451 stupňů Fahrenheita

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

451 stupňů Fahrenheita je teplota, při níž papír hoří. V Bradburyho temné vizi budoucnosti nejsou hasiči vybaveni vodními stříkačkami, ale plamenomety, které ničí poslední svědectví svobodného myšlení – knihy. Až do dne, kdy si hasič Guy Montag začne klást znepokojivé otázky… Román vychází v nově revidovaném překladu s úvodním slovem Raye Bradburyho. Kniha je doplněna původním doslovem Josefa Škvoreckého k prvnímu českému vydání a esejem Františka Novotného k současnému aktualizovanému vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250728/big_451-stupnu-fahrenheita-6Eg-250728.jpg 4.33283
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Plus
Originální název:

Fahrenheit 451, 1953


více info...
Nahrávám...

Komentáře (516)

Kniha 451 stupňů Fahrenheita

ClaireW
včera

Kvalitní scifi, jen mi chvilku trvalo se začíst. Kniha nabídne zvraty, zajímavé momenty a určitě jí můžu doporučit.

Kory98
29. června

(+ SPOILER) Úžasná kniha, která mě úplně pohltila a vím, že bude jednou z těch, ke kterým se budu často vracet. Určitě se jedná o jedno z kultovních děl sci-fi, ale když tak přemýšlím o Bradburyho díle, tak se dnes v některých ohledech stává i skutečností. Možná, že by se sám divil.

A pár hezkých vět, které mě zaujaly:
"Slovo "intelektuál" se stalo nadávkou, jak si také zasloužilo."

"Kniha je jako nabitá puška v nejbližším sousedství. Spal ji - vyndej ze zbraně náboj. Vlámej se do lidské mysli! Kdo ví, kdo se může stát terčem sečtělého člověka?"

"Tak a teď se vydáme proti proudu", řekl Granger. "A mějte na mysli jedno: nejste důležití. Nejste všechno. Jednou snad náklad, který s sebou vláčíme, někomu pomůže. Ale vždyť ani tenkrát, když jsme měli knihy po ruce, nevyužívali jsme toho, co jsme z nich získávali. My jsme doslova uráželi mrtvé. My jsme doslova plivali na hroby všech těch, kteří zemřeli před námi. V příštím týdnu, měsíci, roce potkáme spoustu osamělých lidí. A když se nás zeptají, co děláme, můžeme říct: pamatujeme si. Tímhle nakonec zvítězíme. A jednoho dne si toho budeme pamatovat tolik, že zkonstruujeme největší bagr v dějinách, vyhrabeme největší hrob všech dob, hodíme do něho válku a zaházíme ji. Teď pojďte, nejdřív vystavíme továrnu na zrcadla, celý příští rok nebudeme vyrábět nic než zrcadla a pořádně se do nich budeme dívat."


JKDelaney
12. června

Skvělý počin. Den trifidů, Válka světů, 451 stupňů.. díky za tyto úžasné knihy.

Teraesa
21. května

Veľmi nadčasové.

"Lenže to je na ľudskej rase prekrásne: nikdy nebude taká znechutená alebo beznádejná, aby sa vzdala opakovania záchrany múdrosti."

"'Naplň si oči údivom,' radil mi, 'ži, akoby si mal o desať sekúnd padnúť na zem mŕtvy.'"

Las_T
30. dubna

Dělalo mi hrozný problém se do toho začíst a když už se mi to povedlo tak jsem byl na konci. Z mého pohledu zklamání jako hrom a to mám hodně rád Bradburyho povídky.

Metuje
13. dubna

Relativně krátká klasika, poslouchal jsem to už k maturitě, ale to jsem tomu nevěnoval moc pozornosti, takže jsem si to teď znovu užíval pořádně. Od Bradburyho jsem četl zatím jen tohle, těším se ale i na další knížky. Možná bych ocenil méně popisnosti a více děje, především u tak malého rozsahu stran, bavilo by mě i pokračování, i když chápu, že co do abstraktnosti by to ztratilo na atmosféře. Četl jsem vydání z roku 2015 od Plusu a trochu mě zklamal doslov Františka Novotného, který takovým zastaralým a pesimistickým pohledem popisuje jak se dnešní doba řítí do záhuby (nebo už tam skoro je) a přirovnává ji k té knižní.

DaNDee
29. března

I always believed captain Beatty was the good one..
Již od začátku mi kniha silně připomíná onu atmosféru Orwellova 1984 a myslím si, že Bradburry mohl být 1984 silně inspirován. Čtenáři se jména postav nenávratně vryjí do paměti stejně tak jako tomu bylo u Winstona a Julie. Přitom tento silný , antiutopický příběh (a dle mého Clarissa McClellanová) nutí člověka přemýšlet. A mě hlavně o tom, jak to, že se toto dílo neocitá na seznamu maturitní četby...

Shaxx
28. března

Konečně jsem se dostala k téhle klasice.
Smekám před Bradburyho fantazií a mrazí mě toho, jak je tohle dílo nadčasové.

1 ...