Revival

Revival https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236593/mid_revival-6YH-236593.jpg 4 816 187

Temný a uhrančivý román vypráví o knězi, který před lety přijel do novoanglického městečka. Získal si zdejší obyvatele a stal se přítelem a mentorem mladého chlapce. Při nehodě však přišel o rodinu. V plamenném kázání proklel boha a z městečka odešel. Po několika desetiletích se chlapec, nyní narkoman, s knězem náhodou setká. Životní příběh obou mužů, jejich setkání a střety jsou stejně šokující a nevyhnutelné jako ohromující vyvrcholení knihy. Román je dokonale namíchanou nostalgií 60. let a starého dobrého amerického hororu.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Revival , 2014

Terva
09.08.2015 5 z 5

Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá, a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá. (H. P. Lovecraft) Mistr King opět dokázal, že je stále o čem psát. Příběh muže jenž byl vyléčen podivným experimentem se zdá jako obyčejný lidský příběh, ale pod rouškou je ukryto něco mnohem většího a elektrizujícího. V knize je spousta odkazů na další Kingovo příběhy a také je tu trocha mysteria z knih Joa Hilla. A kdo má rád čtení "mezi řádky", ten si knihu užije ještě víc. K této knize se jistojistě ještě vrátím a přečtu si ji znovu. Přinejmenším v jednom ohledu se náš život hodně podobá filmu.

Greene
07.08.2015 4 z 5

Po dočtení Revivalu mám spíš smíšené pocity. Ano, četlo se to samo, ale snad žádná postava mě nezaujala. Připadalo mi to, jako by to nepsal sám Mistr.

ZÓNA
07.08.2015 5 z 5

Nelze jinak než pět hvězdiček. Sám žasnu nad tím, jak někdo může zůstat příčetný po napsaní takové knihy, jakou nám předložil King.
Stránky se obracejí téměř samy a představy postav jsou jasné a dokonalé. Alespoň u mne to tak bylo.
King dává důrazně najevo, že horor nemusí být jen potoky krve a různé druhy obscéností. Naopak dusivý pocit zmaru, který v této knize opět vytvořil je nenapodobitelný.
Jen podotknu, že knihu jsem dočítal mezi druhou a třetí hodinou v noci, sám. V člověku zanechá tíhu a nejasné obrysy, které by raději
nepoznal.
Žít znamená cítit a smrt znamená CO ??

Hendrychova.K
06.08.2015 3 z 5

Všechny ty zasraný fláky začínají v E....
Zachraň život, jsi hrdina. Zachraň jich tisíc, a jsi zdravotní sestra....
Neexistuje žádný důkaz o životě po životě, věda neposkytuje žádnou oporu. Máme jenom to holé ujišťování doplněné naší mocnou potřebou věřit, že to všechno dává smysl....
Náboženství je teologický ekvivalent pojišťovacího podvodu, kde rok za rokem platíte pojistné, a potom, když potřebujete čerpat výhody, za které jste platili s nábožnou přesností - odpusťte mi tu hříčku -, zjistíte, že společnost, která si vaše peníze brala, vlastně neexistuje.

jefff
05.08.2015 4 z 5

Revival je bravurně napsaný. Neuvěřitelně čtivě, zajímavě, i přesto, že děj mnohdy neletí takovým tempem, jak by se na mistra hororu slušelo. Ke všemu Revival až do cca posledních třiceti stran vlastně žádné strašení nenabízí a čtenář pouze cítí, že se k něčemu schyluje, ač tuší, doopravdy neví co to doopravdy bude. Postava kněze je zajímavá stejně jako hlavní hrdina, který příběh vypráví. Neváhal bych s plným počtem, kdyby mě nezklamal konec. Je možná až příliš krátký na to jaké předehry se mu dostalo. Ke všemu cítím, že to mohlo být vykresleno lépe, promyšleněji, ne takto triviálně až dětinsky. Revival je dobrá kniha s lehkým fantasičnem a mírným hororovým ódérem, ale bát se u něj budete možná tak dvě minuty.

mot33
02.08.2015 4 z 5

NIc moc má lepší ažtak za půlkou se to rozjelo plus knihy že aspoň uděll čistku v postavách.Moc jich nepřežilo.

Patw
25.07.2015 5 z 5

Tato kniha má ode mě hned několik plusů: 1) Přijde mi to jakoby se King po dlouhé době vžil do svého alter-ega Richarda Bachmana, 2) Kniha je psaná v první osobě aneb tak, že máte pocit, že Vám děj vypráví sama postava, a do třetice 3) Děj netlačí na pilu a přesto má čtenář stále chuť číst dál. Po přečtení této knihy jsem byl nadšený. Přiznám se, že jsem nevěděl do čeho jdu, když jsem po knize sáhl a odnesl si jí z obchodu domu (čteno v angličtině krátce po vydání), ale o to víc jsem byl příjemně překvapený, když jsem byl dějem pohlcen. Pravda, čekal jsem od prvních stran trochu jiný děj, ale ani ten, co mi byl naservírovaný mě nezklamal. Během čtení dokázal King mé představy a očekávání několikrát pohřbít a změnit směr vyprávění a asi i právě proto se mi tato kniha tolik líbila.

kormoran78
23.07.2015 4 z 5

Nečekal jsem to, ale četlo se to moc dobře, na základě několika prvních stránek jsem čekal trochu jiný příběh, ale rozhodně nejsem zklamaný. Každopádně moc pěkně zpracovaná variace na téma "Co s námi bude, až zemřeme?". Příjemná oddychovka pro deštivá odpoledne.

Christo
20.07.2015 3 z 5

"Všechny ty zasraný fláky začínají v E." King už E dur dlouho nezahrál...

heavy66
16.07.2015 4 z 5

Pár týdnů do padesátky - nostalgické vzpomínky na dětství přikryté kusem zaprášeného igelitu, a rock'n'roll - to je kniha přesně pro mě! I když moje srdce patří spíše "mladší" generaci - Sabbatům, Párplům, AC/DC.....a taky samozřejmě Iron Maiden a jejich songu o amerických televizních kazatelích - "holy smoke, holy smoke, plenty bad preachers for the devil to stoke"!

mulderka
12.07.2015 4 z 5

Minirock: k Vašemu komentáři nemám co dodat, vystihl jste to i za mě. Bohužel, tak ráda bych napsala o Mistrových knížkách z poslední doby něco pozitivnějšího... Pořád ještě je kupuji, ale můj někdejší pocit neodolateleného natěšení se změnil v cosi jako - snad to tentokrát bude konečně aspoň trochu jak za starých časů Nezbytných věcí, Toho nebo třeba Svědectví... Chtělo by to pořádně přitvrdit!!!

Jiří.H
11.07.2015 4 z 5

Děkuji ,Pane Kingu, že jsem po přečtení jistých pasáží opět oprášil kytaru a začal něco zkoušet..aneb " Všechny ty zasraný fláky začínají v E! "

SONP
06.07.2015 4 z 5

Níže je k přečtení celá řada rozporuplných komentářů k této Místrově knize a mé dojmy ze čtení nebyly jiné. Začalo to bombasticky. Po "McBainovském" Panu Mercedesovi a "komediantském" Lunaparku jsem měl pocit, že po letech čtu znovu Kinga a jeho TO. Jeho líčení dětství dětskýma očima je prostě nepřekonatelné, stejně jako jeho líčení adolescentních zážitků (včetně prvních akordů na elektrickou kytaru). Rock je ostatně významnou složkou této části knihy, což mne příjemně potěšilo . Naopak pasáže z dob, kdy se ze sympatického klučíka stává posléze zázračně vyléčená drogová troska mne za srdce nevzaly, stejně jako hlavní téma prostřední části knihy, kterou je u nás téměř neznámý teleevangelismus (kdo neví co to je, nechť si podívá na klip Jesus He Knows Me od Genesis). Mé plánované hodnocení začalo padat někam k třem hvězdičkám a pak to přišlo. Na přednášce Pavla Renčína jsem se dozvěděl, že spisovatel je divný člověk s dírou v duši, ze které lezou ven věcí, které tam má. Vnitřek Stephena Kinga musí v tom případě být dost příšený a je s podivem, že se dožil svého pokročilého věku. Nebudu spoilovat, ale Mary Shelleyová by ze závěru posledního Mistrova výtvoru měla jistě radost. Ve mně samotném zanechala příjemně znepokojivý (a pětihvězdičkový) pocit, ale tu jednu hvězdu za slabší prostředek srazím - být zde jemnější měřítko, srazil bych hvězdy půl, protože nakonec to bylo opravdu parádní počtení. 90%

minirock
06.07.2015 4 z 5

I já, jako dlouholetý fanoušek Mistra, vlastnící téměř všechny jeho knihy u nás vyšlé, se začínám přiklánět k názoru, že doba úchvatných románů jako Nezbytné věci, Řbitov zviřátek nebo Osvícení se vzdaluje a poslední jeho knihy už nejsou takové bomby. Samozřejmě, napsat tuhle knihu někdo jiný, uznale pokývu hlavou, ale u Kinga jsem byl zvyklý na vyšší kvalitu. Ale třeba zrovna ta další bude zase ten starý Král. Doufejme a těšme se.

Gracian1964
06.07.2015 5 z 5

Som verny a oddany citatel a taktiez i fanusik Stephena Kinga. Je to skratka Pan spisovatel. Takze v tomto komentari som absolutne a subjektivne nekriticky. Davam plny pocet. Lutujem len jedno - ze som to precital tak rychlo.

tetapetra
04.07.2015 2 z 5

Jsem milovnice Stephena Kinga,ale poslední knihy byly pro mě spíše zklamáním (Lunapark,Mr.Mercedes..)A Revival bohužel taky ..jedna z mála knih S.K.,o které vím,že si ji znovu nepřečtu.

DennisMoore
03.07.2015 5 z 5

Mňam, tohle tedy byla dobrota. Přímo elektrizující. Nemůžu souhlasit s názory, že Stephen King vyčpěl a měl by uvolnit místo mladším, protože zkrátka nikdo nepíše tak jako on. Dobře, jeden člověk se tomu blíží - jeho syn. Revival mě od první stránky upoutal a pohltil, a to jsem ještě neměl ani zdání, jak se příběh vyvine a jak úžasně vyvrcholí. Navíc se mi líbila dosti nejednoznačná postava pastora Dannyho, rozhodně nejde o žádného tradičně záporného šíleného vědce, kdepak. Fanouškům H. P. Lovecrafta, Mary Shelleyové a jim podobných vstup rozhodně povolen, pokud ne přímo doporučen.__P.S. V knize je i menší narážka na (stylem velmi podobný) Lunapark.__P.P.S. V překladu je ale na poměry Bety podezřele hodně chyb.

Jančislava
03.07.2015 3 z 5

Jeho poslední knihy se mi líbily, i když nebyly nějak zvlášť hororové, ale tato byla zklamáním. Mám od něj načteno vše, co šlo a jen u pár knih jsem se nechytla. Revival je kniha hezky napsaná neb on opravdu píše zajímavě, ale děj nic moc. Ani závěr mě moc nenadchnul. Moc se toho v knize neděje, natož aby to bylo strašidelné. Jsou tam zajímavé okamžiky, ale více jak na tři hvězdy nestačí. K jeho knihám se občas vracím a čtu znovu, ovšem k téhle se nebudu mít potřebu vrátit. Nevadí, budu se těšit na další.

zylla
01.07.2015 2 z 5

Měla bych si zvyknout, že nové Kingovi knihy nejsou úplně můj šálek čaje (ale stejně si je z lásky vždy koupím). Kniha Revival pro mne byla nemastná, neslaná, nudná a nezajímavá. Nepomohl tomu ani ten konec, který považuji spíš za depresivní, než strašidelný a vůbec ne dobrý. Tu druhou hvězdičku dávám asi čistě jen za osobní kouzlo spisovatele.

mailo-s
30.06.2015 5 z 5

Temné a elektrizující dílo o smrti.
Strana 222 konec prvního odstavce:
Jako by tu moje dětství pořád bylo,sotva viditelné pod kusem igelitu,který už je poškrábaný,zaprášený a zamlžený uplynulím časem.

horory

Stephen King