Frank Herbert

americká, 1920 - 1986

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Populární knihy

/ všech 19 knih

Komentáře (4)

Lele61
Lele61
15.07.2023

Frank Herbert se díky jeho skvělému rozsáhlému cyklu Duna, sledujícímu osudy pouštní planety Arrakis, nesmazatelně zapsal mezi nejvýraznější představitele světové sci-fi literatury. Jenom škoda, že autor už zemřel a neobohatí čtenáře o další zajímavá a originální díla.

Adria Orici
Adria Orici
21.09.2014

Toto vydání Duny v češtině musím mít!

Duna - 50. výročí prvního vydání v dárkovém boxu
www.bux.cz/knihy/173803-duna-50-vyroci-prvniho-vydani-v-darkovem-boxu.html


Gnomo
Gnomo
24.08.2012

Frank Herbert má osobitý styl psaní. Vnáší do svých děl (jak se uvádí i v jeho životopisu) směsici sociologie a ekologie a jsou to vědy pro jeho dílo natolik zásadní, že je třeba se o nich zmínit především s ohledem na čtenáře, kteří se s ním teprve seznamují, protože v díle mají tyto vědní obory pevnou základnu, z které příběh vychází. Největším poměrem jeho jednotlivých děl však bezesporu tvoří sci-fi a fantazie. Dalším rysem jeho románů je fakt, že dokáže čtenáře v průběhu četby navést na určitou problematiku (která má mnohdy paralelu s reálným životem) a přímo vybízí, aby se nad ní zamýšlel a také naznačuje možný dopad vzniklých příčin. Pravdou také je, že nechává řadu svých myšlenek otevřených a ne každému to úplně sedí. Proniknout do jeho díla, idejí a svébytné filozofie vyžaduje určitě přemýšlivé a pozorné čtenáře, nejlépe se zájmem o dané téma. Frank Herbert byl svým myšlením určitě složitým člověkem a na jeho díle to zanechalo stopy. Odkrýt jeho vize, není nikterak jednoduchým úkolem. Vytvořil ve svých knihách krásné světy. Jeho románové postavy spolu s popisy daných prostředí umocňují čtenářovu představivost a ten se pak může lépe ponořit do příběhu.

Xamedeus
Xamedeus
20.05.2012

Frank Herbert je pro mě někdo kdo dokázal v sci-fi literatuře to samé jako John Ronald Reuel Tolkien ve fantasy. Oběma se povedl dokonalí počin a to vytvořit prostředí jazyky i zvyky. Herberta však dokázal vytvořit i něco víc a to ekologii daného prostředí. Díky svému studium poště dokázal z knih o Arrakisu, tedy Duny něco neuvěřitelného. Avšak jeho ostatní literatura je též zajímavou směsicí pravdy a fikce, což z jeho knih dělá něco co se klidně za tisíc let může stát pravdou. Poukazuje na ekologické změny naší planety svými příběhy o chamtivosti a intrikách mezi planetami ze vzdálené budoucnosti. Poukazuje na politické změny i ekonomiku, jelikož to má správný autor činit to že ukazuje na problémy dneška nenásilnou formou a to formou příběhu. Všechny knihy od Franka Herberty mám přečtené. Lituji jen jedné věci že daný autor už nežije a nechrlí další skvělou literaturu. :(