Justýnka a asistenční jednorožec

Justýnka a asistenční jednorožec https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343587/bmid_justynka-a-asistencni-jednorozec-5pH-343587.jpg 5 277 91

Justýnka je docela obyčejná holčička, které ale dočista chybí fantazie. Svět vidí docela nudně, šedivě, úplně bez nápadu. Naštěstí se jí dostane pomoci od asistenčního jednorožce Huberta. Ten ji za pouhých šest dní naučí věci kolem sebe vidět úplně jinak – najednou je svět kolem ní barevný, plný dobrodružství a zážitků.

Marta88
15.02.2019 4 z 5

Ilustrace mě uchvátily o něco více než děj knihy samotné. Myšlenka knihy je však skvělá.

Jajibloguje
06.02.2019 5 z 5

Justínka trpí akútnym nedostatkom fantázie. V liečbe jej má pomôcť Hubert - asistenčný jednorožec. S ním prežjie veľké dobrodružstvo, ktoré ju prinavráti do sveta detí. Aj napriek tomu, že vydavateľstvo odporúča knihu deťom od 8 rokov, podľa mňa môže zdobiť detskú knižnicu už v skoršom veku. Deti nemusia hneď porozumieť zmyslu ponúkaného príbehu, ale nádherné ilustrácie podporia ich fantáziu (môžu si vymýšľať vlastný príbeh, môžu sa snažiť nakresliť motív podľa predlohy a podobne). Nemám deti a vo svete dospelákov som dávno a aj tak som sa tešila na túto knihu. Prečo? Myslím si, že je výnimočná, a preto neohraničujme jej cieľovú skupinu. Odporúčam ju každému, kto vie oceniť hlboké myšlienky, dôležitosť sveta fantázie a čítanie kníh je pre neho zážitkom.

Korsika
21.01.2019 4 z 5

Mohu jen opakovat názory níže. Kouzelné ilustrace, které doplňují kouzelný, zajímavý a pohádkový příběh. Myslím, že holčičky se musí do Huberta zamilovat.

kamolka
17.01.2019 5 z 5

Nádherné ilustrace i příběh.

hana8062
08.12.2018 5 z 5

Justýnka a asistenční jednorožec, nejkrásnější dětská knížka za poslední dobu. Příběh dívenky bez fantazie, kterou má za úkol "vyléčit" asistenční jednorožec Hubert. Kouzelný text a nádherné ilustrace v dokonalém spojení. Forma se snoubí s obsahem a nutí mne okouzleně vzdychat. 100%!

Veronikahre
03.12.2018 5 z 5

Úžasná a vtipná kniha!!!

Efča59
29.11.2018 5 z 5

Justýnka a asistenční jednorožec. Další nádherná kniha pro děti. Četly jsme ji před spaním a abych si udělala ucelený názor, musela jsem ji přečíst dvakrát. Napoprvé to nebylo úplně ono, ale možná to bylo mojí momentální naladou, ale napodruhé ano,ano,ano. Je to krásné, milé, pohladí, krásný příběh pro děti a nejvíc bodů za ilustrace. Pro mě top dětská kniha tohoto roku společně s Aďa spadla do kanálu. Doporučila bych ji ale spíš pro větší děti, dceru (2 roky) tolik nezaujala, pro ni to bylo ještě moc složité a abstraktní.

invocation11
03.11.2018 4 z 5

Moc pěkná knížečka! Souhlasím s tím, že určitě nebude pro každé dítě a ne každé se v ní také najde. Naopak děti, kterým fantazie chybí, jsou od ní zrazovány nebo trpí samotou a nedostatkem kamarádů, ji ocení. Autorčino podporování (svět fantazie, život na obrázku, vymyšlení kamarádi), mnohé z toho má i silně výchovný charakter, což chválím. A obrázky samozřejmě překrásné, úžasně doplňují už tak kouzelný příběh.

Mít tak svého vlastního asistenčního jednorožce! ;)

harena
25.10.2018 5 z 5

Moc hezká knížka s kouzelným příběhem, naší pětileté Evelínce se moc líbila, dokonce si pořídila i kouzelnou mastičku, aby měla fantazii a v noci k ní prý chodí i jednorožec. Nádherné ilustrace, pro pětileté holčičky krásná knížka.

Aivinka
23.10.2018 5 z 5

Roztomile kouzelná kniha, o síle představivosti a přátelství. Celou knihu doprovází krásné ilustrace.

Safienka
17.10.2018 5 z 5

Krásně ilustrovaná knížka pro holčičky o fantazii. Snažila jsem se ji číst i synovi, ale bohužel ho to nebavilo :o). Každopádně s dcerkou jsme určitě nečetly naposledy!

rarášek
09.09.2018 5 z 5

Chtěla jsem zjistit, co na této knize všichni mají a už to chápu. Je to nádherná a kouzelná knížka. Skutečně obdivuji toho, kdo nakreslil ty ilustrace (hlavně Huberta a jeho rodiče).
I když už dávno nejsem dítě, miluji to a i těm, kterým je to určeno, se to určitě bude líbit taky (samozřejmě se mohou najít i výjimky).

lazenskaveverka
16.08.2018 5 z 5

Taková ta knížka, po které touží každá holčička. Dcera ji miluje.

Trissi
07.07.2018 1 z 5

Četla jsem pohádky veselé, strašidelné i smutné. Ve všech byl nějaký příběh nebo myšlenka čí poselství. To je první příběh pro děti kde není nic. Justýnce nebylo bráněno v tom, aby snila. Ba právě naopak. Maminka se jen smutně usmála, když jí paní sousedka, kterou Justýnka slušně pozdravila řekla, že musí být ráda,že má tak dobře vychované dítě a navíc jedničkářku. I když nám někteří booktubeři s nadšením sdělovali o jak krásný příběh se jedná, nejsem cílová skupina a dala jsem knížku své devítileté vnučce. Za chvíli ji odložila a vzala si rozečtenou Cestu domů. Asi si budu muset s dcerou vážně promluvit, protože vnučka opět přinesla na vysvědčení samé jedničky a starší známé lidi zdraví.

Aaloha
24.06.2018 3 z 5

Kniha má krásné obrázky, příběh nás moc nezaujal.

M1ra
02.05.2018 5 z 5

Krásný příběh, nádherné ilustrace... a jednorožec!!! :D

Protector
29.03.2018

Pěkně zaobalené nic, což se dnes ale dobře prodává.

Kopretina
22.03.2018 2 z 5

Ani dcera ani já jsme asi nenašly to kouzlo, které má tato kniha přinášet. Nejvíc oceňuji pěkně podanou komunikaci v rodině.

bibi.r
18.03.2018 3 z 5

Vím, že je to kniha, která před časem okouzlila spoustu čtenářů, takže jsem od ní možná očekávala až příliš.
Nápad je jednoznačně originální.
Justýnka Hubertovi hodně rychle podlehla/uvěřila/přeonačila se. Dobrodružství, která pro ni Hubert připravil a kterými ji provázel bylo navíc docela málo.
Ilustrace skvělé.

tezzpoletsar
13.03.2018 5 z 5

nádherná knížka s nádherným příběhem!!!:) úžasné ilustrace! zhltla jsem ji asi za slabou hodinku:) určitě doporučuji i větším čtenářům:) já jí pořídila pro malou neteř, tak doufám, že se jí bude líbit:) miluje totiž jednorožce!!:) mrk, mrk, mrk..

pro děti česká literatura jednorožci pro děti od 7 let

Kateřina Pantovič
česká, 1989
2023  87%Kdo se postará o Annu
2017  93%Justýnka a asistenční jednorožec
2023  78%Josefíně všichni lžou
2023  91%Mína a náhodní kolemjdoucí

Kniha Justýnka a asistenční jednorožec je v