Božský imperátor Duny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtvrtý díl Božský imperátor Duny nás zavádí až o 3500 let dál. Planeta již oplývá vodou, píseční červi vyhynuli, zmizelo i koření. Všechna dobrodružství se tentokrát točí zejména kolem „božského imperátora“ Leta…

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15838/big_bozsky-imperator-duny-CYK-15838.jpg 4.2390
Série:

Duna 4.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Baronet
Originální název:

God Emperor of Dune, 1981


více info...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Božský imperátor Duny

xbenakk
09. února

U lékařů v čekárnách, na parkovištích v autě, v kavárnách při čekání na rodinu a občas doma na gauči jsem tuto knihu doslova hltal.
Že se to táhlo? No, trošku jo.
Že byl děj ve své podstatě velmi krátký? No a?
Sledovat myšlenkové pochody Leta II. bylo prostě úžasné a dialogy skvělé, napětí bylo správně dávkované. Knihu hodnotím jako jednu z nejlepších, jakou jsem četl.
Vzhůru do dalšího pokračování.

opic 12
10.07.2022

...měl na svých bedrech osud celého vesmíru.
Dík křiku sojky poznáš jednou i sebe.
Duna už nikdy nebude taková jako dřív.
A ted se vžijte do jeho výběžků pstruhů.Co takhle špetku melanže ?
Tady by ani lekce Bene Gesseru nepomohla.
Stále obsáhlý komlexně vymyšlený svět.Fungující do mikro-makro detailů.
Již několik desetiletí,čtyřkový díl,útočí na smysly čtenářstva.
Až komorně precizně minimalisticky.Tento díl má esence,které tak trochu chyběli v minulém.Přitom se až tolik od trojky neliší.Nadále drží pozornost a čtivě odsýpá.Napětí z mnoha dialogů to je kumšt.
Kdybys tak náhodou měl pocit,že jsi jako Imperátor sám.
V některých velkých pasážích i kapitol působí téměř meditativně.
Jakási strastiplná odysea.Divadelní sci-fi.Každý má svou pravdu.Všichni se mohou mýlit.
Nečernobílé,neprůhledné postavy.Důraz na kladase-záporáky neurčitý.V tom je to mistrovství a krása.Zavedená klišé,tak to aby se načekal.
Tou cestou pouští přijd rovnou k nám
Jak se chovat a reagovat ? Imperátor vídí budoucnost.Čte myšlenky.Žije minulostí předků.Nic ho zdánlivě nemůže překvapit.Téměř nic.
Když se člověk odprostí od epiky jedničky.Jde o takový,vlastně samostatný úvod.Složitost světa,zvyky,zákonitosti,charakteristika.Dostává v dalších dílech návdavek ze ságy rodu Atreidů.Takový obrovský mega bonus.
A jak to bylo dál ?
Vždyt fůru přátel máš v zeleném Síči.
Vítej Siháju.Pozdrav zářícího.Vstup do věčné blaženosti.
Rybí mluvčí už čekají.Ukradené deníky vše vyjeví.


mirek93
25.06.2022

Příliš moc se v knize ani nestane. Většina knihy jsou rozhovory s Božským imperatorem, které jsou místy tak podivné, že ani nevíte, co tím chce vlastně říct. Což mu říkají i postavy z knihy, takže si z nich někdy moc neodnesete.
Děj samotný je velmi krátký. Přesto se zde stanou další důležité věci pro pokračování příběhu Duny.
Kniha mi přijde, že je kvalitně napsána, ale prostě jsem nějak čekal mnohem více, když věku v potaz skvělé předchozí díly. Ale rozhodně to není špatná kniha.

hungryreader00
21.06.2022

Tenhle díl se mi moc líbil. Sice se to ze začátku trochu táhlo, než jsem se do toho dostala, ale potom se to rozjelo. Ne dějově, protože skoro celá kniha jsou dialogy s Letem, ale jde vidět, že se autor od prvního dílu posunul dál. Nečekejte velká dobrodružství, jako spíše spoustu věcí k zamyšlení, které si člověk musí dávkovat. Je pravda, že tady už není to drama jako v prvním díle. Myslím, že tam chtěl autor primárně představit svůj svět, kdežto v tomhle bodě už se dostáváme ke složitostem času, vládnutí, moci, motivací, obětí apod.

zelda7
01.06.2022

4. Díl Duny se mi moc líbil. Pokud bych měla srovnat, tak podobně kvalitní jako první díl. Opět zde hraje prim má oblíbená postava Duncan Idaho a obecně témata řešená v tomto díle se mi moc líbila, už se těším na dalši. :)

KubaHanzelin
15.05.2022

Velký posun v čase mohl vesmíru a příbehu Duny dát spousto nového, ale bohužel se to u Božského Imperátora né úplně podařilo.
Nechci čtvrtý díl házet do stejného pytle jako Spasitele, ale kvalitně je na tom asi jen o kapičku lepší. Těšil jsem se na dlouhověkého Leta II, ale bohužel musím říct, že mě postava nebavila tak jak tomu bylo v Dětech, aneb Paul je Paul a zůstává pro mě i nadále tím hlavním tahounem Duny, i když už je "pár let" po smrti.
Číst budu i dál a budu doufat, že Kacíři mě do zvláštního vesmíru Franka Herberta vtáhnou víc než jak to bylo u Imperátora..

monika3332
06.05.2022

Složitost Léta II byla občas odzbrojující. Krásně napsané, drsné a zároveň půvabné vedení čtenáře. Jen ten konec byl takový uspěchaný ...... Jdu na další díl

alishek
06.03.2022

Musím říci, že mě kniha velice překvapila a hned po prvním dílu me opravdu nejvice bavila, skvělé napsané, dej ubíhá velice rychle. Jsem zvědavá, co se bude dít dal.

1