Vyhoďme ho z kola ven

Nové vydání nejúspěšnějšího románu amerického autora, který se v 60. letech stal spisovatelskou ikonou květinových dětí. Kesey vypráví příběh nezkrotného opozičníka McMurphyho, muže, který radši než do pracovního tábora nastoupí do sanatoria pro choromyslné a začne tu zavádět vlastní, svobodnější pravidla života. Protivníkem je mu sestra Ratchedová, která by šla přes mrtvoly, jenom aby zákon a předpisy nikdo nepřekračoval. Nezkrotný McMurphy se jí postaví i za cenu té nejvyšší oběti, aby svým spolupacientům (spoluvězňům) dokázal, že vnitřní svoboda je nezcizitelná. Filmová adaptace režiséra Miloš Formanovi z roku 1975 získala pět Oscarů (Přelet nad kukaččím hnízdem)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/39232/vyhodme-ho-z-kola-ve-39232.jpg 4.62087
Vydáno:, Argo

One Flew Over the Cuckoo's Nest (1962)

Kniha Vyhoďme ho z kola ven

Anette99

První jsem viděla film, který se mi opravdu líbil. Pak jsem zjistila, že na maturitnim seznamu máme knižní předlohu a okamžitě si ji dala na svůj seznam. Díky filmu jsem měla velká očekávání,a nebyla jsem zklamaná. Jediný rozdíl je, že ve filmu je to spíše z pohledu McMurphyho, zatímco v knize z pohledu Náčelníka,což mi ale vůbec nevadilo.

Irsaf

Vzdávám to...
Jsem sice zvědavá jak to může pokračovat, ale vítězí touha po něčem, co mě bude bavit...

sgjoli

Tuto knihu jsem si hodně užívala. Sestra Radcliffová byla pěkný poděs! A hlavní hrdina mi neuvěřitelně seděl. Četlo se mi to dobře, zajímavě popsané prostředí, dobře vykreslené charaktery. Určitě se ke knize ještě vrátím.

Lachtaan

Když už můžu porovnat i s oslavovanou Formanovou filmovou adaptací, kniha pro mě nabírá na ještě větší hodnotě. Přehršel srdceryvných dramatických momentů z knižní předlohy je totiž ve filmu upozaděn až jakousi snahou o komický nádech. A ten jsem po zážitku s Vyhoďme ho z kola ven nebyl ochoten u Přeletu nad kukaččím hnízdem jakkoli přijmout. Z depresivní knihy se nedělá satirická procházka psychiatrickou léčebnou. Podtrženo, sečteno - Keseyho román je jedním z nejlepších titulů, které jsem kdy četl.

LieselM

První dvě kapitoly mě popravdě vůbec nebavily, ale 3. a 4. jsou doslova zhltla na jeden zátah! V knize jsem navíc našla motivy románu 1984 a novel Stařec a moře a O myších a lidech...pokud máte tyto tři knížky rádi, určitě se vám bude tento specifický román líbit :-)

Disease

Rozjezd je sice pozvolný, ale finále kulervoucí. Spoustu věcí už jsem si z dřívějška nepamatoval, takže jsem si knihu parádně užil. V brzké době dám znovu film.

Greenfingers

Když jsem před mnoha lety poprvé shlédl Formanův film, říkal jsem si, že knižní předlohu už ani nemá smysl číst. Myslel jsem si, že díky fantastickému Nicolsonovi bude román jen pouhým "odvarem".
Nakonec jsem se ke čtení nějak prokousal a mohu říct, že toho vůbec nelituji. Příběh vyprávěný indiánským "náčelníkem" dostal najednou další rozměr a působil na mě ještě emotivněji. Pro ty z vás, kteří ještě s četbou tohoto díla otálíte, radím neváhejte a pusťte se do toho.

tlllk

kniha bola výborná, ale boli miesta kde som sa musel nútiť do čítanie, keď ma hlavná sestra tak žrala, že by som jej sám prekúsal krkavicu...