Ostrov zasvěcení

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Autorka své knihy nejprve zveřejňovala na internetu. Obrovský zájem čtenářů ji přivedl k myšlence vydat příběhy v klasické knižní podobě. Napínavé, tajuplné čtení, prolínání reálného světa s fantasy. Příběhy Hanky, Sváti a Rafana připomínají Harryho Pottera a autorka nezapírá, že ji knihy o Harrym inspirovaly, nicméně vytvořila nový svět a nové hrdiny, kteří žijí svým vlastním životem. Jedenáctiletá Hanka žije v Útulném domově. Stejně jako usměvavý devítiletý Sváťa a sebevědomý třináctiletý Rafan. Žijí vedle sebe a vzájemně si pomáhají. Osud jim brzy připraví mnohá nečekaná překvapení a dostane je do víru dobrodružství. Na Ostrově volby zjistí, že mají sedmý smysl, a začnou studovat v Santaréně. Ocitají se ve světě, o němž se jim nedávnou ani nesnilo. Pomáhá jim záhadný Vron a náš trojlístek má stále o čem přemýšlet. Každý z nich je osobností a všichni dohromady jsou bezvadná parta, kterou spojuje přátelství, silný cit pro spravedlnost a snaha porozumět i jiným světům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123522/ostrov-zasveceni-uR7-123522.jpg 4.5417

Sedmý smysl 1.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Ostrov zasvěcení

Patro
18. listopadu

Sedmý smysl byl můj průchod do úžasného světa fantasy a knih obecně. Je to moc dobrá knižní série pro začínající čtenáře na prvním stupni, řekla bych ale, že u zkušenějších čtenářů moc neobstojí. Ale to je naprosto v pořádku, kniha je krásná a určitě doporučuji.

TaLu
02. listopadu

V poslední době mám štěstí na knihy, které jsou určeny mladým čtenářům, ale i my "odrostlejší" je přečteme s velikou chutí. O paní autorce jsem nic nevěděla. Mám za sebou první díl, druhý rozečtený. Příběh je inspirovaný Harry Potterem , což autorka přiznává. Takových nás je, komu série J.K Rowlingové otevřela netušené obzory naší fantazie. Ale zdaleka ne všichni dokáží zpracovat inspiraci pomocí slov. Příběh paní Ilky je čtivý, tempo výborné, žádná hluchá místa, několik strhujících míst musíte přečíst aniž jdete spát....jak já se bavila ! Draci, Jednorožci , Sirény a mnohá roztomilá i méně roztomilá stvoření. Děti jsou statečné takovým upřímným způsobem, takže si nás hned získají. Vše je vysvětleno a barvitě do sebe zapadá popis i děj. Jsem hrdá, že je paní Pacovská naše. A zároveň smutný povzdech, že pokud by byla cizinka, tak už by v kinech ožíval její příběh. Ale nechtěla bych jej vidět zfilmovaný špatně, to ať nám obrazy raději kouzlí naše fantazie. Skvělé. Doporučuji.

Verča@

Vážně super kniha !!! Ze začátku mě moc nebavila, ale jakmile jsem se začetla nemohla jsem přestat...
Je hodně (jakože vážně hodně) čtivá, někdy si dokonce ani neuvědomuji, že jsem otočila stránku.
Pro všechny, kteří si chtějí tuhle knihu přečíst: Určitě to zkuste, možná vás může odrazovat pocit, že je tahle série hodně dlouhá a že vás to přestane bavit, ale když se toho pocitu zbavíte, věřte mi, bude to stát za to !!!

Knihomolka223

Super kniha, dobrý nápad, velice čtivé.

osman111

Kniha je velice čtivá a jsem si jistá, že kdybych ji četla v dětských letech, byla by mou možná nejoblíbenější. Jelikož nejsem cílovka, je těžké hodnotit hvězdičkami (kdyby mi bylo kolem 10 let, dám určitě 5 hvězd).
Podle mě je poznat i na jazyce, že kniha je pro děti, ale tím je ješte čtivější. Ze začátku mi připomínala Neopouštěj mě od Ishiguro Kazua, později samozřejmě Harryho Pottera. Ale chápu, že po tom, co byl napsán Harry, je těžké napsat knihu o kouzelném svetě, která by se Harrymu nepodobala. Trošku mě mrzelo, že autorka následovala stereotypy typu čaroděj - plášť, klobouk apod. Podobnost s Harry Potterem mi někdy připadala jako kopírování (magický les-Zapovězený les, fuňové-testrálové, draci, kroužek podobný famfrpálu).
Nicméně se mi kniha líbila a doporučuji. Pokud nejste cílová skupina, určitě si u knihy odpočinete. Je taková milá.

Deta

Kniha mě naprosto očarovala a donutila mě netrpělivě čekat na další díly. Všechny jsem přečetla a ani jeden mě nezklamal. Vřele doporučuji.

calwen1633

Úžasné fantasy, první třetina jak již bylo zmíněno celkem nic moc ale pak se knížka rozjela a nepustila mne. Po Narnii, Harry Potterovi a prvním dílu Strážce stracených měst jsem myslela že už podobné fantasy nenajdu a opak se stal pravdou. Doporučuji i dospělým mě bude 30 let a jdu na další díl :)

dontbullshitme

Ačkoliv jde o dětskou knihu, musím říct, že to nebylo špatné počteníčko - doporučuji!

Bitva na Hackhamské pláni
Bitva na Hackhamské pláni