Justýnka a asistenční jednorožec

Justýnka a asistenční jednorožec https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343587/bmid_justynka-a-asistencni-jednorozec-5pH-343587.jpg 5 276 91

Justýnka je docela obyčejná holčička, které ale dočista chybí fantazie. Svět vidí docela nudně, šedivě, úplně bez nápadu. Naštěstí se jí dostane pomoci od asistenčního jednorožce Huberta. Ten ji za pouhých šest dní naučí věci kolem sebe vidět úplně jinak – najednou je svět kolem ní barevný, plný dobrodružství a zážitků.

Milly34
15.03.2024 5 z 5

Geniální

elenai
10.01.2024 5 z 5

Byla jedna holčička jménem Justýna,
které život napsala jistá Kateřina.
Život to byl vskutku nudný na tak malé dítě,
bylo třeba jednat a zachránit ji okamžitě.
A tak přišel Hubert, kůň s rohem na čele,
Justýnka se začala zase tvářit vesele.
A jak to dopadlo, chcete-li se tázat,
tak teď už si musím ruce svázat.
A nenapsat ani ťuk!
Nechci přece vyzradit,
jak skvělý příběh to může být.
To si sami prečtěte,
a pak se zde ozvěte.

Já jsem, zdá se, optimista,
dávám sto procent ze sta.

Lucisatko
30.12.2023 5 z 5

Tato kniha nas uplne nadchla! Cteno holcickam 7 a 4 let. Ta mladsi vetsinou nevydrzi, ale tady chtela at ctu jeste porad dal. 7 leta se naprosto ztotiznila s Justynkou, a ja, si konecne vzpomela jak to je s tou fantazii a jake je to byt ditetem (mit detckou fantazii).
Kniha vas asi zaujme pouze v pripade, ze mate radi fantazii, a verite v nemozne.

irca3468
01.12.2023 5 z 5

Dcerka ji dostala v pěti letech a je to její zamilovaná:)
Opravdu povedená dětská knížka.

jasminecka
12.09.2023 4 z 5

Laskava knizka s krasnymi ilustracemi, tenhle styl se mi moc libi. Sve k zamysleni si tam najdou i rodice. Zaver se mi vylozene libil. I detem se to docela libilo.

V.Lenka
27.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem četla pochvalné až nadšené reakce, a tak jsem ji také pořídila. Předčítala jsem synům (9 a 6 let). Líbily se nám velice obrázky (10 z 10), příběh už méně. Mladší syn ma rád i dívčí hrdinky a je nadšený prakticky z čehokoli, tak knihu hodnotil kladně. I když: "Kniha byla smutná. - Proč? - Protože ji opustil ten jednorožec."
Starší syn se k tomu moc nevyjadřoval, i když se při četbě hrozně klackoval, což nasvědčuje tomu, že ho to příliš nezaujalo.
Já čekala bombu a nadšení, ale celou tu dobu jsem žila v napjatém očekávání, kdy ta senzace konečně přijde. Jako vyloženě špatný to nebylo, takový lepší průměr. V knihovně si ponecháme jen kvůli poetickým velkoformátovým ilustracím, ale pochybuji, že budeme někdy číst znovu.
EDIT: Nakonec jsme si v knihovně nenechali a poslali ji dál.
Také musím souhlasit s hodnocením @bibi.r.

SonaH
25.04.2023 5 z 5

Moc pěkná knížka pro děti, plná fantazie a nádherně ilustrovaná. Hodí se perfektně pro 2.třídu (7let). Dceři je 9 let, líbila se ji, ale už by ji sama od sebe nečetla.

muchomurka
02.04.2023 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Asi víc než Bambulce. Ty vtipy, narážky, hrátky s jazykem, to jsem si užívala. A ty nápady. Tahle knížka překvapila a to moc mile. Asi si ji pořídíme do knihovničky. Protože i když teď Bambulce tolik nedala, myslím, že do ní doroste.

Alaglesia
09.02.2023 5 z 5

Krásná a laskavá kniha pro děti. Předčítala jsem jí dětem ve škole a všem se moc líbila. Klukům i holkám. Příběh Justýnky dává prostor dětem rozvíjet svoji fantazii a prožívat s Justýnkou a jejím jednorožcem dobrodružství. Jako bonus jsou v knize nádherné malby Lény Brauner.

Bustedka
31.12.2022 5 z 5

Jedna z mála knih, které patří do knihovny - nádherné ilustrace, krásný příběh pro děti - hluboký a motivační. Trochu jsem bojovala s tím fantazijním světem, ale to je můj dlouhodobý problém (podobně jsem s tím převtělováním, cestováním mezi světy bojovala u Mimi a Líza).

marketa3815
28.11.2022 4 z 5

Krásná knížka s příjemnými ilustracemi. Jen teď chce dcera taky svého živého jednorožce. Četla ve svých 7 letech.

martini.ce
22.09.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka s krásnými ilustracemi, ideální na čtení před spaním. S dětmi jsme četli opakovaně.

liana 12
29.08.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha přečtena během dvou hodin. Dcerka i já jsme byly nadseny. Krásný a dojemný příběh

blackoutzuzi
13.05.2022 5 z 5

Tohle byla taaak krásná knížka! Nejen co se děje týče, ale ty ilustrace, to je jednoduše nádhera! Moc doporučuji malým i velkým čtenářům, tohle bylo pohlazení po duši.

Aknel26
15.03.2022 5 z 5

Protože autorčina knížka Kdo se postará o Annu se mi moc líbila, vypůjčila jsem i její prvotinu pro děti. Se synem jsme ji přečetli za pár večerů a byli jsme oba spokojení, i když mi několikrát připomněl, že je to takové holčičí, hlavně ten jednorožec, no mami!
Justýnka je holčička, která se nejradši ze všeho učí. Nemá kamarády, neumí popustit uzdu fantazii, prostě se zasnít a vymýšlet si. Maminku to trápí, a tak jí v lékárně vyzvedne medicínu - jednorožce Huberta. Ten Justýnku provede zemí fantazie, jež funguje jinak než náš svět, jak ho má Justýnka nastudovaný z knih. Tak trochu jí také nastaví zrcadlo: nejprve jí připomene, že i ona kdysi mívala fantazii a vymyšlenou kamarádku, na kterou později zapomněla. A potom Justýnce ukáže, jak ji vidí její okolí. Možná se tam vyskytuje někdo, kdo by s ní chtěl kamarádit, ale bojí se přiblížit...

Štěpinambura
30.01.2022 5 z 5

Nádherně napsaná kniha s velkou hloubkou a nádhernými ilustracemi.

Anett48
16.01.2022 5 z 5

Krásná knížka. A ilustrace Lény Brauner prostě nejde nemilovat!

Lejlajane
15.01.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila, jenom konec mě jaksi zklamal. Poslední kapitola tam vůbec nemusela být, protože děj v ní už naznačila ta předchozí kapitola. Jinak celkem pěkně zpracované téma dětské fantazie.

StihOMam
03.01.2022 5 z 5

Když jsem viděla obal knížky, s povzdechem jsem svým děvčatům (6 a 9 let) odkývala jejich volbu v knihovně. A hádejte co? Večer co večer jsem je naháněla do postele, jenom abychom už pokračovaly v četbě. Jedná se totiž o velice citlivě zpracovaná témata, která s dětmi někteří dospělí mnohdy necitlivě řeší. Autorka skutečně příjemně zachytila atmosféru ne/dětského světa a nabízí mnohem víc, než se zdánlivě zdá. Doplněné ilustrace pak vždy skutečně silně podtrhují příběh a děti udržují v neustálém napětí i touze po „víc a víc a mami ještě!“. Justýnku a asistenčního jednorožce upřímně doporučuji, protože díky autorce jsme si užily neskutečně báječně momenty zavrtané pod peřinou s podnětnými rozhovory.

Velrybka1
01.01.2022 5 z 5

myslím že to je moc hezká knížka:) jen škoda že není další díl

pro děti česká literatura jednorožci pro děti od 7 let

Kateřina Pantovič
česká, 1989
2023  87%Kdo se postará o Annu
2017  93%Justýnka a asistenční jednorožec
2023  78%Josefíně všichni lžou
2023  91%Mína a náhodní kolemjdoucí

Kniha Justýnka a asistenční jednorožec je v