Spasitel Duny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl ságy Spasitel Duny nás zavádí do světa, jehož po tisíciletí zaběhaný systém se hroutí. Paul Atreides, zvaný teď převážně Muad´dib, je absolutním pánem světa – a zároveň obětí své vlastní předzvěstné schopnosti, která z něj v očích jeho poddaných udělala boha. Na Arrakis přijíždějí tisíce poutníků, aby se poklonili novému spasiteli a jeho sestře Alii. Fremenská vojska šíří vesmírem hrůzu a zkázu a ničí všechno a všechny, kdo se Paulovi postaví do cesty. Bývalé mocnosti, dnes do značné míry zbavené své moci, se ale nehodlají jen tak vzdát: Bene Gesserit, Gilda a Tleilaxané připravují tajné spiknutí proti božskému vládci – a silného spojence mají v jeho vlastní domácnosti: Paulovu manželku Irulán, dceru bývalého vládce Shaddama, která svému manželovi trpce vyčítá, že s ní nechce mít děti. Na scénu vstupuje tajná zbraň – ghola Hayt, Tleilaxany znovuoživený Duncan Idaho, který přináší svému staronovému vládci zkázu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15785/big_spasitel-duny-Qh2-15785.jpg 3.9838
Série:

Duna 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Svoboda-Libertas
Originální název:

Dune Messiah, 1969


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

Vyšlo i jako audiokniha:
https://onehotbook.cz/collections/frank-herbert/products/spasitel-duny (Lenka.Vílka)


Román vycházel nejprve po částech jako seriál. Text se místy značně lišil od pozdějších knižních verzí. (Metal Messiah)


První originální vydání "Dune Messiah" neobsahuje první kapitolu "Zápisky z kobky smrti - rozhovor s Bronsoem z Iksu", ale pouze prolog "The Weird of Dune." (Metal Messiah)


Vyvolání vzpomínek v gholovi se v případě Duncana Idaha podařilo Tleilaxanům vůbec poprvé. V následujících pokračováních jim to umožní tento postup dále vylepšovat a prodloužit tak duševní život své vládnoucí elity. (Metal Messiah)


Na motivy tohoto a následujícího pokračování Děti Duny natočil Greg Yaitanes třídílný seriál Děti Duny (Frank Herbert's Children of Dune, 2003). Natáčení probíhalo na Barrandově a objevila se v něm celá řada českých herců. (Metal Messiah)