Justýnka a asistenční jednorožec

Justýnka je docela obyčejná holčička, které ale dočista chybí fantazie. Svět vidí docela nudně, šedivě, úplně bez nápadu. Naštěstí se jí dostane pomoci od asistenčního jednorožce Huberta. Ten ji za pouhých šest dní naučí věci kolem sebe vidět úplně jinak – najednou je svět kolem ní barevný, plný dobrodružství a zážitků.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343587/justynka-a-asistencni-jednorozec-5pH-343587.jpg 4.6163
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Justýnka a asistenční jednorožec

Alíša236

Kniha se k nám dostala trochu neplánovaně, ale zaujala obě děti. Mě se moc líbí ilustrace, ale příběh byl také fajn a děti ho chtějí číst opakovaně.

desejka

Nádherná knížka s pěkným a čtivým příběhem. Moc jsme si ji s dětmi užili a ty ilustrace jsou úžasné

petra3763

Krasna knizka pro deti 5+, pro holky i kluky. Krasne ilustrace. Prijemne cteni pro rodice.

Runningdog

Nejkrásnější dětská knížka posledních let. Stojí za to i jako audiokniha. Měli jsme audio první a jak to měli kluci naposlouchané, tak si čtení užili ještě víc. Už předem se těšili, co přijde, komentovali to, chechtali se. Velmi doporučuji v obou podobách.

Mojepočteníčko

Justýnku jsem si vyhlédla už když vyšla, ale strhla se kolem ní taková PR lavina, že mě to jako obvykle od pořízení odradilo.
Před Vánoci jsem si ale udělala radost a pořídila si ji pro chvilky vánočního klidu a pohody.
Ilustrace jsou skutečně překrásné, příběh samotný mě velmi překvapil. Hodnotím plným počtem hvězdiček a řadím mezi dětské poklady mojí knihovny :-)

wiix
04.11.2019

Okrem toho, že ilustrácie boli dokonalé, spracovať tému: deti bez fantázie, je také aktuálne a podnetné. Skvelé.

engai
10.07.2019

Překousali jsme prvních několik stránek, ale ničím mě ani dcerku knížka nezaujala. Spíš znechutila. Očividně je pro jinou skupinu čtenářů. Pro mě je důležitá hlavně podstata příběhu a co si z něj čtenář do života odnese. A tady jsem žádné velké poselství neviděla. Navíc mě vytáčelo chování hlavních hrdinů, kteří se ani na okamžik nezamysleli nad svým jednáním: Maminka má zdravou dceru, která je spokojená a nic jí nechybí. Ale pan doktor usoudí, že tomu tak není, že dceři přece jen něco chybí - fantazie. Přestože dcera bez fantazie žila dlouhá léta, běží maminka přes celé město, aby stihla vyzvednout lék ještě před zavíračkou (jako by šlo o život)... Z lékárny si odvádí lék v podobě koně, tedy jednorožce, kterého nemá doma, kde ustájit, čím krmit,... Přestože to celé rodině komplikuje život, nikdo se ani na okamžik nezamyslí nad tím PROČ. Proč potřebuje dcera fantzii? Ona o ní nestojí. Je se svým životem spokojena a jednorožce nechce. Ale protože pan doktor řekl, nacpou Justýnce jednorožce... a Justýnka může zakusit extázi ve světě plném fantazie...
Možná jsem na tom podobně jako Justýnka a potřebovala bych jednorožce, abych dokázala ocenit tuto pohádku. Možná mám naopak příliš bujnou fantazii a vymýšlím si něco, co tam ve skutečnosti není. Možná vidím něco, co ostatní přehlíží.
A možná vás můj komentář rozčílil. Je-li tomu tak, zkuste se sami sebe zeptat PROČ? Proč se tak zlobíte? Proč tak špatně snášíte jiný názor? Možná pak odhalíte a vyléčíte něco, co vás už dlouho trápí... A nebo můžete běžet do lékarny pro něco na uklidnění. V tom případě se pak omlouvám.

Greena
11.06.2019

Kniha o Justýnce mě naprosto uchvátila. Nápad napsat příběh o holčičce, která nemá fantazii, vidí svět takový obyčejný, plní si úkoly do školy, hraní ji moc nebaví, kreslení také ne, nemá kamarády, a proto nutně potřebuje pomoc. Ta se jí dostane od asistenčního jednorožce Huberta, který ji vezme do říše fantazie. Knihu půvabně ilustrovala Léna Brauner.
Co všechno se Justýnka naučí a čím vším si zlepší svůj život si pojďte prohlédnout a také přečíst…

O čertovi
Z deníku kocoura Modroočka
Z deníku kocoura Modroočka

pro děti jednorožci

Autor knihy

Kniha Justýnka a asistenční jednorožec je v

Právě čtených1x
dalších seznamech4x