Ostrov zasvěcení

Autorka své knihy nejprve zveřejňovala na internetu. Obrovský zájem čtenářů ji přivedl k myšlence vydat příběhy v klasické knižní podobě. Napínavé, tajuplné čtení, prolínání reálného světa s fantasy. Příběhy Hanky, Sváti a Rafana připomínají Harryho Pottera a autorka nezapírá, že ji knihy o Harrym inspirovaly, nicméně vytvořila nový svět a nové hrdiny, kteří žijí svým vlastním životem. Jedenáctiletá Hanka žije v Útulném domově. Stejně jako usměvavý devítiletý Sváťa a sebevědomý třináctiletý Rafan. Žijí vedle sebe a vzájemně si pomáhají. Osud jim brzy připraví mnohá nečekaná překvapení a dostane je do víru dobrodružství. Na Ostrově volby zjistí, že mají sedmý smysl, a začnou studovat v Santaréně. Ocitají se ve světě, o němž se jim nedávnou ani nesnilo. Pomáhá jim záhadný Vron a náš trojlístek má stále o čem přemýšlet. Každý z nich je osobností a všichni dohromady jsou bezvadná parta, kterou spojuje přátelství, silný cit pro spravedlnost a snaha porozumět i jiným světům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123522/big_ostrov-zasveceni-uR7-123522.jpg 4.5466

Kniha Ostrov zasvěcení

Šíša

Teď mě opravdu mrzí, že jsem knihu nečetla před nějakými deseti lety, protože to bych bývala byla unešená. I přesto, že jsem ji četla až teď, tak to bylo krásné dobrodružství. Na mě to sice bylo někdy až moc dětsky psané, ale pořád lákavé a čtivé. Popisy a charaktery; napětí, přátelství, smích a radost, draci a jiné bytosti... Podobnost s Harry Potterem je do očí bijící, ale prý ani autorka sama se netají tím, že se inspirovala u tohoto díla.
No, líbilo se mi to moc; jednu hvězdičku si ještě nechám do zásoby - čekám totiž, že další díly budou větší jízda :D. Hurá do druhého dílu!

P.S.: A ta nádherná obálka!

Jarka_rybář

Opravdu krásný příběh. Nejsem cílová skupina, přesto mne fantasy o dětech, síle přátelství a dávkou přírody jednoduše dostala. Krása.

broskev28

Začínala jsem opatrně - na příběhy podobné HP už začínám být lehce alergická.
Ale čím déle jsem četla, tím více se mi kniha líbila a tím nadšeněji jsem se každý den těšila na nová dobrodružství. Výborné byly školní postřehy: třeba G,S,I jako mnohem účinnější hodnotící systém, zajímavé předměty, velmi pracná výuka zabírající většinu dne a kladoucí velký důraz na základní a i v dnešní době zcela nezbytné znalosti: čtení a psaní.
Sváťa, Hanka i Rafan jsou tuze sympatičtí, koneckonců i Vron je zvláštní a zajímavá postava. Útulný domov naštěstí nechali daleko za sebou a teď dostali skvělou šanci. A Rafan s Plavíkem se k nim brzy přidají.
Takže já jsem natěšená na další díly.

Rezi29

#audiokniha - Tohle byla tak krásná kniha. Ačkoliv nejsem cílová skupina této série, tak mě příběh velice bavil. A musím souhlasit s některými názory, že je to lehce podobné sérii Harry Potter, ačkoliv bych u Ostrovu zasvěcení řekla, že mě bavil o špetku více, než HP. Všechny postavy mi tu sedly už od začátku, musela jsem poslouchat na etapy, abych to nezhltla najednou. Ačkoliv začátek příběhu je takový pomalejší na rozjezd, určitě stojí za to vydržet a poslouchat/číst dál. Navíc je audiokniha skvěle namluvená paní Margit Vinklárkovou. Dost mě mrzí, že jsem se k této sérii nedostala v mém mladším věku, protože magické příběhy jsem jako menší hodně hltala (ačkoliv jsem HP prvně četla až ve svých 20 letech :D ). Tuhle knihu mohu rozhodně doporučit, a já jdu hned na druhý díl.

Knihodrak

Nádherná kniha! Za mě mnohem lepší než Harry Potter. Magický svět, který mě fascinuje je zde mnohem více rozpracován, ale zároveň je zde i zápletka. Všem moc doporučuji, je to čtení stejně jako Harry Potter pro všechny věkové kategorie!!!
A já hned jdu na další díl

Bublina999

Tak toto je opravdu hodně dobrá kniha. Příběh sice není nic nového, ale to je tak krásně napsané, že to nejde nedočíst. Určitě doporučuji!!!
P.S. Radši bych skončila v díře, než abych si nesměla přečíst další díly!

Nikoletta256

(+ SPOILER) Kniha vypráví o Hance, Sváťovi a Rafanovi. Nacházejí se v dětském domově kde si všichni pomáhají a chtějí se dostat pryč. Osud si pro ně připravil mnoha dobrodružství. Díky Vronovi zjistí na ostrově Volby že ovládají sedmí smysl, dostane se jim vzdělání a začnou studovat a objevovat světy o kterých se jim nikdy ani nesnilo....

Kniha se mi četla krásně, příběh byl napínavý a knihu určitě nečtu naposledy.

zirafinec

Krásná kniha - příběh Hanky, Rafana a Sváti si (alespoň v doporučené věkové kategorii) nemůžete nezamilovat. Sérii už čtu potřetí, ale to v mém případě není nic neobvyklého :-) Vše je krásně popsané a nemám u této knihy nic, na co bych si mohla stěžovat, nebo se na něco doptávat. A Plavík je mi neskutečně sympatický, taky bych takového chtěla :-D
P.S. Všimli jste si, že se kniha jmenuje Ostrov Zasvěcení, ale v knize je vždy ostrov Volby?