Ostrov zasvěcení

Ostrov zasvěcení https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123522/bmid_ostrov-zasveceni-uR7-123522.jpg 4 577 120

Sedmý smysl série

Autorka své knihy nejprve zveřejňovala na internetu. Obrovský zájem čtenářů ji přivedl k myšlence vydat příběhy v klasické knižní podobě. Napínavé, tajuplné čtení, prolínání reálného světa s fantasy. Příběhy Hanky, Sváti a Rafana připomínají Harryho Pottera a autorka nezapírá, že ji knihy o Harrym inspirovaly, nicméně vytvořila nový svět a nové hrdiny, kteří žijí svým vlastním životem. Jedenáctiletá Hanka žije v Útulném domově. Stejně jako usměvavý devítiletý Sváťa a sebevědomý třináctiletý Rafan. Žijí vedle sebe a vzájemně si pomáhají. Osud jim brzy připraví mnohá nečekaná překvapení a dostane je do víru dobrodružství. Na Ostrově volby zjistí, že mají sedmý smysl, a začnou studovat v Santaréně. Ocitají se ve světě, o němž se jim nedávnou ani nesnilo. Pomáhá jim záhadný Vron a náš trojlístek má stále o čem přemýšlet. Každý z nich je osobností a všichni dohromady jsou bezvadná parta, kterou spojuje přátelství, silný cit pro spravedlnost a snaha porozumět i jiným světům.... celý text

fitys
17.04.2016 5 z 5

Dobry den, vaše knihy jsou SUPER. Napíšete i 10 dil? Pokud ne tak je to velká skoda

Zebraz
21.03.2016 5 z 5

Moc pekna. :-)

Jojínka
16.03.2016 5 z 5

Mám všech devět dílů. Sami o sobě stojí za přečtení, ale jako celek je to ještě lepší.

RubyRose
29.02.2016 odpad!

Knížka mě vůbec nebavila. Dočetla jsem ji celou jen kvůli tomu, že nemám ráda nedočtené knihy.

woodentoaster
14.02.2016 4 z 5

Nad hodnocením jsem hodně váhala. Nevěděla jsem, jestli dát 3 nebo 4 *.
Nakonec 4, protože to bylo přeci jenom lepší než na 3.
Snad mě autorka nezklame :)

Baubouka
29.01.2016 5 z 5

Best knížka!!!! :)

helusa2
24.01.2016 3 z 5

Knížku začala s nadšením číst dcera, úplně ji to pohltilo, tak jsem to chtěla zkusit taky.
Není to špatné, pointa není marná, zajímavý nápad, poměrně napínavé... Jen jsem asi příliš zhýčkaná genialitou knih J.K. Rowlingové. Jazyk Sedmého smyslu, pojmy, styl - přijde mi takový "násilně vytvořený", nespontánní. Některé prvky (a je jich dost) mi připadají mírně obšlehnuté, ale to nezazlívám. Těžké je vytvořit něco, co tady nikdy nebylo...
Další díl si už asi nepřečtu. Nechybí mi to, dcera mě informuje, jak to průběžně čte. Anebo možná přečtu později ten závěrečný, uvidím.
Pro menší děti (3. - 7. tř. ZŠ) - proč ne. Ideály jsou tam pěkné.

vodopad152
30.12.2015 5 z 5

Kniha byla super i když jsem ji četla dlouho tak se mi líbila. Začátek sice nebyl moc zajímavý, ale konec byl nejlepší z celé knihy. Určitě si přečtu další díl. DOPORUČUJI!!!

AnykaLovesBooks
08.12.2015 1 z 5

Přečetla jsem prvních pár kapitol, a knížka mě vůbec nezaujala. Hrdinové mi nejsou sypatičtí.

Robina15
07.12.2015 5 z 5

Moc se mi tato kniha libila i všechny ostatní je to moje nejoblíbenější knížka a jsem ráda že mi zrovna padla do rukou.

Ashi
22.11.2015 5 z 5

Absolutně supr. Chtěla jsem nějaké fantasy a dlouho jsem tuhle knížku měla v "chystám se číst" všichni píšou jak je to podobné Potterovi, ale mě moc nepřišlo. To že jsou hlavní postavy tři a je to ve škole čar je i v jiných knihách. Škola a reálie jsou naprosto odlišné! Přečetla jsme jí za dva dny během večerů a to i když jsem byla totálně vysílená. Já jsem naopak ráda, že jednotlivé příběhy jsou prané do poměrně krátkých kapitol, má to pak spád.

Svatojánek
12.11.2015 4 z 5

Bézvá!!! Jdu na další díl!

Elis.161
26.10.2015 4 z 5

Moc pěkná knížka! :)

Alfirin
01.09.2015 1 z 5

Tak bohužel... tohle asi nebude nic pro mně. Nepřipadalo mi to vůbec ničím zajímavé, protože tady už dopředu člověk vždycky ví, že každá zápletka hlavních hrdinů skončí naprosto sluníčkově. Navíc příběh je sám o sobě hodně jednoduchý. Pro mě je to bohužel dost přeslazené a tak trochu o ničem.

Beauty
07.08.2015 5 z 5

Tahle kniha byla super a to už čtu 8 díl

kacucna
09.06.2015

Zajímavý!
Další díly už , nejsou tak dobrý...

ParrotGirl
06.06.2015

Opravdu skvělá kniha.. :) Doporučuji všem!

grillica
27.02.2015 3 z 5

Nějak nevím co říct. Nápad je určitě super a hlavní hrdinové jsou sympatičtí, ale přijde mi to jako trochu vyplácáný potenciál.. Opravdu mi citelně chyběl bohatší jazyk, víc fantazie při popisu jednotlivých událostí, nebo těch magických věcí... nebo prostě něco navíc, nevím úplně jak to popsat. Ale věřím, že dětem by se právě pro tu jednoduchost (a nechci aby tohle slovo vyznělo tak negativně jak to asi vyznělo:))) mohla hodně líbit. Já se ke konci musela trošku nutit, abych knihu dočetla.

Suryka
08.02.2015 3 z 5

Opravdu připomíná Harryho Pottera a chybí podrobnější popis postav,jinak kniha celkem ujde (ten kdo si myslí že je to lepší než Harry potter,tak se opravdu plete.

Lainy
17.01.2015