Justýnka a asistenční jednorožec

Justýnka je docela obyčejná holčička, které ale dočista chybí fantazie. Svět vidí docela nudně, šedivě, úplně bez nápadu. Naštěstí se jí dostane pomoci od asistenčního jednorožce Huberta. Ten ji za pouhých šest dní naučí věci kolem sebe vidět úplně jinak – najednou je svět kolem ní barevný, plný dobrodružství a zážitků.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343587/justynka-a-asistencni-jednorozec-5pH-343587.jpg 4.7131
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Justýnka a asistenční jednorožec

Marta88

Ilustrace mě uchvátily o něco více než děj knihy samotné. Myšlenka knihy je však skvělá.

Jajibloguje

Justínka trpí akútnym nedostatkom fantázie. V liečbe jej má pomôcť Hubert - asistenčný jednorožec. S ním prežjie veľké dobrodružstvo, ktoré ju prinavráti do sveta detí. Aj napriek tomu, že vydavateľstvo odporúča knihu deťom od 8 rokov, podľa mňa môže zdobiť detskú knižnicu už v skoršom veku. Deti nemusia hneď porozumieť zmyslu ponúkaného príbehu, ale nádherné ilustrácie podporia ich fantáziu (môžu si vymýšľať vlastný príbeh, môžu sa snažiť nakresliť motív podľa predlohy a podobne). Nemám deti a vo svete dospelákov som dávno a aj tak som sa tešila na túto knihu. Prečo? Myslím si, že je výnimočná, a preto neohraničujme jej cieľovú skupinu. Odporúčam ju každému, kto vie oceniť hlboké myšlienky, dôležitosť sveta fantázie a čítanie kníh je pre neho zážitkom.

Korsika

Mohu jen opakovat názory níže. Kouzelné ilustrace, které doplňují kouzelný, zajímavý a pohádkový příběh. Myslím, že holčičky se musí do Huberta zamilovat.

kamolka

Nádherné ilustrace i příběh.

hana8062
08.12.2018

Justýnka a asistenční jednorožec, nejkrásnější dětská knížka za poslední dobu. Příběh dívenky bez fantazie, kterou má za úkol "vyléčit" asistenční jednorožec Hubert. Kouzelný text a nádherné ilustrace v dokonalém spojení. Forma se snoubí s obsahem a nutí mne okouzleně vzdychat. 100%!

Veronikahre
03.12.2018

Úžasná a vtipná kniha!!!

Efča59
29.11.2018

Justýnka a asistenční jednorožec. Další nádherná kniha pro děti. Četly jsme ji před spaním a abych si udělala ucelený názor, musela jsem ji přečíst dvakrát. Napoprvé to nebylo úplně ono, ale možná to bylo mojí momentální naladou, ale napodruhé ano,ano,ano. Je to krásné, milé, pohladí, krásný příběh pro děti a nejvíc bodů za ilustrace. Pro mě top dětská kniha tohoto roku společně s Aďa spadla do kanálu. Doporučila bych ji ale spíš pro větší děti, dceru (2 roky) tolik nezaujala, pro ni to bylo ještě moc složité a abstraktní.

invocation11
03.11.2018

Moc pěkná knížečka! Souhlasím s tím, že určitě nebude pro každé dítě a ne každé se v ní také najde. Naopak děti, kterým fantazie chybí, jsou od ní zrazovány nebo trpí samotou a nedostatkem kamarádů, ji ocení. Autorčino podporování (svět fantazie, život na obrázku, vymyšlení kamarádi), mnohé z toho má i silně výchovný charakter, což chválím. A obrázky samozřejmě překrásné, úžasně doplňují už tak kouzelný příběh.

Mít tak svého vlastního asistenčního jednorožce! ;)

harena
25.10.2018

Moc hezká knížka s kouzelným příběhem, naší pětileté Evelínce se moc líbila, dokonce si pořídila i kouzelnou mastičku, aby měla fantazii a v noci k ní prý chodí i jednorožec. Nádherné ilustrace, pro pětileté holčičky krásná knížka.

Aivinka
23.10.2018

Roztomile kouzelná kniha, o síle představivosti a přátelství. Celou knihu doprovází krásné ilustrace.

Safienka
17.10.2018

Krásně ilustrovaná knížka pro holčičky o fantazii. Snažila jsem se ji číst i synovi, ale bohužel ho to nebavilo :o). Každopádně s dcerkou jsme určitě nečetly naposledy!

rarášek
09.09.2018

Chtěla jsem zjistit, co na této knize všichni mají a už to chápu. Je to nádherná a kouzelná knížka. Skutečně obdivuji toho, kdo nakreslil ty ilustrace (hlavně Huberta a jeho rodiče).
I když už dávno nejsem dítě, miluji to a i těm, kterým je to určeno, se to určitě bude líbit taky (samozřejmě se mohou najít i výjimky).

lazenskaveverka
16.08.2018

Taková ta knížka, po které touží každá holčička. Dcera ji miluje.

Trissi
07.07.2018

Četla jsem pohádky veselé, strašidelné i smutné. Ve všech byl nějaký příběh nebo myšlenka čí poselství. To je první příběh pro děti kde není nic. Justýnce nebylo bráněno v tom, aby snila. Ba právě naopak. Maminka se jen smutně usmála, když jí paní sousedka, kterou Justýnka slušně pozdravila řekla, že musí být ráda,že má tak dobře vychované dítě a navíc jedničkářku. I když nám někteří booktubeři s nadšením sdělovali o jak krásný příběh se jedná, nejsem cílová skupina a dala jsem knížku své devítileté vnučce. Za chvíli ji odložila a vzala si rozečtenou Cestu domů. Asi si budu muset s dcerou vážně promluvit, protože vnučka opět přinesla na vysvědčení samé jedničky a starší známé lidi zdraví.

Aaloha
24.06.2018

Kniha má krásné obrázky, příběh nás moc nezaujal.

M1ra
02.05.2018

Krásný příběh, nádherné ilustrace... a jednorožec!!! :D

Protector
29.03.2018

Pěkně zaobalené nic, což se dnes ale dobře prodává.

Kopretina
22.03.2018

Ani dcera ani já jsme asi nenašly to kouzlo, které má tato kniha přinášet. Nejvíc oceňuji pěkně podanou komunikaci v rodině.

bibi.r
18.03.2018

Vím, že je to kniha, která před časem okouzlila spoustu čtenářů, takže jsem od ní možná očekávala až příliš.
Nápad je jednoznačně originální.
Justýnka Hubertovi hodně rychle podlehla/uvěřila/přeonačila se. Dobrodružství, která pro ni Hubert připravil a kterými ji provázel bylo navíc docela málo.
Ilustrace skvělé.

tezzpoletsar
13.03.2018

nádherná knížka s nádherným příběhem!!!:) úžasné ilustrace! zhltla jsem ji asi za slabou hodinku:) určitě doporučuji i větším čtenářům:) já jí pořídila pro malou neteř, tak doufám, že se jí bude líbit:) miluje totiž jednorožce!!:) mrk, mrk, mrk..

Mayaotzin
11.02.2018

Opravdu povedená knížka s nádhernými ilustracemi :-)

skautkapuding
06.02.2018

Kouzelná knížka s nádherným designem a ilustracemi. Myslím si, že to není knížka jen pro děti, ale i starším pomůže uvědomit si, že ke šťastnému životu je občas potřeba snít. Při čtení jsem si vzpomněla na malého prince a v obou těchto knížkách jsem našla něco, co mají společné.

kaja_scw
27.01.2018

Kníhu jsem musela mít doma kvuli tomu jednorožci.Kniha je opravdu užasná svým příběhem a ty kresby OMG!!!

Hoshi
20.01.2018

Ze všech stan jsem slyšela samou chválu na kouzelně čtivý, odpočinkový příběh s krásným grafickým zpracováním, který nadchne děti i dospělé. A opravdu celá kniha je tak kouzelná a plná fantazie, až lituji, že jsem ji přečetla tak rychle. Budu se k ní velmi ráda vracet.

Chytuš
13.01.2018

Knížku jsme ani pořádně nezačali číst, proto nehodnotím hvězdičkami. Na základě nadšených komentářů jsem se na ní hodně těšila a za sebe musím říct, že je vizuálně, textem i příběhem opravdu krásná, ale bohužel rozhodně ne pro kluky (alespoň ne pro ty moje - když jsem jí donesla domů, dívali se hodně podezřívavě nejdřív na knížku a pak hned na mě, jestli to opravdu myslím s tou četbou vážně)... Pokud bych měla ve věku synů holčičky, věřím, že by byly nadšené! V našem případě ale bohužel zklamaně odnesu zpět do knihovny a věřím, že některé holčičce 8-9 let udělá radost...

blankaa89
30.12.2017

Krásná pohádka nejen pro děti.

Leenah
13.12.2017

Úžasná kniha, hrozně moc jsem si ji užila a už přemýšlím, komu z dětí přátel bych ji pořídila k Vánocům. Nádherné obrázky a příběh se skvělým nápadem a hlubší myšlenkou. Je to jedna z nejkrásnějších knih v mé knihovně (a oceňuji i zajímavý formát).

Antonella
16.11.2017

Mně se moc líbila kresba.Byla to moc krásná kniha s Justýnkou a Hubertem a spoustou fantazie.

Vesmich
07.11.2017

Holčička s přiznaným podpůrným opatřením, kterého se jí dostalo na lékařský předpis. Příběh velmi moderního střihu. Krátký – dalo by se z toho vyvařit mnohem, mnohem víc, přesto se autorka ukáznila. Nápaditý a velmi současný. Ilustrace jsou z kategorie absolutní bomba a celá grafická úprava knihy uspokojí i hodně náročného sledovače dětské literatury.

Malýmedvěd
29.10.2017

Moc krásná kniha. Podle mne musí uchvátit každého čtenáře, malého i velkého. Ilustrace krásně sledují text příběhu. Výborná knížka pro druháka a třeťáka, ale i starším dětem a rodičům, se podle mne, bude líbit.

Jako šťoura a milovník čísel, musím ubrat jednu hvězdu za malé "očerňování" matematiky.

"Justýnka je tu poprvé
a neumí mluvit v rýmech,
léčím ji, neb se nevyzná
ve svých splínech.
Patří k těm dětem,
co jsou radši samy,
zavřené v pokoji
s matematickými tabulkami."

Jako by snad bylo něco špatného na tom, číst si v logaritmech :) co já jako kluk si vyhrál s matematickými řadami :)

Autorka to na druhou stranu hned v vzápětí trochu narovnává.

"Justýnko, počty jsou
krásná a vznešená věda,
avšak milá, vzletná slova -
ta jsou vážně třeba!"

Stačilo by přidat slovo "také" a hned by to bylo přesné vyjádření. Já vím, pak by se naboural ten verš.

Ta knížka je moc pěkná, tohle je jen drobnost, ale nemohl jsem si pomoct.

pro děti jednorožci

Autor knihy

Kateřina Maďarková

Kateřina Maďarková
česká

Kniha Justýnka a asistenční jednorožec je: