Justýnka a asistenční jednorožec

od:


KoupitKoupit eknihu

Justýnka je docela obyčejná holčička, které ale dočista chybí fantazie. Svět vidí docela nudně, šedivě, úplně bez nápadu. Naštěstí se jí dostane pomoci od asistenčního jednorožce Huberta. Ten ji za pouhých šest dní naučí věci kolem sebe vidět úplně jinak – najednou je svět kolem ní barevný, plný dobrodružství a zážitků.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343587/justynka-a-asistencni-jednorozec-5pH-343587.jpg 4.7108
Žánr:
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Přidat komentář
invocation11
03. listopadu

Moc pěkná knížečka! Souhlasím s tím, že určitě nebude pro každé dítě a ne každé se v ní také najde. Naopak děti, kterým fantazie chybí, jsou od ní zrazovány nebo trpí samotou a nedostatkem kamarádů, ji ocení. Autorčino podporování (svět fantazie, život na obrázku, vymyšlení kamarádi), mnohé z toho má i silně výchovný charakter, což chválím. A obrázky samozřejmě překrásné, úžasně doplňují už tak kouzelný příběh.

Mít tak svého vlastního asistenčního jednorožce! ;)

harena
25. října

Moc hezká knížka s kouzelným příběhem, naší pětileté Evelínce se moc líbila, dokonce si pořídila i kouzelnou mastičku, aby měla fantazii a v noci k ní prý chodí i jednorožec. Nádherné ilustrace, pro pětileté holčičky krásná knížka.

Aivinka
23. října

Roztomile kouzelná kniha, o síle představivosti a přátelství. Celou knihu doprovází krásné ilustrace.

Safienka
17. října

Krásně ilustrovaná knížka pro holčičky o fantazii. Snažila jsem se ji číst i synovi, ale bohužel ho to nebavilo :o). Každopádně s dcerkou jsme určitě nečetly naposledy!

rarášek
09. září

Chtěla jsem zjistit, co na této knize všichni mají a už to chápu. Je to nádherná a kouzelná knížka. Skutečně obdivuji toho, kdo nakreslil ty ilustrace (hlavně Huberta a jeho rodiče).
I když už dávno nejsem dítě, miluji to a i těm, kterým je to určeno, se to určitě bude líbit taky (samozřejmě se mohou najít i výjimky).

lazenskaveverka
16. srpna

Taková ta knížka, po které touží každá holčička. Dcera ji miluje.

Trissi
07. července

Četla jsem pohádky veselé, strašidelné i smutné. Ve všech byl nějaký příběh nebo myšlenka čí poselství. To je první příběh pro děti kde není nic. Justýnce nebylo bráněno v tom, aby snila. Ba právě naopak. Maminka se jen smutně usmála, když jí paní sousedka, kterou Justýnka slušně pozdravila řekla, že musí být ráda,že má tak dobře vychované dítě a navíc jedničkářku. I když nám někteří booktubeři s nadšením sdělovali o jak krásný příběh se jedná, nejsem cílová skupina a dala jsem knížku své devítileté vnučce. Za chvíli ji odložila a vzala si rozečtenou Cestu domů. Asi si budu muset s dcerou vážně promluvit, protože vnučka opět přinesla na vysvědčení samé jedničky a starší známé lidi zdraví.

Aaloha
24. června

Kniha má krásné obrázky, příběh nás moc nezaujal.

M1ra
02. května

Krásný příběh, nádherné ilustrace... a jednorožec!!! :D

Protector
29. března

Pěkně zaobalené nic, což se dnes ale dobře prodává.

Kopretina
22. března

Ani dcera ani já jsme asi nenašly to kouzlo, které má tato kniha přinášet. Nejvíc oceňuji pěkně podanou komunikaci v rodině.

bibi.r
18. března

Vím, že je to kniha, která před časem okouzlila spoustu čtenářů, takže jsem od ní možná očekávala až příliš.
Nápad je jednoznačně originální.
Justýnka Hubertovi hodně rychle podlehla/uvěřila/přeonačila se. Dobrodružství, která pro ni Hubert připravil a kterými ji provázel bylo navíc docela málo.
Ilustrace skvělé.

tezzpoletsar
13. března

nádherná knížka s nádherným příběhem!!!:) úžasné ilustrace! zhltla jsem ji asi za slabou hodinku:) určitě doporučuji i větším čtenářům:) já jí pořídila pro malou neteř, tak doufám, že se jí bude líbit:) miluje totiž jednorožce!!:) mrk, mrk, mrk..

Mayaotzin
11. února

Opravdu povedená knížka s nádhernými ilustracemi :-)

skautkapuding
06. února

Kouzelná knížka s nádherným designem a ilustracemi. Myslím si, že to není knížka jen pro děti, ale i starším pomůže uvědomit si, že ke šťastnému životu je občas potřeba snít. Při čtení jsem si vzpomněla na malého prince a v obou těchto knížkách jsem našla něco, co mají společné.

kaja_scw
27. ledna

Kníhu jsem musela mít doma kvuli tomu jednorožci.Kniha je opravdu užasná svým příběhem a ty kresby OMG!!!

Hoshi
20. ledna

Ze všech stan jsem slyšela samou chválu na kouzelně čtivý, odpočinkový příběh s krásným grafickým zpracováním, který nadchne děti i dospělé. A opravdu celá kniha je tak kouzelná a plná fantazie, až lituji, že jsem ji přečetla tak rychle. Budu se k ní velmi ráda vracet.

Chytuš
13. ledna

Knížku jsme ani pořádně nezačali číst, proto nehodnotím hvězdičkami. Na základě nadšených komentářů jsem se na ní hodně těšila a za sebe musím říct, že je vizuálně, textem i příběhem opravdu krásná, ale bohužel rozhodně ne pro kluky (alespoň ne pro ty moje - když jsem jí donesla domů, dívali se hodně podezřívavě nejdřív na knížku a pak hned na mě, jestli to opravdu myslím s tou četbou vážně)... Pokud bych měla ve věku synů holčičky, věřím, že by byly nadšené! V našem případě ale bohužel zklamaně odnesu zpět do knihovny a věřím, že některé holčičce 8-9 let udělá radost...

blankaa89
30.12.2017

Krásná pohádka nejen pro děti.

Leenah
13.12.2017

Úžasná kniha, hrozně moc jsem si ji užila a už přemýšlím, komu z dětí přátel bych ji pořídila k Vánocům. Nádherné obrázky a příběh se skvělým nápadem a hlubší myšlenkou. Je to jedna z nejkrásnějších knih v mé knihovně (a oceňuji i zajímavý formát).

Antonella
16.11.2017

Mně se moc líbila kresba.Byla to moc krásná kniha s Justýnkou a Hubertem a spoustou fantazie.

Vesmich
07.11.2017

Holčička s přiznaným podpůrným opatřením, kterého se jí dostalo na lékařský předpis. Příběh velmi moderního střihu. Krátký – dalo by se z toho vyvařit mnohem, mnohem víc, přesto se autorka ukáznila. Nápaditý a velmi současný. Ilustrace jsou z kategorie absolutní bomba a celá grafická úprava knihy uspokojí i hodně náročného sledovače dětské literatury.

Malýmedvěd
29.10.2017

Moc krásná kniha. Podle mne musí uchvátit každého čtenáře, malého i velkého. Ilustrace krásně sledují text příběhu. Výborná knížka pro druháka a třeťáka, ale i starším dětem a rodičům, se podle mne, bude líbit.

Jako šťoura a milovník čísel, musím ubrat jednu hvězdu za malé "očerňování" matematiky.

"Justýnka je tu poprvé
a neumí mluvit v rýmech,
léčím ji, neb se nevyzná
ve svých splínech.
Patří k těm dětem,
co jsou radši samy,
zavřené v pokoji
s matematickými tabulkami."

Jako by snad bylo něco špatného na tom, číst si v logaritmech :) co já jako kluk si vyhrál s matematickými řadami :)

Autorka to na druhou stranu hned v vzápětí trochu narovnává.

"Justýnko, počty jsou
krásná a vznešená věda,
avšak milá, vzletná slova -
ta jsou vážně třeba!"

Stačilo by přidat slovo "také" a hned by to bylo přesné vyjádření. Já vím, pak by se naboural ten verš.
:)

Ta knížka je moc pěkná, tohle je jen drobnost, ale nemohl jsem si pomoct.

Kaetana
23.10.2017

Krásná kniha.Putování za hledáním ztracené fantazie zosobňuje jedno velké pohádkové dobrodružství.Kniha je nádherně výtvarně zpracovaná kresbami od Lény Brauner.

Nixa
17.10.2017

Nádherný příběh! A z těch ilustrací jsem byla nadšená. Určitě jsem jednorožce nečetla naposledy :) Doporučuji jak pro děti tak i pro dospělé.

hana2111
02.10.2017

Krasna kniha s jeste krasnejsimi ilustracemi. Rozhodne se zde najde par hlubsich myslenek a jsem zvedava, jak na me kniha bude pusobit po nejakem case pri opetovnem cteni... :)

tanuki
20.09.2017

Tato kniha mi byla doporučena asi především proto, že mám také dceru Justýnku, navíc ve věku, který je pro četbu tohoto příběhu naprosto ideální. I nelenil jsem, navštívil knihovnu a přinesl ji domů. Dcera výskala radostí, kterou kazilo pouze to, že jsme zrovna vyráželi na víkend do kempu a na čtení nebyl ten správný čas. Knihu si ale vzala do auta, kus přečetla cestou tam, kus při deštivém dopoledni a zbytek cestou zpět. Líbila se jí tak moc, že jsem si ji aspoň otevřel. A když už jsem ji otevřel, tak jsem začal i číst a pak už nemohl přestat.

Krásné ilustrace kongeniálně doplňují příběh o potřebě fantazie, která činí život pestřejší a zábavnější. S holčičkou Justýnkou a jednorožcem Hubertem zažijeme několik neobyčejných příběhů, do kterých je nenápadně vloženo pár zapamatováníhodných poučení, někdy snad až s nádechem východních filosofií. Nebo je to prostě jen obyčejná česká pohádková moudrost, která má přece dlouhou tradici :o) Každopádně je to zábava. Držet tuto knihu v rukou, listovat si jejími stránkami a prohlížet si obrázky je velmi příjemné.

Márinka
09.09.2017

Krásný příběh, krásné ilustrace. Tuto knihu bych předepsala všem :)
https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/pohadka-o-nadhernem-svete-fantazie-a-pratelstvi-8643

witiko
07.09.2017

Krásně ilustrovaná knížka, kde je fantazie, humor i pár opravdu pěkných moudrostí. Je to knížka hodně holčičí, ne námětem, ale způsobem, jak je napsaná. To jsem viděl na synovi, že ho zas až tak moc nebere, protože tam trochu schází napětí, tajemství a dobrodružství. Jinak moje děti špatně snášejí loučení s vymyšlenými nebo fantazijními kamarády (takhle končí celá řada knih), takže i tuhle oplakali. Nechápu, proč i tady to musí být tak smutně podané. Smysl příběhu je přeci v tom, že stačí zavřít oči a rázem jsme v říši fantazie, proč tedy zase to srdceryvné loučení? Takže pěkné, ale vyložené nadšení se nekonalo.

simona5r
07.09.2017

Krásné ilustrace. Samotný příběh už je trošku slabší, čekala jsem více fantazie. Pro děti mi přijde, že se tam vyskytují hodně slova a slovní obraty, která nepochopí a bude nutné často vysvětlovat.