Justýnka a asistenční jednorožec

Justýnka a asistenční jednorožec https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343587/bmid_justynka-a-asistencni-jednorozec-5pH-343587.jpg 5 277 91

Justýnka je docela obyčejná holčička, které ale dočista chybí fantazie. Svět vidí docela nudně, šedivě, úplně bez nápadu. Naštěstí se jí dostane pomoci od asistenčního jednorožce Huberta. Ten ji za pouhých šest dní naučí věci kolem sebe vidět úplně jinak – najednou je svět kolem ní barevný, plný dobrodružství a zážitků.

Michaela91
12.07.2017 5 z 5

Krásný příběh a nádherné ilustrace. I když neodpovídám cílové skupině, jsem ráda, že mám tuto knihu ve své knihovně a určitě se k ní bude vracet.

Nejencocteme
04.07.2017

Nenávidím hodnocení knih. Ke komentáři se, ale odhodlám.
Kniha je jednoznačně trendem. Když jsem dostala nabídku knihu dostat a utvořit si na ní vlastní názor - šla jsem do toho. A možná některé zklamu, ale mě stejně jako ostatní kniha pohltila a uchvátila. Nejde jen o neuvěřitelně kouzelnou grafickou stránku. Ale o ty krásně volené slova, o ten nápad a příběh. Kniha je neuvěřitelně čtivá a to pro kohokoliv, v jakémkoliv věku! Jednorožec naší hlavní postavu učí fantasii za pomocí návštěv nejrůznějších bláznivých lokalit. Učí jí najít se v uvědomění. A podporuje myšlenku, že KAŽDÝ MÁ FANTASII. A je jen na člověku jak jí v sobě dokáže rozvinout, či si jí uvědomit.
ROZHODNĚ DOPORUČUJI VŠEM.

caroliar
04.07.2017 5 z 5

Nádherný příběh, překrásné ilustrace =)

Vercik
28.06.2017

Sice ještě ji u sebe nemám, ale po přečtení příspěvků a shlédnutí pár videí knižních booktuberů, kteří na knihu pějí samou chválu, jsem neodolala a knihu si objednala :) Ano, vím, je mi lehce přes 30, ale těším se na ni jak malá holka :D Děti zatím ještě nemám, ale předpokládám (a tak trochu doufám :) ), že zdejší pisatelé pozitivních ohlasů taktéž ne :D

veru_nedvedova
26.06.2017 5 z 5

Kouzelně nádherná pohádka. Úžasně ilustrovaná. Jsem z ní hrozně moc nadšená. Taky bych chtěla jít do lékárny a vyzvednout si jednorožce.
Když vám někdo bude říkat, že už jste na pohádky moc velký, tak jim nevěřte. Tahle knížka stojí prostě za to.

kalinkacz
24.06.2017 5 z 5

Po pravdě 21 let není cílová skupina této knihy, nicméně jsem se pro ni rozhodla díky úžasnému grafickému zpracování, které mě zaujalo na první pohled! Ještě větší překvapení přijde v okamžiku, kdy knihou začnete listovat a objevíte akvarelové ilustrace, které kdybyste mohli, tak si je jednoduše vystřihnete z knihy a nalepíte na zeď! Co se samotného příběhu týče, tak smekám.. Bavil i mě a to už nejsem dítě... Je originální, zábavný i poučný... Nemám slov!

burned.witch
07.06.2017

Skvělá kniha s přenádhernými ilustracemi, vřele doporučuji.

klodnerovic
05.06.2017 5 z 5

Děkuji Bohu, že mi nedal vyrůst ze slabosti pro dětské knihy. Kdyby se tak stalo, nepoznala bych Justýnku a jejího asistenčního jednorožce a ani by mě to nemrzelo, protože bych nevěděla, že by mě to mrzet mohlo a mělo. Proč? Protože Justýnka je zkrátka skvělá. Je jí asi tak sedm let, nejvíce si počte v atlasech a trpí akutním nedostatkem fantazie. Naštěstí má ale starostlivou maminku, které není o krok. Což je její jediné štěstí, neboť lékárna ve Fialkové ulici, kde jí má vyzvednout předepsané medikamenty, se nachází na opačném konci města. Proč? No, přeci proto, aby si to maminka užila se vším všudy. Z lékárny si totiž odvádí asistenčního jednorožce, jehož hříva a ocas hrají všemi barvami duhy. Ale což!? Ať si lidé myslí, co chtějí. Hlavně, když Justýnce pomůže, že!? Víc už ale neprozradím, protože s touhle miloučkou, na krásné ilustrace bohatou knížkou se jistě budete chtít seznámit sami ;-).

haaabi
30.05.2017 5 z 5

Věřím, že mé děti budou jednou na tuto knížku nostalgicky vzpomínat. Nádhera!!

anetka.repova
28.05.2017 5 z 5

Nádherná knížka, již dlouhou dobu jsem hledala nějaký příběh pro děti, který by mě nadchl. Nic ve stylu Disney. Justýnka a asistenční Jednorožec je něco neskutečného.
Je to překrásný příběh o fantazii malých dětí, konkrétně Justýnky.

Miluji ten příběh, který je doplněný překrásnými ilustracemi.

Doporučuji všemi deseti.

Sandruš
16.05.2017 5 z 5

Narazila jsem na ni na veletrhu Svět knihy 2017, zaujala mě hned na první pohled, a tak byla jasná volba si ji přečíst. A musím říct že tak krásnou knížku, nejen pro děti, jsem dlouho neviděla. Knížka má své kouzlo, výborný příběh, proto určitě stojí za to si jí koupit a mít ji ve své knihovně. Její ilustrace jsou naprosto krásné. Škoda že tady nejde dát více hvězdiček, tato knížka by si to určitě zasloužila.

pro děti česká literatura jednorožci pro děti od 7 let

Kateřina Pantovič
česká, 1989
2023  87%Kdo se postará o Annu
2017  93%Justýnka a asistenční jednorožec
2023  78%Josefíně všichni lžou
2023  91%Mína a náhodní kolemjdoucí

Kniha Justýnka a asistenční jednorožec je v