Doktor Spánek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Stephen King v knize Doktor Spánek navazuje na svůj předchozí román Osvícení, takže se opět setkáme se známými hrdiny. Malý Danny dospěl a přes svá dobrá předsevzetí se vydal v otcových stopách alkoholismu a záchvatů zuřivosti. Nakonec se však pití dokáže vzdát, usadí se v malém poklidném městečku a začne pracovat v domově důchodců. Zvláštní duševní schopnosti, které mu do určité míry zůstaly, mu pomáhají poskytovat útěchu umírajícím. Pomocníkem je mu kočka, která umí předvídat budoucnost, a Dan se stane „doktorem Spánkem“. Nečekaně však naváže telepatické spojení s dvanáctiletou Abrou, která se na něj obrací se zoufalou prosbou o pomoc......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192597/big_osviceni-doktor-spanek-YIf-192597.jpg 4.31356
Série:

Osvícení 2.


Žánr:
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Doctor Sleep, 2013


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

Jedna z pacientek, kterou Dr. John zmíní v rozhovoru s Danem, se jmenuje Frederika Bimmelová. Stejně se jmenuje i jedna z obětí Buffalo Billa z knihy (filmu) Mlčení jehňátek. (CalypsoCZ)


Trailer adaptace:
https://m.youtube.com/watch?v=CDf_EnIhojk

Premiéra:
14.11.2019

Info o filmu:
https://www.csfd.cz/film/625651-doktor-spanek/prehled/ (Lenka.Vílka)


Třicet osm let po premiéře Osvícení Stanleyho Kubricka se začíná studio Warner Bros. připravovat na natočení i Doktora Spánku. Režírovat by měl Mike Flanagan. (ddkk)


Kniha Doktor Spánek (Doctor Sleep) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2013 v kategorii Best Horror (28 678 hlasů). (LibraryGirl)


V knize je vzpomenuto městečko Jerusalem Lot´s, které se vyskytuje v Kingově knize Prokletí Salemu a je sužováno upíry. (Chipsonator)


Kočka Azzie v této knize je inspirovaná skutečně žijící kočkou jménem Oscar. Oscar předpovídal smrt pacientů v ošetřovatelském a rehabilitačním centru na Rhode Islandu. (Patw)


Už při promo akcích ke knize Pod Kupolí se King rozpovídal o plánovaném seqelu ke knize Osvícení. 1. prosince 2009 se na oficiální webové stránce Stephena objevila anketa s dotazem, zda by si čtenáři přáli víc knihu Doktor spánek nebo pokračování Temné věže. Doktor Spánek vyhrál. (Patw)