nevyhnutelné jako ohromující vyvrcholení knihy. Román je dokonale namíchanou nostalgií 60. let a starého dobrého amerického hororu. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236593/revival-6YH-236593.jpg 3.8427
Žánr:
Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (118)

Přidat komentář
StephenKingje
11. srpna

Revival je sice protinábožencká a sadistická kniha ale mně se přesto moc líbila.Stephen King mně taky zaujal metodou léčení Otce Jacobse.A komu se zdálo že bylo chování otce Jacobse ve "strašlivém kázání" přehnané, tak ať se vžije do jeho situace.

tosu69
21. červenceodpad!

Radikální zesílení protináboženského trendu, který tento pán předvádí i ve svých předchozích knihách. Plivání na církev, zesměšňování věřících lidí. Nenápadné a systematické vymývání mozků. Pan King pravděpodobně vstoupil do zednářské lóže a slíbil věrnost Luciferovi. Budiž. Každý svého štěstí strůjce. Každopádně je to poslední kniha, kterou jsem od tohoto člověka četl.

Barbara02
11. července

To, že je kniha skvěle napsaná, je skoro samozřejmost. Kniha je dokonalá v tom, že příběh pomalu graduje, zobrazuje velkou část životního příběhu od dětství až po stáří a pozorování okamžiků života, které na sebe mají různou návaznost tak působí strašně zajímavě. V žádné části se nenudíte a vždycky vás zajímá co bude dál. Navíc, druhá hodnota knihy je pro mě, že v mírné formě se odehrává něco takového ve skutečnosti ( bez těch hororových prvků) a člověka to nutí se nad tímhle problémem opravdu pozastavit a zajímat se o podobné příběhy. Otevře tak téma, které by pro vás jinak zůstalo třeba úplně cizí.

kujuduss
14. června

Pro mě jedna z nejlepších :)

Anna 13
09. června

Cituji vás: Nejslabší Kingův počin, Táhnoucí se nuda, Zředěná polévka či Dvakrát vylouhovaný čaj? Jako vážně lidi?

Vy, co jste ji ještě nečetli po ní okamžitě sáhněte. Je to King, to jméno samo o sobě napovídá o tom, co můžete v knize najít a to je především kvalitní styl písma, tajemství, napětí, temnota, barvité vyprávění, které je silnější než spousta jeho jiných knížek právě tím, že se jeví tak skutečně. Super kniha se super hrdiny.

Novodobý King je King, který má pořád co nabídnout, pořád překvapuje, ohromuje a dělá nám svými knihami radost. Buďte mu vděční za jeho celoživotní díla, pro která se roztrhal a pak se musel zase slepovat a nekritizujte ho, když mu nejspíš vůbec nerozumíte. Když byste vy nedokázali nikdy nic takového vymyslet, natož to TAKHLE napsat.

Má recenze zde: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1706/revival-stephen-king

DexterKingman
30. května

Mě to docela bavilo. Byly jsme svědky toho, jak moc se člověk dokáže změnit a to mě vždycky potěší. A konec byl prostě boží.

jan0504
25. března

Také kde nič-tu nič, ale nakoniec to bolo riadne psycho :-)

Petruse21
26. února

Na mě moc náboženské, Strašlivé kázaní mi nepřišlo vůbec strašlivé, mám stejný názor jako reverend Jacobs. Konec mě trošku zklamal.

niki-chan
16. února

Trochu rozčarování. Oproti jiným výborným dílům, těm prvním klasickým, mi tenhle příběh přišel dosti táhlý a zápletka až na konci správnému napětí moc nepřidala. Námět s elektřinou byl zajímavý, těšila jsem se co, za hrůzu z toho vzejde, ale vzešlo spíše zklamání...

Skupa
15. února

Přečteno jedním dechem u Kinga mi nevadí ani nová tvorba :-)

Peťulka8
07. ledna

Moje první knížka od Kinga, četla se mi špatně. Děj byl nezajímavý a slabý.

doktorking
25.11.2016

Tak psát že pan King píše dobře to je asi zbytečné ovšem jde o to co píše....a to co píše v poslední době tak to je prostě nic než obyčejný pruměr...tyhlety díla jako serie pan mercedes nebo právo nálezce a revival to jestli někdo s panem Kingem touhle tvorbou začínáte tak to vás upřímně lituji...kde je to kouzlo starších Kingovek kdy po přečtení jste plný dojmu a hlavou se vám valí hejna myšlenek....nééé tady to bylo opravdu utrpení a honem to dočíst a člověk byl rád že to zvládnul asi už novodobou tvorbu vysadím a uplně vynechám....pan King pro mě zustane navždy ten nejlepší a král ale jeho novodobá tvorba je pro mě prostě odstrašující čistý pruměr kde kdyby dílo neneslo na obálce název Stephen King ani bych se neobtěžoval se čtením a to je smutné....

Půca4
09.11.2016

Zatím první knížka od Kinga. Četla jsem jí dlouho, nemohla jsem se pořádně začíst, ale přece jen mi přišla vážně hodně napínavá a originální! Doufám, že ostatní knížky budou o něco lepší, nerada bych tohohle autora zavrhla :)

1972Sixo
01.11.2016

Aj keď dobre napísaný (lebo je), ale veľmi slabý a nezaujímavý príbeh. Aj keď sa tam dal vystopovať kúsok autorovej biografie, toto by som ako Kinga neodporúčal. Koncom to trošku prekvapivo napravil, ale tých prvých 300 strán...

DominaCZ
26.10.2016

Tak tady se vůbec nedalo zahákovat... vážně mě nezajímali vojáčci jako dárky k narozkám, nebo to, jak se s reverendem vodil za ruce a nikomu to nebylo divný.
Tady se pro mě nenašlo prostě NIC. Já v těchto nových knihách Kinga ( nebo spíš na toho, za koho Kinga vydávají), nepoznám.

NADEI
25.10.2016

Po přečtení pár stránek,jsem měla obavy,že knihu ani nedočtu,ale nestalo se tak , kniha mě nutila přemýšlet , nedalo se nedočíst , s očekáváním konce i když ten mě trošku zklamal,ale dávám pět hvězdiček

JosefKomensky
17.10.2016

On proklel boha - nebo Boha ???

petrulka
07.10.2016

Nuda, nuda, nuda. Autora mám přečteného víceméně kompletně, ovšem tohle dílo řadím mezi nejhorší. Až na ten konec, tam jsem Stephena poznala. Umí to jinak a tisíckrát líp.

Krokíš
07.09.2016

"Všechny ty zasraný fláky začínají v E." ;)

amaenium
03.09.2016

Hned ze začátku jsem vpadla do děje a musí říci, že kniha byla velmi čtivá. Samotný příběh byl skvělý, bavil mě nejen příběh Jamieho a jeho rodiny, ale také Charlieho Jacobse. Trošku mě mrzí, že některé pasáže byly ochuzeny jen na dvě, maximálně tři stránky, ale vyvrcholení knihy mi přišlo úžasné a moje představivost pracovala na plné obrátky. Nevadila mi náboženská tématika a řekla bych, že tomu dodala mystično. Myslím, že to patří mezi knihy, na které budu ještě dlouho vzpomínat.

trudoš
19.08.2016

Tak tohle bylo skutečně velké překvapení. Po zklamání knihami Pod kupolí, Dallas 63 a Pan Mercedes, jsem od Revivalu moc nečekal, o to spíš, že mě nezaujal anotací. A přitom mě nakonec bavil jako už dlouho nic od Stephena Kinga.
Základní motiv je jednoduchý. Autor vzdává hold slavné hororové klasice Mary W. Shelleyové, a musím říct, že to dělá kouzelně rafinovaným způsobem. Nekopíruje, neparafrázuje, ale jde si s naprostou suverenitou po vlastní ose. Líčí hrdinovy životní peripetie, od útlého mládí až po rychlé stáří, přičemž v nich hodně zúročuje vlastní zkušenosti s rockovou muzikou. Román se tak větší měrou skládá z coververze amerického snu, ale nepokojné mrazení v zádech, pocit, že něco není tak úplně košer a bude z toho pořádně velký problém, tu vystrkuje růžky už od prvních stran. A funguje to skvěle. Střídmé finále pak odpovídá celkové atmosféře a pasuje k celku přesně tak akorát, opomenu-li tedy ultradepresivní tečku, vystřiženou z těch nejděsivějších snů H. P. Lovecrafta.

Hoodec
02.08.2016

90% Knihy sledujete spíš osud Jamieho Mortona a jeho rodiny, kterou si zamilujete a všechny strasti, první lásky, radosti prostě prožíváte s nimi. Ovšem konec knihy je taková směs nádechu Edgara Allana Poea s mystickou tématikou Dana Browna. Takže konec mi přišel dost přetažen za vlasy (je dost možné, že jsem ho nepochopil).

P.S. Přesto jsem vyděšen, protože kdo čte mezi řádky, ten se na internetu dopídí a tak mě na internetu vyděsili opravdové zmínky o pastoru Dannym.

Jane007
03.07.2016

Jedna z nejlepších knížek od Kinga, co jsem četla. Skvěle se četla, nebyla děsivá a donutila mě vzpomenout si na hodiny náboženství:-D Reverenda Jacobse jsem střídavě zbožňovala a střídavě proklínala. Rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

marek6463
02.07.2016

Tak knihu jsem dočetl, což jsem byl na ni zvědavý, avšak i když od Kinga čtu rád tak přesto je pro mě kniha spíše průměrná. Navíc je v příběhu moc aspektů ohledně náboženství, což mě kniha mírně zklamala. Přesto jsem ji dočetl, ale čas od času jsem to dočíst ani nechtěl. Musím konstatovat, že několik dobrých pasáží se v příběhu najde a proto jsem to měl nakonec potřebu dočíst. Ale pasáž s kapelou a některé pasáže s náboženstvím se mohly dle mého úhlu pohledu vynechat.

jezek693
30.05.2016

Skvělá knížka. Je to teprve druhá kniha kterou jsem četla od Stephena Kinga a velmi se mi libila

allyce
30.05.2016

Jsou knihy, u kterých za dva dny nevím o čem byly. Pak jsou knihy, které z hlavy nemohu dostat a ráda bych, aby patřily do těch prvních.... Ne, že by byly špatné, právě naopak, jsou skvělé a Revival je jedna z nich!! Že to nedává smysl? To řekněte mé hlavě...
I kdybych na nebe nevěřila, po přečtení této knihy, raději věřím a věřit budu.

momo01
27.05.2016

"Náboženství je teologický ekvivalent pojišťovacího podvodu, kde rok za rokem platíte pojistné, a potom, když potřebujete čerpat výhody, za které jste platili s nábožnou přesností - odpusťte mi tu hříčku - , zjistíte, že společnost, která si vaše peníze brala, vlastně neexistuje." ... tak pravil reverend.

Reat
23.05.2016

"Modré hodnocení??.... nechápu...fakt nechápu"", říkal jsem si v prvních chvílích při čtení tohoto kusu od Mistra. Jenže....i když se kniha velmi dobře čte, na Kinga řekl bych až nezvykle, pořád máte pocit, že to NĚCO, na co vždy v jeho knihách čekáte, pořád a pořád nepřichází. Kniha je opravdu spíše roztaženější povídka, s poměrně nezáživným závěrem, i když klasicky děsivým a jakoby poučným. King rozhodně nepodlezl laťku sám sobě nastavenou, na to je to opravdu Pan Spisovatel, aby byla nějaká jeho kniha zklamáním, ale tady, i když je to pořád ode mě za pět, přiznávám, že v kontextu jeho tvorby za poněkud slabších pět hvězdiček.....

michalmatousek
22.05.2016

Elektrizující. Nostalgické. Mysteriózní. A kdo četl "Lunapark", pochopí, proč tuhle knihu zmiňuji.

Rade
22.05.2016

Tak tohle bylo něco dost neobyčejného. Zprvu nostalgické vzpomínky na dětství, dospívání, mládí, první lásku, tak skoro ve stylu Posledního kabrioletu. Setkávání s „pátou postavou“ je postupně, jak život vypravěče postupuje, temnější, zlověstnější, od přátelského vztahu nevinného chlapce s mladým fandou na elektřinu, přes znepokojivá další setkání až po závěrečnou část, která činí příběh najednou něčím úplně jiným, než se zpočátku tváří. Tak trochu mi připomnělo i Nežádoucí efekt Christophera Priesta. Postupné, nenápadné budování atmosféry, která pomalu přechází v bouři obrazně i ve skutečnosti. A asi se teď budu víc bát bouřek... (90%)