Kacíři Duny

od:


KoupitKoupit eknihu

Boj o planetu Arrakis, o zázračné koření a především o moc nad celou známou částí vesmíru nabývá na síle. Kromě Atreidů a Harkonnenů je jednou z hlavních figur ve hře "ghola" Duncan Idaho. Šestisvazková sága Duna amerického spisovatele Franka Herberta patří do zlatého fondu světové science fiction. Vypráví o pouštní planetě Arrakis, na níž se nachází jediný zdroj koření prodlužujícího lidský život a propůjčujícího člověku mimořádné psychické schopnosti. Svému autoru získala nejen literární ceny, ale především miliony čtenářů na celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32975/kaciri-duny-2W2-32975.jpg 4.4185
Série:

Duna (5.)

Orig. název:

Heretics of Dune (1984)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Svoboda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Přidat komentář
Radous
18.07.2018

Tento díl zatím považuji za ten ze snadněji čitelných z celé hexalogie (rozuměj: je tam méně abstrakce).

Lolila
07.04.2017

Pokračovanie opäť najmä na filozofickej úrovni, ale je akčnejšie ako predchádzajúca časť. Dej je posunutý o ďalších cca 1000 rokov, svet sa znova zmenil. V príbehu nastávajú dramatické zvraty, postupne sa dozviete aké úlohy zohrávajú jednotlivé postavy.....myslím, že je potrebné dočítať ešte poslednú časť a uzavrieť túto sériu. Duna bola jednoznačne skvelá, ale ďalšie časti tejto série (dlhé posuny v čase a dramatické zmeny) stratili čaro pôvodnej Duny. Ale Herbert je skvelý spisovateľ, pretože nie každý dokáže dať do príbehu toľko zaujímavých myšlienok, vytvoriť tak úžasný svet ako je Duna s jeho prepracovaným ekosystémom, postavami, náboženstvom, politikou.....a ďalej všetko rozvíjať v ďalekých budúcnostiach.....

PatSandor
06.02.2017

Propadl jsem Duně a celá série má speciální místo v knihovně.

Hadati
14.12.2016

Příběh se opět posunuje daleko do budoucnosti, nyní 1500 let od událostí knihy Božský imperátor Dune, tedy 5000 let od událostí původní Duny. Posledním pojítkem s dávnou minulostí je ghola Duncan Idaho, kolem kterého se odvíjí většina příběhu. Čtenáře této série jistě nepřekvapí, že je příběh opět plný politických a náboženských hovorů. V druhé polovině knihy se pak dočkáme i nějaké té akce. Pokud vás zklamalo, co udělal Herbert v předchozí knize z Duny, ani teď vás jeho úděl nenadchne. Duna je sice opět pouštním světem, ale vládnou zde úplatní kněží a z hrdého fremenského lidu zbyla sotva vzpomínka. Na konci knihy vás pak čeká zvrat, který fanoušky srazí ještě více, než „zelená“ Duna v předchozím románu.

marcela6183
11.10.2015

Co asi tak přesně vidět na pátém díle šestidílného eposu? Přece to ještě nekončí, něco se tak děje a vypráví se několik paralelních linií. Proto rozumím tom, že jsou někteří unaveni a ne všichni najdou sílu dočíst
Měla jsem krizi někde kolem třetiny knihy. Motaly se mi postavy. Je to Duncan, není to Duncan, kolikátá je to, kruci, inkarnace... Nasvíc Harkonnenové v trapu, Atreidové do počtu, Corrinové pro ostudu. Takže obtížněji se přizpůsobuju.
Ukazuje se, jak mo chybí přequel. Že Ctěné Matre prchají před někým z dávné minulosit (haha) - nejpepší zlo je neznámé zlo bez tváře. Nicméně i Datrh Vadera nám nakonec ukázali.
Pozitivně vnímám posun v ději a konečně zase i více vyprávěčského a dějového umu, než filozofického a náboženského (tlachání) rozjímání. Strhující příběhové čtení. Trochu mě dojímá, že je kniha o 4 roky mladší, jak já - a přece si sedímě věkově i povahově.Výsledná tři a půl je trochu podhodnocená. Nicméně na mne má kniha šhvih a spád dějový, ale postavy ploché jak prkno (s výjimkou onoho kolikátého? Duncana).

memphisz
27.08.2015

Nedočteno, zbývalo sto stran do konce, ale už na to nemám vůli. Kniha se zabývá především náboženstvím duny a kvůli dalšímu tisíciletému posunu v čase již s předchozími knihami moc společného nemá. Popis je občas zbytečně zdlouhavý a postavy nejsou příliš zajímavé. Kniha není špatná, jen velmi průměrná a Dunu si chci pamatovat jinak, než jako ságu, která spadla do průměru.

Richie1
16.01.2015

Pátý díl Duny jsem četl dlouho, celý měsíc. Nejsem tak úplně zklamán, našel jsem v příběhu spoustu zajímavých myšlenek, postřehů. Herbert vymýšlel novou společnost v budoucnosti Duny. Ale také mě kniha nijak nenadchla, dokonce jsem se místy i nudil. Herbert se zbytečně utápí v minulosti, stále se vrací k prvnímu dílu Duny a snaží se naroubovat postavy dávno minulé do nového prostředí. Také jeho zbytečná popisnost je únavná (přes půl stránky popisuje postavu, kterou o pár stránek později nechá zemřít).
Během čtení této knihy jsem přečetl asi 4 jiné - nedokázal jsem se na tuto knihu natolik soustředit, abych ji dočetl bez přerušení. Opět mě nezaujal žádný z hrdinů (ten jediný, který se mi trochu začal líbit, nakonec zahynul) a opět jsem narazil na spoustu nelogičností (časových i technických), které mi v žánru scifi vadí. Teď už mi zbývá jen šestý díl, který přečtu z povinnosti a pak se rád vrhnu na jinou, pro mě zajímavější a čtivější ságu.

Pralev
31.08.2014

Zatímco God Emperor of Dune bylo pro mě hodně náročné a pomalé čtení, které mi sice přišlo zajímavé, ale stravoval jsem ho postupně a velmi pomalu, Heretics of Dune se četli sami. Mnohem akčnější a svižnější tempo spolu s klasickou Herbertovou hloubkou myšlenek a dialogů vytvořilo naprosto perfektní směs. Pro mě zatím jeden z nejlepších dílů.
Přesto nemohu doporučit nikomu než vysloveně fandům Duny - proto jen čtyři hvězdičky.

vhumanik
03.02.2013

Jako téměř každá kniha ze série Duny mě to schramstlo a vyplivlo až na konci...

DuncanIdaho
12.12.2012

Chtěl bych jen říct, že autorem této knihy je Frank Herbert.

yerry
12.01.2012

Po predchádzajúcom zväzku, ktorý ma veľmi nenadchol, v tomto opäť Frank Herbert exceluje. Popri hlboko fylozofických myšlienkach a dobre zvládnutej psychológii postáv, tu ponechal priestor aj pre akciu a dramatické zvraty. Do hry vstupuje nový element z rozptylu, mimoriane nebezpečné a krvilačné Ctené Matre, ktoré rozohravajú svoju esami nabitú hru proti Bene Gesseritu. Ctihodné matky už nevyznievajú tak negatívne ako v minulosti a musia čeliť takmer istej záhube od svojich zvrhlých sestier. V mocenskej hre namiešanej Herbertom začínajú hrať čoraz dôležitejšiu úlohu malí a oškliví Bene Tleilaxania. Všetko vyúsťuje do strhujúceho záveru, v ktorom však ešte nezaznie posledné slovo. Hodnotím ako vynikajúce a knihe určite patrí jedno z popredných miest v žánre.