Kdo se postará o Annu

Kdo se postará o Annu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436321/bmid_kdo-se-postara-o-annu-MWV-436321.jpg 4 392 114

Reinkarnace je potvora – život vám nedá pokoj ani po smrti. Mladá malířka Olívie spáchala sebevraždu, ale takhle si svůj posmrtný život nemalovala! V těle akvarijní rybky Anny putuje po českých domácnostech jako němá pozorovatelka a cynická komentátorka cizích osudů. Kdo se o ni postará? Smutná holčička, jasnozřivá důchodkyně či homosexuální pár usilující o adopci? Dozví se Olíviin psychoterapeut Adam, kým vlastně byla jeho nejzáhadnější klientka? A dá se i v maličkém kulatém akváriu věčně plavat proti proudu?... celý text

Hema
05.10.2020 2 z 5

Proč dávám dvě hvězdičky? Protože to bylo poměrně krátké, děj nerozvinutý, mělo to větší potenciál. Také mi vadil přebal - asi jsem úzkoprsá, ale připadá mi děsivý, ale hlavně, a to je důležitější - laciné vyvedení celé knihy. Nekvalitní inkoust i papír. Motto má navíc, vzhledem k velikosti mediálního domu.

Petra21
04.10.2020 5 z 5

Prokládání lidských větších i menších tragédií jízlivými anekdotami mi něco připomíná... jo vlastně, asi život. A proto příběh představuje něco tak opravdového, milého, smutného, tragikomického, úsměvného i bolestného, jak jen to snad každá duše důvěrně zná. Úchvatná literární záležitost, sofistikované psaní o "ničem" a o úplně všem zároveň. Doporučuje jedenáct z deseti akvarijních dušiček.

ctenardejv
02.10.2020 4 z 5

Obálka i popis děje byly odrazující, ale samotná kniha je perfektní, bavil jsem se od začátku do konce a i si trochu zapřemýšlel o životě. Doporučuju!

Tyto
01.10.2020 5 z 5

Velmi originální chytrý příběh, který mohu vřele doporučit. Jen akvaristické , ve své podstatě nepodstatné..., rýpnutí: Betta splendes aliaz Bojovnice pestrá se nedožívá v zajetí 10 let... její chov není náročný.... samičky jsou mezi sebou naprosto snášenlivé...a samci se vždy zabijí... A tečka nakonec - nádherná obálka skvěle zobrazující vnitřek..., tleskám .

Pett
23.09.2020 5 z 5

Ach, asi začnu tou úplně nejvíc čarokrásně boží obálkou... právě díky ní se mi tenhle malý skvost dostal pod záložku a obalil mi chlopeň tak hezky něžnou lidskostí... cynická Anna mi nejednou přilípla úsměv na líčko... zároveň do mé maličkosti opatrně vložila drobnou úzkost nad tím dnešním žitím... tolik opravdových pravd, které světem plují a sem tam naplní i to naše vlastní akvárko v duši... moc mile šílená člověčina ♡
Navíc mám po posledním písmenku nutkavou potřebu si jednu takovou bojovnici pořídit a vést s ní nekonečná sympozia o smyslu života ;)

Kniznikralovna
23.09.2020 5 z 5

Pro mě největší překvapení tohoto léta. Autorka změnila příjmení, tak jsme si ji nespojila s knihou Justýnka a asistenční jednorožec, i když jsou si vlastně podobné. Jsou bláznivé a spojuje je perfektní cit pro jazyk. Svépomocná skupina pro státní symboly se syndromem vyhoření, důchodkyně, co vidí do budoucnosti, ale jen deset minut.... Miluji v té knize asi každou stránku a nechápu, jak někoho mohou takové věci napadat.

Tensknihou
23.09.2020 5 z 5

Psáno neuvěřitelně lehkou rukou, s dechberoucí fantazií. Hluboké, dojemné, přesto jsem se na několika místech hlasitě smál a na konci skoro brečel. Postavy jsou uvěřitelné, přestože každá mile absurdní. Líbilo se mi, jak autorka pracuje s češtinou. Kniha je poetická a každý vypravěč má svůj specifický jazyk, který dokresluje jeho psychologii. Potěšilo mě že je to úplně jiné než cokoliv, co jsem četl od jiných českých autorů.

JanaDor
19.09.2020 4 z 5

Pokud máte chuť na něco ze života, aby vás kniha lehce pobavila, ale i něco dala k zamyšlení, tak je tato kniha pro vás. Je psána lehkou rukou a příjemně se čte. Je to takové knižní osvěžení na vážnější téma, co se děje po smrti. Ale přitom je to dobře promyšlený příběh, kdy jsem se jako čtenář zamyslela nad myšlenkou na téma sebevraždy.

ChristineGilgun
13.09.2020 5 z 5

Zajímavá a originální knížka :)
Černější humor v kombinaci s tématy a životními situacemi, nad kterými občas všichni přemýšlíme.Jen mě trochu zaskočil dost nečekaný a rychlý konec :D
Jinak hodnotím určitě pozitivně :)

Cipori
12.09.2020 4 z 5

Osvěžující, čtivé, vtipné, k zamyšlení.
Jediné co mě trochu zklamalo, byl uspěchaný konec; taky jsem čekala rozvinutí autorčina konceptu o posmrtném životě... Zkrátka přišlo mi, že v knize není plně využít její potenciál.

Dela111
05.09.2020 4 z 5

Tak toto byla jedna z největších ptákovin co jsem kdy četla, ale bavilo mě to. Námět je vskutku originální, vážnější chvíle se tu střídají s černým humorem.
Pro mne to byla úsměvná oddechovka a jako takovou knihu klidně doporučím. Tato jednohubka na pár hodin vám totiž nedá nic víc než možnost na chvíli vypnout a nechat se unést tady tím zvláštním příběhem... A přesně toto snad všichni občas potřebujeme :-).

Bramborak81
30.08.2020 4 z 5

Obálka se povedla, dle anotace reinkarnace do akvarijní ryby, co putuje po českých domácnostech, mě zaujala a jako příjemný bonus se mi kniha hodila do výzvy, tak to byla jasná volba. Smutné osudy, okořeněné sarkasmem a černým humorem doporučuji k přečtení a ještě se dozvíte, zda se dá věčně plout proti proudu. Přečteno za víkend. Po každé, když knížku přečtu za den či dva, si říkám, že si ji musím více šetřit do více dnů, vždyť je autoři píší několik měsíců, tak třeba příště.

Alena_S
28.08.2020 4 z 5

Páni, celkem těžké čtení, i přes Oliviiny snahy situace odlehčit. Snad poprvé se mi stalo, že jsem nad závěrečnou kapitolou knihy řekla: Au!

HaltěvS
21.08.2020 4 z 5

Fajn oddychovka. Příjemný styl humoru. Samozřejmě morbidní, ale také ten sarkastický, související s nevyřčenou pravdou. Oceňuji, že tempo děje je svižné. Jednu hvězdičku odebírám proto, že jsem dokázala sem tam předvídat děj a chvíli ještě trvalo, než k tomu v příběhu došlo. Celkově rozhodně doporučuji.