Kdo se postará o Annu

Reinkarnace je potvora – život vám nedá pokoj ani po smrti. Mladá malířka Olívie spáchala sebevraždu, ale takhle si svůj posmrtný život nemalovala! V těle akvarijní rybky Anny putuje po českých domácnostech jako němá pozorovatelka a cynická komentátorka cizích osudů. Kdo se o ni postará? Smutná holčička, jasnozřivá důchodkyně či homosexuální pár usilující o adopci? Dozví se Olíviin psychoterapeut Adam, kým vlastně byla jeho nejzáhadnější klientka? A dá se i v maličkém kulatém akváriu věčně plavat proti proudu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436321/big_kdo-se-postara-o-annu-MWV-436321.jpg 4.4209

Kniha Kdo se postará o Annu

LooneyCZ

Konečně! Konečně hrdinka, kterou jsem neměla chuť zabít. Ona to totiž zvládla sama. A přitom mi byla tak sympatická! Kdyby nebyla mrtvá (teda vlastně ryba), zašla bych s ní na kafe.
Při čtení mi bylo trochu veselo i trochu smutno, na závěr jsem si skoro poplakala. Hořkosladký, to je slovo, které příběh nejlíp vystihuje.
Zkrátka, četlo se to dobře a líbilo se mi to moc!

martineden

To bylo tedy skvělé čtení! Takhle si představuju současnou českou kvalitní prózu, fakt ne Hartla a spol. Obálka je tedy příšerná, ale obsah to plně vynahradí.

sheldon8410

Malířka spáchá sebevraždu a reinkarnuje se do akvarijní rybičky - originální námět, který jsem si nechtěla nechat ujít. A udělala jsem dobře, přečteno jedním dechem, místy jsem se smála, místy mě to nutilo zamyslet se... Moc hezká kniha s nečekaným koncem. Určitě doporučuju, ideálně někam na deku k vodě:)

Wabinka

Objevuji české autory a musím říct, že mě momentálně baví čím dál víc. Nejinak je tomu i s K. Pantovič. Hlavní postava Anna se po dobrovolně ukončeném lidském životě reinkarnuje do akvarijní rybičky a proplouvá ve své nové podobě několika domácnostmi.
Skvělé, originální, hodně překvapivý konec.

Mjkslife

Aneb nesuď knihu podle obalu. Tohle bylo velké překvapení, originální příběh, vtipné a smutné zároveň. Tuhle knihu na jedno odpoledne si užijete!

Pisquosus

Kniha je psaná hravým, lehkým jazykem. Humor, kterým autorka oplývá, je mi velmi blízký. Bavila mě ironie a nadsázka.

Za minus považuji “úzkokolejnost” příběhu, který považuju spíš za povídku na nedělní odpoledne.

Proč ne, líbilo se. Doufám, že se můžu těšit na nějaký další a hlubší příběh.

mone

Když jsem dočetla anotaci, hned jsem měla jasno, že tohle chci číst. V Česku vychází 40 knih denně, takže přijít s něčím novým, originálním, atraktivním… je, přiznejme si, oříšek. Na „Kdo se postará o Annu“ jsem narazila náhodou, protože sleduju Instagram autorky. Anna je tedy, ehm, takový můj soukromý objev měsíce. A koho by mohla taky zajímat? 1) Toho, kdo má rád humor, ale myslím jako takovej ten vyšší level humoru, ne Geňu ani Miloše Knora. 2) Toho, kdo v knihách ocení jazykové hříčky a hru s češtinou. 3) Toho, kdo někdy slyšel o dětské knize Justýnka a asistenční jednorožec, kterou taky napsala Kateřina Pantovič a která má průměrné hodnocení čtenářů 93 %. 4) Toho, kdo má rád autorský styl Markéty Lukáškové nebo Olgy Path Štiplové, a naopak je už trochu vyčerpaný z toho, jaké kejkle s postavami, časem, místy (a ofinou) poslední dobou dělá Radka Třeštíková. 5) Toho, kdo si občas potřebuje přečíst chytrou oddychovku, která možná nevejde do dějin literatury, ale stoprocentně se vejde do tašky.

Mona-Lisa

"Jezdila jsem si pro odpověď na otázku, jestli si buď já nezasloužím svět, nebo si svět nezaslouží mě."
Osvěžující knížka. Vtipná a zároveň smutná. V úvodu se ti hlavní postava zabije, reinkarnuje do akvarijní rybičky a zábava může začít . Ale pozor! Ač je Olivie ironická a srší to tu vtipem a odkazy, zároveň tu bliknou vážnější pasáže, a to často.
Chvilkama mi přišlo, že je tato útlá knížka napsaná přímo pro mě. Černý humor já ráda.
"Jenže tohle není film od Tarantina a režijního vedení napjaté scény v obýváku se ujímá Bohouš, takže z Tarantina nezbude ani Troška."
A toto se tu řeší taky. Takže si odneseš hlubší myšlenky a ještě se od srdce zasměješ . Za mě ideální kombinace.
Bože jak já jsem šťastná, že mám na doporučování další kus pro zákazníky, kteří nechtějí lascivní podbízivý humor a jsou unavení českými autory, kteří prodávají jménem a ne obsahem.