Zajícův rok

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Humoristický román finského spisovatele. Hrdina, novinář středního věku, při návratu z rutinní služební cesty málem přejede zajíce. Veden náhlým hnutím mysli, rozhodne se opustit svůj dosavadní nudný a neužitečný život. Ujme se zraněného zajíce, odchází s ním do severního Finska a tam prožívá více i méně uvěřitelná dobrodružství, jako „vystřižená“ z filmu Svéráz národního lovu. Arto Paasilinna (nar. 1942) je nejpopulárnější současný finský spisovatel, jeho díla si oblíbili čtenáři nejen ve Finsku, ale mj. i ve Francii a Itálii. Přeložil Jan Petr Velkoborský....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16187/zajicuv-rok-16187.jpg 3.9161
Žánr
Literatura světová, Humor
Vydáno, Hejkal
Orig. název

Jäniksen vuosi, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Zajícův rok

Přidat komentář
MCGinger
23. června

Má druhá knížka od autora po Staré dámě...a bavila mě ještě o něco víc. Příhody redaktora a zajíce byly velmi vtipné a kromě některých pasáží (viz komentáře níže) jsem se většinou smál. Příjemné odpočinkové čtení.

Vydrýsek
28. dubna

Neotřelé téma

DádazPrahy
10. dubna

Celkem čtivá knížka s typickým humorem, i když se mi některé jiné knížky od tohoto autora líbily víc. Ale série "ujetých" dobrodružství hlavního hrdiny a jeho zajíce mi nedovolily se od knížky odtrhnout. Jen se mi nelíbila kapitola "Krkavec" - myslím, že takový krutý osud si ten havran nezasloužil, i když si nestydatě dopřával potravu z cizího batohu.

hrdlickova_61
04. dubna

Četla jsem jen tak ze zvědavosti, jaké asi knížky tento autor píše. Tak teď už to vím a těším se na další : o)

Taťka Hraboš
28.05.2018

Opravdu svérázná kniha. Nezdá se mi, že by autor měl nějaký plán - jako by prostě dostal úvodní dobrý nápad se zajícem a pak pokračoval v psaní, jak ho to zrovna napadlo. Ale invenci, originalitu a cit pro situační humor mu opravdu nutno přiznat. Jeho hlavní hrdina je tak trochu jako medvídek Pú - nic neplánuje dopředu, užívá dne, řeší, co mu osud připraví. To je určitě inspirativní postoj, ale leda pro ty, kdo nemají zodpovědnost i za někoho jiného.

Acamar
07.03.2018

Jednoduchá road-movie o roce, kdy novinář z Helsink jako blesk z čistého nebe opustí všechno dosavadní a se zachráněným zajícem "po boku" se obrací k zálesáckému způsobu života.
Zvláštně napsaná kniha...nadsázka, humor který vlastně nevypadá jako humor, absurdní situace...celkově ve mně knížka budí dojem dětské literatury, je psána takovým holým, prostým jazykem, postavy jednají jako v dětských knihách (co je napadne, okamžitě provedou), absence úvah či snahy o předání nějaké své filozofie, jen popisy a akce...
Má to svůj "naivní" půvab, ta jednoduchost a zároveň nadsázka a absurdita, ale přesto nějak ta jiskra ne a ne přeskočit. Čeká na mne ještě zakoupený Autobus sebevrahů, takže v budoucnu tomu ještě dám šanci. Možná jen špatný dramaturgický řez, číst tuto knihu po P.Rothovi...

Calinda
20.11.2017

Pohodová a milá knížka, bláznivé příběhy, které se opravdu nikdy nemohou stát, zabrousila jsem tak trochu mimo svůj obvyklý žánr a udělala jsem dobře. Mě se to líbilo.

MOu598
20.07.2017

Četla jsem v lednu 2011. Podle mých poznámek:
Satira, legrace, dobře se čte. Vedeno do extrémů.

1