Doktor Spánek

Stephen King v knize Doktor Spánek navazuje na svůj předchozí román Osvícení, takže se opět setkáme se známými hrdiny. Malý Danny dospěl a přes svá dobrá předsevzetí se vydal v otcových stopách alkoholismu a záchvatů zuřivosti. Nakonec se však pití dokáže vzdát, usadí se v malém poklidném městečku a začne pracovat v domově důchodců. Zvláštní duševní schopnosti, které mu do určité míry zůstaly, mu pomáhají poskytovat útěchu umírajícím. Pomocníkem je mu kočka, která umí předvídat budoucnost, a Dan se stane „doktorem Spánkem“. Nečekaně však naváže telepatické spojení s dvanáctiletou Abrou, která se na něj obrací se zoufalou prosbou o pomoc......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192597/big_osviceni-doktor-spanek-YIf-192597.jpg 4.31166

Osvícení 2.

Literatura světová, Horory

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Doctor Sleep, 2013

Kniha Doktor Spánek

RoseJP
02. prosince

Začátek mě nechytl, knížku jsem četla hrozně dlouho a dost jsem se do čtení nutila... Chytlo mě až posledních 100 stránek a ani jsem se moc nebála, Osvícení bylo za mě mnohem lepší, chytlavější. Občas mi dělalo problém si nějaké věci představit - třeba páru. Jsem zvědavá na filmy.

kahoma
23. listopadu

Velké zklamání! Možná proto, že jsem nečetla, nýbrž poslouchala? Každopádně můj první King, Osvícení neznám. Nesedla mi koncepce, přišlo mi to jako taková míchanice... Myslím, že do další autorovy knihy se nejspíše nepustím.

evvva

A víte co? Nechce se mi hodnotit. Je mi smutno. Proč?. Za čím? Jednoduše...že už to skončilo.Tak snad jen...Stephene, Rosinin klobouk dolů!

MíšaS.

U této knihy musím změnit své hodnocení z 3* na 5*.
Nevím proč, ale když jsem knihu četla v roce 2013, tak se mi moc nelíbila, nebavila mě a nepřišla mi moc dobrá.
Pak jsem si jí přečetla před pár lety znovu a byla jsem z ní na větvi. Strašně jsem se "zamilovala" do Dana a přála mu jen to nejlepší a aby se z toho dostal a pomáhal lidem jako je on.
Teď jsem si knihu koupila a přečetla si jí potřetí, a musím opět říct že, kniha je skvělá a nemám jí co vytknout. Možná trochu "cukrkandlu", co se týče prarodičů Abry, ale ani to mi nevadí. V podstatě jsem příběh hltala od začátku do konce a nevydechla si, dokud jsem to celé nedočetla. Jednoznačně povedené pokračování Osvícení.

mareksevc

plnohodné pokračovanie, druhá polovica knihy velká bomba

Timkim

Kinga mám docela v oblibě. Jasně, má i blbý knížky, tahle to zrovna není. Poslouchalo se to dobře, mělo to dej i návaznost na osvícení... Nebylo to zbytečně překombinované, žádní létající lidé, bylo to tak na hraně snesitelnosti a uveritelnosti.

Lajtwing

"Přišla chvíle, kdy si člověk uvědomil, že stěhování je zbytečné. Že kamkoli se hnete, sebe stejně vezete s sebou."

Danny Torrance je na životním rozcestí, ke kterému má pochopitelný důvod (osvícení). Pije a ničí se. S alkoholem jsem si zažil své; až na pár piv se té věci musím vyhýbat jak to jde. Jeho touha vzít život do vlastních rukou se mi tedy líbila nejvíc, fandil jsem mu a tleskat u každého malého úspěchu. Toho vzpomínání na dětství nebylo tolik, kolik jsem čekal.

Abra byla napsaná skvěle stejně jako ostatní okruh postav na Dannyho straně. Pravý rod dostal více než dost prostoru pro vysvětlení jejich "nutkání". Konec je plný nadpřirozených schopností, akorát tak na hraně snesitelnosti. Pravidla jsou při nejmenším proměnlivá, jenže autor ještě dokázal najít hranu a zůstat na ní. Vrhnu se na první Osvícení, jeho neznalost dynamiku čtení nijak nenarušila.

andrea7191

Posloucháno jako audiokniha a to byla asi ta chyba, protože jsem si to neužila tak, jak by si to zasloužilo. Kingovo knihy se prostě musejí číst, ne poslouchat. Časem to určitě napravím a budu doufat, že to bude lepší než namluvená verze.