Smrt kouzelného džina

Naši přátelé - Hanka, Sváťa a Rafael tráví část prázdnin v útulku pro nemocné magické tvory, kde si odpykávají školní trest. Trest přijali dobrovolně a s nadšením. Práce jim nevadí a čas s nimi tráví i Hančin dračí bratr Plam. Rafan musí absolvovat zkoušku a je přijat do školy v Santareně. Nový školní rok tedy tráví sourozenci Vronovi společně. Jejich schopnosti a dovednosti se prohlubují, ale také se začínají rozlišovat. Každý je dobrý v něčem jiném. Rafan s Hankou milují supervolon, Sváťa se stále více ztrácí ve světě knih. Jejich ochránce Vron přiznává svou temnou minulost, ale je dětem tak hluboce oddán, že umírá, aby zachránil Hanku... Co bude dál? Jak si naši kamarádi sami poradí? Jak se vyrovnají s nástrahami, které je čekají ve světě lidském i magickém? Vydrží jejich přátelství? Autorka opět do svižně napsaného příběhu plného napětí vsouvá otázky týkající se mezilidských vztahů, dokáže dojmout i rozčílit. Nabízí odpovědi, ale často nechává na čtenáři, ať se rozhodne. Stejně jako první díl také Smrt kouzelného džina nám poskytuje zábavu, napětí, ale burcuje i k zamyšlení. Na konci budete netrpělivě očekávat pokračování......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138148/smrt-kouzelneho-dzina-138148.jpg 4.6271

Sedmý smysl (2.)

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Smrt kouzelného džina

Hani77

Knihu jsem četla už před rokem, tak si nevybavuji detaily, ale bylo mi už dopředu líto džina (Vrona) a říkala jsem si, že bez něj nebudou mít další díly to kouzlo :-).

Jass
08.07.2018

Druhý díl je daleko lepší než ten první, i když dle mého názoru se úroveň celé série později ještě výrazně vylepší. Trošku mě mrzí, že některé věci nejsou rozepsány tak podrobně, jak by mohly být, ale je pravda, že knížka je určená pro děti a je potřeba, aby rychle odsípala, což skutečně odsípá. Bolí mě hlava, tak jen rychle dokončím, že pokud se vám první díl zdál rozvleklý a nezajímavý, rozhodně to se sérií nevzdávejte, lepší se to.

RemiBlack
17.01.2018

2018/2
Můj oblíbený díl ze série - asi je to tím, že jsem ho četla jako první. :) Hlavně se mi pak části, kdy se sourozenci společně učí, je to takové, milé. A nejoblíbenější postava? Samozřejmě Vron. :)
Konečně se o něm dozvíme něco víc (a to je minimálně hvězdička navrch).

doubravka212
23.10.2017

Dobrá. Co víc říct?

Leonor
20.06.2017

Pokračování s Rafem na škole v Santareně, více akcemi, Sváťovou novou rodinou a jednorožci.

any333
11.09.2016

Naši tři hrdinové teď už společně nastupují do školy v Santareně. Rafan začne ve svých snech nacházet vize věcí budoucích, Sváťa si najde novou rodinu a Hanka má obavy z Plamova bratra Drápa.
Tento díl měl víc akčních scén na začátku, u konce se řešil hlavně složený úkol u jednorožců. Vize nám sdělují úlomky, co se stane v příštích dílech. Doufám, že Dundar přestane být tak předpojatý k drakům.

Zebraz
10.05.2016

Další skvělej díl, doufám že se bude líbit i bráchovi. ;gl

woodentoaster
16.02.2016

Mnohem lepší než první díl. Hodně slušné 4*.

magie draci

Ilka Pacovská