Ternem Ternem komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nebýt povinností zhltla bych Heřmánkové údolí během jednoho dne. Slzy jsem zamačkávala mockrát.
Annu nešlo než obdivovat a přát jí, aby vše zvládla. A že toho bylo.
Silně se mě dotkl i nelehký osud Pavla.
Je to krásná, emočně náročná kniha.

28.02.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Čtivé, náročné. Smutné a krásné zároveň.

18.09.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha se mi dostala do podvědomí loni. Od té doby visela na seznamu a já se na ni těšila, nejen kvůli kladným hodnocením a ohlasům okolí. Má zvědavost se upínala jednak k příběhu, jednak historickým faktům. A nejsem vůbec zklamaná! Obdivovala jsem sílu obyvatel v nelehkých dobách a v té souvislosti si místy vzpomněla na Heřmánkové údolí.
Bylo to krásné, i když často smutné, čtení. Vřele jej doporučuji dál.

23.03.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Od knih paní spisovatelky se odtrhávám těžko a ještě hůře se mi s nimi loučí. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, skvělá kniha!
Výborný a děsivý námět, nad osudy postav jsem tajila dech.

11.09.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Čtivé, poutavé. Prostě chcete vědět, jak to bude plynout dál. Stejně jako u Heřmánkového údolí od této autorky.
Příběh je opět silný, stejně jako jeho hrdinky. Přináší vhled do života dvou žen, které si jsou velmi blízké, přesto tak vzdálené.

25.03.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Silné. A silná je především hrdinka knížky.
Přes nelehký příběh mě ukouzlil i popis hub, které celou knihou prorůstají.

23.10.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Moje prvni kniha od tohoto autora, a ponevadz i zatim nejlepsi za tento rok, tak se tesim, az si prectu jeho dalsi dila. :-)
Pobavi, dojme, donuti k zamysleni a obohati o nespocet zivotnich mouder a myslenek.

10.09.2020 5 z 5

Nejsem zapáleným milovníkem historie, takže jsem předpokládala, že tato kniha mě nezaujme tolik jako Šikmý kostel. Opak je pravdou. S napětím a zvědavostí jsem četla každou stránku. Je děsivé, nakolik jsou příběhy a události v knize podloženy fakty a vzpomínkami pamětníků.
Mám knížky od paní Lednické velmi velmi ráda a doporučuji všem, které alespoň trochu zajímá historie naší země!

02.10.2022

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Styl psaní mi skvěle sedl, kniha se četla jedním dechem.
Obsah není veselý, je z dnešní doby a hoden k zamyšlení. Každý si v něm najde kousek, který sám zná.

18.04.2022 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Za mě perfektně čtivé, k zamyšlení i zábavné. Souhlasím s komentářem níže od @veronika9700 , je to jako na Backmanově vlně a to je moc fajn. :-)

03.08.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Konečně jsem si “vystála” v knihovně frontu na tuhle knihu. Fronta byla naprosto oprávněná, kniha je vydařená a děsivě fascinující. Ta představa, že se ty věci teď tam dějí.. uf, to je prostě hrozné. Číst zážitky lidí z různých sociálních vrstev formou rozhovoru, kteří si nesou z té země, ve které se narodili, neuvěřitelné zážitky, je o to více autentické. Stojí za přečtení i “vystání” fronty v knihovnách.

12.03.2022 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Četla jsem zatím ještě Pandu a Lososa a Majonéza teda vede! Líbilo se mi jak do hlavního děje nenásilně vpuly osudy ostatních postav. Těšila jsem se na odkrytí toho Růženčina, který mě šokoval skoro víc než ten Eminých rodičů.
Majonéza pobaví, zabolí, dojme. Oddechové čtení.

21.11.2021 5 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Nejdříve jsem přečetla Saturnina k maturitě, pak Saturnin se vrací od jiného autora, který se snažil o to, co dokázal pan Jirotka (a nebylo to úplně vončo). A po dočtení Muže se psem říkám - můj nejoblíbenější autor, jdu na další knihu a sakra mě mrzí, že jich má tak málo!
Obě jeho knížky mě tak krásně odtrhly od všech starostí, v myšlenkách na děj mi bylo fajn, i když jsem zrovna nečetla..kouzelné :-)

13.12.2018 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Lososa jsem četla až po Pandě, která je za mě výrazně povedenější. Nicméně se mi líbily dvě dějové linky, i když pro dobro všech bych tu jednu později nechala zaniknout. Linka Milady mně totiž chvilkami přišla moc pohádková, někdy i zvrácená. Celé to ale hodně zachraňoval autorčin humor, který mě baví tak, že vlastně s chutí sáhnu po její další knize.

08.09.2021 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Přesně takovou knihu jsem sháněla. Letní pohoda čtená jedním dechem, jen škoda konce, který čím víc se blížil, tím víc růžověl.

29.06.2021 4 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Řeknu to takhle – v začátku knihy jsem si byla jistá, že jí 5 hvězd nedám. V “jádru” jsem ji ten začátek odpouštěla, ba se i omlouvala, že jsem ho asi nedocenila. Ale závěr knihy mě o nadšení zase pomaloučku připravoval.
I přes mouchy a očekávání to je originální příběh, na který jen tak nezapomenu. Milovala jsem bezprostřední komunikaci Dunbarovic kluků, Hektora a Achilla.

04.05.2022 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Líbí se mi, že byť je v popředí příběh a osudy postav, naprosto nenásilně do toho prosakuje doba a její rysy.

Od knihy se nešlo odtrhnout, stejně jako od dalších dvou, které jsem od autorky zatím přečetla. Věřím (a obávám se), že u ostatních to nebude jinak. :-) Čtivé a poutavé. Doporučuji!

16.04.2022 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Vyplatilo se být s některými (se spousty) kapitolami trpělivý. Protože ten spád posledních 50 stran! Ten za to sakra stál.

Duna mě naprosto uchvátila. Ano, začalo to loňským trhákem v kině. Tušila jsem, jak už to tak bývá, že knižní podoba nabídne ještě víc. Dohnalo mě to k dalšímu dílu a žene mě to dál. :-D

A jestli tu je nějaký milovník deskovek, tak deskovou hru Duna mohu jen doporučit!

05.04.2022 4 z 5

Ženy, které mi nedají spát Ženy, které mi nedají spát Mia Kankimäki

Inspirující i velmi motivující. Přesně tak knihu vnímám.
Kniha čtenáře obohatí o poznání životů spousty odvážných žen včetně autorky.
Líbila se mi i určitá transparentnost vznikání knihy, které bych tedy pár desítek stránek ubrala, ale co už. :-)

31.05.2021 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Hned po Policii se Spasitel řadí mezi moji nejoblíbenější od Nesba. Opět tak napínavý děj, že se to čte naprosto báječně a pocity se střídají, jeden za druhým.

03.01.2017 5 z 5