Spasitel Duny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl ságy Spasitel Duny nás zavádí do světa, jehož po tisíciletí zaběhaný systém se hroutí. Paul Atreides, zvaný teď převážně Muad´dib, je absolutním pánem světa – a zároveň obětí své vlastní předzvěstné schopnosti, která z něj v očích jeho poddaných udělala boha. Na Arrakis přijíždějí tisíce poutníků, aby se poklonili novému spasiteli a jeho sestře Alii. Fremenská vojska šíří vesmírem hrůzu a zkázu a ničí všechno a všechny, kdo se Paulovi postaví do cesty. Bývalé mocnosti, dnes do značné míry zbavené své moci, se ale nehodlají jen tak vzdát: Bene Gesserit, Gilda a Tleilaxané připravují tajné spiknutí proti božskému vládci – a silného spojence mají v jeho vlastní domácnosti: Paulovu manželku Irulán, dceru bývalého vládce Shaddama, která svému manželovi trpce vyčítá, že s ní nechce mít děti. Na scénu vstupuje tajná zbraň – ghola Hayt, Tleilaxany znovuoživený Duncan Idaho, který přináší svému staronovému vládci zkázu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15785/big_spasitel-duny-Qh2-15785.jpg 3.9639
Série:

Duna 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Svoboda-Libertas
Originální název:

Dune Messiah, 1969


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Román vycházel nejprve po částech jako seriál. Text se místy značně lišil od pozdějších knižních verzí. (Metal Messiah)


První originální vydání "Dune Messiah" neobsahuje první kapitolu "Zápisky z kobky smrti - rozhovor s Bronsoem z Iksu", ale pouze prolog "The Weird of Dune." (Metal Messiah)


Vyvolání vzpomínek v gholovi se v případě Duncana Idaha podařilo Tleilaxanům vůbec poprvé. V následujících pokračováních jim to umožní tento postup dále vylepšovat a prodloužit tak duševní život své vládnoucí elity. (Metal Messiah)


Na motivy tohoto a následujícího pokračování Děti Duny natočil Greg Yaitanes třídílný seriál Děti Duny (Frank Herbert's Children of Dune, 2003). Natáčení probíhalo na Barrandově a objevila se v něm celá řada českých herců. (Metal Messiah)