Sirény

"Noirovka ostrá jako břitva – naprosto výjimečné čtení Sex, drogy a Manchester – osudná trojice detektiva Aidana Waitse. Potom co na něj praskne drogový prohřešek, dostane na výběr: buď si u policie, a vlastně ani nikde jinde už neškrtne, nebo se pokusí v utajení odhalit největší manchesterský drogový gang. Že to nebude zrovna bezpečná akce, Aidanovi dojde, jakmile kolem něj začnou mizet mladé dívky a objevovat se mrtvoly. Pozná Aidan, co je černé a co bílé i v šedých stínech Manchesteru? A jaké tajemství skrývá on sám?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356246/sireny-GXK-356246.jpg 4.240

Detektiv Aidan Waits 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Plus

Sirens, 2017

Kniha Sirény

TomHr

Přímočarý příběh se odehrává v kulisách Manchesteru, v luxusním věžáku, ve vilách horních vrstev i v no-go zónách ponechaných policajty svému osudu a bezdomovcům. Hrdinou je degradovaný policajt, který dostane šanci - infiltrovat drogovou scénu. To se sice podaří, ale není snadné se ve věcech vyznat. Kdo je vlastně klaďas a kdo padouch? Proč umřela mladá holka a s čí pomocí? Autor jen zvolna odkrývá karty, udržuje čtenáře v napětí a atmosféru knihy na bodu mrazu. Město halí tma a mlha...
Příběh je napsán čtivě, děj je svižný a logický, pokud je čtenář ochoten akceptovat jednoznačně sebedestruktivní sklony hrdinovy. Zajímavá kniha, v rámci detektivního žánru netradiční.

trudoš
24.09.2019

Ačkoliv mají Sirény skvěle zvládnuté kulisy, nějak mi dělalo problém se jimi nechat zmámit. U tohoto typu románů totiž záleží hodně na tom, jak si oblíbíte hlavního hrdinu a to byl první kámen úrazu, o který jsem klopýtl. Morální kompas detektiva Aidena Waitse sice ukazuje správným směrem, ale v důsledku je protagonista takový ten typ otloukánka, přijímajícího rozkazy od mocnějších. Nehledě na rozpor, spočívající ve skutečnosti, že zmíněný inkognito působící začátečník, co je neustále o krok pozadu za nepřítelem, v závěru najednou projevuje nevšední pozorovací talent.
Druhým kamenem úrazu byla umělá noir atmosféra. Sice dovedně navozená, ovšem pořád umělá. Chybí tomu literární přirozenost a ladnost, přestože záměr i úmysl jsou v pořádku. Ne že by Joseph Knox nebyl svůj, ale vlastně nepřichází s ničím, co by už jiní před ním nenapsali lépe. A množstvím různorodých motivů věc nevyřešil, pouze učinil jednoduchou zápletku nečekaně komplikovanou. V důsledku fajn, mám však už jiné favority.

Pája699
19.09.2019

U této knihy se určitě nudit nebudete. Drogy, sex, zkorumpovaný polda, temné ulice, rozuzlení. čtivé, napínavé. přečteno za dva dny.

Mynny
22.06.2019

Temné čtění. Drsný detektiv, zoufalí feťáci, zkorumpovaní policajti, děvky, hrající si na femme fatale - ať si v rámci moderního noir žánru vzpomenete na cokoli, v téhle knize to najdete. Jako by si autor jen odškrtával položky, které nesmí vynechat. Výsledek je trochu ve stylu kočičky a pejska, když pekli dort. Břicho vás sice bolet nebude, ale druhý den si asi nevzpomenete.

konicekbily
23.04.2019

Velice dobrý thriller - asi ze současné, převážně noční, Anglie. Výstřední hlavní postava plní úkol "dvojitého agenta" a to autorovi umožnilo vytvořit široké spektrum postav a rovněž dokonalý obraz pochmurného života lidí žijících "na hraně" a mnohdy i za ní.

hanzmb
31.03.2019

Po Krvavém lednu čtu v krátké době další noirovku z Anglie. A zase vynikající. Nebo nám přece jen je to evropské prostředí a životní styl bližší než americké. Solidní příběh s hrdinou nehrdinou, který má snad všechny možné neřesti a je neustále bit životem v přeneseném i skutečném stavu. K tomu bezva popis odvrácené strany Manchesteru. Trochu mi vadí uštvaný závěr, ale už tu je další díl, takže se třeba ještě něco dozvíme. Co mi vadí víc je ale ta jeho divná pozice ve sboru. Za to co provedl je jasný kriminál. Přitom aniž by nějakým způsobem došlo v závěru k jeho plnému očištění pokračuje dál i když na nižší pozici. To není reálné.
Šéf je rád, že si zachránil holý flek, o Waitsovi se přitom nesmí vůbec mluvit, tak jak to že zůstává?

astra3
13.03.2019

Příběh měl spád. Než jsem se nadála už byl konec. Napínavé, ponuré a velmi čtivé.

denisa4368
04.02.2019

Hodně temná detektivka s netypickým detektivem, který má dobře nastavenou morálku navzdory tomu, že lže, bere drogy a skrývá mnohá tajemství. Aidana jsem si oblíbila. A temné prostředí Manchasteru také.