Spasitel Duny

Druhý díl ságy Spasitel Duny nás zavádí do světa, jehož po tisíciletí zaběhaný systém se hroutí. Paul Atreides, zvaný teď převážně Muad´dib, je absolutním pánem světa – a zároveň obětí své vlastní předzvěstné schopnosti, která z něj v očích jeho poddaných udělala boha. Na Arrakis přijíždějí tisíce poutníků, aby se poklonili novému spasiteli a jeho sestře Alii. Fremenská vojska šíří vesmírem hrůzu a zkázu a ničí všechno a všechny, kdo se Paulovi postaví do cesty. Bývalé mocnosti, dnes do značné míry zbavené své moci, se ale nehodlají jen tak vzdát: Bene Gesserit, Gilda a Tleilaxané připravují tajné spiknutí proti božskému vládci – a silného spojence mají v jeho vlastní domácnosti: Paulovu manželku Irulán, dceru bývalého vládce Shaddama, která svému manželovi trpce vyčítá, že s ní nechce mít děti. Na scénu vstupuje tajná zbraň – ghola Hayt, Tleilaxany znovuoživený Duncan Idaho, který přináší svému staronovému vládci zkázu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15785/spasitel-duny-Qh2-15785.jpg 4493

Duna 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Svoboda-Libertas

Dune Messiah, 1970

Kniha Spasitel Duny

iam.sokol

Jestli jsem u prvního dílu Duny psal, že Herbert dokonale zkombinoval naší pozemskou filozofii a náboženství, tak u tohoto dílu to platí dvojnásob (možná spíše trojnásob). Absence jasně plynoucího děje sice znamená, že se tato kniha čte mnohem hůře, ale pokud je člověk ve správném rozpoložení, uteče to velmi rychle. Rozhodně tohle není četba na čtvrthodinovou jízdu v tramvaji, jako spíše na klid domova. Už se těším, až se vrhnu na třetí díl.

PeterBahn
10.12.2020

Přemýšlel jsem po prvním dílu Duna, jak dál... ale autorovi se to povedlo.

bjorn1322
01.12.2020

Natěšen z prvního dílu, jsem se vrhnul na "Spasitele". Spasitel Duny je něco horší než Duna, ale furt je to kvalita.

Kutcho
26.10.2020

Myslel som si, že to bude pokračovanie skôr nasilu, avšak ja som bol spokojný a myslím si, že malo zmysel. Dej sa posunul o 12 rokov ďalej, čo ale vôbec nevadí. Veľa skvelých postáv zostalo a pár nových skvelých postáv pribudlo. Tým, že má kniha pomerne málo strán, tak je príbeh svižný, ale musím povedať, že nie taký hlboký ako v pôvodnej Dune. Spasiteľ Duny pôsobí viac ako časť celku než samostatná kniha. Stále sa ale jedná o výborné pokračovanie, a ja som zvedavý, čo bude ďalej.

Erudite
14.10.2020

Zklamání.

Matthew Kay
03.08.2020

Některé části mi v první Duně vadily, ale s donucením jsem je přetrpěl, protože zbytek knihy byl fenomenální. Spasitel Duny z mého pohledu obsahuje pouze ty části, které jsem u první knihy musel přetrpět. Charakter a vyznění knihy jako by vůbec nesedělo k originálu. Jako bych sledoval nízkorozpočtové televizní pokračování úspěšného filmu, se kterým ale původní tvůrci nemají nic společného.

Macheta
18.07.2020

Spasitele jsem sfouknul jedním dechem. Možná to bude tím deštěm venku, možná délkou knihy, možná tím, že to je fakt dobrá knížka. Jak už jsem psal u jedničky, nejsem dost pseudointelektuál, abych pochopil všechny ty podivné myšlenky; otázka je, jestli jim všem k pochopení příběhu musíme rozumět? Druhý díl je svým vyprávěním opravdu jiný než Duna a to je dobře. Příběh je nečekaný a vyvolává samozřejmě další otázky. Jediný, s čím jsem měl v závěru trochu problém, byl pocit sklíčenosti z depresivní atmosféry. Ale i to mohl být záměr.

tomas3272
27.06.2020

Úplně jiné čtení než první díl. Jak psali kolegové níže, dvojka vám buď sedne nebo ne. Mně nesedla, ale z respektu ke druhé knížce dávám tři hvězdy. Mně vadilo, jak to bylo celé pesimisticky pojato.

space opera

Frank Herbert