Sirény

"Noirovka ostrá jako břitva – naprosto výjimečné čtení Sex, drogy a Manchester – osudná trojice detektiva Aidana Waitse. Potom co na něj praskne drogový prohřešek, dostane na výběr: buď si u policie, a vlastně ani nikde jinde už neškrtne, nebo se pokusí v utajení odhalit největší manchesterský drogový gang. Že to nebude zrovna bezpečná akce, Aidanovi dojde, jakmile kolem něj začnou mizet mladé dívky a objevovat se mrtvoly. Pozná Aidan, co je černé a co bílé i v šedých stínech Manchesteru? A jaké tajemství skrývá on sám?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356246/big_sireny-GXK-356246.jpg 4.254

Detektiv Aidan Waits 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Plus

Sirens, 2017

Kniha Sirény

Carolinet00

Neskutečně svižná kniha, na každým řádku nějaké překvapení, i ve vypjatých situacích nechyběl humor. Zároveň poukazuje na stinnou stránku obchodu s drogami, zkorumpovaný policisty, intriky.. nic tomu nechybělo

TessieP

Na začátku knihy jsem měla trošku problém se zorientovat, ale nakonec to bylo dobré. Příběh si na nic nehraje, prostředí zkorumpovaných policistů a drog vykresluje bez zbytečných okolků. Až do samotného závěru nevíte, jak to vlastně celé dopadne. Jsem zvědavá, kam se Aidan posune v dalším díle.

vera4669
16.11.2021

Tak tohle bylo opravdu ostré jako břitva ..nečekané překvápko, Aidan mě hodně bavil, krátké kapitoly udržují ve střehu, spousta zvratů a překvapení, skvělá kniha, skvělý závěr, nemám co vytknout

Jaruš7
28.09.2021

Atraktivní hrdina - inkognito coby lůzr, to jsou mimikry svérázného zkorumpovaného detektiva pro vyšetřování drogové mafie, jenž je vtažen do podivné hry s nebezpečím.
Anglie a její podsvětí.
Mladý autor s tak znaleckým, silným tématem se jeví jako generace bez naděje.

Citace:" Víte, co je ještě horší než objevit vlastní dceru, jak se bodá do krku?" Zakroutil jsem hlavou. "Když se probudí, přijede domů a začne vás nenávidět za to, že jste ji zachránil život."

Čtivé, jen to chce leckdy pauzu na sprchu pro očistu normálního vědomí od kalů společnosti.

1T0S_
20.05.2021

Jako thriller dobré, jako detektivka nic moc.
Autorovi se povedlo skvěle vykreslit ulice nočního Manchesteru, ve kterých se odehrává téměř celý děj. Noirová atmosféra zde sice také je, ale působí poněkud uměle.
Samotná zápletka je vystavěna povedeně, byť ne zrovna originálně - téma drog a politické korupce tu totiž bylo už nesčetněkrát. Sirény tak ani nepřekvapí, ani neurazí. Čtou se však svižně a dobře, takže jako oddechovku můžu jedině doporučit.

TomHr
03.03.2021

Přímočarý příběh se odehrává v kulisách Manchesteru, v luxusním věžáku, ve vilách horních vrstev i v no-go zónách ponechaných policajty svému osudu a bezdomovcům. Hrdinou je degradovaný policajt, který dostane šanci - infiltrovat drogovou scénu. To se sice podaří, ale není snadné se ve věcech vyznat. Kdo je vlastně klaďas a kdo padouch? Proč umřela mladá holka a s čí pomocí? Autor jen zvolna odkrývá karty, udržuje čtenáře v napětí a atmosféru knihy na bodu mrazu. Město halí tma a mlha...
Příběh je napsán čtivě, děj je svižný a logický, pokud je čtenář ochoten akceptovat jednoznačně sebedestruktivní sklony hrdinovy. Zajímavá kniha, v rámci detektivního žánru netradiční.

trudoš
24.09.2019

Ačkoliv mají Sirény skvěle zvládnuté kulisy, nějak mi dělalo problém se jimi nechat zmámit. U tohoto typu románů totiž záleží hodně na tom, jak si oblíbíte hlavního hrdinu a to byl první kámen úrazu, o který jsem klopýtl. Morální kompas detektiva Aidena Waitse sice ukazuje správným směrem, ale v důsledku je protagonista takový ten typ otloukánka, přijímajícího rozkazy od mocnějších. Nehledě na rozpor, spočívající ve skutečnosti, že zmíněný inkognito působící začátečník, co je neustále o krok pozadu za nepřítelem, v závěru najednou projevuje nevšední pozorovací talent.
Druhým kamenem úrazu byla umělá noir atmosféra. Sice dovedně navozená, ovšem pořád umělá. Chybí tomu literární přirozenost a ladnost, přestože záměr i úmysl jsou v pořádku. Ne že by Joseph Knox nebyl svůj, ale vlastně nepřichází s ničím, co by už jiní před ním nenapsali lépe. A množstvím různorodých motivů věc nevyřešil, pouze učinil jednoduchou zápletku nečekaně komplikovanou. V důsledku fajn, mám však už jiné favority.

Pája699
19.09.2019

U této knihy se určitě nudit nebudete. Drogy, sex, zkorumpovaný polda, temné ulice, rozuzlení. čtivé, napínavé. přečteno za dva dny.