Ilka Pacovská

česká, 1954, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Naučte mě zabít draka

Naučte mě zabít draka - Ilka Pacovská

Vítek utíká z domova a chce se stát rytířem. Hanka se Sváťou chlapce hledají, aby ho přemluvili k nástupu do magické školy. Jeho magické nadání je mimořádné. Jenže situac... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
DivergentCzechOstrov zasvěceníOtrocká krásaPrůvodce ztracenýchÚnosce draků

Komentáře (25)

Ilka Pacovská

Přidat komentář
Sváťajenej.
04. února

Ilka Pacovská je nejlepší autorka. Celou serii jsem sice ještě nedočetl ale jsem u šestého dílu a už se moc těším až zítra zajdu do knihovny a půjčím se všechny díly (jsem velký čtenář takže to mám během dvou dnů přečtené). Ale tato série je moje nejoblíbenější to jak to paní autorko píšete je moc krásný. Píšete to moc nádherně ????

diana6183
29. ledna

Ilka Pacovská je naprosto úžasná autorka!Její fantasy série Sedmý smysl patří k mým nejoblíbenějším knihám.Miluji tuto sérii❤️Přečetla jsem ji již 3x a stále mě neomrzela.Každou knihu jsem četla téměř bez dechu a také bez spánku.Čtenáře vtáhne do jiného světa.Postavy, děj, styl psaní...naprosto skvělé!Prosím, pokračujte dál v psaní této série.

kdyz-se9791
26. ledna

Dobrý den,
Když jsem začala číst Sedmý smysl hned jsem cítila, že tahle série bude dobrá. Jelikož jsem typický čtenář sci-fi fantasy, doporučuji tuto knihu všem svým přátelům. Nedočkavě čekám na další díl. U této série jsem se smála, brečela i bála zároveň. Jestli vyjde další díl budu nedočkavě čekat před knihkupectvím.
Vaše zapálená čtenářka.

Denča23
02. ledna

Ilka Pacovská je podle mého názoru jedna z nejlepší spisovatel fantasy. Její knihy miluji celou sérii sedmého smyslu jsem přečetla jedním dechem. Určitě všem co mají rádi napínavé fantasy příběhy knihy doporučuji. !

Lenka732
27.03.2018

Přála bych si prosím vydat další knihy Sedmého smyslu. Strávila jsem krásné čtení s těmito knížkami. Přečetla jsem je 3x a vůbec mě to neomrzelo. Často jsem se smála a plakala, ale hlavně jsem byla napjatá. Pořád se dívám jestli bude další díl. Proto moc prosím vydat další díly a doufám, že vyjdou.

anonym411
27.12.2017

janusss nechápu proč to tak kritizuješ.Vím že má každý svůj názor ale přirovnávat Sedmý smyl s Harry Potterem.
V každe knize kde jde o hlavní postavy děti je škola, jak se učí atd...Souhlasím s názorem Dannuka a doubravka212 mají pravdu.
KAŽDÝ KDO ČETL KNIHY ROWLINGOVÉ,MŮŽE VIDĚT KOPÍROVÁNÍ JEJÍCH KNIH ÚPLNĚ VŠUDE

doubravka212
24.10.2017

Myslím, že když chce někdo napsat knihu o dětech, které kouzlí, musí do toho nějak zapracovat i tu školu. Bylo by přece divné, kdyby se děti neučili. Navíc škola, spolužáci, učitelé, úkoly a všechny problémy s tím spojené jsou dokonalou studnicí nových zápletek. Sama trochu píšu, a myslím si, ve spoustě knih s fantasi tématikou, by se našlo mnoho podobností, se Sedmým smyslem, Rowlingovou, a jinými. Podle mě jde hlavně o ty postavy. O to, jakým způsobem jsou vytvořené, a jakou mají povahu. To, že se autor nechá inspirovat jinou knihou, až tak důležité není. Navíc tak jak řekla Dannuka. Kdo jednou četl knihy od Rowlingové, může vidět kopírování jejích knih úplně všude.

Dannuka
13.07.2017

Sedmý smysl je úžasná série knih, kterou považuji za jednu z nejlepších, jaké jsem četla...děj, postavy i styl psaní, všechno mě naprosto uchvátilo a já nadšeně hltala každé slovo, každou větu. Myslím, že paní Pacovská je skvělá spisovatelka, jejíž dílo oslovilo čtenáře nejenom mého věku.
Na předchozí komentář musím reagovat:...kdo jednou četl Rowlingovou, tak za kopírování jejího díla může považovat naprosto všechno, nevidím důvod, proč by někdo další nemohl využít tématu školy, protože to je tak jediné, čím se to nějak více podobá. Další věc je, proč by se děti nemohly chovat jako děti, já se pořád za dítě považuji, takže chování postav naprosto chápu a jejich reakce a vývoj mi připadají naprosto reálné a srozumitelné.
Za mě velké uznání a také zájem o nějakou další fantasy knihu.

janusss
14.01.2017

Neříkám, že její knihy jsou špatné- přečetla jsem všech devět. Jen mě docela vadí, že trochu tou školou okopírovala Rowlingovou. Ale co mi nejvíc vadí je ta dětinskost hlavních postav. Mám prostě pocit, že se pořád chovají jako malé děti i když už jako mají být dospělí. V těch prvních pár dílech se to dalo přehlédnout, protože to samozřejmě byly ještě malé děti, ale potom...(POZOR SPOILER!!!) I to jak to dopadlo mezi Hankou a Sváťou. Jsem asi jediná, které se nelíbí, že skončili spolu.
Ale naopak se mi líbí ten velký rozdíl mezi národy, že nejsou všechny povahově stejné, jako to je u mnoha knížek. A nejvíce se mi líbí jednorožci, i když z fantasy zvířat mám nejraději draky. Jenže ti její draci se mi prostě nelíbí. Karmaneuduna byla jediný drak (a vlastně moje nejoblíbenější postava), kterého jsem měla ráda.
No za mě tak 2-3 hvězdičky.

sara0998
02.01.2017

To už je vážně série u konce?? Žádná 10ka nebude?? Prosím o odpověď

Tato série byla zatím nejlepší co jsem četla! Bylo by Škoda kdyby skončila...

cecetka
19.07.2016

I kdyby pani Pacovska nenapsala nic jineho nez serii Sedmy smyl, ktera je proste fantasticka, tak ji patri dik za to, ze obohatila ceskou literaturu. Rovnez jeji povidky pro deti jsou skvele.
Sedmy smysl u me nema konkurenci.

Barys07
26.04.2016

Vážím si opravdu její tvorby ale... Opravdu mě mrzí že sérii Sedmý Smysl ukončila :(( . Já vím že takové věci jsou čistě na autorovi ale doufám že to nahradí alespoň nějakou jinou a stejně tak dobrou sérií :)
Opravdu jsem se hodně sesipala když jsem to zjistila :'( ...
Proto prosím ať ve tvorbě pokračuje dál :)

Fanynka Sedmého Smyslu Barys

Knihyjsoubest
03.12.2015

PROSÍM AŤ PANÍ PACOVSKÁ NAPÍŠE DALŠÍ DÍL SEDMÉHO SMYSLU JE TO TA EJLEPŠÍ SÉRIE.....

Denulík
21.11.2015

Je to úžasná žena a mé velké díky patří jenom jí... Miluju všechny její knížky... Vždy čekám než výjde nový díl... Brečela jsem když umřela karmaneuduna a to mi je čtrnáct let... Teď jdu číst osmý díl a těším se a ještě děkuju že jsem měla tu možnost číst vaše knížky...

Marthas
26.09.2015

Ti jenž kritizují nevyspělost postav Ilky Pacovské, měli by si uvědomit, že je to autorka starší generace, která sice začala psát teď ale kvůli tomu nemládne, tím bych vysvětlila to, že její postavy jsou pro mnohé z mládeže takové dětské, před lety se vyspělost dostavovala později zvlášť u některých jedinců, a neměli by zapomínat, že i ta je teď stále čistě individuální..

O autorce si myslím, že se stále zlepšuje a doufám, že jen tak nepřestane psát...
Popřála bych jí hlavně hodně zdraví a inspirace, což je pro autora to nejdůležitější...

Alenka2002
13.08.2015

Tyhle knížky jsou naprosto úžasné. Každý večer čtu až do půlnoci. Nyní mi zbývá pár stránek k dočtení Otrocké krásy (6. díl). Začala jsem tohle číst asi v deseti letech a pořád musela čekat, než vyjdou nové díly. Pak jsem se zasekla u pátého dílu, kdy první část knihy ovládly příběhy o dvojčatech Mojeranových. O rok později jsem se k tomu nějak dokopala a zjistila, že ve zbytku knihy je vše i z pohledu Hanky a tradičních hl. rolí. Je to nejlepší knižní série, jakou jsem kdy četla. Mé dík patří paní Pacovské, za tak úžasné literární dílo!

Beauty
07.08.2015

Knižný série sedmý smysl mě velice zaujala. Byla to opravdu báječná série plná fantazie, dobrodružství a i lásky. Tuto sérii jsem četla z nadšením a vždy se těšila na nové díly. Velice mě zklamalo že paní Ilka ukončila sérii sedmý smysl.

dracek91
06.08.2015

Děkuji za krásné chvíle s touto sérií..kupovala jsem ji dceři ale okouzlila i mě...

HelaF
25.11.2014

První knihu ze série Sedmý smysl si dcera ( 11let) vybrala sama. Vzápětí jsme kupovaly další a přetahovaly se o ně. Knihy jsou čtivé pro dospívající i jejich rodiče. Velmi doporučuji ke čtení. Doufám že paní Pacovská bude v psaní knih pokračovat :)

Jolilinka
17.11.2014

On ještě nevyšel, nebo už jo? Jinak paní Pacovská je génius :)

kajahudc
01.11.2014

Moc dobré knihy nedostala jsem se ještě k poslednímu dílu 7. smysl. Ale určitě si ho přečtu.

jirka33
15.10.2014

Rada bych autorce podekovala za uzasne knizky "sedmy smysl"
Clovek se s k jejimy knihamy ocitne v uplne jinem svete ,skoda jen ze tento svet konci devatym dilem ....moc rada bych si precetla dalsi a nejen ja ...
zajimalo by me jestli je nejaka moznost ,ze autorka napise dalsi pokracovani .?

Jara 56
11.07.2014

Nebýt internetu a čtečky, nikdy bych se k jejím knihám nedostal, protože už zdaleka nejsem dítě (možná už začínam dětinštět) a asi bych si takovou knihu nekoupil, ale píše skvěle a moc ji děkuji za chvíle strávené při četbě jejich půvabných knih.

kneznaliba
26.08.2013

Výborná autorka. I když jsou její knihy určeny spíše dětem, přečetla jsem vždy každý nový díl jedním dechem a to nejsem dávno dítě. Chybí mi jen poslední díl a na ten se už chystám. Doporučuji zkusit všem, co autorku neznají a doufám, že se od ní dočkáme i dalších čtivých knih.

2000katka
02.02.2013

Již jsem četla všechny díly ságy Sedmý smysl.A musím dát paní Ilce Pacovské vřelé dík, protože to je úžasná trilogie plná fantasie.Poté co jsem dočetla poslední stránka posledního dílu byla sjem velmi zklamaná že nepokračuje dál.