Duna

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

První kniha z cyklu kronik o planetě Duna, fenomenálního díla světové sci-fi. První díl šestidílného sci-fi románu vypráví o pouštní planetě Arrakis s naprostým nedostatkem vody a jediným známým nalezištěm zvláštního koření, které má moc prodloužit lidský život a které poskytuje člověku mimořádné psychické schopnosti. Román vyšel poprvé v roce 1966, získal několik literárních cen (např. Nebula) a měl u čtenářů omračující ohlas. Podle románu vznikl o dvě desetiletí později i film, který natočil známý režisér David Lynch. Frank Herbert svůj úspěch rozvinul v pěti pokračováních zachycujících následné osudy planety Arrakis a boje o její ovládnutí. Šestisvazková sága Duna amerického spisovatele Franka Herberta patří do zlatého fondu světového science fiction....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29765/duna-mga-29765.jpg 4.51487
Série

Duna 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Svoboda
Orig. název

Dune, 1965

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (193)

Kniha Duna

Přidat komentář
KapitánSmrt
07. listopadu

Žánrová klasika, která na rozdíl od jiných sci-fi nestárne. Perfektní propojení náboženství, politických pletich, cestování po hvězdách a boje o přežití v nehostiných podmínkách písečné planety. To vše zabalené v poetickém a mystikou prodchnutém jazyce.

Ashen-Shugar
08. října

Čtu jenom fantasy, tohle byla moje první přečtená sci-fi kniha. Autor dokáže perfektně zaujmout už od první kapitoly. Po dočtení musím říct, že se mě to líbílo, na rozdíl od filmu. Ten jsem viděl až po přečtení knihy a oproti knize byl naprosto otřesný. Je mi jasné, že to točili v osmdesátkách, ale v osmdesátkách se přece točily i skvělé filmy. Od začátku do konce to bylo trapné a dialogy ještě horší. Herci nechutně přehrávali a atmosféra nulová. Nechápu to hodnocení filmu a nechápu režiséra, že po dotočení byl spokojený se svou prací. "Ano, to je ono, přesně takhle jsem si to představoval."
Pro koho to asi točili? Fanoušek knihy bude zklamán a neznalý divák si jen řekne co je to za kravinu.
Omlouvám se, že jsem takhle odbočil k filmu. Kniha je parádní :-)

danielpernik
08. října

Frank Herbert dokázal vymyslet fascinující svět. Přijde mi hodně zajímavé číst to dnes, s takovým odstupem. Pozorovat sílu představivosti člověka z doby, kdy ještě nebyla o podobě budoucnosti žádná představa.
Má budoucnost je ale celkem zřejmá. Čeká na mě slušný komín knih o Arakisu. :)

Ilmatar
29. září

Kniha o ekologii (nikoli ve smyslu ochrany přírody), náboženství a politice. Plné intrik, písku a touhy přežít.

sf1
22. záříodpad!

Konečně jsem pochopil, proč se nedá tato kniha zfilmovat. Protože Duna je prostě... sračka.

Usire
20. srpna

Výborná kniha. když chápete úlohu politiky a náboženství, tak se může stát cokoliv.

Sajdeman
17. srpna

Výborná kniha, Duna mě prostě nadchla.

Veramark
16. srpna

Duna mě docela překvapila. Četla jsem ji na dost intenzivní doporučení, což je věc, kterou nesnáším, ale přestože jsem nic neočekávala, musím říct, že tato kniha si to zaslouží. Herbertův styl psaní mě od začátku zaujal a udivoval, takže mi děj rychle utíkal, ačkoli je Duna určitě těžší literaturou. Děj mě hned zatáhl do příběhu a postupné odkrývání Herbertova světa mě neskutečně bavilo. Všechno bylo dokonale promyšlené a zapadalo do sebe jako kousky skládačky. Myšlení jednotlivých postav a jejich vývoj, vykreslení života na téměř neobyvatelné planetě, intriky a lsti, projevy a řeči, odhadování kroků jiné osoby, usilování o koření, všechno v sobě skrývalo tichou genialitu. Možná někomu mohl přijít děj pomalejší a rozhodně tato kniha nebude pro každého, ale mě oslovila. Má v sobě kouzlo nejen velmi dobré sci-fi, ale odhaluje problémy i naší reálné společnosti.

1 ...