DádazPrahy - Profil

Poslat zprávu

Vladimíra (žena) · Praha

Aktivní: 18. února v 21:28 offline (poprvé: 28.03.2016)

154 bodů (přidáno 0 autorů a 4 knih)

Získané palce za komentáře: 11, udělené: 0

Právě čtené knihy

Staropražské pomněnky
11.02.2018
Staropražské pomněnky 1967, M. Majerová

Výš než v sedmém nebi
02.02.2018
Výš než v sedmém nebi 2015, G. Op de Beeck

Zvěstovatel
29.01.2018
Zvěstovatel 2013, C. Džibrán

Malé hanebnosti
23.09.2017
Malé hanebnosti 2008, P. Karnezis

Kdo jsemMé čtenářské začátky:

Jako u většiny mých vrstevníků - klasicky Honzíkova cesta ("povinná četba" ve 2. třídě),

Jak jel Vítek do Prahy, Dětská encyklopedie Bohumila Říhy, Malý Bobeš (také "povinná četba"). Potom už vlastní výběr ze školní knihovny (např. Neználek) a knihy pod vánočním stromečkem (např. Děti z Bullerbynu - to byla nejmilejší knížka mého dětství, mám ji dodnes).


Co čtu:

Ráda čtu ságy, psychologické romány, povídky, cestopisy, autobiografie, mýty a pověsti různých národů. O trochu méně mě zaujmou historické romány nebo detektivky. Příliš mě neoslovuje sci-fi a fantasy.


Kde čtu:

většinou čtu každý den " po kouskách" - využívám čas při dojíždění do práce - potkáte mě s knížkou v autobuse, metru, tramvaji. Odpočinek s pěknou knížkou je luxus, který si můžu dovolit málokdy - např. v létě na dovolené při opalování. 


Opravdovým čtenářským zážitkem je pro mě číst v knížku v prostředí, o kterém se píše - např. Dubliňany od Jamese Joyce jsem četla na lavičce v dublinském parku St. Stephen´s a pak si prošla místa, o kterých Joyce psal....na cestu do Itálie jsem si vzala Čapkovy Italské listy i cestopisné črty Hermanna Hesse. 


Je-li to možné, ráda navštěvuji místa, kde žili a tvořili slavní spisovatelé:

Zážitkem pro mě bylo navštívit "Dove Cottage" a "Rydal Mount" v Lake District (venkovská sídla anglického romantického básníka Williama Wordswortha), skotský Abbotsford (sídlo Waltera Scotta) nebo Greenways, venkovské sídlo Agathy Christie v anglickém hrabství Devon, kde autorka napsala většinu svých slavných detektivek.