Ostrov zasvěcení

Autorka své knihy nejprve zveřejňovala na internetu. Obrovský zájem čtenářů ji přivedl k myšlence vydat příběhy v klasické knižní podobě. Napínavé, tajuplné čtení, prolínání reálného světa s fantasy. Příběhy Hanky, Sváti a Rafana připomínají Harryho Pottera a autorka nezapírá, že ji knihy o Harrym inspirovaly, nicméně vytvořila nový svět a nové hrdiny, kteří žijí svým vlastním životem. Jedenáctiletá Hanka žije v Útulném domově. Stejně jako usměvavý devítiletý Sváťa a sebevědomý třináctiletý Rafan. Žijí vedle sebe a vzájemně si pomáhají. Osud jim brzy připraví mnohá nečekaná překvapení a dostane je do víru dobrodružství. Na Ostrově volby zjistí, že mají sedmý smysl, a začnou studovat v Santaréně. Ocitají se ve světě, o němž se jim nedávnou ani nesnilo. Pomáhá jim záhadný Vron a náš trojlístek má stále o čem přemýšlet. Každý z nich je osobností a všichni dohromady jsou bezvadná parta, kterou spojuje přátelství, silný cit pro spravedlnost a snaha porozumět i jiným světům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123522/big_ostrov-zasveceni-uR7-123522.jpg 4.5525

Kniha Ostrov zasvěcení

Ajinka126

Paní Ilka odvedla vážně dobrou práci. Přála bych si, abych to mohla číst v 15ti.
Jelo se na slávě Harryho Pottera. Oukej.

Kniha má tolik potenciálu. To, co mě místy vážně trápilo, byla ta nevyrovnanost. Občas jsem měla pocit, že to bude i vysvělejší příběh a zápletka a místy jsem byla zklamaná, jak moc pro děti to je. Což není špatně - je to v sekci pro děti. Jen to pro ně někdy bude těžší, působilo to malinko dlouhé a bohužel se musím přiznat, že pokud ještě někdy uslyším jeméno "Hanka", tak asi uteču. Tolik oslovení za sebou bylo nesmírně otravné.

Závěrem - zapojit sem jednorožce a draky. Působilo to malinko na sílu, ale co může 12-15ti leté dítě chtít víc.

nai.ivka
12.12.2022

Při první knize série jsem ještě přemýšlela, jestli si ji mám přečíst, ale postupně mě natolik vtáhla do děje, že jsem si ji celou pořídila jako audioknihy. No a teď ji "hltám" knihu po knize. Určitě sérii pořídím jako dárek pro vnučku.

Dsenbi
07.12.2022

Za mě je tu málo rozpracovaných postav. Svět je popsaný a vymyšlený skvěle. Postavy mi chybí. Knížka je víc temná a smutná.
Akcí jsem přehlcená.
Nesedí mi úplně vyprávěcí styl. Někdy až knižní čeština se mísí s hovorovou.

Ale jinak je kniha napínavá. A určitě budu pokračovat, protože mě zajímá, jak se příběh bude vyvíjet.

Abukšákul
14.11.2022

Po dočtení syn okamžitě běžel do knihovny pro další díl. Velmi poutavý příběh z fantazy říše. Spousta akce, zajímavá zvířátka, draci nic v knize nechybí. Nemůžeme dát jinak než 5*

TessieP
27.09.2022

Příjemná oddychovka, za mě by tam klidně mohlo být méně akce. Přišlo mi, že se tam autorka snažila nahustit co možná nejvíc věcí najednou, až mi to přišlo zbytečné a místy až přehnané. Ocenila bych třeba i více popisů okolí, osob apod. ale chápu, že děti zajímá hlavně ta akce :) na další díly se ale těším.

Fiso
27.05.2022

Knihu jsem četla už před hodně dlouhou dobou, ale celou sérii mám jako takovou oddechovku z místní knihovny - když mám zrovna po přečtení nějaké těžké četby zajdu si prostě pro Sedmý smysl a jsem OK.

ciaram
09.01.2022

Určitě to stojí za přečtení a rozhodně je po dlouhé době příjemné číst o postavách s českými jmény jako je Hanka, Rafan a Sváťa :)

Posloucháno jako audiokniha, ale můj ty bože, proč jsem to tak dlouho odkládala? Asi musel přijít správný čas a chuť. Krásná dětská fantasy. Chci pochválit Margit Vinklárkovou za její ztvárnění postav, všem se snažila vetknout osobitý styl. Má i příjemný hlas. Dokonce je to opravdu načteno pro děti - pomalejší tempo vyprávění, takže jsem pak přesedlala na knihu, abych to dočetla rychleji :).

AmiD
30.12.2021

Dobrý fantasy. Mamce to pozdějc vadilo, ale já to furt četla. DOPORUČUJI