Ostrov zasvěcení

Ostrov zasvěcení https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123522/bmid_ostrov-zasveceni-uR7-123522.jpg 4 577 120

Sedmý smysl série

Autorka své knihy nejprve zveřejňovala na internetu. Obrovský zájem čtenářů ji přivedl k myšlence vydat příběhy v klasické knižní podobě. Napínavé, tajuplné čtení, prolínání reálného světa s fantasy. Příběhy Hanky, Sváti a Rafana připomínají Harryho Pottera a autorka nezapírá, že ji knihy o Harrym inspirovaly, nicméně vytvořila nový svět a nové hrdiny, kteří žijí svým vlastním životem. Jedenáctiletá Hanka žije v Útulném domově. Stejně jako usměvavý devítiletý Sváťa a sebevědomý třináctiletý Rafan. Žijí vedle sebe a vzájemně si pomáhají. Osud jim brzy připraví mnohá nečekaná překvapení a dostane je do víru dobrodružství. Na Ostrově volby zjistí, že mají sedmý smysl, a začnou studovat v Santaréně. Ocitají se ve světě, o němž se jim nedávnou ani nesnilo. Pomáhá jim záhadný Vron a náš trojlístek má stále o čem přemýšlet. Každý z nich je osobností a všichni dohromady jsou bezvadná parta, kterou spojuje přátelství, silný cit pro spravedlnost a snaha porozumět i jiným světům.... celý text

Jarka_rybář
11.10.2021 5 z 5

Opravdu krásný příběh. Nejsem cílová skupina, přesto mne fantasy o dětech, síle přátelství a dávkou přírody jednoduše dostala. Krása.

broskev28
06.10.2021 4 z 5

Začínala jsem opatrně - na příběhy podobné HP už začínám být lehce alergická.
Ale čím déle jsem četla, tím více se mi kniha líbila a tím nadšeněji jsem se každý den těšila na nová dobrodružství. Výborné byly školní postřehy: třeba G,S,I jako mnohem účinnější hodnotící systém, zajímavé předměty, velmi pracná výuka zabírající většinu dne a kladoucí velký důraz na základní a i v dnešní době zcela nezbytné znalosti: čtení a psaní.
Sváťa, Hanka i Rafan jsou tuze sympatičtí, koneckonců i Vron je zvláštní a zajímavá postava. Útulný domov naštěstí nechali daleko za sebou a teď dostali skvělou šanci. A Rafan s Plavíkem se k nim brzy přidají.
Takže já jsem natěšená na další díly.

ReziEngli
16.09.2021 5 z 5

#audiokniha - Tohle byla tak krásná kniha. Ačkoliv nejsem cílová skupina této série, tak mě příběh velice bavil. A musím souhlasit s některými názory, že je to lehce podobné sérii Harry Potter, ačkoliv bych u Ostrovu zasvěcení řekla, že mě bavil o špetku více, než HP. Všechny postavy mi tu sedly už od začátku, musela jsem poslouchat na etapy, abych to nezhltla najednou. Ačkoliv začátek příběhu je takový pomalejší na rozjezd, určitě stojí za to vydržet a poslouchat/číst dál. Navíc je audiokniha skvěle namluvená paní Margit Vinklárkovou. Dost mě mrzí, že jsem se k této sérii nedostala v mém mladším věku, protože magické příběhy jsem jako menší hodně hltala (ačkoliv jsem HP prvně četla až ve svých 20 letech :D ). Tuhle knihu mohu rozhodně doporučit, a já jdu hned na druhý díl.

Knihodrak
24.07.2021 5 z 5

Nádherná kniha! Za mě mnohem lepší než Harry Potter. Magický svět, který mě fascinuje je zde mnohem více rozpracován, ale zároveň je zde i zápletka. Všem moc doporučuji, je to čtení stejně jako Harry Potter pro všechny věkové kategorie!!!
A já hned jdu na další díl

Bublina999
10.05.2021 5 z 5

Tak toto je opravdu hodně dobrá kniha. Příběh sice není nic nového, ale to je tak krásně napsané, že to nejde nedočíst. Určitě doporučuji!!!
P.S. Radši bych skončila v díře, než abych si nesměla přečíst další díly!

Nikoletta256
06.05.2021

(SPOILER) Kniha vypráví o Hance, Sváťovi a Rafanovi. Nacházejí se v dětském domově kde si všichni pomáhají a chtějí se dostat pryč. Osud si pro ně připravil mnoha dobrodružství. Díky Vronovi zjistí na ostrově Volby že ovládají sedmí smysl, dostane se jim vzdělání a začnou studovat a objevovat světy o kterých se jim nikdy ani nesnilo....

Kniha se mi četla krásně, příběh byl napínavý a knihu určitě nečtu naposledy.

zirafinec
25.04.2021 5 z 5

Krásná kniha - příběh Hanky, Rafana a Sváti si (alespoň v doporučené věkové kategorii) nemůžete nezamilovat. Sérii už čtu potřetí, ale to v mém případě není nic neobvyklého :-) Vše je krásně popsané a nemám u této knihy nic, na co bych si mohla stěžovat, nebo se na něco doptávat. A Plavík je mi neskutečně sympatický, taky bych takového chtěla :-D
P.S. Všimli jste si, že se kniha jmenuje Ostrov Zasvěcení, ale v knize je vždy ostrov Volby?

veru1367
04.04.2021 5 z 5

Krásná knížka. Určitě je to ale pro mladší.

JAnD
11.03.2021 5 z 5

Tato série mne dostala. deset dílů za asi 15 čtecích dnů. Zpočátku je patrná silná inspirace HP, ale postupně se příběh osamostatňuje.
Zase trochu jiný pohled na draky, jednorožce a další magická zvířata.
Kouzlení jen pomocí mentálních schopností, netřeba hůlky.
Napínavé čtení, které ocenila desetiletá dcera.

Prostě super.

Luigi1
02.03.2021 5 z 5

Už jsem přerostlý dorostenec,ale sci-fi mám moc rád.Tato nerozlučná parta Hany,Svaťi a Rafana musí překonávat nástrahy jim kladené při cestě za dobrodružstvím.

pipa36
04.02.2021 5 z 5

Tentokrát jsem poslouchala jako audioknihu - k přednesu paní Drnovské mám sice nějaké připomínky, ale jinak je příběh prostě úžasný. Kniha je napsána jazykem pro děti okolo 10 let - žádné složité dialogy, jen přátelství a magie. A tulík... Ani napotřetí to prostě nezklame :-).
Až trochu "vydýchám" narátorku, znovu si poslechnu i další díly - na audioknize mi vadí změna povah hlavních hrdinů oproti knize, která je dána přednesem. Když knihu čtete, vnímáte Hanku jako energickou, kurážnou a sebevědomou svéhlavičku, Sváťu jako mrňavýho chytrolína, který se o sebe i přes svůj malý vzrůst umí postarat a Rafa jako cílevědomého rozvážného kluka, který všem dokáže dodat odvahu. V audioknize však paní Drnovská jednotlivým postavám vdechla kňouravé hlasy pětiletých capartů ze školky... Škoda.

LilianaFalcon
23.01.2021 4 z 5

Krásná dětská knížka. Kéž bych byla mladší, to bych si ji užívala dvojnásob.
Ale občas mi to připadalo moc zdlouhavé.

Ailee
10.01.2021 3 z 5

Pro mě již příliš dětské. Povětšinu času se absolutně nic nedělo, a věci, co by se měly vysvětlit, se nechaly být a rozpitvávaly se zbytečnosti. Trochu mě to mrzí, ale k dalším dílům se asi nevrátím.

Patro
18.11.2020 4 z 5

Sedmý smysl byl můj průchod do úžasného světa fantasy a knih obecně. Je to moc dobrá knižní série pro začínající čtenáře na prvním stupni, řekla bych ale, že u zkušenějších čtenářů moc neobstojí. Ale to je naprosto v pořádku, kniha je krásná a určitě doporučuji.

TaLu
02.11.2020 5 z 5

V poslední době mám štěstí na knihy, které jsou určeny mladým čtenářům, ale i my "odrostlejší" je přečteme s velikou chutí. O paní autorce jsem nic nevěděla. Mám za sebou první díl, druhý rozečtený. Příběh je inspirovaný Harry Potterem , což autorka přiznává. Takových nás je, komu série J.K Rowlingové otevřela netušené obzory naší fantazie. Ale zdaleka ne všichni dokáží zpracovat inspiraci pomocí slov. Příběh paní Ilky je čtivý, tempo výborné, žádná hluchá místa, několik strhujících míst musíte přečíst aniž jdete spát....jak já se bavila ! Draci, Jednorožci , Sirény a mnohá roztomilá i méně roztomilá stvoření. Děti jsou statečné takovým upřímným způsobem, takže si nás hned získají. Vše je vysvětleno a barvitě do sebe zapadá popis i děj. Jsem hrdá, že je paní Pacovská naše. A zároveň smutný povzdech, že pokud by byla cizinka, tak už by v kinech ožíval její příběh. Ale nechtěla bych jej vidět zfilmovaný špatně, to ať nám obrazy raději kouzlí naše fantazie. Skvělé. Doporučuji.

Verča@
22.10.2020 4 z 5

Vážně super kniha !!! Ze začátku mě moc nebavila, ale jakmile jsem se začetla nemohla jsem přestat...
Je hodně (jakože vážně hodně) čtivá, někdy si dokonce ani neuvědomuji, že jsem otočila stránku.
Pro všechny, kteří si chtějí tuhle knihu přečíst: Určitě to zkuste, možná vás může odrazovat pocit, že je tahle série hodně dlouhá a že vás to přestane bavit, ale když se toho pocitu zbavíte, věřte mi, bude to stát za to !!!

Knihomolka223
01.10.2020 5 z 5

Super kniha, dobrý nápad, velice čtivé.

osman111
29.08.2020

Kniha je velice čtivá a jsem si jistá, že kdybych ji četla v dětských letech, byla by mou možná nejoblíbenější. Jelikož nejsem cílovka, je těžké hodnotit hvězdičkami (kdyby mi bylo kolem 10 let, dám určitě 5 hvězd).
Podle mě je poznat i na jazyce, že kniha je pro děti, ale tím je ješte čtivější. Ze začátku mi připomínala Neopouštěj mě od Ishiguro Kazua, později samozřejmě Harryho Pottera. Ale chápu, že po tom, co byl napsán Harry, je těžké napsat knihu o kouzelném svetě, která by se Harrymu nepodobala. Trošku mě mrzelo, že autorka následovala stereotypy typu čaroděj - plášť, klobouk apod. Podobnost s Harry Potterem mi někdy připadala jako kopírování (magický les-Zapovězený les, fuňové-testrálové, draci, kroužek podobný famfrpálu).
Nicméně se mi kniha líbila a doporučuji. Pokud nejste cílová skupina, určitě si u knihy odpočinete. Je taková milá.

Deta
20.08.2020 5 z 5

Kniha mě naprosto očarovala a donutila mě netrpělivě čekat na další díly. Všechny jsem přečetla a ani jeden mě nezklamal. Vřele doporučuji.

CalwenRamones
10.08.2020 5 z 5

Úžasné fantasy, první třetina jak již bylo zmíněno celkem nic moc ale pak se knížka rozjela a nepustila mne. Po Narnii, Harry Potterovi a prvním dílu Strážce stracených měst jsem myslela že už podobné fantasy nenajdu a opak se stal pravdou. Doporučuji i dospělým mě bude 30 let a jdu na další díl :)