Smrt kouzelného džina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Naši přátelé - Hanka, Sváťa a Rafael tráví část prázdnin v útulku pro nemocné magické tvory, kde si odpykávají školní trest. Trest přijali dobrovolně a s nadšením. Práce jim nevadí a čas s nimi tráví i Hančin dračí bratr Plam. Rafan musí absolvovat zkoušku a je přijat do školy v Santareně. Nový školní rok tedy tráví sourozenci Vronovi společně. Jejich schopnosti a dovednosti se prohlubují, ale také se začínají rozlišovat. Každý je dobrý v něčem jiném. Rafan s Hankou milují supervolon, Sváťa se stále více ztrácí ve světě knih. Jejich ochránce Vron přiznává svou temnou minulost, ale je dětem tak hluboce oddán, že umírá, aby zachránil Hanku... Co bude dál? Jak si naši kamarádi sami poradí? Jak se vyrovnají s nástrahami, které je čekají ve světě lidském i magickém? Vydrží jejich přátelství? Autorka opět do svižně napsaného příběhu plného napětí vsouvá otázky týkající se mezilidských vztahů, dokáže dojmout i rozčílit. Nabízí odpovědi, ale často nechává na čtenáři, ať se rozhodne. Stejně jako první díl také Smrt kouzelného džina nám poskytuje zábavu, napětí, ale burcuje i k zamyšlení. Na konci budete netrpělivě očekávat pokračování......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138148/smrt-kouzelneho-dzina-FwL-138148.jpg 4.7346
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Smrt kouzelného džina

Knihodrak
včera

Další krásný díl plný magie :)

veru1367
04. dubna

Knížka mě bavila. Děj je napsán svižně a napínavě.
Ale vadí mi ten název. Celou dobu jsem čekala než se to stane.


JAnD
18. března

Zajímavě vyřešená zápletka s názvem. Děj má rychlý spád, četlo se dobře.
Dcera si chce na knížky ušetřit...

Luigi1
03. března

Spisovatelku paní Pacovskou jsem vůbec neznal a proto jsem očekával co bude následovat po první díle.Jsem nadšen,velice dobře psané a somo se to četlo.

Knihomolka223
23.11.2020

Skvělé jako vždy. Zajímalo by mě, jak to dopadne s Vronem.

TaLu
07.11.2020

Dobrodružný, tajemný příběh tří kamarádů pokračuje. Napínavé, svižné, jedinečné. Musím říci, že jsem překvapená, jak si mě tato série připoutala u sebe. Čtu všechny díly, co mám doma, bez vkládání jiných knih a už se rozhlížím, kde sehnat pokračování. Před paní spisovatelkou s respektem kloním hlavu, no není ona jednorožec?
Z příběhu, který má překotný spád, i když nechybí přesný popis kouzelného světa, prozrazovat nic nebudu. Určitě ale doporučuji. Myslím, že pro mě je to rozhodně jeden o objevů roku ! Jsem ráda, že jsem kouzelný svět objevila. Autorka nám vlastně darovala Sedmý smysl všem, kdo čteme.

soupik2012
30.04.2020

Jsem moc ráda, že jsem této sérii na základě zdejších názorů dala ještě šanci. Druhá část je totiž výrazně vydařenější než byl první díl. Podle mého názoru, je i tato kniha určena především pro mladší děti. Absence reálného zla a nebezpečí knize ubírá na napínavosti, ale jinak je svět vymyšlený opravdu dobře a zatoužíte, stát se alespoň na chvilku jeho součástí. A to je hlavní předností této série. Na rozdíl od prvního dílu v této knize nejsou žádná hluchá místa a tak si zaslouží plný počet bodů. Audiokniha je předností. Paní Margit Vinklárková čte pohádkově fantasticky.

DK197
08.12.2019

Opět - za mě 4 hvězdy, za dětské čtenáře jejich plný počet. Je milé kolik malých zápletek dokáže autorka do příběhu dostat tak, aby to nepůsobilo přecpaně, ale naopak příjemně plynulo a zvědavost vás hnala dál...

Jen škoda, že některé pasáže jsou popsány opravdu rychle. Dětem to asi vadit nebude, ale dospělý čtenář lituje nevyužitý potenciál. Zajímavá zápletka, která mohla hýbat s dějem na pár stránkách, je absurdně vyřešena téměř mávnutím kouzelného proutku v několika odstavcích. Nu co... dílů to má dost a fantazie autorky je zřejmě natolik bezbřehá, že to utáhne i přes tak zrychlený děj... Těším se na pokračování.

1