Revival

Revival https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236593/mid_revival-6YH-236593.jpg 4 816 187

Temný a uhrančivý román vypráví o knězi, který před lety přijel do novoanglického městečka. Získal si zdejší obyvatele a stal se přítelem a mentorem mladého chlapce. Při nehodě však přišel o rodinu. V plamenném kázání proklel boha a z městečka odešel. Po několika desetiletích se chlapec, nyní narkoman, s knězem náhodou setká. Životní příběh obou mužů, jejich setkání a střety jsou stejně šokující a nevyhnutelné jako ohromující vyvrcholení knihy. Román je dokonale namíchanou nostalgií 60. let a starého dobrého amerického hororu.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Revival , 2014

Maragad
30.06.2015 4 z 5

Revival je napsán poutavě a tím Stephen King opět dokazuje, jak skvělým vypravěčem je. Kniha je navíc plná silných momentů, kdy se od ní nemůžete odtrhnout a čtete se zatajeným dechem. Navíc jste v neustálém napětí a čekáte, kdy se to vše konečně zvrhne a něco se stane. A ono se opravdu něco stane, s postupujícím dějem kniha vygraduje až ke zdárnému konci, který je opět dechberoucí. Rozhodně vás i po dočtení čeká ještě několik večerů, při nichž budete přemýšlet, jak ono to tedy opravdu je a co vás čeká, až se jednou odeberete na onen svět. Já osobně nejsem věřící, ale možná se přeci jen začnu modlit.

Mikisan
28.06.2015 5 z 5

Neskutečný, neskutečný, neskutečný!!! Když už si myslíte, že docházíte k nějakému závěru, příběh se ostře zatočí úplně jinam a vy jen zase musíte číst. A posledních 60 stran je jako byste seděli v Raketě silnic na okruhu a řítili se rychlostí světla. Klaním se!!!

Sonne
25.06.2015 2 z 5

Nejslabší Kingovo dílo, které jsem četla. Roztahabý úvod na 220 stranách, pokus o akci na pár stránkách. Moc jsem se na tuto knihu těšila, ale děj je téměř o ničem, rozvleklý, strach, vyděšení - nic z toho jsem opravdu necítila. Dvěma slovy - velké zklamání.

martin6849
24.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha, výborně napsaná. Super příběh, navíc vyprávěný stylem, který mám moc rád. Líbí se mi, když King líčí běžný americký život a děj přitom nenápadně ubíhá tím správným tempem. Knihu jsem četl v originálu a zrovna včera dostal český překlad, takže budu číst ještě jednou.

kolacky
23.06.2015 4 z 5

Brr, to bylo vošklivý... Kde Mistr bere takové TEMNÉ VIZE???

Baiba
23.06.2015 3 z 5

Asi se budu opakovat, ale mám z Revivalu naprosto stejné pocity jako z Doktora Spánku. King je pořád výborný vypravěč, kniha má několik opravdu silných momentů (především ve scénách z hrdinova dětství a z doby, kdy bojuje se závislostí), ale v momentě, kdy se dostane za hranice reality, to jde lidově řečeno - do kytek... Prostě mě to nebaví, nebaví mě ty podivné, fantaskní výjevy, které na mě působí moc vykonstruovaně a které ve mně už nebudí hrůzu, spíše mě nudí. Pro mě už to prostě není King, které bodá, seká a kouše, spíše jen tak nenápadně ďoube... Možná je to věkem (jeho i mým :)), ale prostě to celé nějak nefunguje... A teď mě kamenujte :)

LucieRossi
19.06.2015 5 z 5

Paráda, paráda, paráda! King zraje jako víno, jeho nejnovější knihy jsou prostě fantastické. Od téhle jsem se nemohla odrhnout a za 3 dny jsme měla přečteno.

horory

Stephen King